Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 207
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 329
Здравейте мами,
вече съм с втори брой бебе и съм решила този път да мина на многократни пеленки,
че за първото нещо не можах да се престраша Simple Smile
Харесала съм POP-IN V2, също съм решила да купя ето тези нощно подложки:Те се слагат върху основната подложка нали?
Гледам тук в зеленото драконче, че има и допълнителни основни подложки за поп ин, но от различни материали - бамбук или полиестер. Та въпроса ми е, каква е разликата м/у тези подложки? Също така
тези подложки са резервни или се слагат върху другата, с която идват гащичките ( като допълнителна) ?

За сега това са ми чуденките, благодаря Simple Smile

# 361
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Нощните подложки се слагат върху основната. На Поп ин са много хубави.
С допълнителният комплект подложки можеш да сменяш само подложките, ако гащите не са изцапани.
Бамбуковите подложки попиват много, но съхнат бавно, при полиестърните (или както те им казват Minkee) е обратното.  Simple Smile

# 362
  • Мнения: 329
Благодаря за отговора,
а това сигурно ли е, че бамбуковите попиват повече, защото в сайта пише
специално на полиестерните, че държат сухо?
А някъде по-назад май някой беше писал, че бамбуковите държат мокро?
Ако може да го изясним това, защото аз искам да купя това, което ще попива много
и ще държи сухо на дупето Simple Smile

# 363
  • София
  • Мнения: 1 402
Може да пробвате комбинация със стей-драй подложки на Little Lamb. Те са много тънки, води се флийс, но е като микрофибър - съхне супер бързо, държи сухо. Идеята им е да отвеждат мокрото до попиващата подложка и да държат сухо без да придават обем.

# 364
  • София
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета Simple Smile
Четох, четох и до сега май съм се спряла да взема пелени тип "джоб" и всичко в едно в новороден размер. Поръчах няколко на Блубери, четох много добри отзиви, спряла съм се и на Смарт Ботомс.
Чудих се обаче имате ли наблюдение върху пелените за новоредени на Nicki's diaper, Imagine, Thirsties и Gro Via като една идея по-евтина алтернатива. Някой използва ли ги, че не успях да открия в темите (ама аз не съм много добра във форума все още). Чудя се дали да не поръчам и от тях няколко бройки, защото за сега съм събрала едва 8 бройки Блубери.

Мислите ли, че е добре да имам и няколко прифолда за всеки случай? Има ли удобство и предимство за новородените пред джобчетата и всичко в едно.
Много благодаря предварително за отговорите!  Hug Hug

# 365
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен,

след 13 години борба, вече и аз съм мама Heart бебчо ни изненада 3 седмици по-рано и се роди 2.5кг (естествено раждане) и почнахме с пелените от втория ден (тогава ни изписаха).

Ползвам флат пелени (сгънати на оригами) + Блубери кавъри. Само един кавър въртя и той никога не се цапа с ако (още де), не знам като порасне бебето дали ще почнат да се цапат гащите, защото ако не, то повече от 1-2 чифта е безсмислено да се купуват.

Въпроси имам и аз за прането: изпирам веднага акото на ръка (някой път не веднага) и мократа пелена я изцеждам и я държа мокра и изцедена в леген (празен, не с вода) докато се съберат пелени за една пералня (на 2 дни). После пълня една кофа с вряла вода, слагам малко прах за пране и всички препрани и изцедени пелени ги накисвам там за няколко часа. Водата става жълтеникава, плакна няколко пъти до бистра вода и ги мушкам в пералнята да се перат на 60 градуса на най-дългата програма за много мръсно пране и после добавям още едно плакнене.

Е, 2-3 пелени имам, които си седят със жълтите петна и много ме изнервят. А и прането ми отнема много време. Не мога да си представя що за петна щях да имам по пелените, ако не препирах, накисвах и плакнех до полуда ПРЕДИ самото изпиране в пералнята...

Нормални ли са тези петна или да почвам да търкам ръчно, докато излезнат?

Вмирисване още не съм забелязала. Бебчо е изцяло на кърма и досега (на 2 седмици сме) имаше ако през 2 часа на абсолютно всяка пелена. Вчера и днес имам пелени само с чиш, без ако.

Много съм доволна от пелените (от време на време слагам памперс като го водим в болницата и на лекари) и памперса много му възпалява дупето (хем и него на 1-2 часа го сменям).

Другия въпрос е дали като чуя, че бебчо ака, веднага да го сменя, или може да изчакам час-два. Питам, защото заспива, докато го храня и като го събудя за смяна на пелена, трябва пак да го кърмя, за да заспи... И аз почти не спя. Ако може поне веднъж през нощта да го кърмя без да сменям пелена, ще ми е от голяма полза.

Крис_бс, ти какви Блубери си взела? 8 ми се виждат много, ако става въпрос за защитни гащи, а не all-in-one.

Също трябва да решиш дали ще купуваш 2 размера пелени или ще ползваш хартиени памперси, докато бебето порасне достатъчно за универсалния размер.

И честито и -витро бебе, моето също отне доста години, но като го гушнеш и забравяш за всички трудности по пътя... Simple Smile

# 366
  • Мнения: X
Честито!
Петна остават, да, пелените са ползване, не са за изложба, не си създавайте излишен труд.
Зависи и с какъв прах се перат; памучните могат и да се избелват от време на време с кислородна белина.

# 367
  • Мнения: 17
Честито!
Петна остават, да, пелените са ползване, не са за изложба, не си създавайте излишен труд.
Зависи и с какъв прах се перат; памучните могат и да се избелват от време на време с кислородна белина.
абе, помислих си аз, че може и да се престаравам, но нали щото е ако... Иначе като чета как в бг всичко (играчки, гребени, шишета) се стерилизира всеки ден, къщата се чисти със спирт, количката не съм много сигурна как я изваряват и т.н, а аз нищо от тези неща не направих, та реших поне с акото да се постарая...

Пелените не ги гладя, но майка ми днес ме нахока и се чудя дали да ги гладя, особено ако ги оставя така с петна (там дали ще се развият микроби?)  newsm78

Иначе съм на мнение, че спирт, стерилизиране и изваряване имат смисъл само ако сме в стерилна среда, защото ако стаята не е стерилна , в момента, в който отворим стерилизатора и всичко стерилизирано вече НЕ е стерилно. Но това е само наука и химия, иначе в главата на населението щом е минало под ютия или пара = стерилно  Rolling Eyes

# 368
  • Мнения: 1 933
Mayflower, престараваш се, а това с новородено е излишно. Щом искаш да припираш акото, ОК. Събирай ги за пералня но не прави НИЩО друго освен това преди да ги пуснеш. Аз и това не съм правила. Пусках пелената както я сваля в кофата за пране и после направо в пералнята. Един кратък цикъл на 60гр да се махне замърсеното им после дълга програма за силно замърсено пране пак на 60гр. Водата при мен е ужасно твърда и се налага да използвам Калгон. Но това не е нужно ако водата е мека. Никога не са се вмирисвали, нито са задържали петна пелените. Ако на някоя е останала сянка от петно, слагай на пряка слънчева светлина след пране. Като правило пелените се сменят на 2 часа. Като поотрасне бебето ше започне да цапа повече. А като захраниш още повече. А за гладенето - нали минават пелените през пералня на 60 градуса и после евентуално сушилня? Това вече на мен лично ми е прекалено. Колкото повече се изолира едно дете в стерилна среда, толкова по-бавно ше изгради имунната си система и ще боледува повече. Лично мнение. Ние живеем на село, с 3 котета вкъщи. Дъщеря ми вече е на 14 месеца и не е боледувала досега. Цяла зима спа в количката на двора през деня.
Крис, ако ги докараш пелените до 14, ще имаш достатъчно за едно денонощие. Т.е. ще се налага да переш всяка вечер. Джобчетата на Блубери излизат полусухи от пералнята, а подложките можеш да пускаш в сушилня. Пелените тип всичко в едни също може в сушилня на ниски градуси (напр. програма за синтетика), ако се налага 2 пъти. Чела съм в американските групи, че Thirsties са хубави за новородени. Може би Никис имат чат група във ФБ. Питай в страницата им. Там ще получиш повече инфо и мнения на мами, ползвали тези пелени. Според мен прифолди няма да са ти нужни след като имам джобчета и всичко в едно. Но ако искаш да пробваш дали ше ти допаднат, вземи си някакви. Другия вариант със защитни гашички са "фитед" пелени (вместо да сгъваш парче плат, слагаш гащички от плат)- т.е гащички от памук или бамбук върху които се слагат защитни гашички. Според мен ако пуснеш един въпрос в страницата на Никис или който и да било друг продавач, ще получиш много мнения, препоръки и информация.

# 369
  • София
  • Мнения: 1 402
Mayflower123, честито! Радвай се на детенце и недей да се хабиш в излишно препиране, аз акото само го сплаквах със сапун. Не кисна и не ползвам предпране, с хубав дезинфектант за пелени освен основната му цел се постига и липсата на петна. В България масово ползваме този на Бамбино Мио, но по спомени момичетата от темата имат опит и с други видове, ако не се лъжа. При вас не знам какъв се намира.

# 370
  • Мнения: 17
Pissycat,

Усетих се, че изпадам в крайности и затова опитах да се самоиронизирам: винаги съм се чудела на това "дезинфекциране" и "изваряване", което се прави в бг преди и в първите няколко години Пт живота на бебето (аз не го правя), а аз самата изпаднах в крайност с търкане на петната :p

Иначе и ние живеем на село и имаме коте, а докато бях в болницата ползвах тяхната помпа за кърма, която след употреба измивах под течаща вода в тоалетната на стаята ми... Не предлагат стерилизатор, казаха, че миене на шишетата и помпата (без сапун) под течаща вода е напълно достатъчно... И така... Не страдам уж от фобии за микроби, ама и майка ми като се намеси, че акото трябвало да мине под ютия и вече реших да питам тук специалистите.

Сушилня имам, но не ползвам, защото идеята е да опазвам околната среда и суша на двора. Зимата ще суша в спалнята или в някоя по-топла стая.

Дезинфектант не ползвам, но някой горе спомена кислородна вода (която също е дезинфектант), та примерно веднъж месечно, мога да ги кисна в кислородна вода.

Все още не ми е останало време да си изпера и обработя с ланолин вълнените гащи Дисана (според мен ще са доста добри), нямам търпение да споделя мнението си за тях Simple Smile

Дао, мерси! Харесва ми идеята за изпиране със сапун, без киснене, плаване и Т.н, и другата идея също ми харесва за пускането в пералня на кратък режим да падне мръсотията и после нормален режим на пране. Просто не се бях сетила за тези варианти :р

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 22:01 от Mayflower123

# 371
  • Мнения: X
Кислородна белина, не вода. Натриев перкарбонат.

# 372
  • София
  • Мнения: 187
Крис, ако ги докараш пелените до 14, ще имаш достатъчно за едно денонощие. Т.е. ще се налага да переш всяка вечер. Джобчетата на Блубери излизат полусухи от пералнята, а подложките можеш да пускаш в сушилня. Пелените тип всичко в едни също може в сушилня на ниски градуси (напр. програма за синтетика), ако се налага 2 пъти. Чела съм в американските групи, че Thirsties са хубави за новородени. Може би Никис имат чат група във ФБ. Питай в страницата им. Там ще получиш повече инфо и мнения на мами, ползвали тези пелени. Според мен прифолди няма да са ти нужни след като имам джобчета и всичко в едно. Но ако искаш да пробваш дали ше ти допаднат, вземи си някакви. Другия вариант със защитни гашички са "фитед" пелени (вместо да сгъваш парче плат, слагаш гащички от плат)- т.е гащички от памук или бамбук върху които се слагат защитни гашички. Според мен ако пуснеш един въпрос в страницата на Никис или който и да било друг продавач, ще получиш много мнения, препоръки и информация.
Благодаря много, определено ще потърся мнение и за Никис и за Тристис, както и за още едни Simple Smile
Майфлаър, благодаря, дано е лека бременността наистина Simple Smile ИНаче аз съм с джобчета и AIO, та ми трябват повечко, чудя се дали да не взема поне 2 кавъра, пусто, че сега пък трябва да изчета всичко за подложките Grinning
Иначе имам 8 блуберита за новородено специално. Мисля да взема още за новородено, но по-евтини, защото ми се ще да наблегна повече на едноразмерните, които ще ползваме по-дълго. Simple Smile А блуберитата са си скъпички Simple Smile

# 373
  • Мнения: 17
Мози, ужас съм значи, записвам си кислородна белина  Joy

От мен следния ъпдейт, не мога да се примиря с петната, но се опитвам! Сега пробвам вариант, в който с четка под течаща вода бутам акото и доста добре се заличава петното (четкам доста, де) още под течащата вода и чак тогава мятам в пералнята и петната не личат или съвсем слабо, но след пералнята излизат напълно чисти  Grinning

Пак е доста трудоемко, забелязах също, че ако изчеткам пелената веднага, петно няма, а оставя ли я за другия ден, петното по-трудно се изчетква #Crazy

Пробвах и органичните подложки на фъзи бънз в кавърите на блубери, ама много дълги тези подложки, та малко прегъвам отпред. Когато акото е голямо, кавърът е изцапан  Cry

Пробвах и пелена сгъната на 3 (като прифолд) в кавър, но и там кавъра се цапа. Единствено не се цапат кавърите, когато съм направила оригами сгъване или ангелски крила сгъване.

Понеже съм от телефона, сега ще публикувам и после ще се върна да преправям  bouquet

Крис, според мен подложките ще цапат кавъра, но аз нямам много опит. Трябва "подложката" да е евентуално fitted, но те пък са по-скъпи  Confused

За новородено не знам защо взимаш такива скъпи пелени АИО. Иначе сигурно е удобно, но знай, че те акат много (ти смяташ ли да кърмиш?), та ще трябва да сменяш често пелените, което обезсмисля купуването на пелени, които събират доста чиш и могат да се сменят по-рядко, защото дори и хартиените пелени с тяхната издръжливост и попивателност, отиват в коша на всяко пръц  Rolling Eyes

Новороденото не се върти и както го сложиш, така си седи, та няма течове от крачолките и Т.н.

Аз бих наблегнала на скъпи пелени като почнат да се движат (евентуално за да не се размества пелената) и като почнат да акат по-рядко, че да има смисъл от качествена попивателна пелена, която да издържа повече часове на повече пиш  Mr. Green

Аз също се услушвам за АИО и много ми се иска поп-ин, но ги няма в САЩ  #2gunfire

Поздрави на всички и пишете по-често кой вариант работи за вас най-добре и дали сте пробвали нещо ново, както и идеи за цялата хамалогия по прането и сушенето  bouquet

Последна редакция: ср, 07 сеп 2016, 23:20 от Mayflower123

# 374
  • Мнения: X
Абсолютно, за новородено няма много смисъл от AIO.

Общи условия

Активация на акаунт