The Players and The Game of Thrones! Тема #13

  • 36 816
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Силните са владетелите на Вестерос. Правят си, каквото искат, после си плащат, като се намери по-силен. Церсей с нищо не е по-различна от лудия крал или от сина си. Поне за мен по тази линия си е съвсем логичен сюжетът.
Нелогични са ми нелепостите в Дорн и някои от действията на Денерис.

# 676
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Защото те бяха кралят и властта, а тук са църквата, която има някаква си мижава власт от 5 минути.

Щом съм писала негативи, а не съм казала положителни, не значи че няма положителни. Не мисля, че трябва всеки да прави резюме за абсолютно всичко в даден епизод.Недоволството не е толкова до несъответствие в книгите, а до несъответствие с изградените в сериала образи и развитието на историите им. Сякаш набързичко са доизмислили всичко. Спирам до тук. Peace

Денерис е едно объркано дете, което не знае кое по-напред да подхване и от там идват тъпотиите й.

За Дорн всички сме съгласни, че е недомислица във всяко едно отношение. Направено е така, защото Оберин беше много харесван от феновете, та да поддържаме този фенски огън ooooh!

# 677
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Силните са владетелите на Вестерос. Правят си, каквото искат, после си плащат, като се намери по-силен. Церсей с нищо не е по-различна от лудия крал или от сина си. Поне за мен по тази линия си е съвсем логичен сюжетът.
Нелогични са ми нелепостите в Дорн и някои от действията на Денерис.

Томен и Марджери са силните в случая, защото те държат властта. Тирел са силни, защото имат огромна армия. Не е логично да допуснат арестуването на Лорас и кралицата по-несериозни и недоказани обвинения. Церсей е само кралицата-майка и няма никаква реална власт.

# 678
  • Мнения: 1 466
Силните са владетелите на Вестерос. Правят си, каквото искат, после си плащат, като се намери по-силен. Церсей с нищо не е по-различна от лудия крал или от сина си. Поне за мен по тази линия си е съвсем логичен сюжетът.
Нелогични са ми нелепостите в Дорн и някои от действията на Денерис.

Томен и Марджери са силните в случая, защото те държат властта. Тирел са силни, защото имат огромна армия. Не е логично да допуснат арестуването на Лорас и кралицата по-несериозни и недоказани обвинения. Церсей е само кралицата-майка и няма никаква реална власт.
Абсолютно съгласна.
Джайм го показаха променен,помъдрял и после хоп - пак първосигнален,правещ първото,което му хрумне.Можеше поне през нощта да се опитат за "спасят" Мирцела. Joy

# 679
  • Мнения: 8 316
Силните са владетелите на Вестерос. Правят си, каквото искат, после си плащат, като се намери по-силен. Церсей с нищо не е по-различна от лудия крал или от сина си. Поне за мен по тази линия си е съвсем логичен сюжетът.
Нелогични са ми нелепостите в Дорн и някои от действията на Денерис.

Томен и Марджери са силните в случая, защото те държат властта. Тирел са силни, защото имат огромна армия. Не е логично да допуснат арестуването на Лорас и кралицата по-несериозни и недоказани обвинения. Церсей е само кралицата-майка и няма никаква реална власт.

Няма, друг път. Историята знае не една и две кралици-майки, който съвсем реално са си управлявали, т.е. цялата власт е била в ръцете им  Mr. Green

# 680
  • HH
  • Мнения: 3 263
Може би от началото на сезона ми е трудно да следя, коя тема е за книгите и  коя за филма. Еднакви са ми и двете. Преди се ориентирах по множеството снимки във филновата, но напоследък съвсем ги обърках. Темите вървят бързо, обсъждат се успоредно почти едни и същи неща и наистина е объркващо.

Оставям на страна личното си мнение към един двама от списващите, които също ми убиват желанието да чета задълбочено.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Няма, друг път. Историята знае не една и две кралици-майки, който съвсем реално са си управлявали, т.е. цялата власт е била в ръцете им  Mr. Green

Кои са те? И кои са били снахите им? newsm78

# 682
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Най-вероятно майките на римските императори. Не една или две са дърпали конците в империята.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Стига, бре. Доколкото знам, доста римски императори са известни с това, че са убили майка си. Laughing
Говорим за реална власт, не за дърпане на конци.

П.П. Да не забравяме, че в сериала става дума за средновековно васално общество. Според показаното в сериала, Церсей няма никаква реална власт. Т.е. ако иска да направи нещо, тя трябва да се обърне към сина си.

# 684
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
То пак е във връзка  Joy Не , сериозно, имаше хубави предавания по Хистори за донните в империята. Голям змиярник с болни амбиции всяка.

Иначе за сериала съм съгласна, там Церсей не може да изпъкне както тя си иска и да действа със замах.

# 685
  • Мнения: 8 316
Теодора II - Византия, Аделаид - Франция, Мария Гелдерландска -  Шотландия ...

Виж за снахите не съм се замисляла, но едва ли са се отнасяли по различно от Церсей.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Теодора II - Византия, Аделаид - Франция, Мария Гелдерландска -  Шотландия ...

Виж за снахите не съм се замисляла, но едва ли са се отнасяли по различно от Церсей.

Наложи ми се да ги гугълна. Blush
Теодора не е кралица майка, тя си е самостоятелна императрица след смъртта на мъжа си. Мария е кралица регент, не само кралица майка като Церсей. Аделайд не можах да я намеря, май. За майката на Луи 15 ли се отнася?

# 687
  • Мнения: 3 181
Бран, мъртъв ли е? И другия брат? Явно съм го пропуснала, кога се случи?
Аз гледах първите сезони на куп и сега за първи път следя серия по серия.

# 688
  • София
  • Мнения: 4 904
Бран, мъртъв ли е? И другия брат? Явно съм го пропуснала, кога се случи?
Аз гледах първите сезони на куп и сега за първи път следя серия по серия.
Бран и Рикон не са мъртви, но ги няма в този сезон.

# 689
  • Мнения: 8 316
Теодора II - Византия, Аделаид - Франция, Мария Гелдерландска -  Шотландия ...

Виж за снахите не съм се замисляла, но едва ли са се отнасяли по различно от Церсей.

Наложи ми се да ги гугълна. Blush
Теодора не е кралица майка, тя си е самостоятелна императрица след смъртта на мъжа си. Мария е кралица регент, не само кралица майка като Церсей. Аделайд не можах да я намеря, май. За майката на Луи 15 ли се отнася?

На Филип II. Но и тя е регент. Аз бях останала с впечатлението, че Томен е малък и Церсей точно като регент го раздава. Защото ако беше крал, врабците нямаше де му пречат и да го възпират, нали  newsm78 А в сериала Томен никой за 5 пари не го бръсне.

Общи условия

Активация на акаунт