Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте,майчета!Имам една приятелка,която в течение на обстоятелствата остана съвсем сама ще ви разкажа нейната история с цел,ако можете да помогнете по някакъв начин или да ни дадете съвет към кого бихме могли да се обърнем!Тя е на 21 в момента е бременна в 5 месец.Баща и почина преди 2 години а майка и когато е била на 7 годинки.Остава без дом след като се отказва от наследство понеже баща и е дължал над 30 000лв. заем.След което мащехата и(ромка) наследява къщата.След като е останала сираче като такава получава 300лв.пенсия от която 150лв и удържат за заем който беше изтеглила.Мъжът и през цялата и бременност я тормозеше вземаше и парите и може да се каже,че стоеше гладна (основното, с което се хранеше беше картофи и боб нищо друго)качила е едва 6-7кг за цялата бременност.В течение на обстоятелствата тя го напусна и отиде при сестра си.И там същата история прави и намеци да се върне при мъжа и натяква и постоянно не я подкрепя нито морално нито физически с 2 думи съвсем сама е.И така взе си квартира за 80лв в същото село в, което е и сестра и уж за да и помага (но от сега и вика,че не я вижда как ще се оправя сама).От социалните и отказват всякакъв вид помощ понеже е надвишила лимита.Пробвахме с държавно жилище.И от там и отказаха понеже се води наследник.Имам един познат на който баща му е директор на един приют за временно настаняване,но се оказа,че може да се запише след 1ви декември а там няма условия за малко дете.Моля ви ако знаете някакъв начин към някого да се обърнем да и помогне било то за жилище или някакви пари да вземе каквото и да е били.Ако имате излишни бебешки неща които нямате какво да ги правите и на кого да ги дадете.Аз и помагам давам и каквото имам въпроса е,че аз имам момиченце а тя момченце.Дадох и малко дрешки и количка имам за да и дам,но тя съвсем скоро ще остане на улицата каквото и да и дам не мога да и помогна толкова.А тук при нас няма толкова място има стая,но там трябва голяма реставрация и много пари ще отидат а тя няма тази възможност нито пък ние.

# 1
  • Мнения: 127
Научете се, моля, когато искате помощ да говорите КОНКРЕТНО. С имена, телефони, адреси, ПЪЛНИ данни на въпросното лице. Дори и на лично съм искала - мълчание. Повече нищо не пращам на анонимни персони. Призовавам и други да не пращат. Докато не се дава пълна и проверима информация.

А с тези "мащехи" ромки пък ... съвсем.

# 2
  • Мнения: 781
много абстрактна тема с доста обширен апел за помощ. ако действително просто търсите помощ 'за жилище или някакви пари да вземе каквото и да е били' аз ви съветвам да се насочите към дома на отец Иван. бременна жена със сигурност няма да върне, а ако тя има гарантирани 150лв на месец от пенсията (преди еднократната помощ за раждане и преди да почне да взима детските) то с тези пари дори би могла да подпомага скромно благородната кауза на стареца срещу подслон, храна и грижа.

# 3
  • Мнения: 625
А как точно баща й е дължал 30000 ,тя се отказва от наследство и после мащехата взима къщата?Кой върна заема,за да не вземат къщата?Мащехата ромка? newsm78
А пък после си написала,че и отказвали помощ понеже била наследник...нещо не разбирам.Не се заяждам Peace

# 4
  • Мнения: 127
А как точно баща й е дължал 30000 ,тя се отказва от наследство и после мащехата взима къщата?Кой върна заема,за да не вземат къщата?Мащехата ромка? newsm78
А пък после си написала,че и отказвали помощ понеже била наследник...нещо не разбирам.Не се заяждам Peace

Като видиш замесени ромка, къща, заем в една история и става ясна работата. В ромските истории също, твърде често се срещат - бременна, сирак, умрял, изоставена от мъж, сестри, братя, братовчеди. Класика.

# 5
  • Мнения: 18
Искам да се запозная с момичето. Мога да помогна. Дайте ми информация на лични.

# 6
  • Мнения: 298
Значи до 5 години тя се води наследник няма значение,че се отказала от наследство така и казаха в общината.А ромката в момента изплаща заема до колкото съм запозната.Името и е Антоанета Кирова в момента живее в Долен Чифлик община Варна.Момичето за което става въпрос не е ромка майка и е била копанарка а бащата е българин.Надявам се да не ми се разсърди пращам ви линк към фейсбук профила и ако можете да и помогнете.Тя ще ви обясни по-подробно за какво става ба въпрос.Тя не знае,че съм писала във форума за да и се помогне днес не сме се чували все още.Не бих си направила труда за друга с това момиче сме израснали заедно и не заслужава тази съдба. https://www.facebook.com/antoanetak3?fref=ts

# 7
  • Мнения: 25 737
Не че съм против ромите и това да им помагаме, ногоспожицата се отказва от наследство и сега е в трудна ситуация.
Кой нормален човек се отказва от баща си?

# 8
  • Мнения: 298
Не че съм против ромите и това да им помагаме, ногоспожицата се отказва от наследство и сега е в трудна ситуация.
Кой нормален човек се отказва от баща си?

Както казах тя не е ромка а полу копанарка.Живяла сред българи цял живот нищо общо няма с ромка.Отказва се от наследство поради това,че трябва да върне на банката 30 000 и малко от горе не знам точно колко.Самият апартамен няма такава стойност и тя нямаше възможност да изпалти тази сума.А това се е случило преди 2 години.Тогава не е била бременна не е зависил живота на едно дете от това дали ще има дом или не работеше и си имаше квартира сега просто не е способна.

