Помощ за избор на лаптоп

  • 136 823
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 1 050
  • София
  • Мнения: 2 132
Все пак излиза най-тънко от това което видях ( ако имате и човек, който да ви я инсталира евтино ще е още по-добре ).
Мога да си инсрталирам уиндолс сама. Аз това гледам тия дни то си  е с ОС, но може и без. https://www.pic.bg/laptop-asus-m515da-wb311-m515da-wb311-900192786
Обаче са затворени магазините, не мога да видя нищо на живо ... е така да пипна... Не знам тези като този последния може и да работи...

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 18:28 от Geraldine

# 1 051
  • Мнения: 5 215
Мога да си инсрталирам уиндолс сама. Аз това гледам тия дни то си  е с ОС, но може и без. https://www.pic.bg/laptop-asus-m515da-wb311-m515da-wb311-900192786
Обаче са затворени магазините, не мога да видя нищо на живо ... е така да пипна... Не знам тези като този последния може и да работи...
Процесорът е доста по-слаб от този в лаптопа в Технополис.

# 1 052
  • Мнения: 3 988
Windows се сваля безплатно. После само трябва да си купите ключ за него. А тях ги продават доста изгодно по сайтове. Излиза около 60 лева с про пакет.
Аз се бях засилила, но и така ми върши работа. Имам грозен надпис Activate windows долу в дясно, но грам не ми е болка за умиране. Word ползвам он-лайн и всичко останало си ми работи.
Мойте познати ме посъветваха да направя така, за да не плащам излишни пари за уиндоус и съм доволна, бяха прави. По натам ако имам нужда ще си купя ключ и ще си го активирам. За сега съм си окей. Ето една разясняващ статия за нещата с уиндоуса.
https://www.tomshardware.com/reviews/get-windows-10-free-or-cheap,5717.html
Този лаптоп от сайта на ПИК имаше някакъв дефект и даваше проблеми. Така видях по ревютата. Аз се бях засилал за него, защото на живо ми хафеса много. После мойте познати, точно както тук казват, ми посочиха че процесора е слаб, а и ssd-то е само 256, което също за тази цена не е окей. Но погледнете ревютата в интернет и сама ще видите как стоят нещата. Има много ревюта и в Youtube, мисля че той е доста подценен като източник на информация, а не бива.

Относно въпроса с лаптопа за носене на работа, моят е супер лек и това също беше част от причината да го купя. Тежи  1.8 кг, което за мен си е чист ултрабук (някои даже тежат доста повече нищо че се водят ултрабуци, аз първо си търсех ултрабук, 14 инча и бяха доста тежки за моят вкус), а всъщност не се води такъв и е 15.6 инча екран. Страшно е лек в сравнение с 2.760 килограмовата ми бивша 11 годишна барака на НР (обичам си го, работи, ама е тежък). Така че има и евтино и хубаво ама трябва да четете по сайтовете, да сравнявате моделите и да си определите финансова граница. Иначе от всяка марка има и доволни и недоволни.

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 21:02 от Lale_Lili

# 1 053
  • Мнения: 363
Здравейте, спешно се нужда от съвет за избора на лаптопа. Важно ми е да е практичен, преносим. Пиша детски приказки и искам да мога да си го нося и на работа, почивки и т.н., за да пиша, когато имам вдъхновение, но и да не заема много място. Моля за съвет.
Здравейте отново. Спрях се окончателно на Lenovo yoga 2 11,  Lenovo Yoga 11,  HP Sleekbook AMD A4/RAM 4gb/750GB HDD  и Laptop PC PRESTIGIO SmartBook 14". Кой вариант е най-добър за целите ми?

# 1 054
  • София
  • Мнения: 2 132
Този лаптоп от сайта на ПИК имаше някакъв дефект и даваше проблеми. Така видях по ревютата. Аз се бях засилал за него, защото на живо ми хафеса много. После мойте познати, точно както тук казват, ми посочиха че процесора е слаб, а и ssd-то е само 256, което също за тази цена не е окей. Но погледнете ревютата в интернет и сама ще видите как стоят нещата. Има много ревюта и в Youtube, мисля че той е доста подценен като източник на информация, а не бива.
Гледам и аз ревюта, но не видях някакъв сериозен проблем до сега за асусите, като дефект ще погледам още ден, че нямам време , може би пропускам нещо?
Пак по ревютата за дисплея на това леново говорят никак не хубави неща. Моят лаптоп е също със скапан дисплей (свикнала съм демек) но нямам търпение да виждам някакви по-така ярки цветове, е.. едва ли ще е уау, но поне, както казват в едно от ревютата ще виждам бели обувки на бял фон в онлайн магазин, иначе всичко по леновото изглежда супер за моя бюджет.

# 1 055
  • Мнения: 5 215
Здравейте отново. Спрях се окончателно на Lenovo yoga 2 11,  Lenovo Yoga 11,  HP Sleekbook AMD A4/RAM 4gb/750GB HDD  и Laptop PC PRESTIGIO SmartBook 14". Кой вариант е най-добър за целите ми?
Линкове?

Пак по ревютата за дисплея на това леново говорят никак не хубави неща. Моят лаптоп е също със скапан дисплей (свикнала съм демек) но нямам търпение да виждам някакви по-така ярки цветове, е.. едва ли ще е уау, но поне, както казват в едно от ревютата ще виждам бели обувки на бял фон в онлайн магазин, иначе всичко по леновото изглежда супер за моя бюджет.
Кое Lenovo? Къде пишат лоши неща за дисплея?

# 1 056
  • Мнения: 3 988
Geraldine съжалявам, но не мога да си спомня добре за какво ставаше въпрос със Асусите. Дали дъното гореше или беше друго не помня, но знам че бързо се отказах.
Дисплея на Леновото действително е гаден. Няма да лъжа. Не пречи особено, но аз както бях свикнала на хубав дисплей ми беше леко гадничко вътрешно. Иначе като ги ползваш, забравяш за това. Също така Леновото е изработено от сравнително евтини материали. Няма вид на готино като Асуса. Казвам сега за да няма недоразумения. Евтиното си е евтино. Моят е купен Юни миналата година и от употреба се поизтърка тъчпада, остават драскотини, защото е мек мат покритието. Абе има си компромоси това е. Аз знаех че ще стане така и заради другите неща, които исках да има се примирих. Не ме дразни че се износи бързо, нито дисплея ми е проблем, но понеже всеки си има различни възприятия предупреждавам сега докато е време. Предният ми лъскав НР изглежда като нов след 11 години. Но беше 1450 лева едно време. Цената си говори и за материалите използвани в него и отвън и отвътре. Всеки трябва да прецени на какво държи, какво иска да има, с какво може и не може да направи компромис и какъв му е бюджета. Ако си изясните всичко това избора после е по-лесен.

# 1 057
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря, много полезна и искрена!  Аз лаптопа , който използвам в момента, точно калпав корпус и лош дисплей. Много ме дразнеха години наред, но пък иначе не е спирал.

# 1 058
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам коя марка лаптопи бихте ми препоръчали. Досега четох всякакви форуми и нищо полезно не намерих. Лаптопа ще ми трябва за университета, филми, общо взето няма да бъде много натоварван. Цената да е до 1500лв.

# 1 059
  • Мнения: 3 988
Най-грешният въпрос е да питате за марка.
Трябва да се интересувате от конфигурациите, не от марките. За марка е лесно Apple и готово.
Бюджетът ви е добър за базовите дейности, които искате да извършвате.
Трябва да прецените 14 или 15.6 инча екран искате, матов или гланцов дисплей, искате ли екстри като подсветка на клавиатурата и много, много, много други.
Да си кажа честно така общо зададен въорос въобще не подсказва да сте чела каквото и да било, където и да било.
Просто ходете и си дайте парите в първия магазин в който ви хареса на външен вид лаптопа и струва посочената цена и по живо, по здраво.

# 1 060
  • Мнения: 4
Най-грешният въпрос е да питате за марка.
Трябва да се интересувате от конфигурациите, не от марките. За марка е лесно Apple и готово.
Бюджетът ви е добър за базовите дейности, които искате да извършвате.
Трябва да прецените 14 или 15.6 инча екран искате, матов или гланцов дисплей, искате ли екстри като подсветка на клавиатурата и много, много, много други.
Да си кажа честно така общо зададен въорос въобще не подсказва да сте чела каквото и да било, където и да било.
Просто ходете и си дайте парите в първия магазин в който ви хареса на външен вид лаптопа и струва посочената цена и по живо, по здраво.


Пиша за какво ще го позвам, точно заради това се интересувам, за да не може да отида и да си хвърля парите в първия магазин. Лаптопа искам да е 14инч., с операционна система Inter core, за сигурност искам пръстов отпечатък и да е с алуминиев корпус задължително, нямам други притенции.

# 1 061
  • Мнения: 3 988
А значи имате някакви изисквания все пак, не голо въпросче за марка.
За 1500 обаче с пръстов отпечатък и 14 инча..... Малко трудно.
А тази операционна система inter core въобще не я знам. Неука ще излезна. Отивам да прочета за нея.

# 1 062
  • Мнения: 4
Спряла съм се на тези два лаптопа, кой от тях според вас е по- добър?
https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_3_14-lenovo_ideapad_3_1 … raslim_81WD00C6BM

https://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_14_dv-hp_pavilion_14dv0013nu

# 1 063
  • Мнения: 72
По-скъпият е по-добър (защото има USB-C). Ако не ни трябва USB-C, тогава и Леновото е достатъчно.

# 1 064
  • Мнения: 2 958
Не разбирам нищо от лаптопи , но имам подобен модел на Леново от първия линк и съм доволна .

Общи условия

Активация на акаунт