Частни училища - информативна тема 6

  • 64 499
  • 808
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 077
В Питагор взимат по равно момчета и момичета - в нашия първи клас са 8 на 8, в съседния баланса е същия. 
А в нашия са 11 момичета и 5 момчета. Т.е. няма такова нещо като "взимат по равно"  Sunglasses

# 31
  • София
  • Мнения: 1 374
Явно в набор 2007 кандидатите- момчета са показали по-добри резултати и са по-умни.  Laughing Даже в съседния клас момчетата са с едно повече от момичетата. Просто исках да опровергая слуховете, че предпочитат момичета, щото се развиват по-бързо или щото са по-кротки. Нашите два класа ги сформираха след приемен изпит директно за първи клас , защото миналата година нямаше същесвуващ ПУК.

# 32
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Искам да задам един, може би, тъп въпрос: сградата, която се строи до Токуда на училище Св. Георги ще бъде нова за вече съществуващото училище ли, или става дума за съвсем ново?

# 33
  • София
  • Мнения: 5 605
За съществуващото Свети Георги.

# 34
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мерси, Цвети.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 558
Ако има нещо, което е неизменно в това училище, въпреки новостите в него, това е прекрасната работа на г-жа Димитрова по ЧП, г-жа Райчева по история и още някои учители,

+1
Цитат
Интересно... http://m.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2015/04/17/2 … -_napravi_si_sam/
Какво мислите? Аз ще ги следя, любопитно ми е какъв заек ще изскочи от това. На първо време се чудя как и дали са взели лиценз от МОН.

Образователната ни система има огромна нужда от промяна и идеите изложени в статията са наистина добри. Това, което ми липсва обаче е малко повече конкретност за методите на обучение. Спомената е Jump Math., но само това, а и не знам има ли приложение за по-големи деца - след 5 клас.
Дано да успеят да развият и успешно да приложат идеята, всички ще имаме полза от това.

Приятели, живеещи в Лондон са споделяли за обучението на малки ученици там. Всяка седмица са в музеи, където се провеждат часовете по история и природни науки. Водят ги в паркове, където ги учат да се ориентират по карта, посоките, климат, релеф....
Мисля си, че това са неща, които с не много усилия биха могли да се приложат и у нас. Това би направило учебния процес много по-интересен и не толкова натоварващ. От друга страна за по-големите ученици академичния метод според мен остава единствената алтернатива, защото обучението е на много по-високо и задълбочено ниво.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 291
Следя темата с интерес. Предстои ни кандидатстване през 2016 год. За сега сме набелязали Св. София и Азбуки, но за 2-рото у-ще няма много информация за ефективността на учебния им процес (ниво на английски, математика, български). Ако някой има преки впечатления моля да сподели. Мерси Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 533
Привет,
и аз се записвам да следя темата. Искам да питам Онна дали вече има официална информация за таксите в св.Георги?
За Азбуки и аз ще се радвам да чуя отзиви от първа ръка, все пак вече имат цели 3 класа (ПУК, първи и втори).
От прочетеното в предната тема останах с неприятното впечатление, че едва ли не деца от държавни детски градини нямат шанс за СС, ПБ или Питагор; изпита е като за НАСА а не за ПУК; трябва подготовка поне 12м преди това; трябват сериозни визитки (и аз имам визитка, ама сигурно не пише правилните неща на нея  Laughing). Та такива работи, някак си ми остана един горчив привкус от всичко прочетено, но може и да не съм разбрала правилно. Моето дете ходи в държавна ДГ, не ходи в Хелен Дорон, ходи на забавна математика и на тенис само (и смятам че му е достатъчно), книжките на Крокотак ги решаваме, когато той реши че е на кеф, не го насилвам за нищо, защото в момента е на вълна да четем енциклопедии и да изучаваме света на животните, динозаврите, фусилите. Все си мислех че общата култура на едно 5г дете се цени повече от напомпаните знания от разни книжки за НУКК, но явно съм била с погрешни впечатления. Не обичам насилствените неща, но явно ще се наложи ако искаме да влезем в едно от елитните училища в София.  newsm12

Ще следя с интерес и как се развива това училище на Явор Джонев, макар да си призная, че аз лично не бих си пратила детето там преди да съм видяла ясни резултати. Чудех се дали това не е демократичното училище, за което се говори от толкова време  newsm78

# 38
  • Мнения: 6 301
останах с неприятното впечатление, че едва ли не деца от държавни детски градини нямат шанс за СС, ПБ или Питагор; изпита е като за НАСА а не за ПУК; трябва подготовка поне 12м преди това; трябват сериозни визитки (и аз имам визитка, ама сигурно не пише правилните неща на нея  Laughing). Та такива работи, някак си ми остана един горчив привкус от всичко прочетено, но може и да не съм разбрала правилно.

И аз го разбрах точно по същия начин като теб. Ето един татко каза, изрешавали Азбуките, Кротокак, Моливко и въобще едно кашонче книжки и въпреки всичко са седма резерва в Питагор. Явно изпитите за ПУК са наистина като за НАСА или като за ЦЕРН.

# 39
  • Sf
  • Мнения: 978
2008/09 бяха годините на бейби-бума. Като сложим в кюпа и тези, които кандидатстват една година по-рано, конкуренцията става невъобразима. Някои ЧУ се усетиха да направят повече паралелки, други явно не искат или не могат. От следващия (2010) набор би трябвало да е по-лесно влизането - ще чакаме да споделят догодина.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 825
Привет,
и аз се записвам да следя темата. Искам да питам Онна дали вече има официална информация за таксите в св.Георги?
Скрит текст:
За Азбуки и аз ще се радвам да чуя отзиви от първа ръка, все пак вече имат цели 3 класа (ПУК, първи и втори).
От прочетеното в предната тема останах с неприятното впечатление, че едва ли не деца от държавни детски градини нямат шанс за СС, ПБ или Питагор; изпита е като за НАСА а не за ПУК; трябва подготовка поне 12м преди това; трябват сериозни визитки (и аз имам визитка, ама сигурно не пише правилните неща на нея  Laughing). Та такива работи, някак си ми остана един горчив привкус от всичко прочетено, но може и да не съм разбрала правилно. Моето дете ходи в държавна ДГ, не ходи в Хелен Дорон, ходи на забавна математика и на тенис само (и смятам че му е достатъчно), книжките на Крокотак ги решаваме, когато той реши че е на кеф, не го насилвам за нищо, защото в момента е на вълна да четем енциклопедии и да изучаваме света на животните, динозаврите, фусилите. Все си мислех че общата култура на едно 5г дете се цени повече от напомпаните знания от разни книжки за НУКК, но явно съм била с погрешни впечатления. Не обичам насилствените неща, но явно ще се наложи ако искаме да влезем в едно от елитните училища в София.  newsm12

Ще следя с интерес и как се развива това училище на Явор Джонев, макар да си призная, че аз лично не бих си пратила детето там преди да съм видяла ясни резултати. Чудех се дали това не е демократичното училище, за което се говори от толкова време  newsm78

В последния брой на "Капитал" има приложение Образование. Едва снощи успях да го прегледам набързо, но предполагам, че информацията изнесена там за таксите е проверена и актуална. Та за "Свети Георги" е посочена годишна такса от 6900 Е, която не включва спорт, допълнителни занимания, храна, униформа, транспорт и занималня след 15.30 ч.
Съпругът ми е взел сутринта приложението по някаква причина, иначе си бях планувала днес да сравня информацията в първия пост и да нанеса поправки. Надявам се да ми го върне довечера Simple Smile

Относно останалата част. Големият ми син не е решавал нищо допълнително и въпреки това е в "Света София", наистина влезе преди 4 години, но напливът и тогава не беше малък. Опитвам се да се сетя дали по някакъв повод са ни искали информация за това какво работим, но не мисля, че е имало нещо подобно.... а на моята визитка би трябвало да пише "домакиня" ако имах такава Tired

# 41
  • Софето
  • Мнения: 621
Ние (две деца) бяхме на изпит за 1ви клас в ПБ, приеха ни.  Децата не са се подготвяли по специални книги и програми. Английски са почти на ново 0, математика едното си в е нормална за възрастта (6г), но другото ми дете, събира на ум без проблем двуцифрени числа (47+58, 39+28...), дели на 2, 3 и 4, не сме работили усилено, просто на детето му се отдава. И двете са изключително комуникативни, отворени, с доста богат речник за възрастта си и солидна обща култура.  В крайна сметка, решихме да се запишем в Образователни технологии. Не е от лъскавите и хвалени училища, но на нас ни допадна, видя ми се спокойно и подредено, имаме познати деца там и всички са доволни. За начално училище, надявам се и ние да останем доволни. В план са ни задължително и съботните курсове на СМГ.

# 42
  • Мнения: 1 970
Привет,
и аз се записвам да следя темата. Искам да питам Онна дали вече има официална информация за таксите в св.Георги?


Аделина, имаше тема за Св. георги през февруари и споменаваха такава цифра за новия размер на таксите - 6400 евро за заварено пложение деца и 6900 за новите.
Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=825514.15;topicrefid=20

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 291
За начално училище, надявам се и ние да останем доволни. В план са ни задължително и съботните курсове на СМГ.
Аз това искам да избегна....надявам се избора ни (и ако е приета) да елиминира нуждата от допълнителни такива курсове поне до 6ти клас (а ако може и тогава). В крайна сметка като ще се плащат едно 4000-4500 EUR на година трябва да има полза, а не загува на време (на детето докато е в у-ще) и пари.
Незнам поне аз така мисля. Затова търся инфо и за Азбуки как реално стоят нещата там...

# 44
  • София
  • Мнения: 533
Има ли родители с по-големи деца в ПБ (5,6кл).
Имам вече няколко съседи, които горещо ме съветват да не си записвам там детето, защото нивото особено след 5кл не било никак на ниво, пишели се нереални оценки и се налагало още от 6кл децата да ходят яко на уроци.
Но пък като чета то май се оказва че и децата от СС пак ходят на уроци  newsm78 Така че ако така и така ще давам пари за частно образование и за допълнителни уроци, не е ли по-добре да си запиша детето в училище с хубава и приятна база и да ми е в задния двор училището (хем и от транспорт ще спестя). Една позната пък е супер доволна от ПУК. И съм много раздвоена. Ако детето си ходи на забавна математика през годините или на курсовете на СМГ, ходи дори по олимпиади как тогава се разбира кое училище е по на ниво?
Не знам дали ме разбрахте защото и на мен ми е много объркано в главата.

И нещо да попитам Блис - твоето дете не разбрах приеха ли го в крайна сметка в СС или чакате още резултати?

Общи условия

Активация на акаунт