Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Пелени и гащички за многократна употреба - 17

• 112 022
  • 682
  •   1
Отговори
# 675
Много благодаря. И аз вчера погледах още малко клипчета с обяснения и вече мисля, че всичко ми се изясни. Определено ще си взема от тези еднократните подложки, ще поръчам няколко по-дебели за през нощта, ще взема от Али експрес още няколко за новородено (до тук имам 6, мисля още 6, в сайта на естествени идеи пише, че ако с перат всеки ден 12 стигат). И мисля още сега да си поръчам няколко нови от чужбина (в Германия мисля, че са по евтини). Просто имам усещането, че след септември всичко пак ще се обърка с международните превози в доставките.
Пс
А според вас с велкро или с копчета е по-добре?

# 676
Аз мога само собствения си опит да споделя - новородените акат супер често. По спомен аз сменях около 10+ пелени на денонощие :S Малко е тъпо, защото именно за новородения период ти трябват най-много пелени, а те умаляват бързо, някои бебета пък дори в едноразмерни си влизат от самото начало... Аз бях решила да инвестирам в пелени за новородени, за да не се разглезя с еднократни пелени и в последствие да се откажа. Бях купила няколко (5-6) "лесни" пелени всичко-в-едно, които използвах за нощните преобувания и 5-6 кавърчета и доста тензух/подложки. При мен този вариант проработи, а аз не успявах да пера всеки ден пелени, защото имах и много друго пране и много ограничено пространство за простиране.
Аз наистина от доста време не използвам пелени, но когато си набавях, в Англия определено бяха по-евтини пелените, та си бях поръчала разни на промоция.
Аз харесвам и копчета, и велкро - с малката подробност, че трябва да е качествено - примерно на пелените на Totsbots велкрото беше чудно - имах няколко кавърчета, които използвах от самото начало до края и велкрото си държеше перфектно.

# 677
  • София
Здравейте, бихте ли ми препоръчали препарат за пране на многократни пелени, както и от къде го купувате? Имам пелени и подложки от преди 5 години, не съм ги разглеждала, но не би трябвало да им има нещо, нали?

# 678
До колкото разбрах препаратът трябва да е без ензими, като това, което видях да се ползва във фейсбук е сано максима https://visvitalisbg.com/vendor/sano-maxima има го и в ДМ.

# 679
  • София
Аз преди си спомням, че имах специален за пелени, беше в бяла кръгла и не много голяма опаковка, но никакъв спомен как се казва.. Mio нещо си ли беше... нямам никакъв спомен от къде съм го купувала.. ще потърся в изображения в Гугъл, дано празната ми глава да се сети. Въпреки, че дори с него в един момент започнаха част от пелените да пропускат..

# 680
Бамибино МИО?

# 681
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
MioFresh е в кръгла опаковка и не е препарат за пране, а добавка към препарата. Слага се за дезинфекция, но не е задължителен.
Bambino mio имат и препарат - MioCare, но той трудно се намира и не е кой знае какво.
Като цяло, повечето перилни препарати на пазара са ок за пелени.
Трябва да се избягват такива с ензими, оптически избелители, хлор/белина и 2-в-1 с омекотител.

# 682
  • София
Май наистина беше добавка за дезинфекция, все едно чавка ми е изпила мозъка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт