Помощ за избор на лаптоп

  • 137 694
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 43
Какво е мнението ви за този https://plesio.bg/laptopi-c-69977907/hp-probook-450-g6-silver-p-334716.html
Дъщеря ми ще го ползва за учене и проекти.

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Какви проекти? Графични програми, сложни изчисления, леки текстови таблици?
Ще се изнася ли навън в чанта или вкъщи из различните стаи?
Или ще стои винаги на бюро/маса?
До каква сума бихте платили за по-добър модел?

 Посоченият във връзката горе модел е с некачествена TN матрица.

# 422
  • Мнения: 43
Какви проекти? Графични програми, сложни изчисления, леки текстови таблици?
Ще се изнася ли навън в чанта или вкъщи из различните стаи?
Или ще стои винаги на бюро/маса?
До каква сума бихте платили за по-добър модел?

 Посоченият във връзката горе модел е с некачествена TN матрица.

Да, ще го носи извън дома -  ще ходи с него на курсове по програмиране. Гимназистка е. Незная доколко сложни неща ще се изучават. Не съм наясно с материята. От нея зная само, че за сега работят с Visual studio (дано правилно съм го написала Simple Smile ). Сумата, която бих дала е до 1200-1300лв.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Да, ще го носи извън дома -  ще ходи с него на курсове по програмиране. Гимназистка е. Незная доколко сложни неща ще се изучават. Не съм наясно с материята. От нея зная само, че за сега работят с Visual studio (дано правилно съм го написала Simple Smile ). Сумата, която бих дала е до 1200-1300лв.
В такъв случай е добре да се заложи на модел с по-здрави панти, с IPS панел, 8ГБ системна памет, 6-ядрен процесор на достъпна цена (например Intel 8300H) и графичен чип от порядъка на Intel HD 630. На предходните страници разисквахме такива модели. Simple Smile

# 424
  • Мнения: 26
Какъв лаптоп за рендеринг бихте препоръчали? Знам че трябва да е кажи-речи гейминг лаптоп, но кои параметри са най-важни и кое е най-доброто което мога да получа за 2000 лв.?

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Зависи от програмата и дали използва CPU или GPU за изчисление на изображенията.

# 426
  • София
  • Мнения: 17 902
HP omen?

# 427
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Omen става, както и геймърските серии на всички останали. Процесора ЗАДЪЛЖИТЕЛНО i7, защото иначе майката му ще се разкатае на тоя лаптоп, ако е по-малък. Рендването се прави изцяло на процесор все още, така, че процесора и рама трябва да са на ниво (количество).

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Някои лаптопи с i7-ици нямат необходимото охлаждане, което да се справи с натоварен докрай процесор. Тогава системата го ограничава откъм волтаж и той започва да работи с едни 20-40% по-бавно, отлкото е върховата му мощ. Затова и често е по-удачно да се заложи на малко по-слаб процесор (например 6-ядрен i5 с 12 нишки), който ще може да поддържа мощта си без нуждата от понижаване на волтажа/мощността. Те използват същото охлаждане като по-скъпия вариант с i7, но не загряват така силно. Така се пести и от цената.

 Иначе има програми, изчисляващи изображенията с CUDA. И в идните месеци още няколко ще преминат към поддръжка на изобразаване с видео карта.

# 429
  • София
  • Мнения: 17 902
А кои са най- здравите? Преди няколко дни се счупи един делл на 2-3 дена...

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
А кои са най- здравите? Преди няколко дни се счупи един делл на 2-3 дена...
Кое да им е най-здраво? Корпус, панти, клавиатура, екран?
 Зависи и как се е счупил този "Dell". Аз досега съм имал само два проблема с лаптопи, като и двата модела бяха "Lenovo", и при двата счупени бяха пантите. Лаптопи на мои приятели от всякакви марки са били със счупени панти, като отново преобладаващи са тези на "Lenovo", плюс "HP" и "Dell". Тези марки не са това, което бяха преди 10-20 години. А и моделите за Източна Европа често са по-некачествени.

# 431
  • София
  • Мнения: 17 902
Платката и харда. Мисля, че там беше проблемът.
Определено, когато сменям, няма да си взимам Дел, остана ми много неприятен привкус от тази случка и ми докара доста стрес.

По принцип харесвам Леново и Тошиба. Последните преди бяха здраво дръво. Сега май не. А Фуджицу как са?
Издръжливост искам, малко да го побутнеш, малко да го изместиш по- рязко и да не ти прави мизерии.

# 432
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Нищо здраво няма вече. Ниския и част от средния клас започнаха да лепят процесорите (но не с канаколит), вместо да ги слагат на гнездо. Оттам сума дефекти по платките в следствие на разлепени чипове, основно видеочипа.
Какво точно ще бориш с този лаптоп? Това в кръга на шегата.
HP ProBook е здрава серия (все още), но не знам как ще ти се впише в бюджета, хубавите модели от тази серия започват от 900 лева. Thinkpad-ите на Lenovo също не са лош избор.
Всичко в днешно време, що е техника, е на късмет.

# 433
  • Мнения: X
Рендиране на лаптоп граничи с мазохизъм. Това не е техника за тежки задачи

# 434
  • София
  • Мнения: 17 902
Какво точно ще бориш с този лаптоп? Това в кръга на шегата.
HP ProBook е здрава серия (все още),

Да, имала съм HP от серията, той пък изгоря няколко пъти. За бюджета- сега не търся. Дел-ът беше служебен бизнес класа за близо 3 бона. Лошо ми стана.

Какво ще се боря- аз съм малко по- темперамента Blush Пипам нежно само като рисувам, с техниката- не много. С което не се гордея, разбира се. 

П.П. Знам какво е лепен процесор Wink

Общи условия

Активация на акаунт