НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 406
  • 710
  •   1
Отговори
# 420
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Случайно някак да се знае в този продукт
магнезият под каква форма е? И на кутия-
та не пише нищо - просто магнезий.
http://apteka.framar.bg/30018522/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D1%83% … B0%D0%B1%D0%BB-50

# 421
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, метаболитният синдром е адаптивен механизъм, когато се развива в продължение на кратък период, след който се очаква глад. Обаче когато този fat switch , както го нарича Джонсън, или настройката на тялото да трупа мазнини, соли и вода, продължи доста дълго, то тогава настъпват нарушения в здравето, които могат да станат и непреодолими с времето.
Хоп-Троп, а в какво се изразява метаболитния ти синдром? Имаше ли висока кръвна захар, в смисъл наднормено висока, високо кръвно, нисък HDL? Изследвала ли си пикочна киселина?
За изследванията, да, мисля че след месец и половина - два могат да се повторят.
Ако от няколко дни спазваш по-стриктно ВМ-НВХ и си имала висок инсулин, то с нормализирането му се губят повече вода и соли в началото, докато тялото ти се адаптира. Това може да е причина да ти пресъхва устата. Друга причина може да е висока кръвна захар, но при това хранене не е много вероятно това да се случи, ако досега не си имала високи стойности.

# 422
  • Мнения: 6 346
Камче, добре, че си ти! Hug Аз мислех, че пресъхването е от ниска захар. Embarassed

Този Магнум антиспазми вероятно е оксид, защото след калия, който е посочен като основна съставка, са дадени пълнителите, сред които има магн. оксид. По принцип оксидът обикновено е активна съставка, а сред пълнителите има стеарат (както и тук).

# 423
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ами, високата захар има също обезводняващ ефект - стимулира отделянето на повече урина и оттам течности и соли от тялото се губят.

# 424
  • Мнения: 2 580
Правих обременяване с глюкоза и резултатите бяха
Скрит текст:

КЗ       5.8
60мин-9.33
120мин-8
180мин-6.8

Общ холестерол – 6.8
LDL-3.5
HDL-2.95
Пикочна киселина-308
Всички са ммол/л

Явно пресъхването на устата е свързано с изхвърлянето на течности, доста често съм  в "офиса", явно просто ще изчакам да видя какво ще се случва. Може да потърся някакви соли да добавя
Камелот, Чоколата,  много ви благодаря още веднъж!

Голяма забава с този магнезий, изчетох 4 теми и продължавам, направо се замаих от термини, сега ще поръчам нещо свястно от ай хърб, но дотогава ще пия този магне Б6, пише, че е лактат дихидрат = 48мг магнезий, значи ще пия по 6, а от витамин Д трябва поне 10 за да го докарам до 4000 единици.
Интересно ми е как ще ми се отрази. Преди време ми бяха изписали магнезий заради крампи и ми обясняваха как действал успокоително и помагал за съня, аз истерясах тотално, спрях го и се успокоих.

Извинете, че написах 100 поста днес. Спирам.  bouquet

# 425
  • SA
  • Мнения: 3 196
Хоп-Троп! , да ти кажа честно, малко ми е съмнителен този твоя метаболитен синдром. От всичко, което си споменала досега, не виждам и един симптом, или изследване, което да говори за такъв.
Нито имаш коремно затлъстяване, нито нисък HDL ( при теб е дори удивително висок), нито високи триглицериди ( спомена, че са ти към нула), ОГТТ - технически кръвните захари са ти в норма за всеки час ( инсулин успоредно не ти ли изследваха?), за високо кръвно нищо не каза, но предполагам нямаш.
Пикочната ти киселина е в норма, макар че е хубаво да е по-ниска.
Всъщност какви оплаквания имаше, че се стигна до ОГТТ?

# 426
  • Мнения: 172
Някоя от вас следи ли си калориите, интересно ми е какви стойности поддържате средно? Аз вече много време се храня на дефицит, не, че имам да свалям, просто така съм свикнала. И много се притеснявам да включа голямо количество мазнини, защото сега реално почти не приемам- освен под формата на млечни... нито готвя с мазнина, нито слагам зехтин в салатата, ям само чисто месо.  Rolling Eyes Дали е възможно да напълнея ако ги включа внезапно, или да пробвам малко по малко?

