Как ги храните?

  • 5 669
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
Нареждах ги на столчета и с една лъжица бутах от една паница щом навършиха 10 мес. близнаците и включих малкия в редицата като направи и той 10 мес. Сега ядат всички сами, освен ако не им се спи много или пък манджата не им харесва. Тогава пак процедираме по стария начин. Дори когато единя е болен, ползвам обща лъжица, досега не са се разболявали другите от това.

Ивира, вие как се навихте на още 1 дете след близнаците newsm78 Евала  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 7 640
Ивира, вие как се навихте на още 1 дете след близнаците newsm78 Евала  bouquet  bouquet  bouquet
ама то има и още едно бебе на път! Евала, в кръга на майтапа- от един татко ли са Wink
Миши, аз съм малко дзвер по отношение на храненето. Гледам да не ги прехранвам, щото дебели не ги ща Laughing, а нощното хранене полу-сами го махнаха- просто започнах да задържам с по 15тина минутки и да изместваме часа полека. Като почнаха да ядат в 5-5.30, много скоро започнаха да спят и до 7.
Тогава обаче се яви друг проблем- не можех да сбутам 6те хранения в денонощието така, че да легнат по човешки, а не в 23ч. И започнах да ги храня сутрен в 6ч за първо хранене. А категорично искам да се хранят по-често по малко, отколкото обратно.

# 17
  • Мнения: 3 336
Ивира, вие как се навихте на още 1 дете след близнаците newsm78 Евала  bouquet  bouquet  bouquet
ама то има и още едно бебе на път! Евала, в кръга на майтапа- от един татко ли са Wink
Миши, аз съм малко дзвер по отношение на храненето. Гледам да не ги прехранвам, щото дебели не ги ща Laughing, а нощното хранене полу-сами го махнаха- просто започнах да задържам с по 15тина минутки и да изместваме часа полека. Като почнаха да ядат в 5-5.30, много скоро започнаха да спят и до 7.
Тогава обаче се яви друг проблем- не можех да сбутам 6те хранения в денонощието така, че да легнат по човешки, а не в 23ч. И започнах да ги храня сутрен в 6ч за първо хранене. А категорично искам да се хранят по-често по малко, отколкото обратно.

Верно, че още едно има Shocked Шапка й свалям на Ивира.
Като ми мине сесията и аз почвам да ги мъча на по 15 минути. Аз нямам против да ядат вечер в 11, но искам да спим сутрин повечко, 5 часа не ми върши работа Rolling Eyes И аз дебели не ги искам Mr. Green

# 18
  • Мнения: 7 640
те по колко кг са сега

# 19
  • Мнения: 3 336
те по колко кг са сега

В събота бяха : Ники - 5500 на 58 см, Ели 5200 на 61 baby_neutral baby_neutral Той ми е бузан, ама не е дебел, ами по-скоро кръглолик Grinning

# 20
  • Мнения: 7 640
и моите бяха там някъде на тази възраст, значи би трябвало да позволят смяна на режима и махане на нощното хранене.
Ама вземи си изпитите и тогава. Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 1 110
Нареждах ги на столчета и с една лъжица бутах от една паница щом навършиха 10 мес. близнаците и включих малкия в редицата като направи и той 10 мес.
Супер сладко! Сега и четвъртото като го наредиш ще е супер картинка. Както и друг път съм казвала - шапка ти свалям Ивира!   bouquet

Малко след като пуснах темата единия юнак се разболя. Естествено храненето с една лъжица отпадна, но след 4 дни и другия се тръшна. Явно с обща лъжица или без трудно ще ги опазим един от друг. Затова засега продължавам да процедирам така и като че ли ми е по-мирна главата.

Благодаря на всички за отговорите!

