Добрите професии и пътят към тях

  • 40 299
  • 921
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
Добре, де, аз защо имам спомен, че в една тема се дискутираше, че вече не се търсели и толкова програмисти/ит специалисти?

Само не помня коя беше темата  Thinking  май оная дето аз пуснах за "килимите и заплатите".

# 31
  • Мнения: X
За всяко нещо идва  момент на пренасищане, но пък Assos се оплака онзи ден, че не могат да намерят добър специалист за нещо конкретно в ИТ и въобще, че имат проблем с кадрите. Не че нямало, а че не ставали.

# 32
  • Мнения: 4 892
Така е, просто с настоящата ми професия  Mr. Green толкова съм се отдалечила от всичко, че ми стана любопитно, а не ми се рови да прочета дали наистина това се коментираше.

# 33
  • Мнения: 7 171
На мен ми стана любопитно това за нотариусите и как са добре платени. Тук са доста ниско заплатени и по принцип не са юристи. Вероятно става дума за различни функции?

# 34
  • Мнения: X
На мен ми стана любопитно това за нотариусите и как са добре платени. Тук са доста ниско заплатени и по принцип не са юристи. Вероятно става дума за различни функции?

Да, те нямат нищо общо с вашите нотариуси като функции, че и като образование мисля. Тук и придобиването на правомощия за нотариуси е много трудно. Тукашните могат да вадят наистина много пари и някои го правят. И тези, които са с по-малко клиенти имат високи доходи в сравнение с други професии.

п.п. Под тук да се чете България, че понякога се бъркам.  Crazy

Последна редакция: сб, 11 апр 2015, 01:29 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 7 171
На мен ми стана любопитно това за нотариусите и как са добре платени. Тук са доста ниско заплатени и по принцип не са юристи. Вероятно става дума за различни функции?

Да, те нямат нищо общо с вашите нотариуси като функции, че и като образование мисля. Тук и придобиването на правомощия за нотариуси е много трудно.

Стана ми любопитно, защото нашия адвокат има права и на нотариус, но се заплащат $20 на страница. В селския съвет  Laughing има две оторизирани служителки, които заверяват безплатно. Там ходехме да си заверяваме декларациите за пътуване на детето.

# 36
  • Мнения: X
Сигурно си в провинция, в която нотариусите заверяват само подписи, копия и подобни и имат много по-ограничени правомощия от нашите. В Квебек и БК не е точно така, доколкото съм чела. Долното важи за българските нотариуси.

Скрит текст:
The role of notaries in civil law countries is much greater than in common law countries. Civilian notaries are full-time lawyers and holders of a public office who routinely undertake non-contentious transactional work done in common law countries by attorneys/solicitors, as well as, in some countries, those of government registries, title offices, and public recorders. The qualifications imposed by civil law countries are much greater, requiring generally an undergraduate law degree, a graduate degree in notarial law and practice, three or more years of practical training ("articles") under an established notary, and must sit a national examination to be admitted to practice. Typically, notaries work in private practice and are fee earners, but a small minority of countries have salaried public service (or "government" / "state") notaries (e.g., Ukraine, Russia, Baden-Württemberg in Germany, certain cantons of Switzerland).

Civil law notaries have jurisdiction over strictly non-contentious domestic civil-private law in the areas of property law, family law, agency, wills and succession, and company formation. The point to which a country's notarial profession monopolizes these areas can vary greatly. On one extreme is France (and French-derived systems) which statutorily give notaries a monopoly over their reserved areas of practice, as opposed to Austria where there is no discernible monopoly whatsoever and notaries are in direct competition with attorneys/solicitors.

In the few United States jurisdictions where trained notaries are allowed (such as Louisiana, Puerto Rico), the practice of these legal practitioners is limited to legal advice on purely non-contentious matters that fall within the purview of a notary's reserved areas of practice.

# 37
  • Мнения: 7 171
Сигурно си в провинция, в която нотариусите заверяват само подписи, копия и подобни и имат много по-ограничени правомощия от нашите. В Квебек и БК не е точно така, доколкото съм чела. Долното важи за българските нотариуси.

Скрит текст:
The role of notaries in civil law countries is much greater than in common law countries. Civilian notaries are full-time lawyers and holders of a public office who routinely undertake non-contentious transactional work done in common law countries by attorneys/solicitors, as well as, in some countries, those of government registries, title offices, and public recorders. The qualifications imposed by civil law countries are much greater, requiring generally an undergraduate law degree, a graduate degree in notarial law and practice, three or more years of practical training ("articles") under an established notary, and must sit a national examination to be admitted to practice. Typically, notaries work in private practice and are fee earners, but a small minority of countries have salaried public service (or "government" / "state") notaries (e.g., Ukraine, Russia, Baden-Württemberg in Germany, certain cantons of Switzerland).

Civil law notaries have jurisdiction over strictly non-contentious domestic civil-private law in the areas of property law, family law, agency, wills and succession, and company formation. The point to which a country's notarial profession monopolizes these areas can vary greatly. On one extreme is France (and French-derived systems) which statutorily give notaries a monopoly over their reserved areas of practice, as opposed to Austria where there is no discernible monopoly whatsoever and notaries are in direct competition with attorneys/solicitors.

In the few United States jurisdictions where trained notaries are allowed (such as Louisiana, Puerto Rico), the practice of these legal practitioners is limited to legal advice on purely non-contentious matters that fall within the purview of a notary's reserved areas of practice.

Честно, нямам представа какво правят. Трябвало ми е само за "заверка с оригинала" на писмо за пътуване - проверяват дали името и паспорта са верни и това е.

# 38
  • Мнения: 4 418
Добра професия е тая която не е лоша.

Но иначе всичко е мноооого относително.

# 39
  • Мнения: 22 036
Сигурно си в провинция, в която нотариусите заверяват само подписи, копия и подобни и имат много по-ограничени правомощия от нашите. В Квебек и БК не е точно така, доколкото съм чела. Долното важи за българските нотариуси.

Скрит текст:
The role of notaries in civil law countries is much greater than in common law countries. Civilian notaries are full-time lawyers and holders of a public office who routinely undertake non-contentious transactional work done in common law countries by attorneys/solicitors, as well as, in some countries, those of government registries, title offices, and public recorders. The qualifications imposed by civil law countries are much greater, requiring generally an undergraduate law degree, a graduate degree in notarial law and practice, three or more years of practical training ("articles") under an established notary, and must sit a national examination to be admitted to practice. Typically, notaries work in private practice and are fee earners, but a small minority of countries have salaried public service (or "government" / "state") notaries (e.g., Ukraine, Russia, Baden-Württemberg in Germany, certain cantons of Switzerland).

Civil law notaries have jurisdiction over strictly non-contentious domestic civil-private law in the areas of property law, family law, agency, wills and succession, and company formation. The point to which a country's notarial profession monopolizes these areas can vary greatly. On one extreme is France (and French-derived systems) which statutorily give notaries a monopoly over their reserved areas of practice, as opposed to Austria where there is no discernible monopoly whatsoever and notaries are in direct competition with attorneys/solicitors.

In the few United States jurisdictions where trained notaries are allowed (such as Louisiana, Puerto Rico), the practice of these legal practitioners is limited to legal advice on purely non-contentious matters that fall within the purview of a notary's reserved areas of practice.

Честно, нямам представа какво правят. Трябвало ми е само за "заверка с оригинала" на писмо за пътуване - проверяват дали името и паспорта са верни и това е.

Софи, и при нас е така, те дори нямат нужда от юридическо образование. По принцип всеки полицай, аптекар и в някои случаи просто държавен служител могат да заверяват. Аз съм заверявала документи на познати, но това е чисто и просто заверка на копие или подпис. Просто декларират, че копието е вярно с оригинала или, че лицето се е подписало в тяхно присъствие. Няма изповядване на сделки например.

# 40
  • Мнения: 7 171
Сигурно си в провинция, в която нотариусите заверяват само подписи, копия и подобни и имат много по-ограничени правомощия от нашите. В Квебек и БК не е точно така, доколкото съм чела. Долното важи за българските нотариуси.

Скрит текст:
The role of notaries in civil law countries is much greater than in common law countries. Civilian notaries are full-time lawyers and holders of a public office who routinely undertake non-contentious transactional work done in common law countries by attorneys/solicitors, as well as, in some countries, those of government registries, title offices, and public recorders. The qualifications imposed by civil law countries are much greater, requiring generally an undergraduate law degree, a graduate degree in notarial law and practice, three or more years of practical training ("articles") under an established notary, and must sit a national examination to be admitted to practice. Typically, notaries work in private practice and are fee earners, but a small minority of countries have salaried public service (or "government" / "state") notaries (e.g., Ukraine, Russia, Baden-Württemberg in Germany, certain cantons of Switzerland).

Civil law notaries have jurisdiction over strictly non-contentious domestic civil-private law in the areas of property law, family law, agency, wills and succession, and company formation. The point to which a country's notarial profession monopolizes these areas can vary greatly. On one extreme is France (and French-derived systems) which statutorily give notaries a monopoly over their reserved areas of practice, as opposed to Austria where there is no discernible monopoly whatsoever and notaries are in direct competition with attorneys/solicitors.

In the few United States jurisdictions where trained notaries are allowed (such as Louisiana, Puerto Rico), the practice of these legal practitioners is limited to legal advice on purely non-contentious matters that fall within the purview of a notary's reserved areas of practice.

Честно, нямам представа какво правят. Трябвало ми е само за "заверка с оригинала" на писмо за пътуване - проверяват дали името и паспорта са верни и това е.

Софи, и при нас е така, те дори нямат нужда от юридическо образование. По принцип всеки полицай, аптекар и в някои случаи просто държавен служител могат да заверяват. Аз съм заверявала документи на познати, но това е чисто и просто заверка на копие или подпис. Просто декларират, че копието е вярно с оригинала или, че лицето се е подписало в тяхно присъствие. Няма изповядване на сделки например.

Тези, които аз визирам са "нотариуси". Notary public. Мисля, че нямат нужда от специално образование, но са регистрирани като нотариуси.

Ето, за Чек,,ако и е интересно:

http://www.attorneygeneral.jus.gov.on.ca/english/courts/notary_public/faqs.asp#Q8

# 41
  • в рока
  • Мнения: 1 119
 Аз си избрах професия, която е ниско заплатена. Ама ми носи удовлетворение. Да е жив и здрав съпруга ми. Той взима няколко пъти повече от мен, но само той знае какво му коства.
 За учителите и частните уроци- не с всяка специалност можеш да преподаваш частни уроци, особено в провинцията. Моята мечта иначе беше да стана археолог. Бях приета и български и история, но реших, че по-голяма реализация ще имам с друга специалност. Не съжалявам, де.

 По мои наблюдения , в моя град, най- доходоносните професии са нотариус и зъболекар.

# 42
  • Мнения: X
По-горе вече писаха, че добра професия е тази, която работиш с удоволствие и едновременно с това ти носи и добри пари. Спомням си от темата за килимите премъдростите на Мамасита, че ИТ специалисти вече не се търсели, което определено не е така. Синът ми, който е студент, е пример, че определено се търсят. Още като ученик той си заработваше пари правейки и поддържайки сайтове. Като дойде време за кандидатстване в университет, за изненада на всички заяви, че информатика в България няма къде да се учи на ниво и взе че записа архитектура в УАСГ. Е, още първата година установи, че тази специалност може и да е хубава и престижна, но определено не е за него. Но след като си я е избрал, ще си я "изсърба" до край. Междувременно изкара обучение в академията на Телерик и веднага след като го завърши започна работа в компанията. Това е нещо, което той учеше и сега работи с любов. Е, докато завърши университета догодина, ще му се наложи едновременно да учи и работи, но ефектът е много добър не само заради заплащането в ИТ компанията. Самодисциплината и самоорганизирането, както и самочувствието са нещо, което няма как да се придобие под крилцето на всеобгрижващата мама. А това са безценни качества.

# 43
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Никога не бих се месила в решението на децата ми какво искат да учат и работят, след средното.
Добрата професия е тази, която носи удовлетворение, която не те отблъсква, в която се чувстваш в своя вода. Така ме оставиха мен да си избера и да работя това, което искам и в което съм най-сигурна. Да, не е финансово красива, но ми дава възможност за повече време със семейството, децата, дори и за допълнителна работа.
Голямото ми дете вече се е ориентирал, в трудна за изучаване професия, но се надявам да успее. Ще му помогна с каквото мога.
Напълно подкрепям. Заслепени от мечтите си за пари, престиж и родителски неосъществени амбиции, можем да убием душата на едно дете. Така, че не е добра професия, която носи доходи, но просто не е нашата.

# 44
  • Мнения: X

Благодаря, но ги знам тези неща.  Simple Smile Казвам ти просто, че това  са различни системи и България не е изключение. Постнах горе и линк.

Общи условия

Активация на акаунт