Любители на Котки Тема 93

  • 39 982
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 786
Малкото коте е само за гушкане .
Представям ви инспектор по прането Грейси  Mr. Green

# 721
  • varna
  • Мнения: 137
Здравейте,откриха на котето ми бъбречна недостатъчност,а е само на 3 години.Женска,шотландска клепоуха,има ли някой със същия проблем и излекувано коте?От днес е на системи в клиниката за 3 дни,казаха ми че ако не се повлияе идва най-лошото,и изследванията и са над нормата,урея 51,45 при норма 8,2,креатинин 720,72 при норма до 120. Praynig Praynig Praynig newsm45

# 722
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 903
Здравейте,откриха на котето ми бъбречна недостатъчност,а е само на 3 години.Женска,шотландска клепоуха,има ли някой със същия проблем и излекувано коте?От днес е на системи в клиниката за 3 дни,казаха ми че ако не се повлияе идва най-лошото,и изследванията и са над нормата,урея 51,45 при норма 8,2,креатинин 720,72 при норма до 120. Praynig Praynig Praynig newsm45
Чакай малко, да си събера акъла.
Острата бъбречна недостатъчност мисля е тежко, но овладимо и временно състояние. Казвам го по памет без да съм съвсем сигурна. Embarassed
Хроничната бъбречна недостатъчност е нелечима, но с правилен режим на хранене и поддържане животът на котката може да се удължи с години.
Аз загубих моят котарак от такава болест, но от откриването на болестта до кончината му мина почти година. При това много късно достигнах до правилната информация, а и той беше на 12-13. Ако ми бяха казали необходимата медикаментозна терапия Силвестърчето ми щеше още да е жив.
На първа страница на темата има сложен линк към най-добрия сайт за котки с бъбречна недостатъчност. На английски е, но текстът е така просто и лесно поднесен, че с Гугъл се превежда доста добре.
Имай предвид, че сега след системите, показателите няма да се променят веднага. Трябва да мине поне седмица за да се видят реалните резултати.
В последните двайсетина страници на предишната тема съм писала много. Ако имаш сили и нерви можеш да го прочетеш.
Кажи ми освен кръвните изследвания гледаха ли го на ехограф? На колко процента преценяват степента на увреждане на бъбреците? Еднакво увредени ли са и двата? Не вярвам да могат да го държат постоянно през трите дена на системи. Аз Сисо го водех за по час всеки ден. Целта на системите е да го оводнят и така да се пооправят кръвните показатели. Яде ли само или напълно отказва? Пие ли само вода?
В кой град сте, че не погледнах?
Като ми отговориш ще кажа и още неща. Peace

П.П. Май си от Варна.

# 723
  • Мнения: 4 406
Колко са красиви малките Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Аз пък нали Ви разказах, че имам проблем. Излизат от моята тераса, че и малкият се научил и скиторят по терасите на 8 етаж. Какво да правя вече  ooooh! Сега са затворени в стаята само. Пък и протестират, искат на общество  Joy

# 724
  • Мнения: 1 416

Аз пък нали Ви разказах, че имам проблем. Излизат от моята тераса, че и малкият се научил и скиторят по терасите на 8 етаж. Какво да правя вече  ooooh! Сега са затворени в стаята само. Пък и протестират, искат на общество  Joy

Сложи мрежи (комарници)  Simple Smile
Мрежа като вратичка - на панти, отваряща и затваряща се.

# 725
  • Мнения: 154
Jack, кой простря прането?Признай си, че е била Грейси, изморило се е детето Grinning

# 726
  • Мнения: 4 406
 AquaHeart Eyes  Hug имаме си всички екстри и рабица отдолу. На цялата тераса има мрежа, ама тези калпазанчета си намират пролука ooooh! Имам си работа, да я сваля и да й сложа цяло ново въже ooooh! А как ме е страх от височина ooooh! Обичаме си ги, какво да се прави Heart Eyes

И прекрасна Грейси Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 1 786
Jack, кой простря прането?Признай си, че е била Грейси, изморило се е детето Grinning

То снимката е направена докато лежи в легена пред пералнята и чака прането да се изпере Grinning

# 728
  • София
  • Мнения: 2 092
[/b]NeliD[/b], ооо, какво сладко малко фъстъченце! Миличкото, дано израстне силен и здрав МЪЖ, да радва вас и вие да го радвате него! А що не вземете да го кръстите Фъстъчко?  Hugсамо предлагам, де Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Толкова е трогателен!

