Вегетарианска седма - кой какво ще готви днес?

  • 103 604
  • 851
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 690
дайте идея за някакъв сух сладкиш, който да става със 100% гаранция. може и в голяма тава.
ще го нося в ДГ, ще се яде с ръка, т.е. ще го режа на квадрати и да не цапа.

идеи?

зависи колко здравословен и ефектен целиш да е Simple Smile На мен този кекс с ябълки винаги ми става и аз много го харесвам: , правила съм го и като мъфини, предполагам може и в тава, слагам орехчета отгоре. Но си е обикновен Simple Smile

Много харесвам и един сладкиш с извара и кокосови стърготини, но той става малко по сочен, а и не знам как ще го приемат децата.. ако проявиш инетерс ще ти го пратя.

Ще ми е интересно да видя и другите идеи Simple Smile

# 706
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ябълките сега са от Нова Зеландия и не ги купувам... Rolling Eyes

сега попитах в ДГ, можело и солено, ще направя баница  Simple Smile

# 707
  • Мнения: 2 416
Щом може солено, бих помислила и за милинки или тутманик.
Правила съм комбинация от двете -милинки с по малко сирене вътре.
Ако не сложиш много мазнина, ще цапат по-малко.

# 708
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
крем супа от аспержи - сезонът приключи, това беше
миш маш с пресни чушки
грах на яхния
кюфтета от настъргани тиквички

# 709
  • Мнения: 463
дайте идея за някакъв сух сладкиш, който да става със 100% гаранция. може и в голяма тава.
ще го нося в ДГ, ще се яде с ръка, т.е. ще го режа на квадрати и да не цапа.

идеи?
Много лесен и е много ароматен и вкусен. Малко тип бабин кекс.
http://www.veganricha.com/2016/02/one-bowl-vegan-orange-cake.html

Последните дни в нас:
печен патладжан пълнен с ориз
един мексикански бъркоч - ориз, черен боб, черна леща, авокадо, домати, кориандър и т.н.
фъстъчените курабийки на Руми
мляко от орехи

Днес мисля да правя мусака от тиквички, картофи и ориз/киноа


# 710
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Поща, благодаря, ще го пробвам.
реших баница да правя, имам рецепта за една много бърза само с нагънати кори. та може и да направя за нас този сладкиш... с какаови парченца предполагам, че ще е доста вкусен. Mr. Green

# 711
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
Вчера печени на грил тиквички с кисело мляко от соя и първите малки динички.
Днес съм на обяд с колеги. bowuu
Имам тънки кори,гръцки. Искам да ги оползотворяване, но не искам да ги пекат във фурна , че е много горещо. Ще пробвам на грил плочата.

# 712
  • Мнения: 463
Поща, благодаря, ще го пробвам.
реших баница да правя, имам рецепта за една много бърза само с нагънати кори. та може и да направя за нас този сладкиш... с какаови парченца предполагам, че ще е доста вкусен. Mr. Green

Даваш ми супер идея.  Grinning Ще направя шоколад и ще опитам.

# 713
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
катми
гъби със сметана
пърж. картофи
пърж. тиквички с млечен сос
печени чушки на катък
таратор

имам 2 чушки, една малка тиквичка и трябва да ги оползотворя.

# 714
  • Мнения: 463
спагети с доматен сос, гъби и маслини
мусака от картофи, тиквички и ориз
кюфтета от киноа и картофи
ябълков сладкиш
веган ранч сос от кашу

# 715
  • Мнения: 3 094
Ама как не ми се яде......Но въпреки това - просо и киноа с маслини, яйце и зелени подправки.

# 716
  • Мнения: 142
Аз малко по-късно мисля едни спагети да направя с три вида сирена.

# 717
  • Мнения: 425
Тези дни менюто беше:
ориз със зеленчуци,
кюфтета от зеле,
пълнени тиквички с извара,
кекс с пълнозърнесто брашно, банан, орехи и домашно сладко.

# 718
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
правих някаква нова рецепта за палачинки (катми) с настъргани сурови картофи и мая. не станах зле, но не бяха wow... ядахме ги с натрошено сирене с цедено мляко.

вчера правиш миш-маш и просо със зеленчуци

# 719
  • Мнения: 2 668
Напоследък сме на тема хумус и подобни. Всички бобови които варя правя и на разядка някаква. Ама все една и съща я правя, само зърното различно.

Някой да е попадал на интересна рецепта с леща и боб примерно? Нахута като хумус много ни харесва, ама да разнообразя с другите бобови.

Общи условия

Активация на акаунт