Отговори
# 30
  • Мнения: 284
Purblanca, аз също бях със същата бактерия, откриха ми я в урината....но на мен ми изписа АБ и еднократно си поставих Гинаприл.

# 31
  • Мнения: 361
Бързо бързо се записвам и аз в новата тема.
Да ви кажа честно, срам ме е от себе си, задето изписах толкова глупости относно пола на бебо. Просто не знам как са ми се побрали в главата изобщо и доколко съм била изкукала оня ден. Искрено съжалявам за казаното, особено след като си припомних през какво сме минали, за да стигнем до тук. Сега единственото, което искам е бебчо да е жив и здрав и да го гушна накрая. Оказа се, че и ММ се е зарадвал тайно, искал е в началото момченце, но не е посмял да ми убие ентусиазма за момиче. Затова сподели чак като ми минаха психариите от ФМ-то.
Има и друго: не знам до каква степен оказва влияние, но от два дни усещам бебето вече. Побутва ме по няколко пъти на ден, понякога по-силно и това толкова ме радва и успокоява, че не мога да го опиша с думи. Много ми е мило и хубаво. Само, че понякога с някое по-силно побутване усещам и нещо подобно ниско долу, като "мърдане" на мускулче във влагалището, но повърхностно, отвън някакси. Честно казано ме е страх да не са контракции, още не пия магнезий и много се надявам в понеделник на ЖК док да обърне внимание и да провери шийката как е. Просто искам бебчето да е добре и да се роди навреме.

# 32
  • Мнения: 75
Да се запиша и аз в новата тема да не ви изтърва   Blush

# 33
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,тук съм,някой от вас ме търсиха.Жива съм,но още не съм се възстановила,пия си лекарствата,но зверската кашлица не ми дава покой,чак се давя и повръщам.В понеделник пак съм на преглед,та да видим какво ще кажат.
Обзавеждането е чудесно което някой отвас са качили.
За помоща от мъжете да ви кажа,още когато се взехме с Мм,той много ми помага,така учи инашия син,той е почт на 3г.и дори и по детски мн.помага,да слагаме масата,да прибираме,опитва се да си оправя леглото,веднага щом се съблече вечер иси слага дрехите в коша за пране.Беше още на 2г.когато влизам в кухнята и какво да гледам,нашия малък мъж взел и си избутал стола до мивката пуснал чешмата и мие чиниите,е казвам ви много ми стана драго.Така,че и момченцата помагат,пък и както си ги научим.
Аз вече свикнах с мисълта че и второто ще е момче,така че ми е хубаво.Като знам,за първото че чакахме. и се мъчихме10 години,сега само да са живи и здрави.
Приятен ден на всички и се пазете,времето е много шантаво и лесно се настива.

# 34
  • София
  • Мнения: 334
Привет и в тази свежа пролетна тема! Напълно в синхрон с днешното слънце! Simple Smile
Чудесна е, Анабел.

Моето хлапе е с Бургас заедно с братчеда от няколко дни и ми е толкова ужасно самотно и скучно. Половинката си направи работно пътуване в тази посока, та ги закара, и чакам да се прибере днес. Какъвто и да е пола на бебешорите ни, само да са живи и здрави, че това, което някои момичета са преживели, а други никога няма имат, направо е ужасно.

Възползвайте се от хубавото студено време, че кой знае за колко кратко ще е и този път! Simple Smile
Хубав ден! Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте и благодаря за хубавата тема!

Съжалявам за загубата на момичетата, които споделиха за това. Дай Боже всичко от тук нататък да е наред.

В тази връзка искам да попитам и за още една черна статистика - бяхте писали по-рано, че има мами, които изпадат от темата. Знаем ли по какви причини? ФМ е на 16-ти април и започвам да ставам неспокойна .... Confused

# 36
  • Мнения: 42
Привет мами, в този слънчев, да още е слънчев, и хубав съботен ден! Честита нова тема! Докато ви изчета и стана обяд Laughing Анабела, страхотен пролетен подбор на цветовете. Много е хубав  bouquet

Иви, страхотно е легълцето!

Strawberry_with_chocolate, благородно ви завиждам за хубавото време и разходка. Тук от няколко дни е много неприятно ветровито Close Днес е по- обнадеждаващо времето, дано ми остане свободно такова да изляза за 1 разходка Simple Smile

Petya.Dimitrova, Ivanka Bogdanova поздравления за добрите резултати от прегледите Simple Smile

Момичета, абсолютно същата ситуация съм и аз с мъжа ми. В боклуци до ушите да тъне, няма да му направи впечатление. Казва "Трябва да почистиМ!" при което аз обнадеждена, че ще ми помогне поне веднъж, пак сама си изчиствам квартирата. И той, от баба гледан до последно, не очаквам друго. Ако второто ми дете е момче, или госпожицата излезе на следващия преглед момченце, ще гледам да го култивирам от малък Laughing antonia02, подсещай ги, че си в деликатно състояние и имаш нужда от помощ, защото сте 4:1 и трудно се справяш с цялата домакинска работа. Поне в това отношение имаш преимущество Wink