# 22
  • Мнения: 3 336
и моите бяха там някъде на тази възраст, значи би трябвало да позволят смяна на режима и махане на нощното хранене.
Ама вземи си изпитите и тогава. Laughing

Поларфокс, мотивирана от разговора ни вчера, тази нощ Николай като почна да мрънка в 3.30 в просъница му смених набързо памперса и после го взех при мен в легло и му бутнах залъгалката. Смука 15 минути и после заспа. Събуди се чак в 6 и до 6.45 пак със залъгалката, докато не се събуди и сестра му Joy Joy Joy Laughing

Така че се надявам утре пак да успея да го залъжа докъм 7 часа и вече да сме на 6 хранения Party Praynig Стискайте палци  bouquet  bouquet  bouquet

Мацки, вие сменяте ли памперсите нощно време и в колко часа ги къпете? Ние ги къпем към 8 и след това ги храня и заспиват. В 12 ги будим насила, за да ядат, защото иначе се събуждат към 2 часа през нощта. Дори и да пропуснем къпането някой ден пак в 8.30 заспиват  непробудно и пак спят до 2 през нощта. Пробвахме различни варианти. Доктора каза да ги къпем в 10 и тогава да заспиват, ама то душичката им спи Rolling Eyes И после пак се будят в 2 през нощта , и този вариант пробвахме. Кажете вие как къпете и въобще как и пре вас, моля ви  bouquet

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 08:53 от mishlentze

# 23
  • Мнения: 7 803
пробвай да не му смениш пампата преz нощта да не се раzсънва, ако и няма проблем кожен или напишкан  Wink

# 24
  • Мнения: 3 336
пробвай да не му смениш пампата преz нощта да не се раzсънва, ако и няма проблем кожен или напишкан  Wink

Ми много е напишкан и според мен затова се буди. Ама ще опитам една нощ да не му  го сменям. Проблема е, че татко им след къпането в 8 ги храни в 12 вечерта и само проверява дали миришат и само ако са акали им сменя памперсите, явно го мързи да им ги смени #2gunfire И сега както изкараха днес до 7 сутринта, не знам как биха изкарали с един и същ памперс 11 часа #Crazy

# 25
  • Мнения: 7 803
ние иzкарваме по 12  Wink откакто са направили 3 месеца, ако си спят децата нали няма да ги будиш посреднощ само да им смениш пампата, а и накарай таткото да им го сменя в 12   Naughty

# 26
  • Мнения: 3 336
ние иzкарваме по 12  Wink откакто са направили 3 месеца, ако си спят децата нали няма да ги будиш посреднощ само да им смениш пампата, а и накарай таткото да им го сменя в 12   Naughty

Да ги будя не, ама ме е яд на баща им, че не им сменя памперсите нощно време, даже снощи имахме скандал по този повод. Въобще държи се сякаш на него му се полага родилна депресия, а аз трябва да съм винаги на 6 #2gunfire
Проблема е, че аз си лягам в 10, за да поспя няколко часа пълноценно преди да се пренеса при бебетата. В 12 той им дава АМ и после чак сутринта се будят. И не ми се става в 12 специално да им сменя памперсите преди да ги нахрани, но ако толкова го мързи и това ще правя #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 27
  • Мнения: 7 640
айдее, аз ще съм виновна за гладуването на децата Laughing.
Памперси нощно време никога не съм сменяла, освен когато ги храних. Предупредиха ме, че рискувам децата да станат много капризни и свръхчувствителни сам подмокрен памперс и да мрънкат след всяко изпикаване.
Както Джъмп-ка казва, стига да не е наакан, пампарсът издържа цяла нощ. Фалове не съм имала.
На вашата възраст си ги будех за хранене- нищо жестоко не виждам в режима на децата, не съм пропускала вечерно  хранене, те ли да ме будят в 2, примерно. Тъй като много им се спеше понякога и заспивааха на шишето, ги къпехме преди последното хранене- към 10.30- 11ч.
Ако искаш, пробвайте този вариант.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 580
            Моите изкараха само един месец с нощно хранене - будеха се около 3ч през ноща. Иначе винаги сме ги къпали към 21-21.30 часа. Хранене след къпането до към 22.15 часа /много бавно се хранеха и до сега са така/ и се събуждат сутрин към 8 часа. Когато бяха по- малки като се събудех през ноща им подушвах дупетата, ако има наакан набързо го сменях. Но сега вече без тази процедура.

# 29
  • Мнения: 87
Ние също се хранехме през ноща само първия месец. Тогава сменях памперси, но след като нощното хранене отпадна, не сменям. След това те сами започнаха да се събуждат по-късно, но ние от началото сме на АМ.Откакто са се родили ги къпем в 19.30 и в 20-20.30ч вече са заспали и така до към 7-7.30 сутринта. Много рядко има проблем с пропуснал памперс, но това го отдавам на моя грешка при поставянето. Така че, спокойно няма за какво да се притесняваш, за бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт