Коя книга четете на детето си?

  • 15 411
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 156
Моят е на периоди със страшните истории.
Общо взето, принципът е, че ако лошият си е получил заслуженото наказание, няма нищо против да го мъчат. Но ако героят е невинен и пострада, хич не му е по сърце да слуша историята.

# 46
  • Мнения: 6 362
Последното изчетено от нас с 5-годишната фурия е "Децата от улица Тряскаджийска", а сега четем "Ние, децата от Шумотевица".

Не съм особено очарована от Тряскаджиите. Децата от Шумотевица е по-интересна, но определено не би ми станала фаворит сред детските книжки.
Приготвила съм следващата книга - Емил от Льонеберя.

# 47
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 856
На дъщеря ми и подариха Малкия принц и естествено поиска да и я чета. На мен ми се струва, че още е малка за тази книга, но тя всяка вечер настоява да я четем, въпреки, че и предлагам и други книжки. Според мен, това е книга, която е хубаво да се прочете няколко пъти на различна възраст.

# 48
  • Мнения: 2 352
Последното изчетено от нас с 5-годишната фурия е "Децата от улица Тряскаджийска", а сега четем "Ние, децата от Шумотевица".

Не съм особено очарована от Тряскаджиите. Децата от Шумотевица е по-интересна, но определено не би ми станала фаворит сред детските книжки.
Приготвила съм следващата книга - Емил от Льонеберя.

На твоята Рапунцел хареса ли ѝ книжката за тряскаджийчетата? У дома много се хареса. По Франсон. Дори образова децата в детската градина, че лепенето на салам за стъклото било по-добро отколкото това на кюфтето.
За съжаление от Шумотевицата прихвана изразът "глупендер".
Към момента Емил е фаворит. Има вероятност да бъде изместен от Пипи. Купих някаква коледна Пипи в отделно издание, която била от същия автор и не била включена в пълното издание, но аз не им вярвам. Е, когато си на 6 харесваш всички форми на щуротия.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 713
Много харесахме Лешникотрошачката, признавам, че и аз не я бях чела  Embarassed Че и филмчето гледахме, и балета.... Сега сме на вълна зимни, снежни, коледни, една от любимите ни е за рицарят Зайко и за Мечо.

# 50
  • Мнения: 1 940
На моето дете (4г и половина) много му хареса "Книга за джунглата". Сред любимите му приказки е Снежната кралица, сигурно сто пъти сме я чели. Гледахме и филма на кино.
Винаги ме е удивлявало при децата желанието да им се препрочита или разказва една и съща книжка по сто пъти един след друг и без да им омръзва.

# 51
  • Мнения: 8 357
Скоро открих поредицата на Мери Поуп Озбърн - Пирати след пладне, Нинджи нощем и други.
Приятно разказани истории за братче и сестриче, които се пренасят с вълшебни книги в различни епохи на различни места.

# 52
  • Мнения: X
Последната хубава книжка, която купих за моето 3 годишно дете е "Грузулак" . За Коледа му подариха и "Звездичка в тъмнината", харесва ми - хубави илюстрации и текст.

# 53
  • София
  • Мнения: 860
И ние сме на грузулашка тема, хареса му, също и Как Къртичето си уши панталонки с джобчета или нещо подобно се казва. Възрастта ни е 2.8 г, лошото е, че като му хареса една книжка, и всяка вечер и всеки следобед нея четем... откачам направо, а на всичкото отгоре само мама иска да му чете  #Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 983
Червената шапчица и трите прасенца по 56784 пъти, не иска и да погледне друго Rolling Eyes, може би защото са от онези,които имат хартиени герои и предмети,отварящи се,когато се отвори самата книга ( не знам дали го обясних правилно Embarassed). Синът ми е на 2 г. и 9 месеца.

# 55
  • Мнения: 2 156
Моят син вече поотрасна, но също много обича да препрочитаме вече харесани книжки. Все гледам да мина по тъча, че да е нещо ново. Ако хареса новото, включваме и него в репертоара.
От по-ранен период имаме почти всички книжки за Франклин - повече от познати са му, до една. Същото е положението с поредицата за Лисича гора, Поредицата за Петсън и Финдъс, Поредицата Моите мили съседи, разни сборничета с приказки. Всичко това съм го препрочитала милиард пъти, на глас, плюс още около 20-тина "любими".
От поредицата на Мери Поуп Озбърн имаме 4, но не са в "любими", вероятно защото нямат цветни илюстрации.

# 56
  • Мнения: 438
Повечето децата на тази възраст обичат да им четат една и съща приказка всяка вечер. Създава им усещане за ритуал, ние с таткото имахме големи спорове по едно време, караше се на малкия защо искал все една и съща книжка. Сега вече той сам знае на каква вълна е и му вади вечерната книжка.  Peace

# 57
  • Мнения: 2 352
Явно съм голям пън след като не се впечатлявам от това, че малко дете може да зацикли и да иска да му се чете, гледа, слуша едно и също нещо за ужас на големите. Много щадящо за нервната система на възрастните е да следват малките хора, както и да създават режим и ритуали.  Peace   

# 58
  • Мнения: 8 357
Mоето поотрасна, но пак четем всяка вечер.
Също преди години сме минали през периода на четене на една и съща книга всяка вечер.
Ужас не е имало у никого , поради факта че сме наясно, че детският мозък асимилира на части. При първоначалното прочитане детето възприема само една част от историята. При всяко следващо възприема други части и така докато я осъзнае цялата. Тогава вече спира да иска тази история, тъй като му е позната.
Единственият ужас Laughing беше при мен, че ми писваше едно и също да чета, а някой и наизуст ги бях научила.

# 59
  • Мнения: 2 352
Ученето наизуст е превенция против склероза. Wink

Общи условия

Активация на акаунт