Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 093
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Ако не се затваря, няма смисъл от нея.

Това не го разбрах. Мрежата я слагам винаги отворена в пералнята.

# 76
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Мое би говорим за две различни неща.  newsm78
Има мрежи за деликатно пране, които се закопчават и идеята им е да пазят прането в тях.

Скрит текст:

# 77
  • Мнения: X
Моите са на Бамбино мио, изглеждат като тези на снимката. Слагам мрежата на дъното на кофата и като се съберат пелени за една пералня, вдигам я и я слагам в пералнята. В началото я завръзвах, но понякога пелените не се изпираха добре, ако бяха повече.

# 78
  • Мнения: 29
Аз пък имам ей такива:
http://www.ikea.bg/laundry/Laundry-and-cleaning/Laundry-baskets/27816/28947/

И през цялото време си мисля аз, че трябва в торбички да се перат...
Питам ви за това, защото ТоцБоца продължават да понамирисват въпреки новите ми практики в прането и се чудя дали торбичките не са виновни.

# 79
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И моите са такива. Въобще не е задължително да са в торба. Ти на каква програма переш?

# 80
  • Мнения: 23
Момичета, аз исках да попитам, понеже съм на праг да си взема многократни (пъхнах ръка един ден в памперса на бебка и там беше 100 грдуса!!!) ...наистина ли не запарват тези многократните, спряла съм се на тип джоб няколко с полар отвътре, няколко бамбукови...и двата вида ще пробвам. покритието е полиуретаново, уж дишало...ама диша ли наистина? вашите бебоци как се чувстват сравнено с памперса? Имам предвид точно, ако си пъхнеш ръката, дали е по-добре, от варенето в еднократната пелена? Моето дете не се подсича с памперсите, някои мами по-назад писаха, че има и такива случаи с многократните...от какво може да е? Ако не се спарват уж..Както се твърди, че става с памперса и това е причината за подсичането, доколкото знам

# 81
  • Мнения: X
Всички пелени запарват в някаква степен, няма начин. Непромокаемите покрития са дишащи, поне при качествените пелени.

Подсичането зависи повече от кожата на детето и колко често се преобува, не толкова от вида на пелената.

# 82
  • Мнения: 23
Добре с каква честота успявате да сменяте детето с многоратните, при положение че се ползват бамбуковите/бархетните/прифолдите, които държат мокро. За тея поларените ясно, те може и със закъснение. Но бамбуковите веднага, предполагам? Или? Колко може да стои напишано детето и изобщо може ли??? И при всяка смяна миете ли дупето и с какво? Аз сега с еднократните винаги измивам в легенчето при смяна.

# 83
  • Мнения: X
От тези, които държат мокро, ползвам тензух и сменям на 1-2 часа. Това е, когато сме вкъщи. Ако сме навън или нямам възможност да сменям толкова често, имам пелени, които държат сухо и издържат по 6-7 часа без проблем. Някои деца нямат проблеми с мокрото, на други не им понася, то ще се види.

Обикновено всеки път мия, само с вода.

# 84
  • Мнения: 29
И моите са такива. Въобще не е задължително да са в торба. Ти на каква програма переш?
Пера на някаква бебешка програма, която е 2,5 часа. Пробвах дали са изплакнати добре като потопих една във вода и не се образува пенилка на повърхността. Отделно ги стрипнах - станаха по-пухкави, но някои пак малко миришат.
Аз ги разпределям в трите торбички и така не се образува голяма топка, която да се удря в барабана. Мога да ги пробвам и без торби.

Plamenkaaa, аз съм нова с пелените, но забелязвам, че запарването започва след като се напишка бебето. Нямам определен интервал на смяна - проверявам колко е напишкано и преценявам дали да сменя, но не повече от 3 часа дори и да е пишкало само веднъж за това време. По принцип колкото по често сменяш, толкова по-добре. При смяна бърша с намокрена тензухена кърпичка.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 402
PLamenkaa, има различни видове пелени. Тези, които са тип джоб, например, формират джоб с непромокаемата част отвън и различни по тим материи откъм кожата, които държат сухо. Вътре можеш да слагаш каквито искаш подложки. С пеленки като Поп-Ин или фитед пелени, които са от бамбук, се ползват многократни стей драй подложки, за да е сухо. Ако не се лъжа, ако ползваш прифолди или флатс, пак върху сгънатото парче може да се сложи такава сте драй подложка, поне в зоните на контакт да е сухичко. По принцип аз сменям на 2-3 часа. При мен подсичане се е случвало от ползване на мокри кърпички (познай дали ползвам вече Simple Smile ) и веднъж след разстройство.

# 86
  • София
  • Мнения: 709
Не би трябвало да пречи мрежата за пране на изпирането на пелените. Аз имам такава с цип и всичко се изпира идеално. Винаги е пълна ако има значение. Иначе пера на 60° с предпране и плакнене след края на програмата. Капя чаено дърво в мрежата също.

# 87
  • Мнения: 29
Моите пелени вече като че ли не пропускат  Praynig След като ги стрипнах, нещата рязко се подобриха. Ако и с миризмата се справя, всичко ще е супер.
Тези дни киснах, прах, плакнах, пекох на слънце... може би трябва и някое заклинание да направя. Защо Тоцбоц мирише, а Поп ин не? (при еднаква експлоатация)  newsm78

# 88
  • Мнения: X
Защото ТотсБотс имат микрофибър,а той се вмирисва при недобро изпиране.

# 89
  • Мнения: 29
Защото ТотсБотс имат микрофибър,а той се вмирисва при недобро изпиране.
Хм, изобщо не подозирах.

А кое е по-доброто средство за дезинфекция - дезинфектантът на Бамбино Мио или чаено дърво? Аз пера пелените с други дрехи и слагам пълна лъжица дезинфектант, както пише на упътването му (за 5 кг пране). Така обаче ми излиза много скъпо (защото пелените са 6-8), а и останалите дрехи нямат нужда от дезинфекция. Та въпросът ми е чаеното дърво наистина ли може пълноценно да свърши същата работа, ако го капвам в мрежичката с пелените. И ако да - по колко капки? Върху всяка пелена ли? Има ли някаква по-специфична процедура?

Общи условия

Активация на акаунт