Бял списък за гр. Пловдив

  • 564 809
  • 1 493
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
На мен проследяването и на двете бременности ми е излизало почти без пари/само по 2 лева за вземане на изследванията в лабораторията,но тя е частна и ако не съм искала да ги давам,съм можела да отида другаде/,получила съм досатъчен брой ехографски прегледи и необходимото внимание за да задържа иначе рискови бременности/и двата пъти съм ги следяла при д-р Мерджанов,който пък в моя случай ми помогна доста за да съм спокойна и без да се презастрахова с медикаменти........дори втория път точно той ми вдъхна надежда,че съм бремемнна и ще имам още едно детенце и то един час след като в Паталогична ми обясниха,че едва ли ще го задържа без хоспитализация и серклаж..а и ми направиха проблем,че не съмродила първото със секцио-понеже там само така се ражда/....Не искам да му правя реклама,но за няколкото години обикаляне по доктори,той е единствения,който ми е обяснявал всичко на достъпен език,давал ми е право на избор и не ми е взел една стотинка.А,че не е възможно всички да са доволни -то е ясно,аз просто споделям моето мнение...
Иначе за "Торакс" и аз съм "За"-ако има финансовата възможност да задели толкова пари,всяка бъдеща мама би се чуствала много добре обгрижена и като отношение и като условия /макар,че доктора от който бях доволна -вече не работи там/

# 586
  • Мнения: 402
Моята бременност я следеше д-р Гавраилова. Много педантично се отнася към работата си , внимателна е и работи само със здравна каса. Изобщо не ми се е налагало да плащам осен по 1 лев за изследвания и за цитонамазка /за нея не си спомням цената/. Определено считам, че това е лекар за белия списък. А моят избор за място за раждане беше Селена и смятам, че е бил повече от добър.

# 587
  • Мнения: 2
Моля Ви да ми препоръчате специалист в Пловдив за майка ми, която има гонартроза, коксартроза и др. заболявания на костите и ставите. Трябва специалист за първичен преглед и насочване за подходящи изследвания и съответно лечение.

# 588
  • Мнения: 1 230
Уф, да не те разочаровам, но и майка ми е с коксартроза - не се лекува освен с операция, чийто ефект не е 100% сигурен. Ходи се на нагрявки 1-2 пъти годишно от по 10 сеанса (за облекчаване) и това е. В Надежда има един ортопед, който е добър специалист, обаче ми се губи името му... Crazy

# 589
  • Мнения: 9 093
Моля Ви да ми препоръчате специалист в Пловдив за майка ми, която има гонартроза, коксартроза и др. заболявания на костите и ставите. Трябва специалист за първичен преглед и насочване за подходящи изследвания и съответно лечение.

Ами, бих ти препоръчала д-р Белев.
Друг вариант е д-р Генов, в ДКЦ-то в Смирненски, работи там във втроник и четвъртък през останалото време е в кръжна болница.

# 590
  • Мнения: 390
Благодаря ти много за искрените думи като цяло аз ще продължа да си ходя при моя гинеколог но ми казаха че трябва да си намеря лекар които да ми води женската консултация и да работи със здравната каса.Затова се допитах до вас ако знаете тогава някои в раиона на руски до Лайпцик защото там също ми е удобно като си ходя ри моя гинеколог мога да ходя и при другия много съм обаркана с това наше здравеопазване.
АЗ ходех при д-р Стаменов- работи във Весела и ДКЦ 7на ул. Георги Кондолов 43а, тел.677660- можеш да питаш дали все още работи там, защото аз ходех миналата година.
Много съм доволна от него, при него родих първото си дете.
 Доколкото разбирам за теб е без значение какъв е лекаря, просто трябва да работи по ЗК.

# 591
  • Мнения: 9 093
Този д-р Стаменов май вече не е там, в медицинския център...аз посещавам д-р Мерджанов, кабинетът му е единственият на етажа, заедно с този на Карагьозян, преди си спомням, че имаше табела на вратата, в кои дни работи д-р Стаменов, и в кои - Мерджанов. Но вече го няма newsm78

# 592
  • Мнения: 390
Стеф, информацията ми е от миналата година. Щом ходиш там, значи е така.
Аз съм от Кършияка и не ги знам докторите в Кичука, но има един център Християнска грижа, там също работят по ЗК.
Доколкото разбирам, момичето търси не добър гинеколог, а такък който работи по ЗК. Peace

# 593
На много малко места срещнах името на доктор М. Атмаджова от ВМИ (за радост само 1 беше в лоша светлина) - може ли да пишете повече за нея ако имате впечатления.
В "черния" списък четох доста лоши неща за Ели Илиева - за същата която е във ВМИ ли се отнасят - защото днес пред кабинета й беше доста пълно.
И последно  Embarassed - при първо ходене на АГ за реално установяване на бременността освен "две черти" (на теста имам предвид) - това задължава ли ме да ходя само при тази лекарка?
Приемам и препоръки за други лекари ако може да са от ВМИ.
Благодаря!

# 594
  • Мнения: 99

За Д- р Атмаджова не знам.
Но за другата- да същата е. Вече работи в ДКЦ "Св. Георги". Ако си била при нея на първичен преглед и тя ти е взела направлението, за да отидеш при друг лекар, който да следи бременността, трябва да се вземе ново направление от личния .
Нека другите да кажат мнение за гинеколозите от ВМИ.





# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Негативите се отнасят за Ели Илиева, акушер - гинеколог в ДКЦ " Надежда"- Кършияка, не знам дали работи и във ВМИ, но тя е толкова некадърна, че едва ли би било възможно да я вземат там..Съпруга е на шефа на "Надежда"... Wink

# 596
  • Мнения: 99
Негативите се отнасят за Ели Илиева, акушер - гинеколог в ДКЦ " Надежда"- Кършияка, не знам дали работи и във ВМИ, но тя е толкова некадърна, че едва ли би било възможно да я вземат там..Съпруга е на шефа на "Надежда"... Wink


Съпругът и вече не е директор на "Надежда" и съответно тя се махна от там. Всичко става с "връзки". Всъщност тя не е на щат към ВМИ, а към ДКЦ- то, което е отделно здравно заведение.

# 597
Май, не му е тук мястото за такъв въпрос, но все пак да попитам: Какво да очаквам на първи преглед при АГ лекар - за установяване на бременност - ултразвук или някви изследвания пуска или ......  Embarassed  Blush
И последно да попитам - от къде мога да се информирам (не намирам във форумите) - кога, какви изследвания трябва да се правят (имам предвид задължителните, а и не само тях)?

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 06:30 от aptekata

# 598
  • Мнения: 316
Др. Иванчева в Аг ВМИ,благодарение на нея бързо раждане,акушерките Драганова и Георгиева- страхотно търпение и професионализъм  Peace
аптека- с преглед  и  ехограф,за изследвания не знам,инфо за това какво кога се прави има в нета някъде,изгуби ми се сайта обаче, но потърси с гугъл

# 599
Таз Топалова може да е добра като диагностик, но ми направи много лошо впечетление като бях на преглед, макар и не за бременност.. Беше много груба и сопната, независимо че прочетох тук за нея куп хвалебства.
Да не говорим, че като рабра че кърмя още съвсем спря да ми отговаря и на въпросите и.. почти ме изгони от кабинета набързичко  Rolling Eyes Изписа ми някакви свещички, които като я попитах съвместими ли са с кърменето ми отговори - Ми то няма нищо полезно в кърмата на тази възраст, стига се занимавай с това кърмене, голяма работа вече.. - Е това не очаквах от АГ да го чуя, ама  newsm78
Много странно..
Но не бих отишла повече при нея.
Подкрепям
Следеше ми цялата бременност в началото мила и добра , после прегледите по 2 мин, и тросната, плащах абсолютно всичко и изследванията и прегледите макар че ми поиска направление още след първата консултация.
Но ще похваля д-р. Румяна Христова - Патрикова работи на Филип Македонски 58, консултацията е около 30 мин. обяснва абсолютно всичко и те слуша когато споделяш.

Общи условия

Активация на акаунт