Идеи за зеленчукова градина на балкона

  • 96 928
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 946
Нашата тераса е цялата открита и югоизточна. Лятото по цял ден пече много силно слънце. Миналата година тръгнаха домати, но трудно. В началото на юли обаче градушката ги унищожи и не можах да видя развитието им през най-топлото време. От подправките стават магданоз, копър и джоджен. С други не съм пробвала.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 2 153
и нашата е такава. Сега се сетих та да попитам - как се опазвате от белокрилките - всичко ми заминава от тях. И подправките и цветята - не мога да се сборя.

# 32
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Аз съм отглеждала зелен боб и домати в тенекии от сирене,имах добра реколта.В сандъчета си сея магданоз,а също така и лук,за зелен от балучка,мисля ,че така се казваха дребните лукчета.Доматите,когато цъфтят ги опрашвам с едно памуче,така ме посъветва един агроном.  bouquet

# 33
# 34
  • Мнения: 550
Днес засях семена ягоди. Не ме бива много в градинарството, но пък съм много навита да си имам градина на терасата.  Силно се надявам да се получи нещо.  Praynig Не знам обаче правилно ли ги засях. Сложих ги почти на повърхността на саксията и ги полях. Сега кажете как да ги поливам и след колко време трябва да поникнат?  Mr. Green
 
Имам и няколко въпроса. Ако си купя разсад на чушки, марули и нещо друго дали ако ги сложа в саксии ще имам реколта?  Чушките и  доматите  се сеят в дълбока саксия нали?  Стават ли отрязани 10 литрови шишета от вода?

# 35
  • Мнения: 576
 Здравейте, и аз тази година реших да садя зеленчуци на балкона.Всъщност ще започна с подправки.Искам да попитам от къде купувате качествени семена?Аз съм взимала семена за цветя от хипермаркетите, но все не поникват или от едно пакетче се показват едно две стръкчета и в последствие се налага да купувам готов разсад.

# 36
  • Мнения: 13
Здравейте! Искам да ме посъветвате за отглеждане на ягоди на терасата...закупих коренче, което вече е дало около десетина листенца и му е време за пресаждане...кажете какъв съд да избера, колко дълбок, колко широк...на много слънце или не? с много вода или не? в общи линии всичко което може да ми е полезно, понеже досега не съм се пробвала...а съм обещала на дечко ,че ще хапва ягодки:))тези "мустачета",които са характерни за ягодките - режете ли ги, увивате ли ги и т.н.Благодаря
.....пробвай в гума от автомобил миналата година постигнах добри резултати

# 37
  • Мнения: 25 441
Ягоди от семена стават трудно и бавно. В най-добрия случай ще ядете плод най-рано есента или следващата година. Моите белите са такива (водят се жълти, но при мен са по-скоро бели):



От цяло пакетче семена оцеляха само няколко коренчета. Затова по-добре си купете разсад. Сега има навсякъде - в цветарските магазини, в хипермаркетите...
Второто ми сандъче е с червени целогодишни "диви" ягоди, последната реколта е през декември.  Simple Smile

# 38
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Здравейте, и аз тази година реших да садя зеленчуци на балкона.Всъщност ще започна с подправки.Искам да попитам от къде купувате качествени семена?Аз съм взимала семена за цветя от хипермаркетите, но все не поникват или от едно пакетче се показват едно две стръкчета и в последствие се налага да купувам готов разсад.
Хубави,качествени семена купувам от Женския пазар в магазин СОРТОВИ СЕМЕНА и съм доволна,винаги са ми пониквали семената  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 208
Здравейте, снощи само се записах, много ми е приятна темата. Купих си кафе пък аз и мисля да го садя , зимата се прибира като лимон. Ще видим каква ще я накъдря. Иначе в сандъче мисля да посадя къдрав магданоз и див лук. Купих си този див лук преди години от Пени заедно с босилек и къдрав магданоз. Посадих го в саксия и после в градината е не е истина какви чудеса станаха , той не мръзне и расте на бунчета. С много нежен вкус е и вече става за бране , порасъл е е повече от 10 см Party.

# 40
  • Мнения: 1 555
Някой по-опитен в градинарството знае ли след колко време трябва да даде признак на живот забучената ми в голяма саксия резница на малина? Когато я пресаждах, имаше белички коренчета, но кога да очаквам листенца поне? Тази година ли трябва да плододава?

# 41
  • Мнения: 68
Аз съм отглеждала зелен боб и домати в тенекии от сирене,имах добра реколта.В сандъчета си сея магданоз,а също така и лук,за зелен от балучка,мисля ,че така се казваха дребните лукчета.Доматите,когато цъфтят ги опрашвам с едно памуче,така ме посъветва един агроном.  bouquet
[/quot
Можеш ли да обясниш как точно го правиш?

# 42
  • Мнения: X
Аз съм отглеждала зелен боб и домати в тенекии от сирене,имах добра реколта.В сандъчета си сея магданоз,а също така и лук,за зелен от балучка,мисля ,че така се казваха дребните лукчета.Доматите,когато цъфтят ги опрашвам с едно памуче,така ме посъветва един агроном.  bouquet
[/quotе
Можеш ли да обясниш как точно го правиш?

С малко тампонче памук или клечка за уши минаваш много внимателно през вътрешната част на всички цветове. Полепналия от едно цветче прашец се пренася в следващото цветче и т.н.

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 13:45 от Анонимен

# 43
  • Мнения: 68
Аз съм отглеждала зелен боб и домати в тенекии от сирене,имах добра реколта.В сандъчета си сея магданоз,а също така и лук,за зелен от балучка,мисля ,че така се казваха дребните лукчета.Доматите,когато цъфтят ги опрашвам с едно памуче,така ме посъветва един агроном.  bouquet
[/quot
Можеш ли да обясниш как точно го правиш?

С малко тампонче памук или клечка за уши минаваш много внимателно през вътрешната част на всички цветове. Полепналия от едно цветче прашец се пренася в следващото цветче и т.н.

Благодаря!

# 44
  • Мнения: 13
как да кача снимки ?

Общи условия

Активация на акаунт