Коя книга четете на детето си?

  • 15 410
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 627
дъщеря ми е почитателка на джереми рибаря  Laughing

# 91
  • София
  • Мнения: 973
За колко годишни деца са подходящи? Моите са на 5г. и на 6г.

# 92
  • Мнения: 1 713
Яни е на 7 и половина и още ги харесва, но иначе според мен стават за по-малки дечица.

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Според мен приказките на Биатрикс Потър са подходящи още от съвсем ранна възраст, дори още от корема на мама и за малки бебенца, защото са много положителни. Всяка приказка е за някакво животинче - зайче, катеричка, коте, мишле и т.н. и се разказва някоя случка, положителна история с този герой. Точно това най-много ми харесва в тези приказки - че са положителни и са свързани с природата и животните Simple Smile

# 94
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 791
Чета "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада", децата са на 8 и на 4г. Каката си чета сама Сакъз Сардуня.

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Ние много харесваме и поредицата Писма от Феликс - те са общо 7 отделни книжки. Тъкмо сега за празниците е подходяща "Коледни писма от Феликс" Simple Smile Историите са прекрасни и от всяка се научват много интересни неща - за различните държави по света, за различните култури, езици, животни и т.н. Освен това всяка книжка е оформена изключително интересно - вътре има писма като в плик и накрая на всяка книга има интересна занимавка-игра.

# 96
  • Мнения: 6 627
дъщеря ми нещо не хареса поредицата за феликс, сякаш много разтеглен ѝ идва сюжетът и губи интерес до края на историята. първата ни книжка беше за цирковото пътешествие на феликс. ако имаш впечатления, може ли да споделиш дали “коледните писма“ са в подобен стил?

# 97
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Коледните писма са горе-долу в същия дух. На нас лично са ни едни от любимите. Феликс пише на Дядо Коледа, за да провери дали съществува и получава писмо от Северния полюс с покана да посети Дядо Коледа в дома му. И после Феликс пише на Софи от дома на Дядо Коледа - писмата са много забавни и интересни.

# 98
  • Мнения: 6 627
благодаря. днес ще мина през книжарницата да разгледам, че ми се иска да ѝ взема нещо на коледна тема.

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
благодаря. днес ще мина през книжарницата да разгледам, че ми се иска да ѝ взема нещо на коледна тема.

На сайта на Сторе може да видиш доста от страниците на Коледни писма от Феликс и да добиеш представа как изглежда вътре и каква е историята https://www.book.store.bg/p171604/koledni-pisma-ot-feliks-anete-langen.html
Друго на Коледна тематика е "Коледа в гората" на Атанас Цанков на изд. Фют Тя е част от поредицата "Във Вълшебната гора" - най-прекрасните приказни стихотворения с много хубави илюстрации!
https://www.fiut.bg/koleda-v-gorata.html

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Относно "Коледа в гората" - на сайта на Фют са се объркали в описанието - страниците не са 56, а са 12.

# 101
  • Мнения: 6 627
Много благодаря! Купих Феликс и 1 коледна история за Франклин. Утре ще ги четем  Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 5 884

Мили Бате на Станка Пенчева. Към тази книга имах голямо предубеждение, основно заради илюстрациите, но имаше много препоръки тук във форума за нея и я взех. Може би е единствената книга от български детски автор, в която харесвам всичко (освен картинките).
...

Снощи я взех от Панаира на книгата, харесаха ми илюстрациите.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 352

Мили Бате на Станка Пенчева. Към тази книга имах голямо предубеждение, основно заради илюстрациите, но имаше много препоръки тук във форума за нея и я взех. Може би е единствената книга от български детски автор, в която харесвам всичко (освен картинките).
...

Снощи я взех от Панаира на книгата, харесаха ми илюстрациите.
И аз купих Мили бате по препоръки от форума, четохме я няколко пъти вече, а специално първата глава сигурно над 10-15 пъти и всеки път се малкият се залива от смях.

Общи условия

Активация на акаунт