ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 9

  • 62 151
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 041

На 35 години си права че нямаш много време за проби и грешки. Золадекса ще ти загуби 6 месеца, но така или иначе това е практиката в България и само това се предлага на пациентите. Винаги може да опиташ по естествен начин за някакъв период от време след золадекса (зависи колко си склонна да чакаш) и после се насочи към инвитро.

Хубавото при мен е, че ми изписаха само 3 инжекции. След третата ще разбера дали няма да се наложат още 3, но доктора каза, че вероятността е много малка. Моята ендометриоза е в лека степен. И аз се чудех не може ли директно да правя опитите след лапарото и да не слагам Золадекса, но реших че щом ми го изписват значи може би има нужда. То май си е до лекаря. Накои лекари съветват директно да се започват опитите.

Колкото до диетата, като гледам продуктите които трябва да се избягват, виждам че това са предимно киселинни храни. И стигам до потвърждение на любимата ми теория за здравословен начин на живот - храненето с алкални храни. Този начин на хранене помага не само при ендометриоза. В тази връзка си поръчах едни лентички за определяне на Ph на организма, а и съм открила лично за себе си една много голяма грешка, която може и да е допринесла за моето състояние. Пия много малко вода, понякога не се сещам по цял ден за това. Сега се стремя да поправя тази грешка, но пак се хващам че пропускам в някои дни.

# 481
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Цитат
забременели с ендометриозна киста и доколкото знам, тя изчезва от самосебе си при бременност.
Това е заблуда. Не изчезва изобщо. Говоря от опит първа ръка.

Boby_pl, аз пия много вода, 3 литра на ден не ми мърдат...

# 482
  • Мнения: 6 041
Днес ми е 11-ти ден от поставянето на първата инжекция Золадекс. От вчера с тялото ми се случват някои неща, които ме притесняват. Започна се познатото човъркане в яйчниците и то предимно в десния, където беше ендометриозната киста. Цяла нощ ме измъчи тъпа болка ниско долу, също както преди идването на месечния цикъл. Сутринта имах чувството, че всеки момент ще ми дойде цикъла. Най-лошото е, че прокървих. Засега са капки, но ми е много притеснено. Прочетох в листовката на Золадекс, че в ранните периоди след поставяне на първата инжекция може да се получи такова прокървяване поради някакво естрогеново отнемане. И все пак искам да попитам някоя от вас имала ли е прокървяване в първите седмици след поставяне на първата инжекция? Дали е просто инцидентно или да очаквам да е по-продължително като цикъл?  Sad

# 483
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз след първата инжекция си имах цикъл.

# 484
  • Мнения: 6 041
Аз след първата инжекция си имах цикъл.
Весе, и аз си имах цикъл въпреки че бих инжекцията още в първия му ден, но днес са 11 дни от началото на цикъла ми и не е нормално пак да имам цикъл в рамките на 11 дни. То става въпрос и за капки засега, де. Дано да е за кратко и да е това естрогеново отнемане, за което се говори в листовката. Там пише, че в тези случаи кървенето спира спонтанно.

# 485
  • София
  • Мнения: 4 123
Днес ми е 11-ти ден от поставянето на първата инжекция Золадекс. От вчера с тялото ми се случват някои неща, които ме притесняват. Започна се познатото човъркане в яйчниците и то предимно в десния, където беше ендометриозната киста. Цяла нощ ме измъчи тъпа болка ниско долу, също както преди идването на месечния цикъл. Сутринта имах чувството, че всеки момент ще ми дойде цикъла. Най-лошото е, че прокървих. Засега са капки, но ми е много притеснено. Прочетох в листовката на Золадекс, че в ранните периоди след поставяне на първата инжекция може да се получи такова прокървяване поради някакво естрогеново отнемане. И все пак искам да попитам някоя от вас имала ли е прокървяване в първите седмици след поставяне на първата инжекция? Дали е просто инцидентно или да очаквам да е по-продължително като цикъл?  Sad

Аз я поставих на 2 или 3 ден от цикъла. След това на следващата инжекция имах леко прокървяване, за което питах мисля лекаря или ме предупредиха и всичко отмина за няколко дни.
Ако те притеснява обади се лекаря си или отиди да видят за да не се притесняваш и да си вкарваш филми.

P.S. За бодежите и болките като преди цикъл е нормално както и също да си чувстваш корема подут.

# 486
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета!

Опитах се да изчета колкото се може повече, но толкова обширна тема....ццццц.

Интересно ми е да ви чуя мнението по моят проблем - до сега си мислих, че основният проблем е в друга насока, но след прочетеното вече не съм сигурна.

На 32 години съм. От 3 години правим опити за бебе. До тук 3 аборта между 5 и 8 г.с. Имам установена балансирана реципрочна транслокация, за която генетиците казват, че е предпоставка за абортите ми и че имам шанс за нормална бременност около 50 - 70 %. Един гениколог ми каза, че шансовете са ми 0 %....което според мен е абсурдно при положение, че при голяма част от носителите е наследствено...
Забременявам относително бързо - от 1 - вия, 2-рия път!

Имам и тромбофилия - C677T

И за да бъде достатъчно интересно и оплетено - съмнение за ЕМ Simple Smile След 2 -ри аборт - април 2014 се видя киста около 0,9 - гинеколога каза - това е само съмнение - забременявай - нищо няма да правим. Да ама не става! Последва 3-ти аборт декември 2014. Юни месец след като не ми дойде, а вместо цикъл имах кафеникаво - черно зацапване, след консултация в Селена, новите размери на кистата са 4,5 см и на 30.07 имам записан час за лапароскопия.
Четейки всички признаци за ЕМ, единственият който аз имам са Газове! Нямам болки нито по време на цикъл, нито при полов акт. Цикъла ми е около 30 дневен, всеки месец имам овулация. Кистата се намира зад матката ми, както вече казах забременявам относително лесно ( поне до сега).

Та според вас дали това все пак ще се окаже ЕМ и дали някои от абортите биха могли да се дължат на нея а не балансираната ми транслокация...

Извинявам се за дългият пост, но както сами виждате съм надарена с много неща:)

# 487
  • Мнения: 359
Боби, на мен лично безглутеновата диета ми помогна да контролирам симптомите. Препоръчва се намаляването/елиминирането на храни които повишават възпалителните процеси в организма - млечни, глутенови, сладки. Пускала съм много информация по темата.

Движението също е от полза за да се избегне стагнация на кръв в коремната кухина. При себе си това го отчитам като грешка защото никога не съм практикувала никакъв спорт.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 826
 Дени, щом си с тромбофилии слага ли фраксипарин(клексан или подобно) като забременя?

# 489
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Цитат
Движението също е от полза за да се избегне стагнация на кръв в коремната кухина. При себе си това го отчитам като грешка защото никога не съм практикувала никакъв спорт.
Добре че го написа това, Alinea.
Точно днес си задавах въпроса да не би от спорт да си докарам нещо, някакво раздвижване на нещата вътре. Mr. Green Знам ли вече и аз какво да мисля...
 Болки си имам точно както преди лапарото. Спортувам активно и се тревожа да не ги засиля със спорта. Не че вдигам щанги, но все пак. Сега се поуспокоих.

# 490
  • София
  • Мнения: 4 878
Искам да ви питам, някоя от вас подлагала ли се е на диета, напълно изключваща мляко и млечни, хляб/глутен, кафе и алкохол? И ако да, имало ли е ефект от това? Всички препоръки за хранене при ендометриоза, които изчетох, включват пълно елиминиране на изброените храни и напики. А аз досега съм консумирала огромни количества млечни, не прясно мляко, но сирене/кашкавали и кисело - всекидневно и почти на всяко хранене. Даже си мисля, че свръхконсумацията на млечни е една от причините за развитието на болестта при мене.

# 491
  • Мнения: 31
Дени, щом си с тромбофилии слага ли фраксипарин(клексан или подобно) като забременя?

Тромбофилията стана ясна след 2 бременност, а при 3-тата не се видя ембрион. Иначе 3-ма гинеколози и генетик от МД ми казаха, че този вид тромбофилия не подлежала на фраксипарин и те не го практикували..при следваща бременност, смятам да го сложа все пак.

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 23:58 от deeny17

# 492
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
deeny17, аз износих бременност с голяма ендометриозна киста. Имаше и други такива случаи с момичета от предните теми; не знам дали болестта е причината за аборт.

Alexandria, според мен не е това причината за ендометриозата.
Някои ще кажат, че болестта се докарва от консумиране/неконсумиране на определени храни и напитки/добавки, от заседнал начин на живот, от абсолютна липса на спорт, и така нататък, и така нататък. За мен или я имаш, или я нямаш.
Познавам жени, които не пият, не пушат, спортуват, не ядат вредности и пак си имат ендометриоза.
Аз самата консумирам малко млечни продукти и месо и то не от вчера.
Познавам и жени, разплули се в крайността на вредностите, здрави като катъри /поне на първо четене; по-важното е, че нямат ендометриоза/.

За мен няма смисъл от крайни ограничения, може би някакви съвсем леки, за общата форма и тонус... Но нито те, нито крайните такива ще изкоренят болестта.
Това е моето виждане. Знам, че много момичета няма да се съгласят с мен, но пак казвам - не виждам смисъл от крайни диети, както и не намирам връзка между консумиране на дадени храни/напитки в повече/в по-малко и ендометриозата.

# 493
  • Мнения: 359
Искам да ви питам, някоя от вас подлагала ли се е на диета, напълно изключваща мляко и млечни, хляб/глутен, кафе и алкохол? И ако да, имало ли е ефект от това? Всички препоръки за хранене при ендометриоза, които изчетох, включват пълно елиминиране на изброените храни и напики. А аз досега съм консумирала огромни количества млечни, не прясно мляко, но сирене/кашкавали и кисело - всекидневно и почти на всяко хранене. Даже си мисля, че свръхконсумацията на млечни е една от причините за развитието на болестта при мене.

виж постта ми по-горе.  Идеята е да се намалят възпалителните процеси в тялото. Не си внушавай че млечните храни са ти докарали ендометриозата. Но е възможно да правят симптомите й по- ясно изразени и по-болезнени защото увеличават инфламацията. Както и не си внушавай, че намаляването на тези храни ще те излекува.  Но може да подобри цялостното ти състояние.

Идеята е да замениш високо възпалителните храни като глутен, мляко и захар с такива които не причиняват възпаления и имат анти-инфламаторен ефект.

ето ти някои идеи които съм пускала и преди

http://glutenfreegoddess.blogspot.com/

# 494
  • Мнения: 359
не знам дали болестта е причината за аборт.

Да, за съжаление причинява аборт заради токсичната среда която създава в тялото и заради увреждането на яйцеклетките, оттам и по слабите ембриони.

http://www.preventmiscarriage.com/Video-Center/Reproductive-Immu … egnancy-Loss.aspx

http://www.preventmiscarriage.com/Blog/2013/March/Endometriosis- … -Miscarriage.aspx

Общи условия

Активация на акаунт