Първата годинка наближава, МАЙчето нетърпеливо става

  • 39 300
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Честита първа годинка на Дари да расте все така хубава и да има прекрасно детство  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Ще чакаме снимки в албума.

Радвам се да се запознаем с Габи, прекрсна като мама която 9 месеца е носила бебето в джоба си а не в корема. 

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 18:30 от djufinka

# 61
  • Мнения: 1 558
Честит рожден на Дари, пожелавам и много здраве, късмет и щастливо детство! Много целувки от нас с Елена!


anp, браво за албумчето, но трябва да го заключим, че в момента е видимо за всички, преди да качваме снимки! Сега ще вляза да го оправя. Хм Thinking, още го дава, че е видим, по-късно ще опитам пак! За да не се притесните, подчертавам, че само новосъздаденият албум е видим, останалите в които сме качили снимките не са!

Tsveteto_, лек път ви желая и приятно прекарване! За вечерното хранене кашата май е най-добрият вариант и аз съм давала повече от веднъж на ден. Страхотни сте и двете с малката!

juli2455, ние от декември се къпем в банята, от известно време е седнала, защото не иска да лежи, но скоро ще се наложи да махнем и стойката, тъй като опитва да се изправи и ме е страх да не падне.

Приятна вечер!

# 62
  • София
  • Мнения: 529
Честит рожден ден на Дари! Нека расте здрава, усмихната и весела! Мони, честито и на теб - вече си имаш детенце, не бебенце Simple Smile

Цвете, много сте хубави с Габи. Да те питам, как изобщо се решихте на такова дълго пътуване с нея (за куба имам предвид). Мен до банско ми се вижда приключение и не бих си го причинила.
Иначе подкрепям момичетата - с каша става, лесно е, а и има мляко.

Анп, мисля, че от пишещите сме ние следващи наред,после сканди и мишка. Поведе Дари хорото Simple Smile

Гени, не се впрягай толкова за тия зъби - ще излязат. По другите теми гледам, че навсякъде има по 1-2 бебета, на които късно им излизат зъбките, така че всичко е наред.

July, ние се къпем седнали в неговата ваничка, която слагаме пък в нашата. Ако набързо трябва, даже го оставям прав в нашата вана и изкъпвам с душа. Той много мокри и няма вариант да не е в банята, пък и да свиква от малък кое къде и как.

# 63
  • Мнения: 855
Гледай каква щуотия съм направила с този албум. Така е. Бързата работа слепи ги ражда   Wink  добре, че няма снимки още.
Аа, да, Тарталета. Имах предвид, че сте следващи от пишещите майки. Иначе май имаше доста бързаци, които са решили, че няма да се моткат да чакат до май месец

# 64
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Много благодаря за комплиментите и за съветите за вечерята, ще взема каша.
тарталета на нас до Куба ни е 3 часа със самолет и тя не го усети, а и на 5 месеца беше само на кърма, та беше лесно. На 3 месеца правихме пак едно дълго пътуване с кола (около 800км) и пак нямаше проблем. Но зимата като пътувахме беше малко кофти с яденето. Сега ще видим как ще е.
Аз я къпя в банята в корито от както се е родила, тя си седи в него. Коритото го слагам във ваната.
Лека и спокойна вечер мами

# 65
  • Мнения: 1 558
anp, вече е заключен. Иначе доста се посмях с комбинираната фраза, нещо средно между "Бързата кучка, слепи ги ражда" и "Бързата работа, срам за майстора" Joy

# 66
  • София
  • Мнения: 529
Добре де, пътят ок. Ами как изкарвате деня? Вие уж сте на почивка, пък детето си иска вниманието, спокойствието или там каквото. И как е спането? Аз питам, защото знам, че много хора отиват на почивка с бебетата си, а на мен ми се струва, че ще е някакъв адски кошмар и предпочитам да не мърдам от вкъщи, само и само да не си го причиня.

Откакто се е родил сладкишанко, просто аз и моето време ги е хванала липсата. Днес ходих до стария апартамент да си търся акта за раждане - не мога да го намеря. Ние нали се местихме ноември, но то по-скоро беше аз гледам бебо и казвам мм какво да премести. Естествено нямам представа кое къде е. Та това си мисля - аз не мога да се организирам да си открия документите, а хората успяват на почивка с бебетата. Явно аз съм мега зле.

