Нашите мамчета чакат да изскочат великденско-АПРИЛски зайчета! - Тема 20

  • 33 187
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 503
  bouquet Привет и от мен в новата темичка,страхотна е благодаря!  newsm74

# 61
  • София
  • Мнения: 2 511
Идвам да известя за nikol_1189 Simple Smile
Днес в 12:00 с планово секцио се роди Кристиян - 3.600, 50см;)
Да е жив и здрав и много да радва мама и тате!

# 62
  • София
  • Мнения: 11 803
Идвам да известя за nikol_1189 Simple Smile
Днес в 12:00 с планово секцио се роди Кристиян - 3.600, 50см;)
Да е жив и здрав и много да радва мама и тате!

Ехаа честито на Никол! Да е жив и здрав и много да ви радва!

# 63
  • Мнения: 664
Никол, честита радост! Да ви е здрав и много щастлив Кристиян, а на теб бързо възстановяване!   bouquet
Велинити, и аз съм против глюкозата за жълтеница. По-често кърмене и възможно по-малко АМ, за редовно изхождане.  Peace Според мен първо го кърми от двете гърди щом суче, ако не плаче след това значи му стига, ако плаче може да му дадеш добавка. Не виждам смисъл от изцеждането.  Peace
Аз днес съм много щастлива - направихме първата си разходка!  Whistling

# 64
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте коремчета и мамчета.
Хайде ние няма ли да раждаме?Кротка и другите ,които сте на 05,04,нещо се мотаме.
Вчера доки ми предложи ако до 07,04 не съм родила  да ме приеме в болницата,че да не се разхождам всеки ден за тонове.Чудя се какво да правя?Дали да влизам?Вие какво ще кажете?

Аз не бих постъпила само заради едните тонове. Даже от сега го мисля ако не родя до 8 ден след термин (което е следващия петък) че ще ме приемат искам или не искам. Много е тегава болничната обстановка, какви ли не случаи има в патологията (които могат много да стресират) и не стига дето сме притеснени какво ще стане и защо нищо не се случва, ами и да стоим там неопределено време, после с бебето още....това е мое мнение де. Аз ще си ходя всеки ден ако трябва 2 пъти на ден, но искам да си стоя и спя вкъщи.
Честито и тук на nikol_1189! Живо и здраво да е бебчето!

# 65
  • Мнения: 149
Честото на мама Никол!   bouquet
 
На мен ми беше доста по-спокойно, като теглих беба на кантар преди и след кърмене, за да съм сигурна, че се е нахранила, защото тя не беше от притенциозните на тази тема и се задоволяваше с каквото има. Страхотна работа ми свърши кантара - препоръчвам с две ръце на тези, които имат подобни колебания при кърменето. Ако може някой да ви даде на заем, докато се опознаете с бебока е още по-добре.

# 66
  • Мнения: 487
Николче, честита рожба! Да ви е здрав и много щастлив , а на теб бързо възстановяване!  
Естелитка,благодаря ти и аз май клонях натам.
Момичета,ако в болницата имам нужда от консултация за кърменето и звънна да попитам на някой от ЛЛЛ,дали ще дойде на място? newsm78  Сори,ако въпросът ми е тъп.

# 67
  • Мнения: 1 067
Един бърз запис и от мен, пък от утре ще наваксвам с четенето. Днес се прибрахме от болницата и съм много щастлива, че сме си вкъщи Heart Eyes.  Подробен разказ също ще има утре Laughing. Благодаря на всички за милите думи за мен и Михаела  bouquet

Лека вечер мамчета  bouquet

# 68
  • Мнения: 664
Цвети, със сигурност ще дойдат, само да пускат в болницата.  Peace

# 69
  • Мнения: 2 285
Такааа, да се запиша и аз в новата тема. Shantel, благодаря!!

Досега дондурках момата, че тази вечер повърна на фонтан. После докато я преоблека, тя се разсъни, и така...

Бих искала много накратко да ви кажа моето мнение за кърменето. Всеки път когато дадете АМ, се лишавате от възможността бебето да стимулира гърдите да произвеждат повече кърма. Ако се престрашите, оставете детето да сукне колкото има, ако си поиска пак след час, пак му дайте, и така колкото пъти се наложи. Така ще дадете сигнал на гърдите да произвеждат повече мляко.

При мен пък "проблемът" е, че имам доста кърма, а бебето ми не знае кога да спре. Тази вечер я оставих сама да се спре, и резултатът е за пръв път повръщане на фонтан. Доста е стресиращо!

Поздрави за новите бебчета, няма да ги изреждам, че ще пропусна някое! И честит имен ден на Лазар!

# 70
  • Мнения: 664
Гиада, и наш бузанчо доста повръща, най-вече през деня. През нощта забелязвам, че не, но понеже заспива докато цока. Затова съм решила да му засичам време - по 10 мин. на гърда, въпреки че и така връща понякога. После ако огладнее по-бързо, пак му давам. Но пък като го тегля на нашия кантар качва грамчета, има предостатъчно наакани и напишкани памперси, та затова не съм се притеснила още. Аз също имам доста кърма и даже докато той суче от едната, тече и от другата. Дано се нормализират нещата скоро при всички. Калина как е с памперсите? Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 511
Днес май влизам основно, за да известявам;)
Шльоки_Пльоки роди днес - Борил, 3130гр, 50см. Simple SmileSimple SmileSimple Smile


Аз днес цял ден така шетам, така изчистих къщата, някакви свръх сили ми дойдоха, че направо не знам какво ми стана. Мъж ми като се прибра следоеда се чудеше да ми се кара ли или да се радва:)
Накараха ме вечерта да дам залог за голямата дата и казах 6-и. Една наша близка лриятелка пък ми каза, че имала предчувствие за 6 или 9. Не вярвам много в тия работи, ама знам ли, понякога може интуицията да предизвиква нещата. факт е че от сноши имам по-особени усещания, даже май имах контракции, ама ... Знам ли;)
Ометох си един ананас днес като стой та гледай;)

# 72
  • Мнения: 61
Момичета  Hug

Честито на обебилите се  Hug

От три дни си имам слинг и мога да ви кажа, че е прекрасно, бебка е много по-спокойна и не плаче толкова много, а и за кърменето e много удобно. Направо се родих.

# 73
  • София
  • Мнения: 357
Ехаааа, денят днес май ще бие рекорда на родени бебенца за 1 ден Simple Smile
Да са живи и здрави всички и много да радват мама и тате! и бързо въстановяване на мамите!

Рози - това с ананасите май било и то от бабините девитини, ама нищо де, поне е вкусен и полезен Simple Smile

estelitka - наслаждавай се на последнит си дни 2 в 1, и не се притеснявай. Явно си била с по-късна овулация или нещо подобно, за да не бърза бебо навън.

Цвети83 - и аз не бих вляза в болница само заради запис на тонове, може само да те стресира някоя история, друго си е домашната обстановка. А колко ти взимат в Тина Киркова за запис на тонове или ти беше с абонамент? И ако не раждам там дали може да ми мерят там се чудя.

Ronnie.S - Какъв слинг си взе? Кърмиш, докато бебо е в слинга ли?

И да питам новообебилите се - справяте ли се с обличане на боди през главичката? И тези с по-големи деца, как реагираха по-големите на бебоците?

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 22:40 от Sladoledche

# 74
  • Мнения: 88
Да се запиша на бързо в новата тема, че в предните не можах. От както родих баткото си е вкъщи за да не носи вируси от градината и ми ангажира всяка минута, в която не се занимавам с Никол. Таткото и той си е вкъщи и ми създават малко суматоха, но като се отърва от тях ще имам време да се включа Simple Smile
Да честитя на всички нови мами, които не пишат във фейсбук, да са ви живи и здрави малчуганите, да ви носят само радост и гордост   bouquet
И честит имен ден предварително на всички цветя, дръвчета и храстчета, че утре едва ли ще мога да пиша пак.  Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт