Кошмари в кухнята Тема 2

  • 145 474
  • 1 054
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 991
Кухнуите, необлисленото меню ги мори. 50 неща от пиле мляко, 1-2 жени в кухнята, като седнат 10 човека и като поръчат, салата, ордьовър, десерт, то да се разчекне, не може да го направи навреме. Отделно, че и 2 жени са малко и чинии да си мият и прочее. Имам опит и съм работила в таверна в Гърция. Имаше си човек за всичко. Един само салати правеше, един само пържеше, един само десерти и помага, един само чинии мие, 2-ма на скарата. Шефа сам си зареждаше, пръв отваряше и последен затваряше, работеше и със сервитьорите, работеше на касата. Всички дружно миехме вечер и светеше от чистота, все едно вчера е правено. Менюто максимално опростено, много от нещата сами си правеха. Цялата галимация за 30-тина маси, макар и големи и събиращи може би 100 човека. Поръчка нямаше забавена, нямаше и недоволни клиенти. Заплати да не казвам какви сме вземали и ни хранеха, специално ни се готвеше и то хубави неща. Тука с трици маймуни искат да ловят, да си седят в тях, а друг да им бере гайлето, само пари да прибират и да крещат какви са некадърници за 300- 600 лв.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 109
Снощи не гледах. Заслужава ли си да го гледам сега или не?

# 62
  • Мнения: 4 740
От 4 дни ми се случва да минавам често покрай Луксор в Бургас. Ами празно е, а все минавам по разлинчо време. Манчев изобщо не им е помогнал. А да - някой казваше, че червените покривки не отивали. Ами върнали са си старите.  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 9 991
Снощи не гледах. Заслужава ли си да го гледам сега или не?

Пак същото, мръсотия до шия. Пикловци се занимават с бизнес, който не разбират, както навсякъде в България. "Работят" шеф, демек нищо не правят, майките им помагат, и една жена да им работи. Казвали и  да се чисти, а Манчев им казва" Вие 3-ма шефове, една жена да ви работи и и казвате и да чисти"  Joy Менюто не им го пипа много този път, ремонта беше основно в кухнята.

# 64
  • Мнения: 9 991
От 4 дни ми се случва да минавам често покрай Луксор в Бургас. Ами празно е, а все минавам по разлинчо време. Манчев изобщо не им е помогнал. А да - някой казваше, че червените покривки не отивали. Ами върнали са си старите.  Mr. Green

Манчев не може да им върти бизнеса, той като е там, заведението е пълно. Добро име трудно се гради, трябва им време да си го изработят сами. Щом са си сложили старите покривки, надежда май няма.

# 65
  • Мнения: 25 597
"ДиС в кухнята" беше този епизод.
Свекървата, тъщата и между тях двама глезльовци, които още чакат мама да ги накърми.

# 66
  • Мнения: 4 740
От 4 дни ми се случва да минавам често покрай Луксор в Бургас. Ами празно е, а все минавам по разлинчо време. Манчев изобщо не им е помогнал. А да - някой казваше, че червените покривки не отивали. Ами върнали са си старите.  Mr. Green

Манчев не може да им върти бизнеса, той като е там, заведението е пълно. Добро име трудно се гради, трябва им време да си го изработят сами. Щом са си сложили старите покривки, надежда май няма.
Така е. Имах предвид, че не са си взели бележка от гостуването на Манчев и не са се променили.

# 67
  • Мнения: 3 154
Снощи не гледах. Заслужава ли си да го гледам сега или не?

Пак същото, мръсотия до шия. Пикловци се занимават с бизнес, който не разбират, както навсякъде в България. "Работят" шеф, демек нищо не правят, майките им помагат, и една жена да им работи. Казвали и  да се чисти, а Манчев им казва" Вие 3-ма шефове, една жена да ви работи и и казвате и да чисти"  Joy Менюто не им го пипа много този път, ремонта беше основно в кухнята.

Точно.  Peace  Много вожд, малко индианец.  Шефчето иска само да мине в петък вечер, да прибере оборота и да пали към Банско И въобще не им трябва Манчев да ги „оправя“, защото той не може да им промени нагласите – само ще ги накара  да си измият кухните,  да подредят фризера, нахока персонала и си тръгне. То и неговото мислене е малко шефско, така,  че позитивните резултати   и да ги има някъде,  няма да са трайни.
А  онова,  което си написала по-горе за гръцката таверна – това е правилиния начин според  мен.

# 68
  • Мнения: 9 991
Гръцката таверна, семейно заведение, блока е техен, наем не плащат. Бащата го оставя на сина, който още от дете е работил там като сервитьор. Сестра му правеше салатите, племенницата десертите и помагаше от 15 годишна, брат му единия на скарата. Персонала, бяхме една миячка, аз и един на скарата, аз и сервитьорите. Майката им вареше една фава и я носеше. Познаваше сина/шефа всяко кътче и работа там. Имаше ли върната/неизядена порция я опитваше да види защо е върната, дали не е била направена както нетрябва. Печелят, ама и много работят, знаят как да работят. Работиш там, и не те е гнус да ядеш, за разлика от тук. После били мързеливи гърците. Там шефа работи най-много, персонал се наема за каквото на може да свърши, излишни пари за заплати нямат, ама и заплатите са други. Нещо като мекички се правеха всеки ден,за десерт, което останеше, който искаше можеше да го вземе.  Манчев по чужбините е работил, тази школовка не му е от тук. Тука комунизма си отиде, но съзнанието на хора е още такова, учи мама да не работиш. Или бачкам шеф с ръцете в джоба, и с голи претенции без покритие. Искам нещо, не знам какво искам, но веднага го искам.  Hug

# 69
  • Мнения: X
Според мен проблема на тази механа е "семейния" бизнес. Не обичам служебни взаимоотношения между роднини. Тъщата и свекървата нямат работа там.
Мъжа изглеждаше много заблуден, дано малко са се взели в ръце.

# 70
  • Мнения: 9 865
Снощи пак тежка диагноза. "Младото семейство" много зле откъм хъс, дисциплина и трудолюбие, особено мъжката част. Мизерия, мръсотия и семейни скандали, малко ми напомниха на епизода с Капка Кумар.

# 71
  • Мнения: 87
Живея далеч от БГ и наскоро попаднах на дискусията. Стана ми доста интересно и изгледах няколко предавания. Когато се прибираме в БГ ядем основно навънка за да наваксаме откъм Бг кухня и аромати. Таз година обаче ще съм доста по резервирана. Гледам шеф Рамзей тук , но българската действителност я бях позабравила.

Наскоро колегите ми ме питаха едно филмче, което ме накара да се гордея с нашата кухнята. Не съм сигурна дали има български вариянт. Определено смятам, че в българските кухни трябва да се инвестира от към кухненска техника, за да се намали времето за приготвяне на ястието, а от там и стреса за готвача.

https://www.youtube.com/watch?v=z1QOM0Vy_XY

# 72
  • Мнения: 4 936
Kakwo kaza бащата е 2.07 че толкова се смяха?

# 73
  • Мнения: 9 991
Kakwo kaza бащата е 2.07 че толкова се смяха?

Тя каза, че са там 20 години и говорят английски много добре, Бащата казва " Какво става човече" на английски.

# 74
  • Мнения: 30
От както върви "Кошмари в кухнята'' съм стъпил само веднъж в ресторант и то с голям страх...скоро няма да ми мине Sad
Къде са ХЕИ-МЕИ? Вятър ги вее тези проверяващи. Пред очите ми дядо Пене как плюе в тигана ....или пък мазните тигани и скари...ужас!

Общи условия

Активация на акаунт