Къната, билките и всичко останало - Тема 8

  • 57 977
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Извинете ако съм засегнала някой, просто и аз живеех с идеята, че правя най-доброто за косата си със скъпите продукти, но те се натрупват и отнема време да се отмият от косата.Когато се отмият, е тогава разбираш дали блясъкът на косата ти е от косата ти или от продуктите.
За блокчетата - има за мазна, суха и нормална коса до колкото помня. За тях научих от кутиите Goodbox, бяха сложили малко сапунче с невен за всеки тип коса.В интерес на истината на третото поредно измиване ми дойде вече силно и затова си поръчах това с копривата за мазна коса и редувам с шампоана с нийм и шикакай + амла, за да няма утежняване. Не ми е мазна косата, но това блокче ми пасна, не ми изсушава и не ми утежнява.Аз даже билковата смес на Хена фокс отмивам само с вода, не слагам шампоан и ми е супер косицата после.Те същите смески ги има и под формата на течен шампоан, ако някой не може да си представи да се мие със сапун, но принципно няма място за притеснение, прави си хубава пяна и излиза по-евтино, защото едно блокче се равнява на 600мл шампоан.Ако пък случайно някой е с много мазна коса, може да го ползвате като маска - сапунисвате под душа, оставяте да подейства като маска и накрая отмивате с друго средство, каквото си ползвате. И последно малък хинт - сапунчето става и за тяло, после кожата е много мекичка Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 44 242
Благодарности за линковете, а тези блокчета само онлайн ли се поръчват, не може ли да се купят от някъде, че никак не обичам да поръчвам и да чакам куриери, а ми запали любопитството.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Благодарности за линковете, а тези блокчета само онлайн ли се поръчват, не може ли да се купят от някъде, че никак не обичам да поръчвам и да чакам куриери, а ми запали любопитството.
За жалост не съм ги виждала никъде из здравословните магазини. Те явно като цяло са нови, защото и поръчването от самия сайт е малко допотопно, с писане на съобщение и бля бля...И аз много мразя да се занимавам с куриери и да плащам доставки, но нито Mistrys, нито тия блокчета съм виждала някъде.То често изпитвам затруднения и боята да си намеря, сега съм я поръчала на едно квартално магазинче и чакам утре да заредят, че яко са ми лъснали белите грижи   Embarassed

# 708
  • София
  • Мнения: 44 242
Шампоана ми е лесен, линка е от Зоя, а в Сф поне имат магазини. Значи все пак ще е с поръчка ако се реша за тези блокчета. Hug

# 709
  • При децата ми
  • Мнения: 6 120
Здравейте момичета и за много години! Hug Живи и здрави да сте! И да хубавеете! Simple Smile

Първо имам въпрос към Didi_Bibi: Имаш ли бели коси и ако да билковата боя успява ли да ги покрие? Защото аз когато се боядисах с такава билкова боя, белите коси почти не се покриха. Sad Освен това не знам дали си внушавам но бързо се изми цвета. Да, вярно, че само веднъж се боядисах и после не повторих. А, не повторих само защото тези бои трябва да се нанасят на чисти измити коси, а аз някакси нямам времето и търпението да си измия косата, да изсъхне и после да се боядисвам. Crazy, Но сега съм решила да бъда по-упорита и постоянна.
И преди съм писала в темата, че косата ми е много суха, твърда и е боядисвана. Не искам и да си помислям ако билковата боя ми я изсуши допълнително. От около един месец се каня да се боядисам и още не съм се наканила Embarassed, но вече е много наложително! Просто белите коси много са се показали. Даже на децата им прави впечатление. Simple Smile Та, въпросът ми е: Мога ли да сложа нещо в билковата боя, която да я предпази от допълнително изсушаване? И още колко често боядисвате коса с бели коси?

