Помощ за избор на лаптоп

  • 137 000
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 9 012
Мненията ми са точно по темата. Потребителката изрично посочи,че ще ползва лаптопа за да гледа филми на него. Това значи че той трябва да има мощен процесор. Ако не е,тогава филмът може да "забива". Ето ви значи още един критерии за избор на лаптоп - мощен процесор. И от реномирана марка.
Пак по думите на "моята" продавачка,дори и евтините нови модели лаптопи имат достатъчно мощни процесори и може да се гледат филми безпроблемно. Така че не се притеснявайте,че лаптопа ви струва "само" 800лв.

# 1 036
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за отговорите! Аз мисля съм се ориентирала към процесор за тия пари амд райзън 3-5 мисля е най-добър избор цена-качество. Рам държа да е 8ГБ .. и т.н. изобщо мисля наясно съм горе-долу какво искам и всичко има на пазара като гледам , просто не знам като изработка има ли калпави модели от която и да е марка. Последния ми лаптоп го псувам от девет години и в момента ви пиша от него, бавно загива безвъзвратно.
И също може да съм пропуснала някоя промоция или "пролетна разпродажба" Satisfied
Ще погледна Леновото. Опитвам се всячески да првъзмогна някаква неприязън имам към  Леново. Имам таблети и в историята  телефон. Опитвам се да превъзмогна и симпатиите ми към Асус, техен лаптоп преживя много у дома от 2007 та до миналата година.

# 1 037
  • Мнения: 4 012
О, мен ако ме питате аз въобще не гледах Леново, но мой приятели програмисти само тях ми препоръчваха. Питах всеки един по отделно ( те не се познават по между си) и всеки ми каза да си взема Леново. И тогава започнах да ги проучвам. Парите ми бяха много ограничени, така че в момента в който видях нещо което да отговаря на мойте изисквания (подсветка на клавиатурата, голяма батерия, добър процесор) го взех без да се замисля. Екрана е скапан, това сме го кометирали по-назад. В сравнение с бившето ми НР това Леново с неговото IPS (ако не бъркам) може ряпа да яде, но не ми пречи чак толкова. За 800 лева все с нещо трябва да се направи компромис за съжаление и аз направих компромис с екрана. За момента съм доволна и за парите си е това което търсех.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 10:38 от Lale_Lili

# 1 038
  • Мнения: 1 019
Мненията ми са точно по темата. Потребителката изрично посочи,че ще ползва лаптопа за да гледа филми на него. Това значи че той трябва да има мощен процесор. Ако не е,тогава филмът може да "забива". Ето ви значи още един критерии за избор на лаптоп - мощен процесор. И от реномирана марка.
Пак по думите на "моята" продавачка,дори и евтините нови модели лаптопи имат достатъчно мощни процесори и може да се гледат филми безпроблемно. Така че не се притеснявайте,че лаптопа ви струва "само" 800лв.

Скрит текст:
Нека да не правим съдискутиращите на идиоти. Съвсем друг беше смисълът на първия ви коментар, неоснователна беше острата реплика след него и сега с този коментар отново изопачихте смисъла на казаното от мене.
И, хубаво. Хем твърдите (т.е. митичната продавачка твърди), че и евтините модели имат достатъчно мощни процесори, хем критерий да е процесорът да е от реномирана марка. Все едно са гащи и може да случи на процесор, сглобен в селски цех в пограничните райони. Надявам се ви е ясно, че по-скоро ще намери хляб без брашно в кварталната бакалия отколкото лаптоп с процесор от нереномирана марка.
Нека да сме полезни с коментарите си все пак. Благодарни  ще сме, ако ни споделите от кои нереномирани марки процесори да се пазим.
Да дам все пак и моите пет стотинки към темата. Авторке, виждам, че вече си се ориентирала към параметри. Обърни внимание и кой дава по-дълга гаранция. Съветът ми е - изчачай още няколко седмици. Сигурно покрай Великден ще има намаления, особено в еМаг. Преди месец и половина хванахме една кратка промоция и взехме много читава машина на добра цена за наш близък. Така може и да не се наложи да правиш голям компромис с дисплея

# 1 039
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Мненията ми са точно по темата. Потребителката изрично посочи,че ще ползва лаптопа за да гледа филми на него. Това значи че той трябва да има мощен процесор. Ако не е,тогава филмът може да "забива". Ето ви значи още един критерии за избор на лаптоп - мощен процесор. И от реномирана марка.
Пак по думите на "моята" продавачка,дори и евтините нови модели лаптопи имат достатъчно мощни процесори и може да се гледат филми безпроблемно. Така че не се притеснявайте,че лаптопа ви струва "само" 800лв.
Зависи какви по точно филми искат да се гледат.Ако искат да се гледат само филми които изискват висока процесорна мощ това е така.Но почти всички филми които могат да се намерят си имат и своите не чак толкова претенциозни откъм процесор варианти.Относно "прословутата" продавачка вие може да й вярвате,но зависи тя от кой какво е чула и колко си мисли че тя вярва на него.

# 1 040
  • Мнения: 9 012
Познанията ми за компютрите са любителски.

"Моята" продавачка работеше в магазините на известната фирма "Стемо". Не ми се вярва там да наемат случайни хора.

Не знаех,че качеството на филмите зависи от тях самите,а не от лаптопа. Със "Жокерът" имах проблеми на сайта на ФилмиСуб.ком.

Между другото,цените на лаптопите май не са увеличени. Един и същ модел лаптоп на НР струваше преди "пандемията" 680лв. и днес също е толкова цената му.

# 1 041
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Щом незнаете значи не теглите филми от торент-тракери,а ги гледате онлайн.Но почти сигурно е че много повече хора си свалят филмите на компа и си ги гледат със съответният плейър или си ги пускат на телевизора от флашка.И тогава се вижда разлика/било то малка или голяма/ в качеството на различните филми или в качеството на съответните рилийзи на един филм.Аз почти не съм гледал онлайн,не мисля и да го правя защото бях разочарован от качеството.Там вече незнам дали зависи от параметрите на лаптопа или от самият сайт от който се гледа.Относно марките на лаптопите,мисля че всеки малко или много робува на някои марки и най-вече зависи от това какво е ползвал и доколко е останал доволен.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 14:41 от alex_bg

# 1 042
  • Мнения: 149
Мисля, че ставаше въпрос за марки от типа Dell, Asus, Acer, за което също не съм съгласен. Сетих се за един български ютубър, който с дремел си разряза лаптопа Dell, за да си направи лично свое охлаждане, защото моделът бе под всякаква критика. А аз с моя Asus не излязох от сервизите също. Grinning
Послепис - показа ми последната страница коментари, от последните два часа, когато пуснах коментара?!

# 1 043
  • Мнения: 4 012
Лаптопа, който бях препоръчала вчера сега е на он-лайн промоция за 889 лева 👍
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-LENOVO-UltraSlim-3- … W1018VBM/p/518355

# 1 044
  • Мнения: 1 240
Лаптопа, който бях препоръчала вчера сега е на он-лайн промоция за 889 лева 👍
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-LENOVO-UltraSlim-3- … W1018VBM/p/518355

Без да се спирам на другите неща (които стават горе-долу ) за мен е минус относително по ниската честота на процесора - / 2,1 базова, а някои приложения изискват мин. 2,6, да не говорим че за някои неща препоръчителното са 3, 3 и нещо Гхц /, иначе за по-леки и непретенциозни дейности става. Също така би трябвало да е икономичен според буквата/.
Сега гледам че този процесор го дават 2,1-3,7 по принцип, възможно е да е сбъркано в сайта.

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 13:52 от kirasirrav

# 1 045
  • Мнения: 4 012
Какво значи "горе-долу стават"?
За 890 лева можете ли да предложите нещо по-добро?

# 1 046
  • Мнения: 1 240
Разгледах  подобни оферти. Общо взето тази е добра в сравнение с другите ( но да се има предвид че цената е без ОС ). Все пак излиза най-тънко от това което видях ( ако имате и човек, който да ви я инсталира евтино ще е още по-добре ).

# 1 047
  • Мнения: 363
Здравейте, спешно се нужда от съвет за избора на лаптопа. Важно ми е да е практичен, преносим. Пиша детски приказки и искам да мога да си го нося и на работа, почивки и т.н., за да пиша, когато имам вдъхновение, но и да не заема много място. Моля за съвет.

# 1 048
  • Мнения: 5 249
...за мен е минус относително по ниската честота на процесора - / 2,1 базова, а някои приложения изискват мин. 2,6, да не говорим че за някои неща препоръчителното са 3, 3 и нещо Гхц /, иначе за по-леки и непретенциозни дейности става.
Абсолютно невярно твърдение!

Здравейте, спешно се нужда от съвет за избора на лаптопа. Важно ми е да е практичен, преносим. Пиша детски приказки и искам да мога да си го нося и на работа, почивки и т.н., за да пиша, когато имам вдъхновение, но и да не заема много място. Моля за съвет.
Търси Ultrabook - леки, компактни и с издържлива батерия, но не са евтини.

# 1 049
  • Мнения: 9 012
Кое е невярното твърдение? Съвсем объркахте хората с тия процесори...

Deny,може би това ще ти върши работа:
www.pravetz.bg/ultrabook

Общи условия

Активация на акаунт