В момента чета... 38

  • 48 728
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 153
Много харесвам Джоан Харис. А "Къпиново вино" ми предстои.
Много се радвам на хубави отзиви за нея!
 Simple Smile

# 61
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ули, много благодаря за предложението, ако не я намеря ще се възползвам  Hug

Спокойно мога да я чета и от pdf, да не се мъчиш да преформатираш  Laughing

# 62
  • Мнения: 11 009
Много харесвам Джоан Харис. А "Къпиново вино" ми предстои.
Много се радвам на хубави отзиви за нея!
 Simple Smile
Нези, ако ме питат за любима книга на Дж. Харис, без колебание ще кажа Къпиново вино Simple Smile

А, Лу, няма проблем, то форматирането само звучи като мъчение Simple Smile калибрето се справя сам самичко Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 453
Лу, на мен тов ми е първа среща с Джоан Харис (гледала съм Шоколад, но не съм чела книгата), прочела съм около стотина страници, харесва ми засега.

Sharp Objects я свалих от Флибуста, но е на руски.

# 64
  • Мнения: 1 243
Амии.. продължавам си аз с "Щиглецът" и Дона Тарт и преживяването е чудесно.  Heart Eyes

Искам да похваля много "Приказки от оная гора" на Мая Дългъчева - хубаво издание с малки, фантастични историйки, малко натъжаващи, много мъдри, нежни. Изобщо, струва ми се, че ако човек е в настороение, би могъл да си подари един прекрасен дъждовен следобяд с тази книжка.

Джоан Харис така и не успя да ме "хване", а прочетох 3 или 4 нейни книги.  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 2 576
Благодаря за новата тема   bouquet

Нямам много време за четене затова още съм на "Харем".Много ми харесва  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 295
Вчера се зачетох в "Да се възползвам всякак от теб" и не я оставих, докато не видях края на книгата. Нямаше начин да не се просълзя. Препоръчвам!

# 67
  • Мнения: 2 096
Завърших Забравената градина на Мортън. Много е хубава, не исках да свършва. Всяка страница беше истинско удоволствие.  С удоволствие ще прочета и други книги на автора. Само нещо не ми стана ясно - следва спойлер само за прочели я
Скрит текст:
Уилям нали го бяха заподозрели, че е чичо на НЕЛ. Това е братът рибар на Мери. Не мога да се сетя, защото малко ми се оплитаха линиите Нел в 75та и Касандра в 2005та, но останах с впечатление че Кас се среща с него. А това става след смъртта на Нел, която умря на 96г. Тогава Уилям ще да е на около 116. Не ми се връзва нещо. Някой?!?

# 68
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз приключих с First Frost на Сара Адисън Алън- допадна ми, точно от подобно леко и магическо четиво имах нужда. Чете се адски бързо и леко, продължение е на историята на странното семейство Уейвърли с ябълката, която цъфти през зимата. Препоръчвам на феновете на авторката и тези, които са в настроение за магически бонбони, непознати циркови артисти, които раздвижват заспалите пластове на малко провинциално градче и безусловната любов. Само предупреждавам, че може да дойде една идея захаросана, без да е в никакъв случай чик лит.

Сега рязко сменям жанра и продължавам с една от любимите ми поредици средновековни загадки "Мистериум" на Пол Дохърти с незаменимия Хю Корбет  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 484
Почти седмица се мъча със "Сага за Австралия" на Колийн Маккълоу. До 290 стр. Австралия изобщо не се споменаваше, после още 150 страници имаше пътуване по море и накрая "пристигнахме"  Laughing - и аз заедно с първите заселници - каторжници. То не беше история на английската съдебна система и затвори през 18-ти век, то не бяха кораби, флотилии, морска пехота..... Наистина е сага, но не от най-интересните. Чета, макар да ме отегчава, надявам се да стане малко по-интересна до края.

# 70
  • Мнения: 811
Отдавна не съм писала тук, а напоследък попадам на интересни дискусии, които водите. Simple Smile
Ще черпя идеи, макар че имам натрупани заглавия сигурно за година напред, а все се чудя какво да започна.

В момента чета "Нестинарка" на Кармен Мишу и бях повлияна пак от тема във форума...
После ще е (евентуално) "Планината Грей" на Гришам, започната и оставена засега.

# 71
  • Мнения: 2 453
_dexter_, мислех да я чета скоро, но май ще поропусна след мнението ти. Все пак ще изчакам да я завършиш.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 576
MEERA, харесва ли ти "Нестинарка"?

Аз си падам по книгите на Джоан Харис, но все още не съм чела "Къпиново вино". Мисля много скоро да опитам да поправя този пропуск, тъй като я има в читанкаGrinning

Хм, _dexter_, май и мен ще откажеш от "Сага за Австралия".  Wink

# 73
  • Мнения: 3 502
Започнах "Руско мастило" - Татяна дьо Роне. Не съм особено обнадеждена, но няма да я зарязвам засега, а и все още съм в началото.

# 74
  • Мнения: 2 752
Чела съм всичко на Джоан Харис, без Котка, шапка и въже, но смятам лятото да си я купя от България.
Не ми хареса единствено руническата поредица, защото не е моят вкус.

Аз продължавам със Стогодишният старец... Много ми харесва, реших, че след това ще гледам и филма. Очакванията ми са като за Knocking' On Heaven's Door, който гледах преди 15 години и едва ли някога ще забравя.

Общи условия

Активация на акаунт