Помощ за избор на лаптоп

  • 137 774
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 1 440
  • София
  • Мнения: 669
Благодаря, и аз към него клонях, но се чудех и за първия - същите параметри, но процесор на AMD, а специално Acer не съм ползвала с AMD. Старият ми Dell е с техен процесор, но като цяло конфигурацията там е доста мощна, защото е купуван за фото, видео и 3D обработка.

# 1 441
  • Мнения: 208
Здравейте! Може ли да споделите мнение за Ardes.bg и по скоро за лаптопите им втора ръка? Харесала съм си тези два модела.
https://ardes.bg/product/dell-latitude-7280-vtora-upotreba-80099560-w10prr-231473
https://ardes.bg/product/hp-elitebook-820-g4-vtora-upotreba-8009 … 567-w10prr-231515
Лаптопчето ще се ползва за офис работа и сърфиране

# 1 442
  • Мнения: 5 348
Здравейте! Може ли да споделите мнение за Ardes.bg и по скоро за лаптопите им втора ръка? Харесала съм си тези два модела.
https://ardes.bg/product/dell-latitude-7280-vtora-upotreba-80099560-w10prr-231473
https://ardes.bg/product/hp-elitebook-820-g4-vtora-upotreba-8009 … 567-w10prr-231515
Лаптопчето ще се ползва за офис работа и сърфиране
Само да уточним дали си видяла, че са с по 12.5 инчови екрани?
Не пише да са с IPS матрица - отпадат.

# 1 443
  • Мнения: 208
Здравейте! Може ли да споделите мнение за Ardes.bg и по скоро за лаптопите им втора ръка? Харесала съм си тези два модела.
https://ardes.bg/product/dell-latitude-7280-vtora-upotreba-80099560-w10prr-231473
https://ardes.bg/product/hp-elitebook-820-g4-vtora-upotreba-8009 … 567-w10prr-231515
Лаптопчето ще се ползва за офис работа и сърфиране
Само да уточним дали си видяла, че са с по 12.5 инчови екрани?
Не пише да са с IPS матрица - отпадат.
Да, искам с малък екран, до 13,3 инч

# 1 444
  • Мнения: 193
Внимавай, ако купуваш Elitebook-а. Част от по-старите модели имаха прайвиси филтър на дисплея, който се вижда добре само ако си точно срещу него и малко да си настрани и не се вижда нищо ... От Германия често идват такива ...

# 1 445
  • Мнения: X
Да, искам с малък екран, до 13,3 инч
Да, ама това таблетче струва не повече от 250 лв. макс

# 1 446
  • Мнения: 10
Здравейте, стария лаптоп се предава и ще купувам нов но имам няколко питанки, които надявам се с ваша помощ да изясня. Не играя игри но искам лаптопа да е доста мощен и да не се замисля. Най-тежките процеси ще са при обработка на снимки с Фотошоп, от време на време конвертиране на видео и гледане на 4К. Бях се насочил към геймърска конфигурация, но ми харесва изчистен дизайн, като на Acer Aspire 7. Имам няколко колебания на които се надявам да отговорите.

1. Процесор Интел или АМД. Има много положителни отзиви на потребители с АМД. Колебая се между AMD Ryzen 5 шестядрен или 7 осемядрен, както и CORE i5 или i7.

2. Първоначално гледах с видеокарти GTX 1650 или RTX 3050. Дали да е геймърска конфигурация или мощен процесор CORE i7 или AMD Ryzen 7 с интегрирана видео карта.

3. Външната видео карта винаги ли се ползва или се включва, когато има нужда.

Бюджет 2000.

# 1 447
  • Мнения: 193
Здравейте, стария лаптоп се предава и ще купувам нов но имам няколко питанки, които надявам се с ваша помощ да изясня. Не играя игри но искам лаптопа да е доста мощен и да не се замисля. Най-тежките процеси ще са при обработка на снимки с Фотошоп, от време на време конвертиране на видео и гледане на 4К. Бях се насочил към геймърска конфигурация, но ми харесва изчистен дизайн, като на Acer Aspire 7. Имам няколко колебания на които се надявам да отговорите.

1. Процесор Интел или АМД. Има много положителни отзиви на потребители с АМД. Колебая се между AMD Ryzen 5 шестядрен или 7 осемядрен, както и CORE i5 или i7.

2. Първоначално гледах с видеокарти GTX 1650 или RTX 3050. Дали да е геймърска конфигурация или мощен процесор CORE i7 или AMD Ryzen 7 с интегрирана видео карта.

3. Външната видео карта винаги ли се ползва или се включва, когато има нужда.

Бюджет 2000.

Нужна Ви е мобилна работна станция а не геймърски компютър, но бюджетът не стига. Процесорът трябва да е Intel 12 генерация а картата да е от nVidia (просто защото професионалните продукти са оптимизирани за тази платформа). Външната видеокарта се ползва при нужда.
Виждам в единия вносител: HP ProBook 450 G9, Core i7-1255U(up to 4.7GHz/12MB/10C), 15.6" FHD UWVA AG, 16GB 3200Mhz 1DIMM, 512GB PCIe SSD, NVIDIA GeForce MX570A 2GB GDDR6, WiFi 6AX211 a/x + BT 5.2, FPR, Backlit Kbd, 3C Batt, Free DOS - би трябвало да е с цена около 2100-2200 с ДДС за краен клиент.

# 1 448
  • Мнения: 10
Нужна Ви е мобилна работна станция а не геймърски компютър, но бюджетът не стига. Процесорът трябва да е Intel 12 генерация а картата да е от nVidia (просто защото професионалните продукти са оптимизирани за тази платформа). Външната видеокарта се ползва при нужда.
Виждам в единия вносител: HP ProBook 450 G9, Core i7-1255U(up to 4.7GHz/12MB/10C), 15.6" FHD UWVA AG, 16GB 3200Mhz 1DIMM, 512GB PCIe SSD, NVIDIA GeForce MX570A 2GB GDDR6, WiFi 6AX211 a/x + BT 5.2, FPR, Backlit Kbd, 3C Batt, Free DOS - би трябвало да е с цена около 2100-2200 с ДДС за краен клиент.

Благодаря за отговора, ще изчакам януари, февруари може да паднат малко цените след празниците ще изтръскам и касичката още малко. Можете ли да ми кажете нещо за екраните на тази серия, 250 нита не е ли малко?

# 1 449
  • Мнения: 193
Матрицита на модела е IPS, не би трябвало да имате проблем, освен ако не работите с директна слънчева светлина върху дисплея, но тогава нищо друго освен OLED няма да ви върши работа, но говорим за други бюджети.

# 1 450
  • Мнения: 10
Simple Smile Не сте фен на AMD нищо не казахте за тях?

# 1 451
  • Мнения: 289
Избирам подарък - лаптоп за дъщеря ми за Коледа. От няколко дена гледам, но тъй като съм доста "боса" относно параметри на компютри ми е доста трудно. Успях да се спра на Accer като съотношение качество -цена. Моля да ми препоръчате нещо до 1500-1600лв. Ще е студентка тази година, а като програми използва фотошоп за момента. Моля Ви, предложете нещо, че не остана време до коледа.
https://ardes.bg/product/hp-15s-fq5011nu-6x926ea-290751?_gl=1*109rtfk*_up*MQ..&gclid=CjwKCAiAkfucBhBBEiwAFjbkr6UFOJTc-hikQhtKGszus4KwdqlTGlDg5FwQYxiGqPRdoh3hrSQ-KhoCjJYQAvD_BwE
Този как  ви се струва?

Последна редакция: нд, 18 дек 2022, 22:09 от Salvia

# 1 452
  • София
  • Мнения: 1 624
Здравейте, към момента използвам лаптоп Леново (ще прикача снимка по-долу за модела) и съм много доволна, страшно бърз е. Нямам идея какво се случи, но разгъващия механизъм нещо се счупи предполагам и се разлепи половината рамка около самия екран. Едвам го нагласих да стои разгънат, а си изкарвам хляба с този лаптоп.

Сигурна съм, че ремонтът на въпросния механизъм не струва колкото нов лаптоп, но нещо ми писна от боклуци, с извинение. Бихте ли ми препоръчали лаптоп до 2-2500лв. Нямам изискване за много памет, защото работя чрез впн връзка, но имам изискване да е много бърз и ако е възможно пластмасите му да издържат повече от 5месеца. Дали епъл си заслужава? Никога не съм имала.

# 1 453
  • Мнения: 1 072
По-назад в темата един потребител често говореше за проблеми с пантите на Леново, други не бяха съгласни с него и възникваха едни спорове...
Машина на Епъл дали ще свърши работа зависи от програмите, с които работите.

# 1 454
  • Мнения: X
Нямам идея какво се случи, но разгъващия механизъм нещо се счупи предполагам и се разлепи половината рамка около самия екран.
Ако не е падал или удрян и пластмасата наистина е на 5 месеца, лаптопа е гаранционен. Grinning
Следващият път не гледайте ideapad (знам че изглеждат много красиви), а наблегнете на T серията. Конструктивно са доста различни. Или Dell Latitude серията...
Тези ширпотреба падове не са за натоварена работа

Общи условия

Активация на акаунт