# 9
  • Мнения: 781
това е много хубаво. ако е циганка или полу-циганка (ще ме извините, аз съм човек от старата генерация и не мога да съм в крак с ромската и копанарската терминология) - ще се намерят много организации, от които можете да потърсите финансова помощ. също да не забрави да подаде за социални и детски веднага след раждането.

Дори община Варна предвижда много проeкти за подобряване качеството на живот на циганите тази година: http://www.varna.bg/bg/articles/9/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8_%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8.html

Скрит текст:
- „Подобряване на жизнената среда в квартали с преобладаващо ромско население”, чрез „Изграждане на канализация, пътна инфраструктура и електропреносна мрежа в квартали с преобладаващо ромско население след одобряване на ПУП” и „Изработване на устройствени планове на жилищни райони с преобладаващо ромско население.” На „Уязвими, социално слаби граждани на общината, с фокус върху ромите ”;

- Осигуряване на временна или дългосрочна заетост за граждани от ромски произход и други малцинствени групи в общински предприятия, общински структури и отделни общински дейности, в рамките на изпълнение на определен проект или дейност.

- Назначаване на трудов договор, на пълен работен ден в община Варна на експерт по етническите и интеграционни въпроси.

апропо - кой от двамата усмихнати младежа на снимките е гордият татко? и тези тлъсти окотили се котаци в коя къща се гледат? да не останат и те на улицата? за тях може да пишете в http://bezdom.info/

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Кой нормален човек се отказва от баща си?

Откъде пък го направи този извод? Човек се отказва от наследство, когато вече има наследство, т.е. след смъртта на баща й. Дълговете също се предават по наследство, и когато те са повече от наследеното имущество, е напълно разумно (и законно) да се откажеш от наследството.

И какво като е циганка или полуциганка? Ако ще и патагонка да е. Човек търси помощ, а вие тука за етническия произход сте се захванали.

# 11
  • Мнения: 781
ще се хванем, разбира се. когато има емнайсе НПОта, които вадят от девет кладенеца вода да помагат на един опрделен етнос, а българите теглят като кучета с постоянно растящи ток и консумативи - що да не се хванем.

в деня, в който за неплатена сметка НЕ ми спрат тока - тогава и аз ше спра да се хващам за това кой какъв е. дотогава с двойния аршин, с който ни мерят нас  Rolling Eyes

ти ще помагаш ли или само минаваш да ни кажеш кви сме лоши и нетолерантни?

# 12
  • Мнения: 298
Не че съм против ромите и това да им помагаме, ногоспожицата се отказва от наследство и сега е в трудна ситуация.
Кой нормален човек се отказва от баща си?

Както казах тя не е ромка а полу копанарка.Живяла сред българи цял живот нищо общо няма с ромка.Отказва се от наследство поради това,че трябва да върне на банката 30 000 и малко от горе не знам точно колко.Самият апартамент няма такава стойност и тя нямаше възможност да изплати тази сума.А това се е случило преди 2 години.Тогава не е била бременна не е зависил живота на едно дете от това дали ще има дом или не работеше и си имаше квартира сега просто не е способна.

Чиста циганка. Като изключим обработената снимка на корицата, на останалите се вижда ясно. Оня котлон дето се е снимала с него също.

Не поствай и твоя ФБ, че съвсем ще се изложиш.

Напротив ще поставя и моя за да докажа,че не съм расист и не деля приятелите си на роми цигани и тн.Плюс това тя си говори чист натурален български техният език не го говори и не го знае.Аз гледам човека в душата какъв е просто потърсих помощ от вас а вие ни нападнахте.И не социалните няма да и отпуснат никакви помощи за това потърсих вашата помощ.Ето ви линк към моя профил за да се изложа  Confused https://www.facebook.com/irena.borisova.98

# 13
  • Мнения: 781
много абстрактна тема с доста обширен апел за помощ. ако действително просто търсите помощ 'за жилище или някакви пари да вземе каквото и да е били' аз ви съветвам да се насочите към дома на отец Иван. бременна жена със сигурност няма да върне, а ако тя има гарантирани 150лв на месец от пенсията (преди еднократната помощ за раждане и преди да почне да взима детските) то с тези пари дори би могла да подпомага скромно благородната кауза на стареца срещу подслон, храна и грижа.



не, не четеш. или предложената помощ на отговаря на очакванията? ти потърси накъде да бъде насочено момичето. този вариант беше предложен почти в началото (доживях да се самоцитирам). това е вариант, при който тя има подслон и храна гарантирани - най-важното, което се търси. или не е опция, при което ще помоля да обясниш защо.

# 14
  • Мнения: 298
много абстрактна тема с доста обширен апел за помощ. ако действително просто търсите помощ 'за жилище или някакви пари да вземе каквото и да е били' аз ви съветвам да се насочите към дома на отец Иван. бременна жена със сигурност няма да върне, а ако тя има гарантирани 150лв на месец от пенсията (преди еднократната помощ за раждане и преди да почне да взима детските) то с тези пари дори би могла да подпомага скромно благородната кауза на стареца срещу подслон, храна и грижа.



не, не четеш. или предложената помощ на отговаря на очакванията? ти потърси накъде да бъде насочено момичето. този вариант беше предложен почти в началото (доживях да се самоцитирам). това е вариант, при който тя има подслон и храна гарантирани - най-важното, което се търси. или не е опция, при което ще помоля да обясниш защо.

Извинявам се просто бях дала отговор за няколко неща писах 3 коментара а само един е излязъл.Къде се намира този дом на отец Иван?В коя област?

Общи условия

Активация на акаунт