Бял списък за гр. Пловдив

  • 565 174
  • 1 493
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 27
Д-р Мерджанов никакво отношение към пациентите си историята ми е дълга но накратко Отидох на преглед за установяване на бременост думите му бяха такива (има бременност,но дефакто я няма)незнам как бихте го приели вие ,но аз бях съкрушена.Никаква тактичност от негова страна и така ми изписа лекарства и каза да отида след 3 седмици ,но така и не ги дочаках след 5 дена след прегледа получих зацапване и му се обадих по телефона тъи като беше петък вечерта и неможеше да ме прегледа обясних му всичко така както си беше ,а тои ми каза да си купя някакви свещички.В последствие разбирам от приятелка ,че тя приема въпросните свещички за бяло течение и че те са противопоказни за бремени жени.Това беше капака на всичко.
Д-р Карагьозян след въпросният петък вече ден неделя вечерта зацапването се превърна в кървене и така хукнахме с моя по болници защото явно беше че нещо не е наред и така от единия краи на града отидохме в другия тъи като бяхме на сватба а аз се водя по раион в Кичука и затова тръгнахме към Втора градска там към 10 часа вечерта се появи въпросния доктор които ми каза че неможел да ми помогне тъи като при него се приемали жени който вече ще раждат и така ни прати в ВМИ, но преди да си тръгнем каза че след като мине всичко това да му се обадя и тои щял да ми каже къде е частният му кабинет за да отидя при него и щял да ми води бременноста а след това и щял да ме изроди .Това ми направи страшно грозно впечатление значи в момент в който имах нужда от лекарска помощ тои немоше да ми помогне а после иска да ме цоца за пари.Това за мен не е добър лекар.
И тъи като съм започнала нека да продължа защото моята история не спира до тук след дългото разкарване от болница на болница наи накрая благополучно пристигнахме в Хирургиите на Пещерско там ме приеха двама ужасно груби лекари качиха ме на магарето и боквално ме разчекнаха след което казаха че трябва да остана и така започнаха да ме тъпчат с лекарстава и инжекции.Никои не ми казваше какво става с мен и бебчето ми.В неделя сутринта станах и напревръзката си видях че имам нещо бяло като слуз поне така си го обясних аз и сякаш имах чуството че съм изгубила част от мен показах го на лекарката и тя ми обясни че това е бяло течение при което не и повярвях но някак си ми се искаше да е така.Следобеда леля ми ми доиде на свиждане и искаше да разбере от някои какво е моето състояние тъй като на мен никои нищо не ми казва.Една от сестрите започна да и обяснява и по едно време чувам ами така е то като си лягат с този и онзи ще имат бяло течение и някакви си такива глупости който много ме вбесиха леля ми остана потресена.Ден понеделник някои все пак благоволи да ми направи иследвания и да ме прегледа на ултразвук след което се оказа че не виждат плода и ме накараха да си взема тест за бременост.Чертичката беще едвам забележима и лекарката ме попита дали съм сигурна че изобщо е имало втора черта когато съм правила първия си тест тогава вече ми идеше да се  #2gunfire и побесняла и отвръщам да взех един флумастер и си я нарисувах.След което вече реших че нямам място там обадих се на моя приятел и му казах да доиде да ме вземе.При изписването ми ми заявиха че тъи като не съм била бремена трябва да си платя такса за нощувките,а те как го разбраха това като ме приемат в събота а чак в понеделник ме прегледаха.Това беше моето наи лошо преживяване в живота ми.

# 571
  • Мнения: 9 103
Всичко това звучи ужасно.
Колкото и да ми е неприятно да го кажа, това е вторият случай, който чувам - и където лекарят е бил Мерджанов. Не мога да си обясня защо е такова отношението му към началната бременност, не знам...при предния случай за който знам, момичето е било с кървене и той директно я е отписал - във ВМИ я следяха известно време, а сега си гушка бебчето...
За Карагьозян не знам какво да кажа, преки наблюдения нямам...

Бубче, ти в момента бременна ли си - по лентичката ти съдя, че си. Всичко наред ли е в крайна сметка?