Queen E, ще се правиш, стискам палци Hug А декорацията за стената е прекрасна Heart Eyes

lina-malina, мисли преди всичко за бебчето, килограмите ги остави. Поздравления за хубавите резултати. А ентусиазмът на мъжа ти много ме зарадва.

purblanca, моят ЖК ми изписа Pregnacare plus Оmega 3, по едно хапче и капсула омега 3 на ден, след основното хранене (пия ги като се наобядвам), 28 броя са.

galiass, и на мен ми се ще да е роклесто, но го има момента с първото излизане и да било с ръкавче. Макар че в тия жеги, не ми се ще да я навличам много.

гръмотрън, търпение. Докато се усетиш и ей го, дошъл 9-ти Simple Smile

bybuHka, видя ли, че свикна с мисълта бързо и че има други, по- важни фактори от пола Simple Smile Радвам се, че си по- спокойна вече Simple Smile

sistra, много лош вирус си хванала. Възстановявай се по- бързо Simple Smile

Бебка последната седмица е доста активна. Започнах да я усещам не само докато съм в покой и предимно вечер, но и през деня. Утре заминаваме на предпразнична обиколка на роднините, а аз започвам да събирам багажа, защото сам няма да се събере Laughing Хубав, усмихнат и все така слънчев ден ви пожелаваме Heart Eyes Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 689
Лелеееее колко сте изписали. Четох, коментирах мислено и сега като седнах да пиша - всичко забравих  ooooh!

sistra, радвам се, че се оправяш. Много неприятен удар си получила от бабите и дядовците  Sad  Не знам... не мога да си представя моите родители да не дойдат като имам нужда и то точно в такова положение! Не си представям и аз да не отида да помогна на детето си, но... хора всякакви. А и съдбата какво ни е намислила не знаем, та не се опитвам да съдя никой. Но... това не ми пречи да се възмущавам  Confused  Дано се справиш и с това предизвикателство!  Hug

На всички болни - бързо оздравяване! Явно има някакъв вирус или грип в момента. Много хора се оплакват. Моя малкия и той вдигна температура снощи, та сега пренареждам графика за другата седмица и ще се гледаме. Тъкмо го похвалих, че тази зима не е боледувал (сополите не ги броя) и ето на!  Crossing Arms

краставичка и Queen E - успех днес на ФМ и съответно на изпита! Да се похвалите после!

Ivanka Bogdanova, страхотни новини и от теб! Радвам се, че и ти се отърва само с притеснения! Дано до края това да е било и да се радваме на здрави дечица всички!!!

За името... ние още не можем да стигнем до консенсус. ММ не харесва имената, които на мен ми допадат, аз не съм очарована от неговите предложения... Имаме още време де - дано се разберем! И аз искам детенце да си има хубав имен ден и да носи българско име, което обаче да се произнася лесно и в чужбина. Не знам накъде ще го отвее вятърът, да е живо и здраво само!

bubs69 ти защо не искаш да празнува на Цветница? Аз много го харесвам този празник, а съм и именничка тогава. Все си мисля за някое нежно, цветно женско име, да си празнуваме заедно  Blush

# 38
  • Айтос
  • Мнения: 358
Най-после ви изчетох! Много сте изписали!

Въпреки,че съм на 3х2 магнезий и папаверин, тази сутрин се събудих към 6ч и корема ми пак беше много твърд. Не ме боли и нищи не усещах. На пипане си сякаш си усетих до къде ми стига матката. Не знам дали са контракции. Като стана до тоалетната, сякаш ми минава. През деня нямам подобни неща. Чак във вторник съм на преглед, а тоя смотан град никой не работи през уикенда... Звучи ли ви като контракции??

# 39
  • Мнения: 289
Здравейте! Simple Smile
Много благодаря на тези, които стиснаха по едни палче! Hug Успях! Whistling Взех го пустия му изпит! Stop Останаха още 2 и се свършва! Нямам търпение вече! Laughing
Сега почивам малко и после трябва да се гласим, че сме на годинка довечера на дъщерята на братовчедка ми. А така ми се иска да си стоя вкъщи, да се излежавам и да мързелувам...

За мъжете - аз не мога да се оплача! Подрежда си, суетен е, рядко мие, но пък той винаги си отсервира, не глади, не простира и не чисти (ама то и аз рядко го правя, една жена идва два-три пъти в седмицата и оправя всичко), но ако го помоля, не мрънка, а директно отива и го прави... Обаче никога не разхвърля, та се радвам. Оставяла съм го сам вкъщи, прибирайки винаги заварвам чисто и подредено. Свекърва ми ме дразни адски много, но признавам, че е отгледала и възпитала доста стойностен мъж! Simple Smile Помага ми вкъщи, готви ми понякога, съобразителен е, добър е, знае във всяка ситуация как да подходи...  И адски много ми помага с детето. Естествено, когато има време, напоследък все по-рядко му остава свободно време, но го разбирам...
 Абе.. Случих на мъж. И добре, че си го взех по-голям от мен, че сега като ги гледам тези на моята възраст (22 - 23) и направо ми се реве. Sad
Иначе, съгласна съм, че не може да превъзпитаваш някого, още повече пък да го накараш да се промени... Човек може да се промени, но само, ако той самият иска... Иначе няма как да стане.

За боядисването на яйца - по принцип исках да боядисвам яйца заради Борис, обаче така се стекоха обстоятелствата, че най-вероятно няма да се получи, защото ще пътуваме от четвъртък до неделя. Няма кога да боядисваме яйца. Ще разчитам на майка ми за това. В четвъртък ще го заведа при нея, за да ги боядисат заедно, докато аз оправям багажи и т.н., пък в неделя веднага щом се върнем, отиваме да празнуваме у майка, та... Няма смисъл просто да боядисвам и аз. Иначе не мисля, че е проблем. Peace

Бубси, хайде, дано имате късмет с яслата! Praynig Не искам и да си представям каква мъка е да запишеш детето си , по-скоро да го приемат де, на ясла, градина и училище в София... Stop А относно името - аз смятам, че трябва да кръстите детето с име, което  и двамата харесвате. На майка ти спокойно можеш да й обясниш как стоят нещата, предполагам, че ще те разбере и няма да има проблем. Peace

Лина-Малина, ох, мъжът ти е голям сладур! Grinning Хубаво е, че има желание да пазарува обаче! Wink Все ще влезе в употреба количката, хихи. Hug

Ние уж бяхме избрали име, даже и по име я наричахме бебка, но напоследък... Не знам. И двамата взехме да се разубеждаваме. Ама това е така, щото казахме името... и всички започнаха да ни се месят, съответно и ние започнахме да се замисляме и... Не знам... ooooh! На мен ми харесва името, но се притеснявам как ще се възприема от хората... Това е проблемът. Crossing Arms

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 16:01 от Queen E

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Най-после ви изчетох! Много сте изписали!

Въпреки,че съм на 3х2 магнезий и папаверин, тази сутрин се събудих към 6ч и корема ми пак беше много твърд. Не ме боли и нищи не усещах. На пипане си сякаш си усетих до къде ми стига матката. Не знам дали са контракции. Като стана до тоалетната, сякаш ми минава. През деня нямам подобни неща. Чак във вторник съм на преглед, а тоя смотан град никой не работи през уикенда... Звучи ли ви като контракции??
Да, точно като контракции. На последната фетална, лекарката ми препоръча поне месец да пия 3×2 магнерот ( което е 3000 гр), и после да го намаля на 4×1. Досега бях на диаспорал и се убедих, че никаква работа не върши. Ти какъв магнезий пиеш и колко време вече го пиеш?

# 41
  • София
  • Мнения: 1 825
Името, ако е момченце, си го имаме измислено, тоест, присъни ми се още преди 2 г. и ние веднага си го заплюхме.

За момиче - години наред си мислехме, че ще е Емел, но пък аз взех, че го преексплоатирах това име по форумите като мое и сега не мога да кръстя детето си един вид на себе си. Та единодушно се спряхме на едно друго име преди месеци и решихме да не казваме на никого, за да не ни се месят и за да не предизвикваме съдбата - едва ли е много умно да се измисля име преди края на седмия месец.

Иначе всички от фамилията имат архаични имена и не искаме да ги използваме, то и никой не ни кара де...

# 42
  • Мнения: 289
Та единодушно се спряхме на едно друго име преди месеци и решихме да не казваме на никого, за да не ни се месят и за да не предизвикваме съдбата - едва ли е много умно да се измисля име преди края на седмия месец.

И много добре сте решили! И ние уж така бяхме решили, за да не ни се месят... Ама кой ме би по главата, та го казах името... Толкова ме е яд!  ooooh! Сега до края на бременността ще се наслушам на какво ли не...

# 43
  • Мнения: 31
Purblanca благодаря! Най-вероятно ще взема един парацетамол, защото едвам издържам. Вече втори ден ме боли, а съм имала и серии по 4-5 дни  Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 1 825
Nana Banana,

аз съм с много силно главоболие - мигренозно и от лекарствата само Кофергамин ми помага, който, естествено е противопоказен. Няма парацетамол, няма друго - дори не ме облекчава. Последния път експериментирах с хомеопатично, ако искаш, мога да погледна кое е. Останах доволна от приема и пак бих опитала. Хубавото е, че след този прием повече глава не ме е боляла, а преди това ми се случваше на около 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт