СЕДМИ КЛАС - 61

  • 38 474
  • 765
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Имаме ли отговори на ПИ по БЕЛ на МГ Варна от 15.03.?
Доколкото знам, ще излязат на 6ти официалните.

# 31
  • Мнения: X
Жасмин, след като това е желанието на детето ти,  и то направи всичко да го постигне , няма нищо по- хубаво от това. Успех!

Много благодаря!

Хрумна ми и друго нещо, по което изпита за АК коренно се различава от НВО - не само задачите са различни, но и само математиката не е определяща (АК не е МГ), търси се общо развитие - математика + БЕЛ + IQ тест + есе, в което показваш още 100 неща - обща култура, каква личност си (интереси, занимания, възгледи), как мислиш, как се изразяваш. Не е като на НВО по БЕЛ, да научиш стилистичните фигури, кой цитат откъде е и как да правиш преразказ. Есето е творческа дейност, творческо писане, тук изпъкват децата с писателски дарби. Топ-резултатите само в едната част не означават непременна победа, търсят се умения във всички съставни елементи. Точно това прави изпита за АК най-трудния, на който се е явявала досега дъщеря ми, а тя натрупа опит с приемни изпити в НУКК, ПЧМГ и СС.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 22:36 от Анонимен

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
за да бъдем точни, има курсове и за подготовка за този изпит и като по правило който иска да кандидатства в АК, си ходи и на курс или уроци за подготовка.  Говорим за изпити, а всеки изпит си е сам за себе си като формат. Няма смисъл да ги сравняваме. Чак за дарби и прочие е по-добре да не се изхвърляме! Това не е конкурс за таланти, а изпит за прием в обикновено учебно заведение, даващо средно образование с американска диплома. Не е някакъв суперколеж за надарени. Сега, разбирам те, че за теб е важно да е точно така, както го казваш, но на практика е доста по-тривиално. С парите напред е, и както показва историята, влизат деца с доста ниски балове, стига родителите да могат да платят таксата.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 22:51 от Andariel

# 33
  • Мнения: X
Ако беше толкова просто, всички деца от школите щяха да влязат, но съвсем не е така. Имаме неприети деца от училището, които ходеха на школи. И те съвсем не са лоши ученици, изисква се успех поне 5 за първия срок, за да те допуснат до изпит.

# 34
  • София
  • Мнения: 18 041
Жасмин, никой не оспорва постижението на дъщеря ти, нито положените усилия, нито заслуженото задоволство!   bouquetНо..

Не е  напълно вярно това, което пишеш. Peace И знаеш, че е така. Изпитът в АК е така конструиран, че за един добър математик слабото представяне на есето не е никакъв  съществен проблем. Ще компенсира пасивите там  с отличното си представяне по мат, тъй като есето има тежест само 20%. Тоест може АК да не е  МГ, но подборът на входа е повече като за МГ.  Ако същото това дете иска в ЕГ и  пак се представи незадоволително по БЕЛ, вече при равна тежест на двете изпитни оценки трудно ще компенсира едното слабо предстяване с другото отлично. И ако целта е ЕГ, а  полът е  и  примерно женски,  детето просто ще се размине с езиковата..

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, и? Какво се опитваш да ми кажеш, Жасмин, че в АК се влиза много трудно ли? Сори, ама точно си го написала - не лоши ученици. Не отличници. Традиционните отличници, макар и с доста учене, изкарват през първия срок успех почти пълно 6, защото знаят, че им трябват шестици за годината и не им се рискува с петици. Че, то, има и деца, които и на НВО не успяват да влязат в някоя от най-желаните гимназии, при това деца с много високи оценки, с удостоверения пълни шестици, а не само успех над 5 за първия срок. И тук говорим само за оценки, а не за пари. В АК се намесват и парите. Ще изчакаш да излезе класирането на НВО, и да започнат един по един приети в АК да се отказват, или защото са ги приели в желаната държавна гимназия, дали защото не са им отпуснали достатъчно отбивка от цената за АК, дали защото изобщо семейството е решило, че не си заслужава да дават толкова пари за АК или че все пак, не могат да си го позволят 4 години. Всяка година става едно и също, този филм сме го гледали.

Също искам да ви честитя за приема. Единственото, с което не съм съгласна е слагането на някакъв ореол на изпитите и училището, все едно е някакъв колеж за надарени деца, а не нормално училище.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 23:28 от Andariel

# 36
  • Мнения: X
Ами може и аз да греша, не знам. На мен ми се увидя тази подготовка, аз се амортизирах, щерката не знам.  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
о, на почти всички ни се увидя, не е шега работа седми клас! Особено в седмокласните теми си личи. Успокоителните ще свършат по аптеките, после всичкия розмарин бива изскубан и сготвен. При вас поне е приключил напънът, а другите ги чака най-трудното след месец.

# 38
  • Мнения: X
Това с розмарина го бях забравила!   Grinning

Аз й взех телефона предвидливо вечерта и я накарах да си легне навреме, за да се наспи хубаво, че иначе щяха да си бърборят до среднощ. И 1 седмица преди изпита нито ходи на училище, нито решава задачи - лежа, гледа филми и си чете книга. Спрях я от училище не заради друго, а защото няколко пъти боледува тази зима и ме беше страх да не се разболее точно в най-неподходящия момент. После се оказа, че на есето в АК е дала пример точно от тази книга, тя някаква за френската революция (откъде пък я изрови).

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 01:04 от Анонимен

# 39
  • София
  • Мнения: 11 987
Жасмин, остави детето на спокойствие. Свършила си е работата вече. Какво значение има какви ще са резултатите на НВО? Решили сте, че искате АК. Имате възможност да плащате таксата. На твое място бих оставила детето да диша спокойно. Даже не бих я карала да се явява на втори модул на НВО.

# 40
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
за да бъдем точни, има курсове и за подготовка за този изпит и като по правило който иска да кандидатства в АК, си ходи и на курс или уроци за подготовка.
.....
Нашата подготовка беше изцяло в домашни условия. Възможността за АК му хрумна януари. Полага минимално необходимото, за са постигне това, което иска - енергоспестяващ по всички направления.  Mr. Green Стига му да е в първите 80 за колежа или първите 26, за желаната паралелка в държавно училище.

# 41
  • Мнения: 31

naniika благодаря за инфито
"Пробния по МАТ в СМГ ще е на 10 май."
Така ще можем да се тестваме повече. Може би са се договорили за да могат децата да се пробват и на двете места.

# 42
  • Мнения: 5 352
Записваме се за да не ви изпусна. Рядко се обаждам, но чета редовно и ако има нещо с което бих могла да помогна с радост ще го направя.

# 43
  • София,
  • Мнения: 4 267
Реалният смисъл от сметки за Ак няма. В момента това си е чисто гадаене, гледане на кафе, за сваляне на напрежението. Най-важните стъпки си вървят по план
- получаване на бележка с номер за явяване на изпитите и системата
- явяване на първи изпит и правилно попълване на бланката за проверка
- явяване на втори изпит и правилно попълване на бланката за проверка
- изкарване на възможно най-високи оценки за удостоверението за заввършване
- резултати с валидни оценки и по двата изпиита, по-високи от тройки (т.е. да не стане издънка с анулирана работа, за да има детето право на класиране). Тук се зареждате с успокоителни.
- смятане на бал и редене на желания
- класиране
- записване
- честито

към момента сте все още на подготвителен етап. Колко места ще има свободни и колко деца ще се записват в Ак има смисъл хипотеетично едва след излизане на първо класиране.

Много ми хареса,  изпотих се докато четох!!! Peace

# 44
  • Мнения: 419
Какво стана, получихте ли резултатите от ПИ по мат от Междучасие. Ние да. Доста сме доволни. Няма да злобея като слагам точен резултат, само ще кажа, че е много добър.

Между другото днес щерката има извънредни занятия в Междучасие, за които осигурих персонална логистична подкрепа. Имам ли червена точка.

Общи условия

Активация на акаунт