Съпруги на военнослужещи - 11

  • 40 819
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 136
Ето ме и мен в новата тема  Simple Smile
А сега, след закуската и кафето  Coffee, ще се залавям с домашните задължения!  clean clean wash hang newsm71 newsm64
Хубав уикенд на всички!  family Flowers Sunflower

# 31
  • София
  • Мнения: 8 361
Закуската вече я няма, обядът ми е готов, сега присядам за малко при вас, а после започвам офанзива по разкрасяване. То съм си ..." бря чи красута..." Wink ама да сложа все пак довършителните щрихи, или финалните акорди както се казва 4470 pletka newsm56. Дошла си е една готина баба от Израел, та отиваме на среща с нея. Зарязвам домакинските и съпружеските задължения ( няма да избягат). И баба е хора, все пак Simple Smile

ПАТЕНЦЕ, хайде сега пък зеленото не ти отива. На хубав човек всичко му стои добре Heart Eyes Това бяло цвете което имаш, се казва Спатифилум-това му е официалното име. Във всичкия тюрлюгювеч от китки и наименувания пропуснах Китайската роза-ярко червена, но цъфти само 2 дни и прецъфтява. Sad

ТОНИТА и ТАЙФУН Hug, я чукчите да станат и писатели, не само читатели. Пишете, не ни щадете. Чакаме свежи попълнения, с нови идеи, коментари и заключения. Вие сте на ход smile3523.

КАТИВИТА, Hug чакам коментар за униформите Simple Smile Напишеш ли, значи си добре, да не те мисля.

Хайде за сега толкова, по-късно again Simple Smile

ПП С ВИЛИ МОТОВИЛИ се сбутахме на входа за публикуване. Леле, мацеееее, много емотикон, много задачи. Я изтрий една две, да видиш как ще ти е по-добре. Предлагам ти  sleepuu Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 852
О , да ще коментарам униформите ,ама сега излизам. А и не разбрах какво е ужасното им. От две години вървят изпитания и показват добри резултати както в лабораторни условия, така и в ежедневното експериментално ползване. На ВВС не са давани униформи заради цвета , а само барети.  И затова ми е любопитно какво им куца и е убягнало както на комисията ,така и на колегите в лабораторията на института по отбрана.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
Мъниче, когато бях на 20+, само да си помислех за диета и свалях. Сега на 30+, само като си помисля за сладко и качвам  hahaha Какво ще тренираш?
Аз на 20- като кандидатствах, нямах 50 кила  hahaha С много зор, хранене под режим 2 месеца и 2 литра вода, изпита буквално пред кабинета, заковах кантара на 50.650кг hahaha Чуди се, чуди се докторът, пък ми лепна накрая синия печат Simple Smile После 6-7 години се заковах на 47 и ни нагоре, ни надолу  Mr. Green
Да, ама като наближих трийсетте и започнаха да се покачват и крилцата Simple Smile Пък след втората бременност съвсем се "разплух" - в момента съм 59 Sad Поставила съм си за цел, да сваля едни 5-6-7-8, но ще стартирам след 5.04 Simple Smile
"Тренировки" е силно казано - на ден по половин час на степера и ролери карам във всеки удобен момент Simple Smile
Замислям и на Зумба да ходя, но не ми се ходи сама, пък компания не си намирам Simple Smile Съседките ме примамват пък за народни танци, та ако не стане със зумбата, ще ходя с тях Simple Smile

И да си похваля скъпия - даде ми сутринта 250лв, за да си купя ролерите, на които им хвърлих око преди месец Heart Eyes
Та с карането, ще започна още този следобед - хем децата ще покарат колела, хем аз ще се накефя на новите возила Heart Eyes

Новите униформи не ги знам, но пък мен лично тез сивите (ВВС) са ми ужасни... Цветът им е гаден, да не говоря, че са като шкурка летните. Не стига това, ами и лятото завираш, а материята не попива изобщо... Зимните пък, без подплата са си като вестник и не топлят, а с подплатата в КП под земята се сваряваш в собствен сос...
В Търново като бяхме, видях морските парадни на живо - еееех, грабнаха ми окото Simple Smile Материята им беше много приятна, а вида им като цяло - страхотен Simple Smile ...там колегите се оплакваха пък от ръбовете на панталоните hahaha

Старите зелени камуфлажни бяха на светлинни години разлика. Да, десенът им не беше първа хубост, но пък това е униформа в крайна сметка, не е бутикови тоалет hahaha