И завиждам на косата на Иван - прекрасен

# 67
  • Мнения: 855
Тарталета, и аз съм мега зле. Не смея на 20 км да мръдна, какво остава за 900. По отношение лично и свободно време също. Хем ми помагат. Не знам как успяват дасе организирАат хората. Блазе им.

Мерси, Мишка. Добре, че имч кой еа върви след мен да оправя поразиите.

За къпането - даже не ми е минавало на ум да се къпе другаде, освен в банята. И при баща и като бяхме, и сега. Даже там я пренасяхме до спалнята, където беше повивалника и като хептен малка ставаше синя за мой ужас. Тук са комбинирани вана и повивалник и едвам се влиза в банята, защото е доста малка, а има и кабина, но пак не ми е хрумвало да я къпя другаде. От вчера решихме да махнем помощното столче и да си сяда направо във ваничката.

# 68
  • Мнения: 300
Добър вечер, дами Simple Smile
МН отиде да се хранят и приспиват, аз малко да отпочина.
Ние се къпем в корито в хола. На пода постилям мушама, за да намаля поразийте. От както навърши 6 месеца си седи, изобщо не му се лежи. Стойка не сме ползвали, не я хареса. Изправя се в коритото и е много сложно с къпането. Сама абсурд да се справя. Още малко и ще се къпем в банята под душа Wink
За кашите съм и аз. Много често съм давала 2 пъти на ден: за закуска с масло и сирене и за следобедна закуска с плодово пюре.
Ние ще ходим с малчо на почивка края на месеца. Мисля, че ще се справим. Едва ли ще е по-различно от вкъщи. А и няма да съм сама както в София Simple Smile
Тарталета, косата си замина в неделя Grinning
Две поредни снимки са нашите, за да видите разликата Simple Smile
Цветето, много сте хубави и двете Simple Smile
Всички бебоци са страхотни.
За албумчето също съм ЗА.
Това е за сега от мен. Ставам да си спретна един ориз за утре.
Спокойна нощ и спящи душици Simple Smile

# 69
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет мами. Ние също се къпем в банята, то е едно плискане ooooh!
Цвети, другите мами са казали вече, каша за най-лесно, ние тук имам и "фрукт салат"-плодове и някаква каша, много е хубава и засища на Нестле е. Ако я имате е още по удобно, че е готово за ядене, а засища като кашата.
Видях и аз снимките голям сладур Габи, и как сама стои браво, това при нас е мираж, ние "кълчим кълки", така повече от няколко секунди не можем да стоим.
За зъби ще чакам, моите са излезнали много късно, едва на една годинка ми е пробил първият, знам ли може да е ген нещо newsm78
Тарталетке не си зле аз също откакто Лили се роди хич не мога да организирам нещата, винаги съм със списъци, а аз много държа на точност и подреденост, ама сега уви не ми се получава Joy
За пътуване ще видим, нашето шило за секунда не стои мирна вече. Днес се изтрещя от дивана, за една секунда погледнах баща й, че ме пита нещо от кухненския бокс и Лили до мен се изтрещя от дивана ooooh! После един кабел взе да дърпа, леле това дете може да ме побърка за секунда #Crazy
Абе мами вие имате ли слънчеви очила за бебоците Sunglasses Баща й и купил ама толкова е смешна, трябва да ви кача снимки да се посмеете Joy Joy
Хайде лека вечер отивам да приспивам "шилото" и да поспортувам преди лягане Heart Eyes

# 70
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Ето за пътуванията в скрит текст.
Скрит текст:
Габи като се роди нямаше кой да дойде да ни помага и я мъкнехме навсякъде с нас. Ние много обикаляме и трябваше и тя да свикне с това. Тя беше мнооого спокойно бебе, въобще не плачеше, само спеше и ядеше и ако е будна се заиграва с нещо и така. За Куба пак същото, отивахме да ядем когато трябва да спи, ходехме на басейн когато не е много горещо. Ходихме до Хавана за цял ден с автобус и беше малко кофти, понеже беше много топло и се изнервяше понякога. Но като цяло със спането не сме имали проблем, то като е на чист въздух и тя си спеше по цял ден. И през нощта си спеше тогава, само по веднъж се будеше и ставаше в 9 и заспиваше сам. И познати и всички се чудеха как не реве, не гъква, абе бебе мечта. За организацията, аз съм много организирана по принцип и за всичко намирам време, а пък откакто се роди малката съм направо фурия. Но сега вече става трудно с пътуването. До Бг е около 9 часа със самолет, тогава ще е предизвикателство. 

# 71
  • Мнения: 2 575
Здравейте майчета.
Честит рожден ден на нашата първа рожденничка, да слуша мама и да лудее   bouquet.
Гени, няма как да остане без зъби, ще видиш колко бързо ще й се покажат изведнъж Peace
Габи е голяма сладурана, а Иван е все едно друго дете без буйната коса Mr. Green. Аз малко от тук от там пиша, че все нямам време, почнахме кухнята, хапва си. Предлагам две манджи от трите, два пъти мляко и сутрин закуска. Ние вече стоим прави за секунди, без,ч да се държи, ама преди правеше боц, махаше за чао по едно време, сега нещо ги забрави ли, та пак я уча. Нищо не иска да прави като й кажа, освен да си подаваме играчки, аз ли нещо бъркам,повтарям, повтарям, ама сигурно не е дошъл момента newsm78. Има ли други като нас?
За пътуването, тя е кротка, ходихме на Банско, ми добре си прекарахме, при мен проблема е багажите й, сега вече и яденето, направо полудявам като се сетя какво ме чака лятото #Crazy

# 72
  • Мнения: 1 048
Момичета,още веднъж благодаря  Heart Eyes  Hug

Метнах 3 снимки от тел... newsm78 малко на криво се качиха...но...ще опитам да ги обработя през компа ,току виж станало..

Цвети -каша. Както някой е казал -различни комбинации солено/сладко Peace и аз често го прилагам този трик Simple Smile

Лека нощ,че вс спят,само аз още кукувам Simple Smile

# 73
  • Мнения: 155
здравейте момичета кокичета
За бърза да отговоря на Елси и ние нищо не правим, само боц понякога. Уча я на колко годинки ще стане, колко голяма, браво и т.н. но НИЩО не иска.  Joy само ми казва нененен hahaha
чао за сега

# 74
  • Мнения: 300
Иван е научил доста неща вече. Но аз съм като папагал. Постоянно му ги повтарям. Знае къде се слагат чорапите и обувките. Къде е лампата, имаме едно бебе на една бутилка, като го питам къде е бебето само там гледа. Много се радва на баща си по снимките. Разпознава си повечето играчки, кое е пате, мече, слонче, кола, топка и т.н. Прави боц на нослето и тоц с челце, чао-чао с ръчичката, браво и пляска на хей ръчички и пляс пляс ръчички. Мн танцува кари чуе музика.  От 2 дни като види блузка и се опитва да я облече. И шапката си слага на главата. Много е смешен. Дава ми телефона на ухото да се обаждаме на някой. Като му казвам ало ало и си слага неговата играчка телефон на ушето, а ако няма телефон само ръчичката. Загуби капачет на дистанционното и сега батериите се виждат. Голям интерес представляват. Като го хване веднага го хвърля на земята, за да паднат и бърза да ги вземе да ги натика в устата си. Интересното е, че не съм си давала зор да го уча на тези неща. А ги прави. Уча го да показва на колко годинки ще стане, колко голям ще порасне, да дава целувки, къде му е нослето, очичките. Обаче все едно не възприема. Нз защо започна да си вдига блузката да си оголва коремчето. И започнах да го питам къде му е тумбака. Сега само да задам въпроса и веднага вдига блузка. Но пък с приказките сме до никъде. Най-често повтря мама. Баба вече почти забрави, освен ако не сме при бабите. Дядя казва само като сме при нашите. И мн рядко тата. Иначе бърбори доста, но са някакви неопределени неща, негови си Simple Smile
Белеят се двата странични резци отдолу. Голяма мъка. Рев, мрънкане. Предполагам, че заради това неще да яде...
Започна да спи повече през деня. Но пак трябва да съм при него. Неиска в неговото легло. Само на спалнята.  
Махам се, че дълго стана. Хубав ден Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт