В момента чета... 38

  • 48 709
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Приключих "Сянката на вятъра" - Карлос Руис Сафон. Толкова ми хареса, че дори не ми се коментира.

Прекрасен е Сафон  Heart Eyes

Дори детско-юношеските му книги, които са по-слабички, не ме подразниха.

Жалко че още не е написал четвъртата част от тетралогията, така ми се чете  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 5 571
Сиси, благодаря за новата тема!  bouquet

Прочетох "Океан, море" на Алесандро Барико. Силна и много нетрадиционна като стил книга.

Записвам се в новата тема с "Госпожицата" на Иво Андрич. Авторът пише уникално добре, на мен ми харесва много.  Heart Eyes

П.С. В старата тема ми направи силно впечатление ревюто на Елинка и във връзка с него исках да кажа, че и на мен също "Нестинарка" ми хареса в пъти повече от "Тангра и неговия син". "Нестинарка" е наистина вълшебна книга. А като бях малка обожавах Мери Попинз.   Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 2 760
Мисля, че тук му е мястото да ви агитирам  за една кауза Grinning

  http://detskiknigi.com/tam-ka-deto-zhiveyat-detsa-tryabva-da-ima-detski-knigi/
 
С моите отзивчиви колеги вече събрахме около 20 книги, които ще дарим на децата. Очаквам и още хора от моя кръг да се "активизират".
Ще се радвам да се включите и вие  Hug

# 48
  • Мнения: 4 803
Започнах 'Лесна" на Тамара Уебър  Peace не е зле засега  Peace

# 49
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Прочетох "Вила с басейн", много е добър този Кох. Като изключим някои натуралистични моменти, които не ми бяха съвсем по вкуса, съм силно впечатлена. Добре, че първо прочетох "Вечерята", защото след "Вила..."-та щеше да ми се стори съвсем слаба.
Имам един въпрос по сюжета на "Вила...", ако някой може да ме осветли:
Скрит текст:
разбра ли се последно кой е бил зад вратата на кухнята и е видял Марк с Джудит? Това не ми стана ясно до края на книгата. Предполагам, че е Юлия, но пък нали се оказа, че тя е инсценирала загубата на паметта, малко странно би било да не отвори повече темата с Марк.
След Кох ми се четеше нещо по-лековато, започнах "Аборт" на Майкъл Крайтън, лекарски трилър.

# 50
  • Мнения: 4 569
Чета Пържени зелени домати. Мното ми харесва.
Обичам да чета книги за американския юг, много са уютни и топли
.
Препоръчайте ми и други.

# 51
  • Мнения: 10 716

"Слугинята"  Peace
"Тайният живот на пчелите"  Heart Eyes

# 52
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

"Тайният живот на пчелите" - Сю Монк Кид

# 53
  • Мнения: 10 716
Между другото, и някои от романите на Гришам стават - "Под сянката на чинара" например , или "Камерата" ...

# 54
  • Мнения: 2 453
Между другото, и някои от романите на Гришам стават - "Под сянката на чинара" например , или "Камерата" ...

Бялата къща също, макар и доста различна от другите книги на Гришам.
И от мен препоръка за Слугинята и Тайният живот на пчелите  Heart Eyes.

# 55
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Започнах "Ти срещу мен". Някой има ли мнение за книгата?С две, три думи да сподели.

Скрит текст:

# 56
  • Мнения: 2 096
И от мен препоръка за Слугинята и Тайният живот на пчелите, в тази графа слагам и Присмехулника и 11/22/63, Чичо Томовата колиба.

# 57
  • Мнения: 2 453
Прочетох Мрак, Втрещи ме тази книга. Въздейства ми много силно. Докато я четях минах през няколко състояния- депресира ме ( за което спомогна и мястото, на което се развиваше действието- Средният Запад с неговите огромни, голи полета през зимните месеци), шокира ме, погнуси ме, смрази ме. Въпреки това препоръчвам- един от най-добрите психологични трилъри, на които съм попадала.
Продължавам с Къпиново вино.

# 58
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
FSS, и моите усещания бяха много подобни относно "Мрак", та ще си издирвам и неиздадената на български "Sharp Objects" от същата авторка Laughing

Струва ми се, че имаме сходен вкус и си мисля, че и "Къпиново вино" ще ти хареса. На мен това ми е любимата книга на Джоан Харис, повече ми харесва от "Шоколад", а съм чела почти всичко нейно.

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 20:34 от Лу

# 59
  • Мнения: 10 915
Аз съм чела няколко на Джоан Харис и така и не можах напълно да я харесам, но Къпиново вино ми беше от приятните Simple Smile

Лу, кажи ако решиш да издирваш Sharp Objects, мисля, че я намерих ако я искаш Simple Smile пдф, ама мога да ти я форматирам преди това.

Общи условия

Активация на акаунт