Таня67, много се радвам за Мъро! И аз много страдам, когато има боледуващо животинче. Знам, че проблемът не е отминал, но това, че сега е в добро настроение, значи, че се чувства добре и това много ме радва!

LilaC, то си е така, всички сме равни, но нЕкои са по-равни от другите! И при нас положението с равноправието е злокачествено наклонено Blush в посока на Лолита. Ми, аз не се оплаквам, а по-важното всъщност е, че Лолката не се оплаква. И двете обичаме да й е добре.

# 729
  • Мнения: 4 076
Здравейте,откриха на котето ми бъбречна недостатъчност,а е само на 3 години.Женска,шотландска клепоуха,има ли някой със същия проблем и излекувано коте?От днес е на системи в клиниката за 3 дни,казаха ми че ако не се повлияе идва най-лошото,и изследванията и са над нормата,урея 51,45 при норма 8,2,креатинин 720,72 при норма до 120. Praynig Praynig Praynig newsm45
Преди месеци любимката на  моя позната разви остра бъбречна недостатъчност(така ми беше казано),лоши показатели,повръщане,температура,пишкане кръв.Овладяха ситуацията,която беше инфарктна и сега е добре,излекувана.Аз й се накарах,че държи котето само в коридора и кухнята,т.е.на студено и на плочки,помислих,че може би настинката е в основата на болестта.Бяха я наплашили,че ако е хронична,нещата ще са зле.Явно не е била  newsm78
Дръж ни в течение какво се случва и какво казват лекарите.Моля се да сте добре!

# 730
  • Мнения: 779
Здравейте,откриха на котето ми бъбречна недостатъчност,а е само на 3 години.Женска,шотландска клепоуха,има ли някой със същия проблем и излекувано коте?От днес е на системи в клиниката за 3 дни,казаха ми че ако не се повлияе идва най-лошото,и изследванията и са над нормата,урея 51,45 при норма 8,2,креатинин 720,72 при норма до 120. Praynig Praynig Praynig newsm45

Sad Много съжалявам да го чуя. Дано всичко се оправи. Всички стискаме палци!

# 731
  • varna
  • Мнения: 137
Аз оставих котето там,за 3 дена утре ще ходя да я видя.Незнам дали днес са и правили ехограф казаха че ще и правят още изследвания.Да от Варна съм и ходя в Ултра Вет.Знам че няма да се излекува и че вече ще е по специална диета,но нали знаете искам си я.Пие доста вода но това е от болестта,все още имаше желание да хапва макар и по помалко,не е повръщала но отслабана,аз така и разбрах че нещо не е както трябва,ходеше си до тоалетна.А дали мога да поискам да я полекуват цяла седмица след като вливанията ще и повлияят след толкова време?Благодаря Ви за отговорите.

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 00:02 от fraci

# 732
  • София
  • Мнения: 2 092
Стискам палци и аз! Дано се окаже по-малкият дявол! Дано се излекува писанката. Между другото, много от съфорумките изказваха мнение, че нискокачествената суха храна може да причини доста гадости на котките
Обаче ми се иска малко да пораззведря атмосферата, като ви представя Ръководство по употреба на Кот. За всички, които не владеят руски, го преведох.

Скрит текст:
Аз имам Кот. Много го обичам. Всъщност, сложно е да не обичаш Кота, и ето защо.
Котът е устроен много просто.На главата си има уши, в корема си има стомах, на лапите нокти, на носа бяло петно, и завършва с опашка.
Освен това Котът си има правила, и те са простички и праведни, като закопаните в котешката му тоалетна нещица.
Първо: на Кота никога не му е скучно.
Когато в него се прокрадне скука, Котът отива да спи. Когато се събуди, в него вече няма скука, а освен това и храна, затова отива да яде. След това въдворява хаос в кухнята. Всъщност, той въдворява хаос в тази кухня и в добавка в коридора, познава ги надълго, нашироко, в дълбочина и във висота, на вкус и на мирис, вече около пета година, но това не означава, че ще загуби интерес.
Той наблюдава всичко, което се случва, все едно се случва за първи път. Той играе. Той гледа.
Това му помага да прави поразии и да се учи. Той даже се е научил на ''раз'' да подава дясната лапа, а на ''два'' - лявата, като при това на ''раз-раз'' подава два пъти дясна лапа, и освен нея скептично изражение в допълнение, като бонус.
Второ: Котът никога не досажда. Той иска или да яде, или да пишка, или любов и ласки, или пък всичките наведнъж.
Удовлетворяването на желанията на Кота е много просто. Взимате и ги удовлетворявате. А той ще се отблагодари, като прибере пищялката-мяукалка и отново започне да украсява помещението. Той не иска да ви скапва, той просто знае какво точно иска от живота.
Наистина, понякога иска странни неща, но валериана всичкия го е изпила бабата, и затова си остават само мечти, така че няма за какво да се оплаква.
Трето:когато Котът иска ласки, той ще ги получи.
Ще дойде и ще започне да се гали и мърка. Пука му, че някой пие чай, или пише статия нощем, или лакира нокти. Котът иска любов. Точно сега. Веднага. Всеобхватно. Може първо по опашката или първо зад ухото. Ще натресе лапи, мустаци, мъркалник и ще обича до последно, докато не се предадат и не му позволят да бъде погладен.
Котът се радва. Всъщност той просто иска да му отвърнат. Много. Направо до смърт. И трябва да го сподели, защото иначе му се струва несправедливо него така да му се иска, а на другите - не.
Четвърто: Котът не се срамува.
Никога. За разлика от хората, той знае, че миналото трябва да си остане минало. Желателно, добре заровено. Но не се срамува заради опашката, натопена в кафето ви. за космите по новото ви палто, стъпките по килима, препиканите обувки, счупените чаши, нахапаната риба, повръщаното върху ноутбука ви и надрапаната мебел. На него му е добре така, той е Кот, той така живее и вие можете да се примирите или да живеете на друго място, ако не можете.
Пето: Котът е суеверен.
Опитайте се да извадите Кот изпод дивана. Нямате право да се намъквате на територията на неговото кралство (кралството на Кота е всяко място, където има Кот плюс-минус 30 сантиметра). Срещу вас ще бъдат извадени въоръжени нокти и зъби, боен рев и рентгенови погледи от тъмното. Не трябва да се натрапва  на Кота това, което му е неразбираемо, невкусно и неинтересно: Котът не търпи насилие. Вие ще му натикате таблетка, той ще ви одере: взаимоизгоден стокообмен.
Шесто: Котът е Мъж.
Той ще изкара Мъжествеността си под носа ви и ще я облизва. Щом почисти инструмента си до блясък, ще скочи на ръката ви откъм лакътя, и ще почне да се размножава. В главата на Кота няма представа за генетика, и затова мъжка ръка в пухкав вълнен пуловер си е чудесно ДНК. Без пуловер се признава само космата ръка - бръсната не става, проверено - косматостта му напомня за това, което трябва да представлява самката на Кота. Това, че на края на ръката има мъж на около 50 години, не го смущава. Той се отнася либерално към всичко. 70% от полезната площ на главата му се състои от уши и уста, а не мисли за това, защо не трябва да прави това, което прави с ръката, на всичко отгоре мъжка.
Седмо: Котът е прекрасен.
А освен това е и прозрачен. Ако не виждате екрана през Кота, си е ваш проблем. За какво ви е компютър, когато си имате Кот?
Осмо:Котът е пухкав и мек.
Разбира се, ако не сте го хванали откъм страната, която хапе, и не го дразните.
Във вътрешността на Кота има доброта, закачки, котешка храна, мъркало, тупкащо сърце, малко акита и устройство за мяукане.Отвън Котът е покрит с умиление и обожание, затова е неотразим: раираното му кожухче и истинската котешка харизма от раз блокират целия негатив на противника, заставяйки го да се разкайва, как е могъл да се ядоса на такова сладурче.
Считам, че можем да се поучим от Кота. В края на краищата той е едно древно и неприкосновено животно, а за това, че понякога препикава  по ъглите, жреците са виновни: те са го разпуснали, негодяите, да вървят по дяволите заедно със своите скарабеи.

# 733
  • varna
  • Мнения: 137
Хранила съм я с най хубавите храни,пиеше вода само от кана Брита,питах лекарите и те ми казаха че някои котки го имат наследственно.Как мога да кача снимка?

# 734
  • Мнения: 779
Днес, закъсняваща за автобуса до работа, Оливър се мушка между краката ми и хуква да бяга по стъпалата нагоре все едно, че дяволът го гони. Аз тръгвам след него, но хитрушата се скрива зад един огромен прозорец, оставен от комшиите. Мъча се да го изкарам, а той упорито се дърпа, целият умотан в паяжини и прах... Поглеждам часовника. Имам 2 минути да се изстрелям до спирката и направо ми причернява.
В крайна сметка го прибрахме целият мръсен и прашен, върнал се от приключение.  smile3555
Имаме си wild child в къщата. И все по-силно вярвам, че някакви хормони го тресат, защото винаги се насочва към бялата маца на съседите.

Общи условия

Активация на акаунт