Вегетарианска седма - кой какво ще готви днес?

  • 103 604
  • 851
  •   1
Отговори
# 690
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
Салата айсберг, червено цвекло, авокадо  и останалите картофки.
За мм спагети chef(или само със зехтин,или чесън,лют пипер и зехтин,неговите любими  Laughing)

# 691
  • София
  • Мнения: 5 007
паста ал олио - много обичам
то сега всичко обичам като съм на сурово тези дни

вкъщи също сме основно на салати. за разнообразие вчера ситното си поиска паста, която не яде. направих я с дженовезе
за днес ще им правя сиренце по шопски и пак салата

# 692
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
Салата с ориз снощи. Печени тиквички на грил с чесън,лимон и олио.
Тази сутрин плодов сладолед със замразени плодове (череши, банан,праскова, кайсия, лимонов сок),малко пудра захар и лъжица сметана от овесени ядки.

# 693
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412


ето го и моят нов кухненски робот робот. Прави сладолед, паста,меси, готви.

# 694
  • Мнения: 9 474
Тиквички с моркови и ориз и салата от домати и краставици.

# 695
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
честито Данилу, да си го ползваш със здраве...  Wink
аз го бях загледала преди време, но се отказах заради цената.

# 696
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
честито Данилу, да си го ползваш със здраве...  Wink
аз го бях загледала преди време, но се отказах заради цената.


И аз му се чудех доста дълго заради цената, но май си заслужава. Нов е и не му знам всичките тайни,но ето някой качества: мели кафе,бадеми,орехи,прави брашно,плодови млека,сладолед, готви ,меси, стърже, или надробява продукти,прави кайма,готви на пара....Абе пералня та си намери конкурент  Wink
Благодаря и добре завърнала се  bouquet
Къде бяхте на почивка? То в Северна Италия май доста дъждовно беше  напоследък newsm78

# 697
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Lago Maggiore  и Lago di Garda.
нямаше дъжд, прикапваше, ама не мокреше.
после в Алпите валя. имам снимка при 4С по къс панталон   hahaha

и аз се чудех, даже бях на демонстрация, но в крайна сметка съм в момента на вълна механични уреди, които мога да ползвам без ток. иначе на мен идеята ми беше да го взимам като пътуваме.
знам, че в много от добрите ресторанти го ползват усилено.

днес правих голи сарми - орязахме лозата и да не идат зян листата  Mr. Green
мъжът ми първо каза, че няма да го яде, после каза, че е много вкусно.

а да кажа, много ми хареса tomino сиренето. взехмe се от Bolzano резерва и за вкъщи. Heart Eyes

# 698
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
Mmmmmm, сирената в Италия .Мм казва че има над 200 вида.
Аз на път нося механични уреди,но ще пробвам това лято да го взема.
Съблазни ме идеята за голи сърми. В градината имам съвсем био лозови листа.  chef
Аз съм на вълна тиквички.

# 699
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при нас проблемът е, че аз съм веге, мъжът ми дне. една и съща манджа трудно ядем, та в този уред трябва последователно да готвя. затова ходим някъде с кухн. оборудване и взимам един тиган (обикновено има тефлонови и ги избягвам). така си решавам проблема и имам поне 2 котлона.

вчера аспержи на тиган.
днес пататник.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 4 384
Ориз с куркума
Пресни картофи с масло на фурна
Сладкиш със сладко от праскови

# 701
  • София
  • Мнения: 1 690
баница и спанак с ориз

# 702
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 6 412
Aздрасти днес ще съм на леща.

# 703
  • Мнения: 2 668
Взех от приятели да пробвам Airfry на Тефал.

Някой ако го има да ми каже какво става добре освен картофи?

Знам че е с тефлон покритие но пък и количеството мазнина е доста примамливо. Та ще пробваме.

# 704
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
дайте идея за някакъв сух сладкиш, който да става със 100% гаранция. може и в голяма тава.
ще го нося в ДГ, ще се яде с ръка, т.е. ще го режа на квадрати и да не цапа.

идеи?

Общи условия

Активация на акаунт