Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 17

  • 70 136
  • 363
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 8 678
Моят син редовно ме тупа по гърдите като иска да му дам да суче.Баща му му казва да не ги раздрусва твърде силно, че щяло да се получи сметана  Laughing

# 316
  • Мнения: 361
Прясно от преди минути.
Прибирам се изморена и след мъничко почвам да кърмя. Бабата ме спира и м и казва, че като съм изморена да не кърмя. Било вредно. Е, кърмя и пиша в момента Wink

# 317
  • Мнения: 29 818
Въх, недей да кърмиш, току виж твоята умора мине през кърмата към бебето!  Mr. Green

Бабата каза ли защо не трябва? newsm78

# 318
  • Мнения: 361
Въх, недей да кърмиш, току виж твоята умора мине през кърмата към бебето!  Mr. Green

Бабата каза ли защо не трябва? newsm78

Само че било вредно за бебето

# 319
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Че какво по-хубаво от едно изморено и спящо бебе...

# 320
# 321
  • Мнения: 5 468
 Joy Joy Joy

Момичета, така правете, когато кърмите в мола.  Laughing

# 322
  • Мнения: 257
Боже мой  Shocked Току що изчетох темичката и съм потресена! Винаги съм си мислела, че няма по-нормално нещо на света от това да храниш бебето си със собствената си кърма. Нямах и представа, че кърменето има толкова противници, и то в лицето и на медицински лица!  #Crazy   Аз все още не съм кърмила, но съм бременна с първото си дете и ще направя всичко по силите си да го кърмя възможно най-дълго, но явно ще се сблъскам с много неодобрителни погледи  Rolling Eyes

   И за да не съм съвсем офф - жените,които са родили секцио, нямат кърма.... Съвсем до скоро го вярвах, доста хора са ми го казвали, докато моя близка не роди секцио и кърми активно. Като попрочетох повече из интернет, това е оказа поредния мит...

# 323
  • София
  • Мнения: 8 678
Аз също родих секцио и имам кърма(все още  Laughing ).
Проблемът при секциото е раздялата между майката и бебето-много често е 24часа. След това ако дават и бебето под час е трудно то да бъде кърмено често.Ако секциото е било по спешност, може да има утежняващи фактори-майката да е зле и да не може да обгрижва бебето(а в болниците рядко ще ти помогнат да го сложиш на гърдите си), бебето също може да е в стрес. Упойките също влияят, каквото и да ви говорят  Peace 
Много често бебетата са поспаливи заради тях с дни, даже седмици.
Иначе, секцио или естествено-кърмата си тръгва без условия.

# 324
  • Мнения: 29 818
Родих секцио и кърмих 1 година без дохранване с АМ. Малкият беше захранен в родилното, защото ми го дадоха чак на третия ден, но аз бях решила, че искам да кърмя и с малко повече усилия станаха нещата.  Peace

Може би съм писала по-назад, но пак да кажа култовата реплика, казана на площадката от майка, която не кърми: "Кърмените момчета стават гейове."  #Crazy Mr. Green

# 325
  • София
  • Мнения: 8 678
Аз бях срещала някъде из форума споделена реплика, че за момичетата е по-лошо ако се кърмят повече   Laughing

# 326
  • Мнения: 5 468
Боже мой  Shocked Току що изчетох темичката и съм потресена! Винаги съм си мислела, че няма по-нормално нещо на света от това да храниш бебето си със собствената си кърма. Нямах и представа, че кърменето има толкова противници, и то в лицето и на медицински лица!  #Crazy   Аз все още не съм кърмила, но съм бременна с първото си дете и ще направя всичко по силите си да го кърмя възможно най-дълго, но явно ще се сблъскам с много неодобрителни погледи  Rolling Eyes

Скрит текст:
Много хубаво е, че искаш да кърмиш, но моя съвет е да не се заканваш, че ще кърмиш много дълго и да не се фиксираш върху това. Казвам ти, го защото ако не успееш да изпълниш плана си, ще се почувстваш зле. Форумът е пример за жени, които са превърнали кърменето във фикс идея и само се тормозят и притесняват за всичко около кърменето. По време на бременността се бях настроила на вълнА "каквото сабя покаже"  Laughing И така почти 6 месеца кърмя успешно, но гледам да не си поставям срокове-може и утре да спра, може и след 1 година.

Нека да добавим и твърдението, което чуваме доста често: "Щом бебето плаче, значи кърмата не му достига". Моята беборана, откакто се е родила, "все не й стига кърмата".  Laughing Чудно защо ли наддава доста и има бузи, щом все е гладна Joy

# 327
  • Варна
  • Мнения: 469


Може би съм писала по-назад, но пак да кажа култовата реплика, казана на площадката от майка, която не кърми: "Кърмените момчета стават гейове."  #Crazy Mr. Green
Нашият татко,който е кърмен близо две години изглежда е неосъзнат гей....хахаха...Някои хора съвсем са пощурели.

# 328
  • Мнения: 475
Току що моята любима леля ми се обади, за да ми каже, че е прочела ценни съвети за кърмене в една книга за природно лечение на Димков. Била съм допуснала много грешки с първото ми дете, та сега да попрочета и да се коригирам?!? (хмм, сигурно визира двете години кърмене на поискване).
Първо, бебето трябвало да има установен режим под час за кърмене (е, сигурно работи за повечето бебета, но не работеше за моето, което не огладняваше в точен час....)
Второ, ако бебето захапе гърдата, трябва да се плесне!!! и да се отстрани за няколко минути от гърдата (звучи ми меко казано садистично).
Трето - през лятото кърменето да е не повече от пет пъти дневно!!! То голям човек ожаднява, ама броят ли му чашите с вода....
Милата ми леля от доста време се опитваше да ми насади и идеята, да премахна нощното кърмене, като го заменя с подсладена вода. Другата седмица лично ще я посетя и ще прочета в детайли съветите за кърмене.

# 329
  • Мнения: 361
Заливам се от смях. Аз като кажа колко ми е общи стажа с големите сумарно и, че и с третото продължавам да кърмя, ме гледат като психически нестабилна. Непрекъснато слушам "съвети" от близки и познати как се кърми точно до 1г. И нито ден повече. Само ММ ме подкрепя и частично баба му, но докато той ме убеждава че дългото кърмене е полезно, тя твърди че 1 г е достатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт