Търся книга, но не помня заглавието ѝ

  • 38 024
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Помогнете и на мен, моля.
Жена (журналистка или археолог) пристига в Египет, попада съвсем случайно в малко магазинче и докато си говорят със собственика някой влиза в магазина. Той и показва малка стаичка,да изчака вътре, докато приключи с новодошлите. Те не знаят, че тя е там.
Те убиват собственика и открадват статуята, която тя е видяла преди това.
Малко крими, малко любов с мургав красавец, виден археолог и наследник на богата фамилия ...
Накрая се оказва, че фамилията от години изнася незаконно артефакти и ги продава по света.
Авторът май е жена, но може и да греша.

# 121
  • Мнения: 5 790
Здравейте, скоро четох анотация на книга. Мъж отвлича млада жена и я държи години затворена, книгата е за живота на децата родени от тази връзка. Нова е книгата, но не съм си я отбелязала и не се сещам за заглавието и. На някой да му е попадала анотацията и да се сеща за книгата?
Описанието мисля, че отговаря на книгата от тази публикация:

https://bg-mam.ma/p/1644731/48059446

Странната Сали Даймънд"
Благодаря, но мисля, че не е тя. Може и да бъркам, но като че ли за база на книгата беше история по действителен случай.

# 122
  • Майничка
  • Мнения: 12 705
St. Dobri, "Сфинкс" на Робин Кук. Има я в читанка.

# 123
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
тичам да я видя. Simple Smile
Благодаря!

# 124
  • Мнения: 19 591
Търся една книга на Арчибалд Кронин, преди много години много ме беше впечатлила. Мислех, че е Цитаделата, но уви, не е тя. Та става дума за една самотна и бедна майка, която дава всичко от себе си за да изучи сина си за лекар и успява, но когато постига целта си, той й обръща гръб. Доста поучителна и разпространена история. Някой да се сеща за заглавието?

# 125
  • Сф
  • Мнения: 10 789
Търся една книга на Арчибалд Кронин, преди много години много ме беше впечатлила. Мислех, че е Цитаделата, но уви, не е тя. Та става дума за една самотна и бедна майка, която дава всичко от себе си за да изучи сина си за лекар и успява, но когато постига целта си, той й обръща гръб. Доста поучителна и разпространена история. Някой да се сеща за заглавието?
Зелени години?
По принцип тя описваше пътя му на лекар.

# 126
  • Мнения: 19 591
Търся една книга на Арчибалд Кронин, преди много години много ме беше впечатлила. Мислех, че е Цитаделата, но уви, не е тя. Та става дума за една самотна и бедна майка, която дава всичко от себе си за да изучи сина си за лекар и успява, но когато постига целта си, той й обръща гръб. Доста поучителна и разпространена история. Някой да се сеща за заглавието?
Зелени години?
По принцип тя описваше пътя му на лекар.
Да и аз предположих нещо такова, но всъщност краят е, че синът отхвърля и се срамува от майката, която даже е принудена да вади зъбите си без упойка, защото не може да си позволи зъболекар. Зелени години е разказана от името на лекаря, а тази беше от името на трето лице - разказвач. Така или иначе може да се наложи да поизчета доста негови книги, докато я намеря точно тази, но от това само ще получа по-голямо удоволствие. Но твърдо бях запомнила Цитаделата, а нейният сюжет няма нищо общо с тази история.

# 127
  • София
  • Мнения: 273
Търся една книга на Арчибалд Кронин, преди много години много ме беше впечатлила. Мислех, че е Цитаделата, но уви, не е тя. Та става дума за една самотна и бедна майка, която дава всичко от себе си за да изучи сина си за лекар и успява, но когато постига целта си, той й обръща гръб. Доста поучителна и разпространена история. Някой да се сеща за заглавието?
Зелени години?
По принцип тя описваше пътя му на лекар.
Да и аз предположих нещо такова, но всъщност краят е, че синът отхвърля и се срамува от майката, която даже е принудена да вади зъбите си без упойка, защото не може да си позволи зъболекар. Зелени години е разказана от името на лекаря, а тази беше от името на трето лице - разказвач. Така или иначе може да се наложи да поизчета доста негови книги, докато я намеря точно тази, но от това само ще получа по-голямо удоволствие. Но твърдо бях запомнила Цитаделата, а нейният сюжет няма нищо общо с тази история.

Романът трябва да е “Трима в любовта” (Three Loves).

# 128
  • Варна
  • Мнения: 46
Здравейте!
Търси книга, от която си спомням много малко. Разказваше се за същества, които избиваха всеки, който ги види.Имаше майка, която се опитваше да спаси детето/децата си.  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 32 517
Здравейте!
Търси книга, от която си спомням много малко. Разказваше се за същества, които избиваха всеки, който ги види.Имаше майка, която се опитваше да спаси детето/децата си.  Simple Smile

Джош Малерман
Кутия за птици

Вече има и втора част, мисля, че и двете се намират из нета.

Да знаеш, че и филм има. Май със Сандра Бълок.

# 130
  • Мнения: 5 920
Къде четете онлайн книги безплатно? В storytel е платено.

# 131
  • Мнения: 3 724
Къде четете онлайн книги безплатно? В storytel е платено.
В Уатпад.

Общи условия

Активация на акаунт