НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 430
  • 710
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 172
Факт. Ако разгледате групата Running the World, маратонците масово са с наднормено тегло, а не е като да се изискват малко тренировки Simple Smile

# 436
  • SA
  • Мнения: 3 196
Тим Ноукс е на същото мнение - че ако на някой му се налага да спортува за да отслабне, то това означава, че не се храни правилно.

# 437
  • Oslo,Norway
  • Мнения: 129
Благодаря момичета за посрещането  Simple Smile , май само по това време ще мога да пиша и чета ,че цял ден беше едно тичане с моите две сладки причини за наднорменото тегло Laughing
Лека нощ на всички Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 апр 2015, 02:14 от deni4ka.no

# 438
  • Мнения: X
Добро утро на всички!
Напоследък забелязвам, че от две седмици насам никак не мога да отслабна. Смъкнах 5-6 за месец, и след това си варирам между 50,7-51,5 и това е. Товаря се физически, следвам си режима, но не - няма промяна нито в килограмите, нито съществена промяна в обиколките.  Говорихме тук, че може да е заради цикъл или овулация, ама все щеше да мине тази овулация. Откакто пробвах да пия вино и изядох няколко грама тесто, зациклих. Сега буквално не смея да близна нито едното, нито другото.

# 439
  • Мнения: 6 347
buttinsky, 5-6 кг за месец е прекрасно и нямаш причини за оплакване. Wink Имай търпение. Освен това колко още искаш да смъкнеш всъщност? Не си ли поставяш прекалено амбициозни цели? И дали приемаш достатъчно храна/калории? Огромна грешка е да се съчетава прекалено нисък прием на храна с прекалено много тренировки. А и очакванията трябва да бъдат реалистични все пак. Нормалният темп на сваляне на килограми е от порядъка на 3-4 на месец все пак, а дори това е доста относително и важи най-вече за хората, които имат да свалят наистина много.

# 440
  • Мнения: 6 214
But, и според мен нямаш повече накъде да сваляш.  Peace Организмът си знае работата, не можем да отслабваме безкрайно, нали ще изчезнем в един момент.  Hug

# 441
  • Мнения: 2 880
buttinsky ти колко си висока? А и нямаш наднормени килограми според мен. Виждала съм те на снимки, които си показвала  Hug

# 442
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
But, и според мен нямаш повече накъде да сваляш.  Peace Организмът си знае работата, не можем да отслабваме безкрайно, нали ще изчезнем в един момент.  Hug

 Peace И аз така мисля.

Колко си висока, че искаш да си под 50 кг?

Аз също намалих темповете на сваляне, но знам, че е нормално и че няма как да свалям така бързо, както първите месеци - още повече организмът се приспособява към вида хранене. А имам още да свалям до едно добро тегло - примерно едни 7-8 кг по-малко ще са супер. Но не бързам за никъде, хапвам режимно, гледам да не прекалявам с количествата и спортувам умерено.

# 443
  • SA
  • Мнения: 3 196
buttinsky, ако действително имаш за сваляне още 1-2-3 кг мазнини, то процесът ще е много бавен. И в никакъв случай не ограничавай много храната, особено ако спортуваш. 

# 444
  • Мнения: X
buttinsky ти колко си висока? А и нямаш наднормени килограми според мен. Виждала съм те на снимки, които си показвала  Hug
Момичета, аз съм много ниска. 1,53 м.
Сега съм, средно 51 кг. Талията ми е 73-74 см. Преди беше 82. Искам поне до 49 ако мога да ги докарам. Иначе с тегло 47 кг съм се чувствала най-добре. Е, тогава бях и по-млада де, но все пак...
Аз не точно спортувам, просто ходя повечко км. на ден, но чак някаква пот да се лее - не.
Храната не мисля, че ми е малко за това натоварване, но не мисля и че преяждам. Може би вечер малко повече се отплесвам и то това, с което прекалявам е основно салатата.

# 445
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
buttinsky ти колко си висока? А и нямаш наднормени килограми според мен. Виждала съм те на снимки, които си показвала  Hug
Момичета, аз съм много ниска. 1,53 м.
Сега съм, средно 51 кг. Искам поне до 49 ако мога да ги докарам. Иначе с тегло 47 кг съм се чувствала най-добре. Е, тогава бях и по-млада де, но все пак...

Ясно  Hug Аз затова попитах колко си висока ...

# 446
  • SA
  • Мнения: 3 196
But, ти тези 10 см от талията за 1 месец ли ги загуби?  Shocked

# 447
  • Мнения: 6 347
Просто имай повече търпение. Hug Нормално е отначало да има по-рязко сваляне, а после да се забави темпото. Но и вече не ти остава много за сваляне, така че просто трябва време.

# 448
  • Мнения: 2 880
Определено последните килограми най-трудно се свалят. А и не винаги това, което искаме ние го иска и тялото  Grinning

but зареди се с търпение  Hug

# 449
  • Мнения: X
But, ти тези 10 см от талията за 1 месец ли ги загуби?  Shocked

Ами не са точно 10 см, 8 някъде. Хубавото е, че дрехи, които ми бяха отеснели сега даже са ми леко хлабави. Но явно наистина организма ми свиква с храната и затова зациклям на едни килограми.
Иначе талията ми никога не е била идеална, дори и в най-слабите ми моменти. Аз съм с малко мъжка конструкция: равна, с по-широка талия и по-тесен таз. Интересно пък, че на задник най-малко свалих, но там и най-малко нужда имам да свалям.

Общи условия

Активация на акаунт