Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 17

  • 70 151
  • 363
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 8 719
Ами явно така разбулваме мистерията защо толкова малко жени кърмят и им "секва" кърмата. Заради общите стаи в болниците е.

# 301
  • Варна
  • Мнения: 474
Ами явно така разбулваме мистерията защо толкова малко жени кърмят и им "секва" кърмата. Заради общите стаи в болниците е.
Хахахаха...това беше добро...

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Не знам, дали е за тук, но ще споделя Simple Smile
Чета пост в една ФБ група за кърменето, в който млада майка се притеснява от излагането на слънце...
Коментирам с ММ и той започва да разсъждава по темата:
- Ми да, лятото млякото ще се вкисне и при изцеждане ще вадиш направо извара.
Кратка пауза, в която аз се хиля истерично, а той продължава:
- Пък зимата става направо на сладолед и като стиснеш гърдата излиза на пръчици!

# 303
  • Мнения: 112
Предполагам нищо ново няма да напиша, но все пак.
Първи бисер - лекарката, която ме изроди : Едно здраво бебе се насуква за пет минути, повече няма да я държиш, защото само те ползва за биберон  ooooh!
Втори бисер - педиатъра на първо посещение : кърмиш на три часа, през нощта петчасова пауза. Ако се буди, даваш разреден чай. И кърмиш само от едната гърда на хранене  ooooh!
Трети бисер (най-бляскавия) - шефката ми, на която споделих, че бебка вместо от колики е плакала от глад заради намаляла кърма : абе как може да я държиш гладна, веднага почвай АМ, може ли такова нещо?! Тя за един месец вече си е взела, колкото й трябва, повече няма какво да я мъчиш с тва кърменеooooh! (това всичкото си го представете като хокане на висок тон)

Добре че сърце не ми даде да се предам без да се боря докрай и се обърнах за помощ към Хедра да спасим кърмата. Към настоящия момент още се дохранваме, но благодарение на сондата, малката лапа само цица и никакви биберони и шишета.

Бонус бисер - акушерката ми от раждането, когато отидох на профилактичен преглед след месец и й казвам, че нямам кърма и давам АМ : няма значение, важното е да я храниш там...

# 304
  • Мнения: 361
Прясно прочетено от фейса. На една мама са й казали, че на кърмените деца им излизат крусти на главата.

# 305
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Прясно прочетено от фейса. На една мама са й казали, че на кърмените деца им излизат крусти на главата.

Във фейса има група "За дългото кърмене",  там са бисер след бисер  Simple Smile

# 306
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Отдавна чета и се забавлявам с темата, та реших и аз да се включа. Наскоро ме попитаха дали няма да спирам да кърмя след третия месец, защото кърмата ставала вредна за бебето Laughing

# 307
  • Мнения: 30 055
......след третия месец, защото кърмата ставала вредна за бебето Laughing

Не думай!!!  ooooh!

# 308
  • Мнения: 5 468
Аз бях толкова потресена, че дори не ми се обясняваше нищо. Общо взето постоянно се сблъсквам с абсурдни неща за кърменето, че ако ги слушах, щях да съм отбила вече Grinning Наред с това приятелките ми, които нямат деца, ме питат дали кърменето не е гадно. С тази нагласа нищо чудно, че много майки дори не опитват да кърмят.

# 309
  • Мнения: 361
И на мен тия дни някой ми казваше или пък.четох колко била вредна и лоша кърмата след някакъв период.
Някой как си ги измисля подобни безумни изказвания.

# 310
  • Мнения: 604
Здравейте. Отдавна чета и се забавлявам с темата, та реших и аз да се включа. Наскоро ме попитаха дали няма да спирам да кърмя след третия месец, защото кърмата ставала вредна за бебето Laughing
Абе чувала съм след 6-тия, 9-тия, годинка. Ама след третия - е това вече ме изуми. Честно казано не знам така ли да реагирам  hahaha или така  #2gunfire.

# 311
  • Мнения: 361
Нали е грипаво времето и в тази връзка от една бабата дето е кърмила много чух следния бисер. Предното мляко е студено и бебето може да се разболее от него. Ако се капе кърма в ухо или око, първо се изцежда предното мляко и после се капе. В гърдата млякото е студено.
Това е от жена с общо над 4 г Кърмачески стаж с децата си.

# 312
  • Мнения: 5 468
Леле лоша работа. А аз си мислех, че давам топло мляко на беба. Ще почна да си разтривам гърдите преди кърмене за да стопля млякото, а ако не свърши работа-директно пъхам цицата в микровълновата.  Laughing

# 313
  • София
  • Мнения: 8 719
Само леко, че пък ако много се загрееш, ще вземе да се пресече млякото  Naughty

# 314
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Само леко, че пък ако много се загрееш, ще вземе да се пресече млякото  Naughty

Но ако си накиснеш гърдите във фреш от лимон за няколко часа, може да докараш минимум извара. Ще излиза като от шприц  Joy

Общи условия

Активация на акаунт