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 15:14 от sweet_maniche

# 34
  • Мнения: 911
ESTELITA страхотни орхидеиии ... пу, пу, пу ... аз имам само две и едва ги опазвам от малкия цветар
 Sad а дървото на живота скоро ще е е само клони на живота
Успех на всички, които са на диета или ще я започват. Преди 1г. за около 45 дни свалих 6кг., които ми бяха от бременността, и само спазвам Лунната диета / и нея зарязах като започнах работа, но от следващата седмица я започвам пак Simple Smile /.  
Днес   newsm79  clean wash hang 1dishes
 Flo 51 закуската е страхотна ... ммм ...  newsm78 дали да я приготвя за утре сутрин?

ЧАСЪТ НА ЗЕМЯТА
http://www.wwf.bg/get_involved/earthhour/earthhour2015/

# 35
  • Мнения: 22 414
Ето една статия по въпроса. Simple Smile

http://www.karlovo-news.com/balgariya/novite-voenni-uniformi-mal … i-mnogo-po-udobni

На мен зелените ми изглеждат супер кофти.
Сините, че не са стока, не са...на всичкото отгоре се и свиват при 60С пране в пералнята. На моя мъж я пера само на 40С, иначе не става. Супер тънки са иначе, зимата само с подплата.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 245

ТОНИТА и ТАЙФУН Hug, я чукчите да станат и писатели, не само читатели. Пишете, не ни щадете. Чакаме свежи попълнения, с нови идеи, коментари и заключения. Вие сте на ход smile3523.


Мила Фло, нямам нужда от подканяне.  Wink
Когато реша, ще пиша. Както сега.  Peace

# 37
  • Мнения: 651
Здравейте мацки  Hug Днес имахме гости (моите родители и баба ми) и малко ви пренебрегнах, но ще се опитам да ви изчета.
Гледам последните постове са за новите униформи - имаме ли информация, откога ще навлезнат в нашия войскови живот? Според мен няма как да са по-лоши от тези, които са в момента. Дано кубинките да са хубави, че ми е писнало да купуваме с ММ.
Денят беше повече от прекрасен!
 Heart Eyes и  Hug за всички !

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
ох, смяхме се с глас... Статията пълна с бисери, достойни за награда Simple Smile
Посмяхме се доста добре Simple Smile
А ако и половината от написаното за униформите и най-вече за кубинките е така - супер Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 852
Абе от вчера я чета тази статия , че по всички сайтове я разнасят , ама нещо не ми е смешна...
Това че цвета ви изглежда кофти е част от изискванията. Този цвят е отговорил на следният стандарт-показал се е на най-ниска височина от хеликоптер. А то е много важно , какго и комфорта на военнослужещия. Все пак говорим за дрехи за война/учения.

Сигурно ще мине доста време докато ги въведат , все пак още текат изпитания . След това възлагане на поръчка. Първо ще се облекат 68 бригада ,61....и така  по ред. Като цяло за едни 5 г е възможно да се облече цялата армия. Всичко това са обаче са  прогнозни срокове. Какво ще се случи обаче с този ограничен бюджет и това правитество-никой не се наема да каже.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
е, като цяло в статията се казват много неща, но има и бисери, на които няма как да не се разсмееш Simple Smile
Цитат
Това наистина ще е модерната и функционална униформа на българския военнослужещ в 21-ви век, истинско съвременно високотехнологично шивашко постижение.
Цитат
„Камуфлажът” е направо „стелт”.
Цитат
Именно удобна и практична е униформата на българския войник в началото на 20-и век. Може би и този факт има значение за победите му по бойните полета?
Да не забравяме и обратния пример – предполага се, че когато поетът – революционер, Христо Ботев повежда през пролетта на 1876 г. четата си към родината, е бил обут с нови ботуши, които обаче му били тесни и стягали краката му. Този факт допълнително го измъчвал по пътя от Козлодуй до Околчица и може би е бил от значение за неблагоприятното развитие на събитията за войводата и четата му.

# 41
  • Мнения: 659
Добро утро, прекрасни момичета Simple Smile  Станала съм рано слагам кафе за всички и бягам на работа.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 361
Привет военни красавици. Каква стана тя? Патенцето и кафе ни направило, и на работа отишло, а ние Embarassed поспалани и мързелани Simple Smile Никакви ни няма днес.
Смяната на времето не ми се нрави, кой знае какъв икономически ефект няма, ама кретаме по утъпканите пътеки и това си е...Щем не щем, ще трябва да си пренагласим биологичният  часовник...Кого го е грижа какво се случва с нашите изтормозени организми?
Я хайде по-оптимистично. Лесно няма да се дадем.
Кажете, как изкарахте почивния ден? Къде ходихте, какво видяхте? Времето в София не предразполагаше към разходки на открито, но на мен и у дома си ми е добре. Приготвих набързо една супичка, мусака и баница със сирене и после-хоризонтална позиция и книжка в ръка.

Хайде сега обещаната лекция за връзката между проблемите с венците и МЦ Simple Smile

Скрит текст:
Все едно сте ми пациентки и ви питам: Кървят ли ви венците? Ако кажете " не" - добре. Може и да не четете написаното Wink Ако кажете: От време навреме, тогава ще ви кажа: Хайде сега забележете дали кървенето на венците ви не съвпада с месечното ви неразположение. По време на МЦ при някои жени има подуване на венците, зачервяване, болки и кървене. Установите ли, че това е така всеки месец, не игнорирайте проблема ами се подгответе да се борите с него. Вземете си паста за венци - Астера пародонт актив, Пародонтакс, Лакалут актив. Вземете си 20 ампули вит. С от 5 кубика и започнете грижата за венците 2 дни преди МЦ. Мийте зъбите с пастата за венци. Направете си масажа, изплакнете от пастата, отворете една ампула вит. С, сипете я в устата и жабуркайте няколко минути - 3-4, колкото издържите. Изплюйте, отворете си нова ампула и я изпийте. Тази процедура се прави 7 - 8 дни в месеца ( 2 дни преди цикъла, 3 -4 дни по време на цикъла и 2 дни след. Това е цялата история. Не е трудно, не е недостъпно, просто трябва да го знаете и да го правите. Къде от незнание, къде от небрежност, първоначално безобидното кървене става хроничен процес и после излекуване няма. Има само поддържане. Интелигентни жени сте, едва ли е необходимо да ви казвам, че възпалените венци на са красива гледка, получава се неприятен дъх, а отделно от това прибавете и болката. ДУНДИ, ЛУННО ЦВЕТЕ, знам, че вие имате дъщерички в пубертета. Наблюдавайте ги, питайте ги, научете ги какво да правят, когато са неразположени.При много от тинейджърите - без значение момичета ли са или момчета  се развива т.н. гингивит на подрастващите. Виновни са бушуващите хормони, не дотам добрата устна хигиена, наследствеността. Обърнете внимание на децата си. Като преминат през пубертета, обикновено и тези гингивити отзвучават, но все пак нека знаят най-елементарните грижи за венците си. Бременните също трябва много да внимават с това какво се случва с венците им. Болшинството от тях пък получават гингивит на бременните. И това обикновено отзвучава след раждането, но при някои пораженията са леки, отстраними, а при други-не. Задълбочават се с времето. Възпалените венци са един много, ама много сериозен проблем. Днес ви разказах за най-леката, но не безобидна форма на възпаление. Дано да съм ви била полезна Simple Smile

Приятна вечер и да се стягаме за новата работна седмица wavey

# 43
  • Мнения: 3 044
Здравейте!  Hug Да се запиша и аз тук!
Минавам на бързо, че тази седмица ми се изниза като пясък между пръстите, много натоварена и много изморителна и не ми остава време за форума. То не че идната не се очертава и тя да е така, ама нищо.  Hugц
Фло, много полезна информация   bouquet Само се чудя този витамин Ц няма ли да повлияе и на самия цикъл? На мен са ми изписвали при обилна менструация  newsm78
Поздрави на всички!  Hug

# 44
  • Мнения: 651
Здравейте сладурки  Hug
Преди обяд се опитах да пиша, но когато натиснах да публикувам нямах връзка със сървъра на бг мама... Стана ми тъпо, че бях пописала повечко, но няма как.
Сега ще съм по-кратка.
Цял ден чистих, готвих, прах, гладих, все подобаващи неща за една почивна неделя  Joy Времето позволи по обяд да направим една разходка семейно.
Тази вечер, като оправях малкия след баня, забелязах една бяла точка върху венеца. Възможно ли е да е зъбче. Педиатърката каза, че венците са ни надути, днес беше много кисел и може и да е пробило първото зъбче, ама като не знам как трябва да изглежда и съм в  Thinking
Във вторник сме на ваксина и ще разберем.
Приятна вечер мацки, до утре  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт