Хемороиди

  • 82 135
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Две мазилца. При мен действаха в комбинация - Пайлекс и Прокто-Гливенол. Честичко миене / не с гореща вода, а с хладка + сапун/ и мазане. Трудничко е, знам. Аз ги имах само по време на бременностите. После не се обаждаха. Успех.
А, позната акушерка ми беше казала, че помагат и обикновените капки за нос, те са съдосвиващи, но не съм пробвала.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
*Детралекс (хапчета) - пият се по схема, малко са скъпички, но ще почустваш подобрение още на 2-я ден.

*Ултрапрокт за мазане, не е скъпо.

* киснене в хладка тетра.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 605
Без самолечение!!!
Може да не си си поставила вярна диагноза. И аз мислех, че имам хемороиди и се мазах с какво ли не. Когато болката стана нетърпима отидох на лекар и се оказа фисура. На косъм избегнах операция, но състоянието ми беше много влошено заради ненавременното правилно лечение. Вече за такива неща - срам, не срам - тичам при хирург!

# 19
  • София
  • Мнения: 469
Получих хемороиди при първото раждане.
През втората бременност ползвах свещички Проктогливенол и съм доволна.

# 20
  • София
  • Мнения: 166
На мен ми помогна МАСТУ - доста по-бързо от Проктогливенола и е по - евтин.

# 21
  • Мнения: 208
 След като родих разбрах че .са ми излезли ужастните хемороиди,докторът ми изписа свещички но резултат няма ,моля ви ако знаете бабешки илачи споделете,болката е ужастна.

# 22
# 23
  • Germany
  • Мнения: 7 954
На мен много ми помогнаха седящи бани с йод. Сипваш вода в един средно голям леген, изсипваш вътре 2-3 шишенца йод и сядаш за 2-3 минути. Правих тази процедура по 3-4 пъти на ден и се успокоиха за 3 дни. След това продължих да мажа още около седмица с Ултрапрокт.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
geomar - до болка ти съчувствам... Sad едвам седя на стола, за да пиша... Confused

Можеш да киснеш в смрадлика или да се мажеш с прополис (ама не знам кой го забърква) или да си капваш няколко капки алое на памук и да си правиш компреси с него.

И само да те предупредя с мен какво се случи, след като ползвах 2 мазила, наречени "Масту" и "Прокто-Гливенол" - изринах се адски и в момента още си лекувам кожата  Tired. А от 10 дни не съм се мазала...,ама страхотен обрив получих  #Cussing out. Кожата на пръстите ми се свлече, а другата стана като бизонска - твърда.

Внимавай с тези мазила, но пък от друга страна, при теб може да не се получи обрив Praynig

# 25
  • Мнения: 1 181

И само да те предупредя с мен какво се случи, след като ползвах 2 мазила, наречени "Масту" и "Прокто-Гливенол" - изринах се адски и в момента още си лекувам кожата Tired. А от 10 дни не съм се мазала...,ама страхотен обрив получих #Cussing out. Кожата на пръстите ми се свлече, а другата стана като бизонска - твърда.

Внимавай с тези мазила, но пък от друга страна, при теб може да не се получи обрив Praynig

Шани, на мен Прокто-Гливенол  много ми помага и не съм се изривала досега от него. Може би си зависи от кожата.  Да не си алергична към някоя съставка?

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Blum - явно е, че май да!
Но аз се мазах и с 2-та почти последователно и така и не разбрах точно кой не ми понесе?!  Rolling Eyes
Обаче според мен и 2-та  Close

# 27
  • Мнения: 1 181
Ами ако съдържат една и съща съставка е възможно и към двата да си алергична. Прочети в упътванията и сравни съдържанието на двете.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами ако съдържат една и съща съставка е възможно и към двата да си алергична. Прочети в упътванията и сравни съдържанието на двете.

всичко отдавна е в кофата за боклук Wink

Ще пробвам с бабини ( в случая мамини) рецепти! Утре отивам да си взема алоето. Party

# 29
  • София
  • Мнения: 2 181
Някъде по-горе из линковете към старите теми може би го има,но пак да си кажа.
Мойте ги излекувах с кравешката паста за мастит.
Не познавам човек,който се е мазал с нея и не му е помогнала.

Общи условия

Активация на акаунт