Отговори
# 15
  • Мнения: 1 107
Здравей,
първо честито бебе за теб и таткото. Не забравяй, че се е появила вселена в дома ти и се дръж подобаващо. Това включва и голямо сърце.
Аз ти вярвам, не знам защо, просто усещане. Не се сърди на момичетата във форума - тук сме се нагледали, наслушали и начели на всякакви истории. В големите градове, а и с опита, хората стават мнителни. Това е различно от лоши. Много случаи има и на спасени жени и майки. Всички ние носим проблемите и кръстовете си. Доверието не се дава, то се печели, понякога трудно. Едно е сигурно, ако момичето заслужава ще му помогнем. В това съмнение няма. Но може на теб самата да ти се струва отчайващо, да преувеличаваш в собствената си глава (неумишлено), да не си докрай наясно. Сама знаеш, че има мноооого случаи на нуждаещи се, за това се внимава в помощта и правилното и ориентиране. Тук истината винаги се изяснява, за това харесвам бг-мама. Simple Smile

Конкретно. Първо очертайте някакъв план. Опиши го и тук. Къде е ходила - фондации, центрове, домове, анимус и прочие, какво са и отказали - подслон, пари. Колко пари взима, за какво ги харчи, работи ли, ако не, защо. Има ли образование, какво може да прави. Всичко. Моето дете носеше розови клинове и гащи до 4 годишен. Едно боди във вис виталис е 2-3 лева. За 100 лева ще напълни гардероба. Може да употребява многократни пелени, вместо памперси. Може да спи в картонена кутия, вместо в креватче. Едно бебе няма нужда от нищо, само от любов.

За приюта на Отец Иван - той е тук до София. Предполагам, че никак не е удобно за бременна от Варна. Но, ако е крайно нуждаеща се, както я описваш е вариант. От друга страна едно преместване, без приятелства, без никой наоколо е тегаво начинание. Предполагам, че предложението е дошло, защото всички ние, като искаме да дарим - даряваме (най-често) там. В моята глава е неуместен вариант, но пък, ако иска да започне на чисто е подходящ.

Все си мисля, че без нейно участие няма да стане. Нали знаеш, че "няма нищо по-лошо от непоискано добро". Но, ако мацката си отвори сърцето за бг-мамите ще получи много. Дано всичко се нареди по най-добрия начин.

# 16
  • Мнения: 298
Здравей,
първо честито бебе за теб и таткото. Не забравяй, че се е появила вселена в дома ти и се дръж подобаващо. Това включва и голямо сърце.
Аз ти вярвам, не знам защо, просто усещане. Не се сърди на момичетата във форума - тук сме се нагледали, наслушали и начели на всякакви истории. В големите градове, а и с опита, хората стават мнителни. Това е различно от лоши. Много случаи има и на спасени жени и майки. Всички ние носим проблемите и кръстовете си. Доверието не се дава, то се печели, понякога трудно. Едно е сигурно, ако момичето заслужава ще му помогнем. В това съмнение няма. Но може на теб самата да ти се струва отчайващо, да преувеличаваш в собствената си глава (неумишлено), да не си докрай наясно. Сама знаеш, че има мноооого случаи на нуждаещи се, за това се внимава в помощта и правилното и ориентиране. Тук истината винаги се изяснява, за това харесвам бг-мама. Simple Smile

Конкретно. Първо очертайте някакъв план. Опиши го и тук. Къде е ходила - фондации, центрове, домове, анимус и прочие, какво са и отказали - подслон, пари. Колко пари взима, за какво ги харчи, работи ли, ако не, защо. Има ли образование, какво може да прави. Всичко. Моето дете носеше розови клинове и гащи до 4 годишен. Едно боди във вис виталис е 2-3 лева. За 100 лева ще напълни гардероба. Може да употребява многократни пелени, вместо памперси. Може да спи в картонена кутия, вместо в креватче. Едно бебе няма нужда от нищо, само от любов.

За приюта на Отец Иван - той е тук до София. Предполагам, че никак не е удобно за бременна от Варна. Но, ако е крайно нуждаеща се, както я описваш е вариант. От друга страна едно преместване, без приятелства, без никой наоколо е тегаво начинание. Предполагам, че предложението е дошло, защото всички ние, като искаме да дарим - даряваме (най-често) там. В моята глава е неуместен вариант, но пък, ако иска да започне на чисто е подходящ.

Все си мисля, че без нейно участие няма да стане. Нали знаеш, че "няма нищо по-лошо от непоискано добро". Но, ако мацката си отвори сърцето за бг-мамите ще получи много. Дано всичко се нареди по най-добрия начин.

Когато малката се разболя в болницата се запознах с една жена.И тя ми разказа нейната история.Не е можела да забременее и е имала връзка с женен мъж по ирония на съдбата тя забременява.Разбира се е решила да си остави детето и да го отгледа сама.Тогава нейна приятелка се е обърнала към вас за да и помогнете.Останах очарована когато ми разказа,че съвсем непознати хора са и помогнали толкова много.От цяла България са и пращали дрешки за детето,кошара,количка дори и пари.Не можех да повярвам на ушите си понеже мислех,че доброто в хората днешно време се среща съвсем рядко.Но факт е,че без дори да я познават жените във форума са и помогнали страшно много.Аз съм от скоро във форума не съм наясно какво е ставало преди, и не съм попадала на друга подобна тема вероятно много хора са се опитвали да се възползват от вас.И за това разбирам мнителността ви.Не мисля,че съм преувеличила нещо в историята.Както казах с това момиче сме заедно от деца.И наистина, ако поговорите с нея и я опознаете малко ще видите,че тя наистина е много добро момиче,което е страдало предостатъчно вероятно както и много от нас.Обидих се понеже всички делят хората това,че има нещо циганско в нея не я прави лоша и тя е човек в крайна сметка.Можеби съм реагирала малко остро за което се извинявам,но имам един в къщи който постоянно ми натяква,че била циганка и само с цигани съм се занимавала.Мен не ме интересува каква е бяла,черна или жълта щом съм я допуснала близо до себе си значи има причина.Тя няма как да влезе във форума,но ако имате желание можете да и пишете във фейсбук или да ви пратя номера и на лс.


Сега ще се опитам да съм малко по-подробна Simple Smile предопреждавам,че не ми се отдава особено Simple Smile
Къде е ходила?Отиде първо в социално потпомагане.От там и казаха,че няма смисъл да подава документи понеже надвишава годишният лимит понеже е работила и пенсията, която взема няма как да получи помощи.


След това отиде в общината за да попита как би могла да получи жилище.И от там и казаха,че няма как да и отпуснат жилище понеже в следващите 5 години тя се води наследник(тоест още 3 понеже баща и почина преди 2).Тя им каза,че се е отказала от наследство (отказа се не само заради това,че трябваше да връща 30 000лв.заема на баща и а понеже и брат и и сестра и се отказаха)и те и казаха,че това е без значение,но може да опита.Бяха и дали едни бланки да попълни.В тях трябваше да въведе временен адрес постоянен адрес, а тя в него момент буквално беше на никаде.Не знам дали споменах живееше при сестра и в една малка стая а сестра и живее с мъжа си и 3те и деца(както се досещате няма място и за нея).


Последно преди 3 дена я заведох в един дом за временно настаняване на бездомни и социално слаби лица където имам познати води се СПЦ във интернет можете да го видите.От там обаче ни казаха,че записването е приключило и ще започнат новите записвания чак след 1ви декември.
Четохме за някакво звено майка и бебе доста се замисли дали да не се обърне към тях.Но малко е скептично настроена понеже е израснала по домовете и я е страх да не стане нещо да и вземат детето защото и бившият и я заплаши,че ако не се върне при него ще иде в закрила на детето и ще направи всичко за да и го отнеме.

Относно образованието....ммм вероятно няма да ви се понрави,но е с основно(аз също Blush).

Относно парите, които взема по принцип са 300лв пенсия но 150  и удържат от банката така,че остава с половината.
Последно работеше в супермаркет Макао,но това беше доста преди да забременее и след като напусна си караше с пенсията,но се справяше някак. А тогава не я чакаше дете.
Малко ще ви се стори,че си противореча,но вчера вчера видях,че съм написала 5ти месец всъщност на 16ти влезе в 9тия.Не съм обърнала внимание.

И така в момента си нае квартира за 80лв. в Долен Чифлик при сестра си,но няма да е за дълго понеже няма да има скоро възможност да плаща.Казах и ако се наложи,че ще я пратя при майка ми и баба ми.Не съм го направила до сега просто защото там няма никакви условия за голям човек камоли за малко дете.(Ако имаше аз щях да съм там).

Знам,че сте помагали на много жени вероятно и много са се опитвали да се възползват от вас уверявам ви,че ние не сме от тях.Разказах ви за жената с която се запознах в болницата и знам,че ако наистина прецените,че тя заслужава ще и помогнете.И моля да ме извините ако нещо съм била груба не съм искала да засегна никого.

А някой беше питал за котките.За съжаление нейни са и ги влачи навсякъде с нея 100 пъти и казах да ги махне,но  тя не малките ще ги подари,но голямата неиска да я остави.Говорих и,че не може да гледа бебе и котка едновременно,но едно си баба знае едно си бае.Надявам се като роди да и дойде акъла.И аз имах котка ама я махнах като се роди малката пуснах я на двора.

# 17
  • Мнения: 127
Право на наследствена пенсия според чл. 82 от КСО имат следните четири групи лица:

а/ Децата до навършване на 18-годишна възраст, а след навършването и, ако учат - за срока на обучението, както и за времето, през което са наборна военна служба, но не по-късно от навършването на 26-годишна възраст, както и над тази възраст, ако са станали инвалиди до 18-годишна, съответно до 26-годишна възраст

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тя е на 21 ... не учи със сигурност ... но пък преди да забременее е карала на пенсията, явно е почнала тази бременост преди 3-4 години ... иначе още със вземането на лична е карта е издърпала кредит ...

# 18
  • Мнения: 25 760
Сигурна съм че ще намерят будали да помогнат. Wink

# 19
  • Мнения: 1 107
Няма лошо, разбира се.

Не знам защо все улиташ в ромската тема, аз рядко гледам етноса. Обаче е факт, че доста неразумни неща се получават в живота на приятелката ти. Явно ще си учи уроците по трудния начин.

Ето какво ти предлагам (мисля, че случаят не е нито безнадежден, нито крайно стресиращ):

1. Настаняване в "защитени жилища" към някоя асоциация - анимус, майка и бебе, не ги знам във Варна (особено, ако е бита). Мисля, че дават подслон точно за такива случаи, както и психологическа помощ.
2. Изясняване на критериите за помощта. Ако искате дрехи - публикувай адрес за получаване, ако искате пари публикувай банкова сметка, ако искате жилище напиши до колко пари наем, къде. Няма да стане - дайте да помогнем и да почнат да валят благини от небето. Но тук претенциите не играят. Искам, ама да е еди как си, предпочитам, ама да е еди какво си.
3. Потърси в този подфорум, за да видиш колко момичета искат да пратят дрехи, ето например - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=581592.315;topicrefid=20

Вярвай в добрата воля на хората, но си спомняй често, че "ако не си помогнеш сам и Господ няма да ти помогне". За мен, напимер е недопустимо със сестра ми да живеем в едно село и да не се разбираме. Това говори за някакъв голям проблем - его, претенции, изисквания. А ако със собствената ми сестра не се разбирам и тя не иска да ми помогне, как ще убедя чужди хора колко съм добра и заслужаваща?

Действай и ние дръж в течение.

# 20
  • Мнения: 298
Няма лошо, разбира се.

Не знам защо все улиташ в ромската тема, аз рядко гледам етноса. Обаче е факт, че доста неразумни неща се получават в живота на приятелката ти. Явно ще си учи уроците по трудния начин.

Ето какво ти предлагам (мисля, че случаят не е нито безнадежден, нито крайно стресиращ):

1. Настаняване в "защитени жилища" към някоя асоциация - анимус, майка и бебе, не ги знам във Варна (особено, ако е бита). Мисля, че дават подслон точно за такива случаи, както и психологическа помощ.
2. Изясняване на критериите за помощта. Ако искате дрехи - публикувай адрес за получаване, ако искате пари публикувай банкова сметка, ако искате жилище напиши до колко пари наем, къде. Няма да стане - дайте да помогнем и да почнат да валят благини от небето. Но тук претенциите не играят. Искам, ама да е еди как си, предпочитам, ама да е еди какво си.
3. Потърси в този подфорум, за да видиш колко момичета искат да пратят дрехи, ето например - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=581592.315;topicrefid=20

Вярвай в добрата воля на хората, но си спомняй често, че "ако не си помогнеш сам и Господ няма да ти помогне". За мен, напимер е недопустимо със сестра ми да живеем в едно село и да не се разбираме. Това говори за някакъв голям проблем - его, претенции, изисквания. А ако със собствената ми сестра не се разбирам и тя не иска да ми помогне, как ще убедя чужди хора колко съм добра и заслужаваща?

Действай и ние дръж в течение.
 
Много подробно описание много благодаря за което.Но не става въпрос за мен няма как да говоря от нейно име и какво точно иска.Далече сме една от друга да седне тя да говори с вас.Няма как да знам какво е в нейната глава.До колкото знам на 29ти трябва да дойде във Варна може би тогава ще може да влезе и да прочете всичко и тя сама да каже.Идеята за защитено жилище всякаш ми допада,но не знам към кого мога да се обърна и къде да питам.Чувала съм,че има такива жилища,но не знам какво представляват.Това,което сега мога да направя е да и копирам написаното да си прочете и да каже а аз да предам какво ми е казала.

# 21
  • Мнения: 298
Здравейте,момичета!Може да се каже,че се намери някакво решение на проблема.Говорих с мъжа ми и той се съгласи да остане в къщи без да плаща наем само трябва да си ремонтира стаята,а там си иска доста ремонт за лятото става ама зимата няма да е добре.Трябва да се оправят прозорците,изолация на едната стена понеже стената е мокра и има влага не знам явно има някаква спукана тръба и нали една боя да му удари.Не знам колко би и излязло това.Другият вариант е при баба ми да остане там трябва само една боя,но проблема е,че е пълно с едни досадни буболечки дето нямат умиране и хлебарки разбира се баба ми ги храни  Laughing(на годинки е жената иска да се грижи за някой и аз не ги разбирам тези работи Laughing).И така де как мислите кое е по-добрият вариант според вас?Тук ако е ще и излезе по-скъпо,но пък и аз ще съм постоянно около нея ще мога да и помагам с грижите за детето.Ако е при баба ми по икономичният вариант,но пък с тези буби и бебе newsm78 не ми се връзва.Как мислите?

# 22
  • Мнения: 18
Удивена съм колко много злоба, дискриминация и обиди се леят от българските майки. Може момичето да е всякакво, но носи живот, което е най-безценното богатство и тайнство дадено ни от Бога. Може ли да сте толкова заслепени от злоба?
Аз лично като преосмислих не мога да и помогна с настаняване, но ще и дам вещи за бебето и дребни пари ако трябва. Разбира се може да разчита и на моето приятелство и съвети. Вие нямате образование, аз съм висшистка и смятам да изкарам и още едно висше така че раздавам знание без пари..
Бог да благослови България и всички хора в нея без значение от образование, етнос и постъпки. Не забравяйте, че само Бог има право да ни съди и прекратете тази отвратителна критика, която вреди най-много на вас.

# 23
  • Мнения: 298
Здравейте.Пиша ви само за да ви информирам с развитието на нещата.В краина сметка Тонито реши да се върне при бащата на детето си.Надявам се да е за добро.По добре от колкото да е по улиците Naughty

Общи условия

Активация на акаунт