Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 128
Здравейте на всички !
Виждам,че бебетата растът,покупките нарастват,а някой даже са стегнали багажа за болницата  Hug Това ме кара да се чувствам все по-близо до мечтаната цел Heart Eyes
Какво стана с Краставичка ? Мисля я честно казано,дано всичко е наред  Confused
Аз утре летя за България и 1 месец ще прекараме там с ММ и много емоции ни чакат  Crazy надявам се само положителни.
Ще отида на рутинен преглед в Майчин дом,да видим колко е пораснала и смятам да пусна пълна кръвна за всеки случей,а в 28 седм. преди да хвана самолета искам да направя тази 3 та ФМ при Балев .
Аз страшно много се изкушавам от сладкото,а сладоледа ми е голям помощник за избавяне от лошо настроение Embarassed
Сега имам малък проблем ...мъчат ме хемороиди  #Cussing out толкова е болезнено и неприятно,надявам се лекарствата подействат в най-скоро време,че не се издържа Cry
Нещо и врата ми така се схвана,като стара баба се чувствам,но и не се спирам  Blush
Лека вечер и ще ви държа в течение как минава почивката и прегледите   bouquet

# 706
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета.
Да ви се оплача, че съм много разстроена - вчера се прибрах от болницата, където влязох в понеделник вечерта с болки в лявата страна отзад и повръщане. В началото беше бъбречна криза, през целият ми престой там се говореше за бъбреци (в случаите, в които някой се смилеше да ми обясни нещо де), а сега чета в епикризата, че диагнозата била "лъжливо раждане"  #Crazy Постоянно се сменяха различни доктори през тези 4 дни, всеки ми назначаваше нови и нови изследвания, но един не дойде да ми обясни защо, какво и как се е случило?!?!?! В понеделник ще отида при наблюдаващия ме гинеколог, ще му разкажа всичко, пък дано той вземе случая присърце.  #Cussing out Не знам, момичета, много се разочаровам в последно време от тия доктори, никой не се интересува от теб, плащаш си и пак не им пука  #2gunfire Не очаквам света да се върти около мен само защото съм бременна, ама малко човещина и съпричастност няма да ги убие  #Cussing out Лекари са все пак!
Навиках се  Embarassed, благодаря, че ме изслушахте  Heart Eyes
Въпреки всичко, пак съм си вкъщи, бебо е добре и си продължавам с бременеенето  Heart Eyes
Хубав уикенд на всички.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 825
jonitu,

Разбирам те много добре. Дано кризата ти е отминала и не се появи никога повече. Аз не съм чувала раждането да е съпроводено с повръщане и болки в гърба, било то и лъжливо.

За себе си отдавна не ми се е налагало да ходя на лекар, освен съвсем формалната ЖК всеки месец, дето ме теглят, мерят и дават час за следваща ЖК. За бебето разчитам на феталните морфологии. Дано да нямаме грижи и занапред.

Майка преди време я бях помъкнала по лекари заради рани, които и се появяват по краката. Въпреки направлението се решихме на частен преглед във ВМА, и то с връзки. Влязох с мама, слушах, слушах и по едно време не издържах и зададох няколко базови въпроса - ами въпросният лекар нямаше и хал хабер за това, което уж трябваше да диагностицира. Тръгнахме си, а лекарят после е коментирал, че не желае приятелите му да му пращат подобни пациенти като мен.

После отидохме в Медицинска академия, при светило, пак с връзки. Постави изглеждащо логична диагноза, предписа шепа лекарства. Още при първия прием майка колабира.

Този път по спешност отидохме в Токуда, където преживях най-разочароващата случка - на мама, която се беше вече свестила, дори не и дадоха възможност да си разкаже в кой момент и е прилошало, как точно го е почувствала и дори не пожелаха да видят лекарствата. Все едно е нормално ей така да си колабираш.

Най-накрая намерихме д-р Пешева, бог да я прости, приемаща безплатно у дома си. Пита я дали и се подуват краката, каза, че кожата не се кръвоснабдява правилно, даде и 1-2 съвета, а раните и сърбежа премахнахме с мехлем за 5 лв.

Така че, и в София така, дето уж все разправях, че съм избрала да живея тук уж за по-добро. Моля се никой от нас никога да не закъса за лекарска помощ - много съм толерантна, разбираща, самата аз работя с хора в държавната администрация, но на моменти чувствам, че, що се касае до здравето на близките ми, бих скочила на медицинско лице, без оглед на последствията върху себе си.

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 11:00 от Емел

# 708
  • Мнения: 42
Емел, думи нямам за това, което сте преживели с майка ти!!!  #Cussing out То бива, бива, ама ...  #2gunfire Пожелавам ви никога повече да не преминавате през подобни неща.
Значи с незаинтересовани / некадърни лекари е пълно навсякъде - без значение в кое населено място или в кой сектор - частен или не! Остава да се молим да не се налага да им падаме в ръцете  #2gunfire
То и аз съм търпелива, знам, че са лекари, допускам, че си разбират от работата, ама те пък не спират да гледат на пациентите като на парче месо ooooh!, малоумно при това.

Имаше поне една забавна случка - докато бях в болницата: едната вечер късно настаниха при мен едно момиче с контракции и на сутринта я преместиха в предродилно да я подготвят за раждане. В просъница й пожелах успех. 5-6 часа по-късно настаняват друго момиче, което изглежда досущ като първото и аз й викам: "Ама защо се връщаш?! Не роди ли?!", а тя ми вика: "Нееее, това е била сестра ми. Аз сега влизам също да раждам."  Joy Оказа се, че двете сестри са били с един и същ термин на 1 май, преносват и едната ражда на 6-ти, а другата на 7-ми май.  Joy Та така  Grinning

Момичета, пожелавам на всички леко доизкарване на бременността, без излишни сътресения и само хубави емоции   bouquet

П. С. От няколко седмици ми тече секрет от гърдите и ми цапа малко дрехите, предполагам, че е коластра  Embarassed На някой друг случвало ли му се е?


# 709
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен. Да, мисля, че това е коластра. Аз имам от 5-ти месец от време на време...предимно нощем. Надявам се да е нормално, защото не съм питала лекар. Относно влизането в болница и изискването на информация - трябвало е като са те изписали да им се навикаш на тия хора. Много ме е страх, че и аз като вляза ще мълча и ще търпя, въпреки че съм решила да съм нахална и изискваща...в крайна сметка се касае и за нашите бебета. Има закон, според който лекарите нямат право да ни лишават от каквато и да е информация, свързана със състоянието ни. Поне след изписване трябва да им се каже, че това което правят не е ок. Аз за себе си имам идея защо се държат така и не ни казват нищо - мисля си, че са супер некомпетентни и не са сигурни в диагнозата и за това придобиват великото изражение "ти нищо не разбираш и няма да ти давам обяснение"... много тъжно наистина.
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 710
  • Мнения: 452
Здравейте момичета Simple Smile И аз не съм от най-редовно които пишат , но ви чета с интерес . При мен нищо ново на преглед съм на 20.05  , но най-вероятно ще успея да отида края на месеца . Качила съм 6 кг и съм в 25гс. , смятам че е нормално .  Още не съм купувала нищо , само набелязвам и другия месец тръгвам по магазините Simple Smile  От кой месец се следят тоновете на бебето ? Като се прегъвам много в корема мога ми да навредя на бебето , че вчера чистих фурната и доста се сгъвах и прегъвах ?   

# 711
  • Мнения: 656
ДУ
 jonitu просто не ми се коментират прословутите ни доктори, гледат на нас като ходещи портмонета и само ги интересува колко пари ще изкарат, а не дали ще те излекуват.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Аз да се похваля, че вчера си взехме количката вече и от към дрехи сме готови. Остават ни само дребни покупки и после пране, гладене и прибиране. А и да се оплача, че каквато и боя да си сложа не ми става цвета, направо се побърквам вече, но явно е от хормоните.
Лек ден от мен, отивам да си правя прическа, да гладя и тн. че довечера сме на абитуриентска.    bouquet

# 712
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Здравейте!
Аман от доктори,вече за кой път се уверявам,че за нищо не стават.Много рядко се намира един да става.
За коластрата-забелязах само,че зърната ми белеят,но не ми цапа още,а и доста ме сърбят.
Jonitu,това със сестрите много ме развесели.Много интерестна случка Grinning Grinning Grinning

# 713
  • Мнения: 368
Добър ден и от мен   bouquet

jonitu пожелавам ти всичко да е наред с теб и бебчо и повече никога да не ти се налага да лежиш в болница, освен за раждане  Hug Това за сестрите ме разсмя  Grinning

Емел това да не опреш до доктори, аз минах много голям ад преди 5 год. и се сблъсках с лекари, които така и не ни обясниха диагнозата на мама тогава, но не искам да разказвам, че да не разтройвам мамчетата тук.

Миленче браво на момичето, все така да расте и дивее Hug

сузими честита ти количка, избора ти е страхотен, със здраве да си я ползвате, вече и аз нямам търпние да ми я доставят.

За коластрата аз имах само един път в 4 месец сутринта на пижамата ми и снощи забелязах, след като се изкъпах, че имам многооо лекичко.

Момичета аз кашлям много, корема ме боли ниско долу, явно от кашлицата, но ми мина настинката де по-добре съм  Stop
Единствената покупка за бебчо, която направих е една шапчица "меченце"в комплект с ръкавички да не се драска, но шапката ми се струва, че ще ни е доста голяма   Rolling Eyes Сега набелязвам от Next дрешки и ще купя някой неща, гледах ги и в H&M, но в Next повече ми харесват  coolcool
 Тук започна да гърми и май ще ми се размине разходката, досега чистих и пропуснах слънчицето.

# 714
  • Мнения: 216
Аз чакам да мине май мессец и с кеф да обиколя из Джъмбо за дреболии и по-маловажни неща,които не е нужно да са много скъпи.Какви колички си избрахте в крайна сметка,моята е прибрана и не я виждам...Леглото ви го показах веднъж,него отдавна сме го купили.Щазват,че бременността ще ми липсва,но за мен беше много тежка и проблемна и се надявам да завърши успешно и съм сигурна,че няма да ми липсва...Предпочигам безсъние от ревящо бебе,отколкото от огромен корем и хормони...

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 373
Здравейте,
Аз минавам набързо да се похваля, че бъдещия батко го приеха в ОДЗ на 5 мин от вкъщи  Grinning И освен това се опъпчи с варицелата. Доста температура вдига, но все пак ще мине и тази гадост Simple Smile
И предишната и тази бременност ще ми липсват - толкова по-лесно е с корем, отколкото с бебето навън  Mr. Green
Секреция от гърдите нямах миналия път, засега също.
Тонове - при нормална бременност тоновете се следят 1 седмично в 9 месец. Не, че са задължителни.

# 716
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте момичета. Аз  ви чета,но не се включвам,че няма нищо ново покрай нас. Още не съм започнала с покупките , но от другата седмица май ще се поразвихря.  Моя малкия нещо сополките му текат,но всичко е ок. То и аз съм една хремава,ама май  ще се размина само с това,няма да има сериозни последствия. 
Моето коремче вече е доста огромно.  preggo направо се търкалям  hahaha hahaha hahaha

# 717
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета! Hug
Мен много ме натовариха психически. Не мога да се отърся от 2-3 дни. Не се и чувствам особено добре поради тая причина, но това е положението. Tired Не съм и спала нощеска, та съм като парцал...
Довечера сме на бал, никой не ме пита добре ли съм, зле ли съм... Вече нямам търпение да свършва тоя месец, че тотално ми писна от някакви мероприятия. Crossing Arms
Бебка и тя напоследък много активна, все нещо бушува и недоволства, когато не съм в хубаво настроение, та се старая да мисля позитивно, ама...

Радвам се, че всички прегледи са минали добре. Simple Smile

Ох, лекарите не ми се коментират просто. Настръхват ми косите като чета jonitu ooooh! Стискам палци всичко да е наред от тук-нататък! Praynig

Криската, честит ти "ученик" Laughing Hug

За морето - ще ходим в началото на юли Blush Имаме резервации много отдавна, още от преди да забременея. Не мисля, че ще има някакъв проблем. Важното е аз сама да се пазя - сянка, много мазане със слънцезащитни кремове, във водата само до коленцата... и това е. Не мисля, че ще има проблем, стига аз да се чувствам добре.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 825
Върнах се от шопинг - дребни неща, но поне разгледах цените (мога да снимам нещицата, част от тях са от намиращ се до нас аутлет център - всички дрешки там са на разни марки). На себе си купих бели панталони, 3/4 клин и 2 чифта обувки за бременни Simple Smile. И се уморих съответно, не знам как ще я карам с тези болки в гърба, въпреки колана, който уж трябваше да ме облекчава.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Емел,честити покупки!
Криска,баткото бързо да се оправя.
Аз се сдобих с кош за новородено,повивалник и обиколник. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт