ПЪРВИ клас - 8 тема

  • 41 725
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 613
Благодаря за новата тема, Морена.
И Мария е с 50 т. на "Аз и буквите"

# 16
  • Мнения: 2 777
Морена, благодаря за темата   bouquet
Ние имаме грамота - Вече съм грамотен. Подпис и печат няма. Изписани са името на детето и класния ръководител.

 

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Мей, аз вчера пропуснах...
Поздравления за момчето, "с апетита идва с яденето", та дано при него е така!  Hug
Гушкан вчера беше на игра по съседски и като я викнаха четеше, та като се прибра, в движение си грабна книжката и с плонж се метна на дивана и зачете, едва ни каза "здравейте". Нали казах, че много харесва онази поредица (да не се повтарям), книжките всъщност са много подходящи за начално четене, но има доста печатни грешки.  Wink  ooooh!
   Радвам се да съм ти полезна, с това, че споделям книжките.  Simple Smile

За темата, моля, пак заповядайте!  bowuu

# 18
  • Мнения: 183
Запис. Морена   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 262
Благодаря за темата   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 986
Благодаря и аз за новата тема, Морена!
При нас също има грамота, разпечатана на ксерокс с картинка с четящи деца, надписана от класната, с подпис, без печат и прочие. Връчили са им ги на празника, заедно с книжка - Торба с приказки. Имат задача за ваканцията да прочетат 5 приказки от нея и една книжка с задачки им беше приготвила госпожата, със залепен бонбон - калинка, куп неща за Великден за игра - от проект Успех и се почерпили шоколадови яйца, изобщо доволна е малката.
За четенето, иска да й четем и това си е, може сама, ама се ядосва, че става бавно и така. Прилъгвам я, че съм се изморила и тя да помага, но по един -два абзаца на страница.
Морена, на моята много й харесва Ерих Кестнер. Ние сме чели Малкия мъж, Малкия мъж и малката мис, Приказките, Това се случи на 35 май и май това е. Романите за деца предстоят.
На състезания не сме ходили никакви, но в нашето училище не се провеждат, дори и тези на СНБУ.
Весела и приятна ваканция пожелавам на малчовците!

# 21
# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И аз да благодаря на Моренка за темата. Hug
Нашите нямаха грамоти, само книжки с много мило посвещение от класната вътре. Грамоти - на финала на учебната година. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 802
Morena, благодаря за новата тема!   bouquet

И моят син има грамота от празника на буквите, която не е на жълта твърда хартия, без подпис и печат, разбираемо и една книжка с приказки. Един баща е снимал тържеството и за всяко дете след ваканцията ще има диск. Моят син е много доволен, било е забавно, дори повече от коледното тържество. Танцували са повече и са играли много.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодаря за темата!

# 25
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
При нас грамоти не е имало, а и честно казано не го смятам за необходимо...грамотата не ги прави грамотни Simple Smile Празникът е бил с актьори, 4-те първи класа в големия салон и са им подарили по една книжка, "Басни" на Лафонтен е нашата. Гледах снимки , имало е игри, весело е било...цената я коментирах веднъж, да не се повтарям, че ще изляза скръндза  Mr. Green
Много 50т. прочетох, браво на децата!
Жасмин специални поздравления за успеха на каката! Все така да върви нагоре и за напред!   bouquet
Спомням си моята радост след НВО на голямата ми дъщеря... Simple Smile
Младежа отиде в провинцията при баба и дядо, да видим дали няма в неделя да се размрънка и баща му да го прибере, че съм в отпуск другата седмица и смятах просто да си почивам, а с него няма да се получи. След това Великден и пак на въртележката работа-училище.
Весела ваканция на всички  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 727
И на моите май им подариха "Торба с приказки" и една майка се възмути след това, че били много страшни и нямало да дава на нейното дете да ги чете...
Хич не ми се занимаваше да й обяснявам за разликата във възприятията на децата и на възрастните. Но може и наистина да са страшни де, не се заинтересувах много.

Децата няколко пъти ходят до библиотеката в училище и носят оттам книжки. Единият чинно си ги чете, но другият е хитрец - вече два пъти избира приказки с поука и чете само поуката.

И нещо като подсещане към момичетата, които страдат, че децата им нямат интерес към четенето: трябва да даваме пример, като самите ние четем.  Peace Нашето поколение е научено да чете, понеже родителите ни много четяха - нямаше компютри, и имаше само първа и втора програма...

# 27
  • sf
  • Мнения: 10 142
Благодаря за темата!
Почерпете се виртуално, днес ставам на 35, макар по душа да съм още на 16  Mr. Green

За четенето- не знам дали е само от примера. Моите родители много четяха, аз също, но пък брат ми и до ден днешен трудно можеш да го накараш нещо да чете.

# 28
  • Мнения: X
Почерпете се виртуално, днес ставам на 35, макар по душа да съм още на 16  Mr. Green

Да си жива и здрава!  Hug  bouquet

36 си е тийн възраст от гледна точка на нас, динозаврите.  Grinning
Тръгвала съм на училище, когато ти си била бебе.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Донси, Чести Рожден Ден! Бъди здрава, щастлива, обичана и все така на шестнайсет!   bouquet  

За четенето- не знам дали е само от примера.
Разбира се, не е само до примера.  Simple Smile  
Вижте и тези - тук, тук и тук.

Общи условия

Активация на акаунт