И Didi,
Скрит текст:
Как ще хвърлиш козметика за толкова пари!:whistle: Честно казано аз бих я подарила, но да я изхвърля - никога! Simple Smile

# 710
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Hrispa76 имам, имам  Laughing Не са много висок процент, но си имам и определено нещата стават с натрупване. И аз не бях съвсем доволна след първото боядисване, още повече, че първо се боядисвах със светло кестеняво и с него белите косми стояха ръждиви. После си взех кестеняво и нещата си дойдоха на място, много естествено ми стои поне на мен, лепна ми този цвят. Да, отмива се по-бързо за жалост. Аз издържам да не се мажа месец, щото ме мързи, но причината е, че цветът ми е почти идентичен с естествения и няма разни корени, просто самият цвят става по-светъл и ми щръкват белите кахъри. Иначе принципно боядисването може би идва някъде на две-три седмици (ако не те мързи като мен  Blush) . И все пак зависи какъв процент бели коси имаш, мисля че ако е над 30-40% може и да не хване добре. Това с чистата коса не е чак толкова стриктно - аз се мажа и на коса мита на 1-2, дори 3 дни и хваща идеално. Може би ако ти е много мазна косата, тогава би било проблем. Моята преди едва издържаше три дни без миене, но сега я мия на 4-5 и то не защото е мазна, а защото все пак трябва да я мия нали...  Laughing но и суха не е.
За изсушаването - няма как билковата боя да ти изсуши повече косата от химията, но в началото и аз слагах по 2-3 с.л кокосово масло, може да сложиш каквото масло обича косата ти. После когато отмиваш боята, може да пропуснеш шампоана и да използваш само балсам.
Скрит текст:
За хвърлянето - не съм ги хвърлила в коша. Grinning Не исках да ги подарявам на някой, когото обичам, защото предпочитам да му подаря нещо от което съм доволна, затова дадох торбата на фризьорката ми, понеже знам, че тя така или иначе само с такова се маже Simple Smile

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Днес преди работа забърках тричуп къна+хибискус и ги оставих да отлежат , довечера ще се добавя кокосово масло и ще мажа за през ноща да видим утре какъв ли ще е ефекта. Laughing
За посилване на цвета четох и за оцет, ама нещо ме притеснява комбинацията масло+ оцет  newsm78

# 712
  • Мнения: 20 201
нямам времето и търпението да си измия косата, да изсъхне и после да се боядисвам. 

Мога ли да сложа нещо в билковата боя, която да я предпази от допълнително изсушаване?
Хриспа, защо я чакаш да изсъхне? Аз я измивам, подсушавам с кърпа колкото да не тече вода и почвам да се мажа.
Няма да ти изсъхне косата повече от това, което ти причинява химичната боя, напротив.  Wink

# 713
  • При децата ми
  • Мнения: 6 120
Скрит текст:
Hrispa76 имам, имам  Laughing Не са много висок процент, но си имам и определено нещата стават с натрупване. И аз не бях съвсем доволна след първото боядисване, още повече, че първо се боядисвах със светло кестеняво и с него белите косми стояха ръждиви. После си взех кестеняво и нещата си дойдоха на място, много естествено ми стои поне на мен, лепна ми този цвят. Да, отмива се по-бързо за жалост. Аз издържам да не се мажа месец, щото ме мързи, но причината е, че цветът ми е почти идентичен с естествения и няма разни корени, просто самият цвят става по-светъл и ми щръкват белите кахъри. Иначе принципно боядисването може би идва някъде на две-три седмици (ако не те мързи като мен  Blush) . И все пак зависи какъв процент бели коси имаш, мисля че ако е над 30-40% може и да не хване добре. Това с чистата коса не е чак толкова стриктно - аз се мажа и на коса мита на 1-2, дори 3 дни и хваща идеално. Може би ако ти е много мазна косата, тогава би било проблем. Моята преди едва издържаше три дни без миене, но сега я мия на 4-5 и то не защото е мазна, а защото все пак трябва да я мия нали...  Laughing но и суха не е.
За изсушаването - няма как билковата боя да ти изсуши повече косата от химията, но в началото и аз слагах по 2-3 с.л кокосово масло, може да сложиш каквото масло обича косата ти. После когато отмиваш боята, може да пропуснеш шампоана и да използваш само балсам.
Скрит текст:
За хвърлянето - не съм ги хвърлила в коша. Grinning Не исках да ги подарявам на някой, когото обичам, защото предпочитам да му подаря нещо от което съм доволна, затова дадох торбата на фризьорката ми, понеже знам, че тя така или иначе само с такова се маже Simple Smile

Didi, благодаря за отговора! Hug Мога да пропусна шампоана ли?? Т. е. косата ще се измие от боята, така ли? Rolling Eyes

Леми, косата не трябва ли да е суха, или се бъркам?
И още нещо момичета: маската и балсама, който ползвам са за суха коса и не са изцяло натурални, т. е има си химия в тях, това ще окаже ли някакъв негативен ефект?

# 714
  • Варна
  • Мнения: 3 255

Didi, благодаря за отговора! Hug Мога да пропусна шампоана ли?? Т. е. косата ще се измие от боята, така ли? Rolling Eyes


Определено, аз даже и балсам не ползвам, просто трябва много добре да изплакнеш.
Ето тук можеш да видиш прекрасната коса на това момиче (и аз съм Диляна, но не съм аз  Laughing ) изплакната само с балсам. Верно, че примерът не е точно след тази билкова боя, но то пак е същото, просто в боята нещата са предварително смесени.
Относно шампоана - да много шампоани отмиват боята по-бързо, от колкото би ми се искало, но не мога да кажа на кои точно съставки се дължи. Шампоанът и блокчето, за които писах по-горе не го правят. А ако случайно не си въобразявам, третата комбинация, която ползвам за миене - шикакай+амла, удължават до някаква степен живота на цвета . Преди много обичах да ползвам като балсам лимонена к-на, разтворена във вода, с която обливах накрая - придава страхотен блясък, но забелязах, че боята по-бързо се отмива.

# 715
  • Мнения: 3 292
И аз влизам в темата, преди години си правех косата с черната къна на Афродита. Добавях жълтък, кисело мляко, зехтин и пакетчето с масла към къната. Не съм си мислела, че има напълна естествени съставки само, за да постигам черен цвят, но е факт, че косата ми не е била по-здрава, плътна и лъскава. После ми се струва, че поразвалиха тази къна.

Ще се върна назад да чета, но някой постигнал ли е черен цвят и здрава коса с някоя къна?
На Хенафокс гледах, пише, че се добавя индиго, за да стане черно.
И моята коса беше в по-добро състояние с къната, отколкото с безамонячна боя и професионална козметика. Не че сега не изглежда добре, но тогава беше по-впечатляващ резултата и цялата ми поддръжка беше срещу кутийка от 2 лв.

# 716
  • Мнения: 6 582
И аз се вписвам в темата  Peace Една приятелка ме зариби да пробвам. Целях да си подхраня по натурален начин косата и да прикрия някой друг бял косъм. Косъмчетата станаха оранжево-червеникави и стоят като ефект, а косата ми има лек нюанс. Peace Доколкото знам от първия път не става напълно ефекта и сега ми предстои процедура номер 2. В този ред на мисли, ако оставя цяла нощ (12-13 часа) да престои къната, много ли е? Удачно ли е да сложа кокосово масло вътре или ще объркам работата само?

# 717
  • Мнения: 2 237
Аз винаги стоя по цяла нощ и няма проблем Simple Smile Действай спокойно. Малко по-суха ми става косата, но с балсам после се възстановява.
Аз за момента стопирах желанието си за връщане към боя. Не мога да го причиня пак на скалпа и косата си. Затова си поръчах йеменска къна и сега ще пробвам с нея. 

# 718
  • Мнения: 20 201
Леми, косата не трябва ли да е суха, или се бъркам?
Ами аз така процедирам, на влажна коса.

Сега се зачетох в блога на Хена фокс, пише:
най-добре е косата да е сравнително чиста, измита същия или предния ден.
http://www.hennafox.com/blog/2013/11/%D1%82%D1%8A%D0%BD%D0%BA%D0 … 0%B5%D1%82%D0%BE/

И още няколко съвета:
http://www.hennafox.com/blog/2009/10/%D0%BE%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1 … 1%8A%D0%BD%D0%B0/

И още няколко интересни експеримента с къна
http://blog.ekomama.net/2012/12/07/experimenti-kyna/

http://blog.ekomama.net/2012/12/10/razlichni-tonove-kyna/

http://blog.ekomama.net/2013/01/25/ocvetiavane-cassia/

Последна редакция: сб, 09 яну 2016, 17:41 от Lemy

# 719
  • София
  • Мнения: 44 242
На повечето места пише -  на чиста (суха или влажна) коса. Както е удобно явно.

Общи условия

Активация на акаунт