# 427
  • Мнения: 6 346
Хоп, ти май не си за нас. hahaha Ама нищо де, няма лошо да се храниш така, особено ако си имала признаци на висок инсулин. То всъщност и самия инсулин е трябвало да ти изследват. Thinking Но знам, че често се спестява при изследването, което е много тъпо, защото често може да даде повече информация от захарта.

# 428
  • Мнения: 5 776
И на мен много ми пресъхва устата, но го отдадох на високите температури и особено с бягането навън. Аз пия вит Д 5000IU  Peace
Калориите ми сега се движат около 1000-1300 като гледам, обаче и тренирам  Peace

# 429
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте момичета. Спазвам си режима стриктно, но от няколко дни получих много странен обрив на едното бедро. Много сърбящи група дребни пъпчици. Мисля, че още някой се оплака от нещо такова и ще помоля да се включи. До сега не съм приемала толкова много мазнини и не мога да се отърва от мисълта, че това е от режима. Като първо спрях витамин Д и магнезия, който приемах стриктно, защото не исках да променям режима на хранене. За сега ограничих маслото и ще изчакам още малко преди да се запътя към кожен лекар.
Този сърбеж ме побърква, а не смея и алергозан да сложа.  newsm78

# 430
  • Мнения: 6 346
Корнелия, ако много си намалила въглехидратите, може това да е причината. Увеличи ги малко.

# 431
  • Мнения: 172
И на мен много ми пресъхва устата, но го отдадох на високите температури и особено с бягането навън. Аз пия вит Д 5000IU  Peace
Калориите ми сега се движат около 1000-1300 като гледам, обаче и тренирам  Peace

Благодаря ти за отговора. И аз си тренирам редовно - тичане и силови, тук-там нещо различно. С тези калории отслабваш ли, или задържаш?

# 432
  • София
  • Мнения: 369
Корнелия, ако много си намалила въглехидратите, може това да е причината. Увеличи ги малко.
Въглехидрати приемам доста във вид на богати салати.  newsm78 Забранила съм си картофи и ориз, и не смея да се доближа до тях за да не разваля "магията". Дано причината не е киселото мляко, че това ми е най-любимо в режима.

# 433
  • SA
  • Мнения: 3 196
Корнелия, може и да не е свързан обрива с промяната в храненето. Но скоро коментирахме тук, че специално в състояние на кетоза, някои хора получават леко сърбящ обрив, който са нарекли keto-rash. Обикновено е по-дифузен, а не само в малка зона. И изчезва с увеличаване на въглехидратите и излизане от кетоза.

# 434
  • София
  • Мнения: 1 047
Скрит текст:
Цитат
So I've been seeing comments on how exercise on ZC can stall weight loss? Seems crazy to me. But I would like some more info. Anyone have some science behind this? Or can lay it out simply for me? I still have about 20-30ish pounds to go and I know my body is still in the healing process. I'm new to ZC but just joined the gym and have been hitting the workout pretty hard.
Цитат
Ntombi A. Peters It's not just on ZC. Exercise is great and healthy for many reasons, but aiding weight loss is not one.

Exercise can cause inflammation in the body as muscles gather water to repair overwork and micro-tears. That can lead to scale weight gain (though not actually fat gain). What CAN cause actual fat gain is that hunger typically increases, leading people to eat more than they think. Also, the more proficient your body gets at exercising, the more efficient your body gets at storing fat. Even laypeople who regularly run marathons or do triathlons aren't automatically thin. They have to regulate their diet as well.

Remember, our bodies were designed to hold weight, as for most of our existence, humans were more likely to die of malnutrition and famine than obesity. So our bodies have evolved to hold onto weight in all kinds of ways.
Интересен въпрос с още по-интересен коментар в Зиро карбс във фейса....всъщност доста хора се оказва, че са съгласни с това  Peace Всъщност и аз имам такова усещане за по-интензивния спорт  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт