Първата годинка наближава, МАЙчето нетърпеливо става

  • 39 334
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
 nbirthday newsm67 на малкото пораснало момиче Дари (на патерици). Да е все такава голяма сладурана, да слуша с двете уши и да прави малко бели  Simple Smile

Иначе колкото до уменията - знаем боц, браво и за здравей дава ръката. Като питам къде се слага чорапчето или терлика си гледа краката. Иначе наскоро открих че като кажа "дай да те цункам", той отваря широооооко уста, сякаш ще те яде и здраво ти лигави бузата  hahaha Не знам от къде се е научил, но не дава ти да го целунеш, веднага той поема инициативата  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 1 558
Здравейте!

Влизам да почерпя, днес ставаме на 11 месеца!
Скрит текст:

Днес времето е отвратително, така духа, че може да те отнесе нанякъде. Не сме излизали вече 3-ти ден и направо полудявам! ММ излиза в отпуск другата седмица, а прогнозата е скапана за следващите 10 дни, ще се отседим вкъщи.

tartaleta123, спокойно и аз съм така. Винаги съм била много организиран и точен човек, но от както се роди малката е някакъв хаос, не мога да се организирам за нищо. Не мога да се наканя да отидем някъде въобще, най-далеч сме стигали до на ММ селото, което е на около 30 км и то ходим за няколко часа. Вечно забравям кое къде е или какво е трябвало да напазарувам Crazy. Време за себе си, какво беше това?

Tsveteto_, Елена е пълна противоположност на Габи, като новородена почти не спеше нито нощем, нито денем. Вечно мрънкаше без видима причина, не искаше да се вози в количката, не се заиграваше с нищо, направо като си спомня първите 4-5 месеца и тръпки ме побиват.

Елена прави боц с главичка, уча я да показва колко ще порасне, на колко годинки ще стане, да казва чао, но не иска и това е, гледа ме и ми се смее все едно ми казва "Няма пък да го направя!". Преди я бях научила да подава ръка за "здравей" и да дава 5, но сега и това не иска да прави. Сигурно от всички бебчета в темата тя единствената, която не обича целувки и прегръдки, когато я прегръщам ме отбутва с ръка, съответно и тя не се гушва и не дава целувки.

# 77
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
излюпихме се    #Crazy

Mishka   bouquet честита ви мисечинка! И за вас започва обратното броене  Wink до голямото парти

За научаването :до скоро правеше само здрасти и дай пет. Но от около седмица показва къде е лампата,колко е порастнала и сочи с пръст жиеотинките в книжката. Майка дойде и я научи на нови трикове  Joy
новата дума след мама,тати и баба е де-те (двете),а от скоро це-те(цвете)
 hahaha вчера на гостите показа как се яде лютеница с апетит

Относно моята организираност  hahaha оставила съм я в родилното . ден два преди да тръгнем на път и направо чак хълцам...малко още да се постопли и се надявам да си разнообразим малко уикендите.

Цвете и Габи  Heart Eyes ама много сте сладки пу-пу Hug Heart Eyes като за корица на списание Simple Smile

Отивам да се порадвам на снимките  в албума Flutter

# 78
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мами,
Мишка, честита ви последна мини месечинка, следващият месец още една малка принцеска ще е рожденничка  Hug
Днес при нас времето е много хубаво, но Лили спи, ще я чакам да се наспи, хапваме манджа и айде навън. Оня ден 9км навъртяхме ooooh! вечерта краката ми пулсираха, че и тренировката направих вкъщи, едва се замъкнах в леглото.
Относно "действията", ние сме доста активни в "разговорите". Нашите започват с "тата". Посочва календара на стената с нейна снимка и казва "да тата", мисля че иска да й дам календара, защото все казва "да", когато иска нещо. Снимките също ги разпознава ако са от по-близо и започва да рита и да протяга въце да ги пипа. Дава "5 точки", а като й кажа дай да те целуна си дава главичката до мен, или пък отваря уста и ми лапа носа Laughing
Ние сме противоположност на Елена, нашата мноого обича да е гушкаш и да е целуваш, голяма е глезана. А когато не стане каквото иска започва да се надига и да се отмята назад с пищене #Crazy Абе малък чешит ще е, пък и все пак е зодия "Близнаци", на всеки две минути си мени настроението(аз съм същата, така че аз си я разбирам Blush) Един дребчо се излюпи отивам да е взема(ние си спим сами и в леглото, тя не обича да е приспиваме ние)
Хайде мами лек и усмихнат ден от нас Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 300
Мишка, честита месечинка   bouquet
Започвам и аз да се стягам за РД-то. Още не сме решили как ще се празнува и къде. А времето си минава.
Мами, събирам мнения за детски торти Simple Smile

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте момичета.
Мони честита ви първа годинка!Да ви е жива и здрава Дарито.
От доста време не сме се разписвали в темите.Нали вече сме скарани със съня.
Малката прояде всичко от кухнята,поне за това да съм спокойна.
Има ли проходили?
На Катето хич не и се ходи.Иска само да лази.Единствения напредък е,че стои права стабилно на спалнята,за по няколко секунди и това е.
Времето и при нас е ужасно,трети ден не спира да духа силен вятър.Пак ще си стоим в къщи.
Тортата мисля да е бебешка-калинка или патенце,или нещо такова.Че кога иначе ще поръчваме типично бебешка торта.И час за кръщене трябва да записваме.Времето си върви.

# 81
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро! Тук е слънчице, но много силен вятър. Ще се разхождаме де Simple Smile
Честита последна месечинка преди годинката на Еленка!

Макс е като елена - мрънка ако го гушкаш или целуваш. Той не гали, а бие и дърпа ушите на баща си, а на мен ми прави бръм, бръм на устата. Даже сега пак от време на време се гуши в мен (понеже не ме вижда по цял ден). Преди това беше мираж. Същите като малката мишка бяхме и като малки. Първите 4 месеца беше тотален ад. Рев, неспане, мразеше количката.
За маймунджолъците - маха за чао и здрасти, дава боц с главата и нослето, дава пет и май дотам. Иначе разпознава си играчките - отваря книжките да покаже бау бау и мяу мяу. Знае коя играчка е бау бау и коя е топка. Танцува от много отдавна, а вече си и припява (мънка нещо там, да не си помислите нали, че нещо особено).

Думите са мама, баба, меме(което има някакво значение, ама не мога да го хвана), амам, баубау, клати главата за не, и последно според мери попинс и е казал "пет", но аз още не съм го чула. Тати го мъча да казва, ама не ще.

Чудя се като всичките му електронни играчки говорят на английски и гледаме бейби тиви я на английски, я на немски, дали това няма да му повлияе на проговарянето.

# 82
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мами, зверчето заспа. Леле това дете понякога тотално ме побърква #Crazy От сутринта само мрънка и иска да е нося, ако се доближа до нея и не я нося се почва рев ама рев и пищене, ако е в проходилката е точно до з…ка ми. Баща й вчера се базика, че пъпа и е хвърлен до мен(аз още го пазя и май доскоро ми беше в портфейла) Joy
Май само нашата е с "тати" и "тата", при нас думата "мама" е мираж, казвам и мама, а тя се смее и казва тата #Cussing out
Тарталета, според мен Макси ще научи и доста думички на английски и немски, щом гледа редовно. Това е много хубаво, незнам при вас в детската учат ли английски децата? Ако да, то до първи клас може детето да знае доста думички и песни на английски(тук учат доста песнички на английски от първа група в детската- 9месечни бебошчета, и им обесняват кое какво е).
Ние също сме притеснени за Лили, норвежки и английски, а в къщи български, ще видим как ще е. Има две дечица от България(едното на 3годинки, другото на 5), ами бъркат се с езиците и май повече на норвежки говорят(особено по-малкото). Тук ни предупредиха да не я учим на норвежки, а да наблягаме на българиският във вкъщи.
Мами днес е Великден, та правя пита (да де пека е, пекарната е омеси Blush), ще мятам и едно месо после за ММ, аз днес ще лунувам Joy Аман от диети вече, ще се гръмна Crazy Ама няма как в БГ, ще ми се смеят хората ако се появя като кит.
 Hug Лек и усмихнат ден от мен, между другото прегледах албума, е няма такива сладури като нашите бебоци Heart Eyes

# 83
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Мами, днес бях си направила принцеси с кашкавал за закуска, а дребо седеше и ме гледаше и ми броеше залците...не издържах и му дадох малко, при което в последствие една приятелка ми се накара как можело да му дам толкова рано кашкавал, та той нямал годинка...Зачудих се сега да не би нещо да му стане и наистина ли толкова голяма грешка направих като му отчупих малко Confused Иначе много му хареса, заподскача за още, но сега някак си ме е страх да не съм сгрешила  Sad

# 84
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Сканди спокс, ние сме яли кашкавал, нищо и няма, и аман от акъли, ти си знаеш най-добре за детето. Пък и то да няма да яде всеки ден и по едно кило я.

# 85
  • Мнения: 1 048
Skandity не се тревожи,прясното мляко го избягват,заради някакви дълги молекули,които затрудняват детския стомах...кис мляко,сирене,кашкавал и кашкавало подобни,извара и котидж са ок,защото технологично са обранотени и тази там молекула е претърпала трансформация...дано успях да го обясня  Blush

Ние 3-ти ден посрещаме гости...за това така телеграфно  Blush

# 86
  • Мнения: 1 558
Здравейте!

Сега се прибрахме от на ММ селото, в тоя вятър не стояхме навън, но пак си е разнообразие, малката спинка сладко и реших да драсна някой ред!

От вчера си имаме ново зъбче, а от два дни започна да прави крачки като я държиш и сега е голям кеф, само иска да стои и да я водиш, а тя да преплита крачета Heart Eyes. Тя си бърбори постоянно, това което е разбираемо е "мама","тата","баба", понякога "деде", когато се радва на нещо казва "да" и "айде", когато нещо и е интересно го разглежда и повтаря "те".

За рождения ден, не съм започнала да се подготвям още, най-вероятно ще си бъдем ние и свекърите, надявам се ММ да се смили и да поканим и нашите, че ми е кофти да не присъстват на първия и рожден ден(не, че не са си го заслужили, но все пак).

skandity, няма да му стане нищо на детето от кашкавала, не обръщай внимание на разни разбирачи! Единственото нещо, което не е полезно е, че е солен, но ти не му го даваш всеки ден.

monicat, голямо празнуване му ударихте, браво на вас!

tartaleta123, да вземем да ги съберем нашите особняци току виж се разберат hahaha!

# 87
  • Мнения: 206
Ние казваме баба, мама, бау, не, дед, лели, на баща си вика "тчи" а по улиците сочи хората и въпросително пита лели?
От номерата знаем браво, боц с пръст, също няма като протяга ръце отваря хироко пръсти и си гледа дланите правим и боже боже като си хваща главата с раце, маха за чао само някок да каже чао и се почва махане по 2 минути.

С ходенето много напредва ме все повече се пуска и си хуква сама дори вече и без стимул (разбирайте щори) свеки каза че се счита за проходила но според мен не е защото не изкарва дълго да ходи сама ходи около 2 метра и се хваща някаде.

За РД няма да правя нищо специално даже доста се тъжно ми става като знам че нямам никой близък който да сподели с мен радостта ми, баща ми почина майка е в Македония там си има дете мъж брат ми няма да може да дойде че ще му трябва отпуска за да си дойде до тук а не иска да си взема защото неговото дете има РД 1 месец след нас а те ще правят и кръщене та си останахме ние с мм и свекитата стях ще сме на деня а с няколко приятели на следващия ден. Без роднини ми е много празно няма и на кого да споделиш един хубав или лош ден.

# 88
  • Мнения: 49
Здравейте,

нямате изчитане ей  Crazy
Първо честит рожден ден на патерички на Дари  Hug
От маймунджолъците прави доста неща - чао, боц, браво, целувки раздава, колко голяма ще стане, почти знае на колко годинки ще стане, по улиците като види куче започва да вика дао-дао, казва на патето па-па, на гълъба - гу-гу, мама, тата, баба. Напоследък говори като малко роботче - някакви нейни си неща, но е много сладко. По цял ден си бръщолеви. Опитва се да пее с мен и танцува. Обича да се гушка и да целува. Абе голяма е забава.  Mr. Green
С ходенето е до никъде - стои изправена, но не помръдва. Пълзи си след играчките, явно така я устройва.
За рождения ден все още го умувам къде да е. Искаше ми се да е на зелено - но пък най вероятно няма да е толкова топло все още в началото на май, така че все още търся варианти. Най вероятно ще се празнува на 2 пъти - веднъж с приятели и веднъж с родата, а тя не е малка.
Спирам, че нещо негодува....

# 89
  • Мнения: 741
Их, заспа най-накрая. Ооо, какво хубаво нещо е тишината. Ние казваме мама, тати, баба, деде, айде(това е за манджа, да побързам) лели, кака, да, не. Дава боц с пръст, сочи на къде иска да го заведат, като го носят. Стои стабилно прав, без да се държи за мен почти и от скоро си ходи с малко помощ от мен, но стъпва добре, крачи си. Оня ден нашите бяха на гости и баща ми заспал на дивана и си хърка. И майка ми си говори с дребуса и му вика-Кажи бабе, как хърка дядо? Нашият го гледаа любопитен и като започна едно "ррр" "грр". И така сега като го питаш как хърка дядо му и ръмжи, хаха. Крие се с ръчички и ме плаши "бау". Целувки дава, маха за "чао", танцува- върти главата като металист с ръцете горе. И още 100 неща, голяма маймуна е. Обаче това будуване по 6-7ч.много ме изнервя, ейй. Вашите бебчета така ли са? Само един сл. сън от 1ч. 1:30 остана.  #Crazy Айде че стана много дълго. Лека нощ момичета.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт