Какви са последствията, ако бебето се роди в 8-ми месец

  • 3 531
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Сложи си тапи на ушите и се кефи на състоянието си.
И аз съм чувала, че в 8 било по-опасно отколото в 7, но това са пълни глупости. Напротив - колкото по-близо е до термин, толкова по-съзряло е. Хич да не ти дреме какви ти ги дрънкат разни чули-недочули, чели-недочели.
Точно така

# 16
  • София
  • Мнения: 3 390
Другите са ти го казали-присъединявам се към тяхното мнение-колкото по-близо до термин се роди, толкова по-добре. Дори мисля, че процесът на оформяне на дробовете, за да диша спонтанно приключва в 34 седмица. Освен това децата се водят недоносени до 2500 грама, а тези грамажи се достигат през осмия месец.

# 17
  • Мнения: 2 271
.... наистина има нещо свързано с белите дробове-в седмия месец се отваряли, в осмия се затваряли и в деветия пак се отваряли....
Да така е!Не се произвежда веществото Сърфактант.То разлепва и раздува алвеолите(най-малките съставни части на дровете-мехурчетата).Когато детето се роди  през 8м се впръсква това вещество от лекарите .Т.е. ако само това е проблема на бебето , много бързо го решеват!

# 18
  • Мнения: 660
За сърфактанта някъде четох, че започва да се произвежда няколко часа, преди да започне нормалното раждане, но не съм сигурна в достоверността на източника - май беше някаква статия, в която обясняваха предимствата на нормалното раждане на термин пред плануваното секцио, когато на лекаря му е удобно.
Но при всички положения няма логика в осми месец нещо да е по-недоразвито от седми. Това са бабини деветини - първо, методите на изчисляване срока на бременността при бабите ни малко ме съмняват в прецизноста си, и второ - няма как да са категорични в статистическите си изводи, тъй като няма как да са правели заключения върху едно и също бебе. В съвременната медицина такава статистика няма.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това са стари работи.Медицината е страшно напреднала,за да се пребори с този проблем.Ти нямаш ли по-интересни занимания от това да мислиш за глупости Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 726
Както са ти казали мамите - това е стара информация - колкото по-близо до термин, толкоз по-добре.
Една моя позната роди в осми месец - дъщеря й живо и здраво момиченце.

Не се притеснявай и не мисли за такива неща!

# 21
  • Мнения: 6 164
За сърфактанта някъде четох, че започва да се произвежда няколко часа, преди да започне нормалното раждане, но не съм сигурна в достоверността на източника - май беше някаква статия, в която обясняваха предимствата на нормалното раждане на термин пред плануваното секцио, когато на лекаря му е удобно.
newsm10 Чела си го в сп. "9 месеца" - брой Януари 2006 г. / стр. 26: "Секцио по-рано?"

# 22
Тъкмо и за се чудех защо да е по-опасно раждане в 8ми месец от раждане в 7ми. Много полезна информация. Благодаря момичета.   bouquet 

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 225
Благодаря, вече съм по спокойна

Общи условия

Активация на акаунт