# 572
  • Мнения: 27
Да в момента съм щастливо бремена надявам се този път да не срещам трудностите които преживях.Единственото ми притеснение е че ембриона не отговаря на първия ден от последната ми менструация но се надявам това да не е проблем на 14 септември бях на гинеколог и видях пулсациите на бебчо  Laughing на 27 съм пак на лекар да видим дано всичко пак да бъде наред и да сме пораснали достатъчно.

# 573
  • Мнения: 9 103
Според мен е добре да си ходиш при твоя си лекар, когото посещаваш в момента - явно си му имаш доверие, разбира се ти си преценяш дали можеш да си го позволиш Hug
Наистина, в Кичука няма други лекари освен гореспоменатите...а и като цяло не мисля, че в Пловдив са останали лекари, които да са кадърни и да работят с касата (за гинеколози конкретно говоря...)
Желая ти безпроблемна бременност!

# 574
  • Мнения: 27
Благодаря ти много за искрените думи като цяло аз ще продължа да си ходя при моя гинеколог но ми казаха че трябва да си намеря лекар които да ми води женската консултация и да работи със здравната каса.Затова се допитах до вас ако знаете тогава някои в раиона на руски до Лайпцик защото там също ми е удобно като си ходя ри моя гинеколог мога да ходя и при другия много съм обаркана с това наше здравеопазване.

# 575
  • Мнения: 959
Дааа,във втора градска не приемат бременни с проблеми.Аз също имах неблагоразумието да отида там,като най-близко място.И аз не се сещам за лекар работещ с зк от кичука.

# 576
  • Мнения: 9 103
Сещам се за Снежана Топалова, кабинетът й е срещу кино Фламинго - по последни данни, работи с направления.
Добър специалист е. Често се споменава в белия списък на лекари.
Само й намери координатите тук из форума, за да се обадиш в кабинета и да питаш дали и кога работи с Касата.
  bouquet

# 577
  • Мнения: 8 242
Таз Топалова може да е добра като диагностик, но ми направи много лошо впечетление като бях на преглед, макар и не за бременност.. Беше много груба и сопната, независимо че прочетох тук за нея куп хвалебства.
Да не говорим, че като рабра че кърмя още съвсем спря да ми отговаря и на въпросите и.. почти ме изгони от кабинета набързичко  Rolling Eyes Изписа ми някакви свещички, които като я попитах съвместими ли са с кърменето ми отговори - Ми то няма нищо полезно в кърмата на тази възраст, стига се занимавай с това кърмене, голяма работа вече.. - Е това не очаквах от АГ да го чуя, ама  newsm78
Много странно..
Но не бих отишла повече при нея.

# 578
  • Мнения: 9 103
Знам, че е така Simple Smile
Бях пратила моя роднина при нея (с направление), беше я претупала набързо, беше я накарала да си плати ехографа Confused
Разбира се, ако идеш в Селена, няма да има подобно отношение, или пък ако си ходиш в частния й кабинет и си плащаш...

Съжалявам, както казах, не останаха лекари, при които може да се ходи с направление...

# 579
  • Мнения: 481
Е, момичета стига, не така! Останали са още такива лекари.
Аз от 3 години си ходя при д-р Велевски и съм много доволна от него. Работи си със Здравната каса, приема си в частния кабинет с направления, води женска консултация там, обръщал ми е винаги много голямо внимание и е бил много внимателен. Благодарение на него имам две хубави дечица, тъй като ако не беше той... не се знае какво можеше да се случи...
Останали са още свестни хора на този свят!   bouquet

# 580
  • Мнения: 9 103
Браво! Отдавна не бях чувала нищо за този лекар, не помня в кой то двата списъка се споменаваше - черния или белия...

Можеш да дадеш координатите му тук, за да ги използват момичетата, които си го изберат.

# 581
  • Мнения: 1 174
За първи път чувам някой да каже,че д-р Топалова се  държи сопнато и  е груба newsm78.Познавам поне 10 майки които са следили бременността си по ЗК при нея(включително аз и сестра ми) и никой не се е оплакал от такова отношение.Учудена съм,може би не и е било ден Simple Smile

# 582
  • Мнения: 9 103
Повечето мои приятелки са при нея - не са се оплакали, напротив.
Имам обаче и приятелки, които не биха стъпили повече при нея.
Познайте каква е разликата между двете групи Money

# 583
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Е, момичета стига, не така! Останали са още такива лекари.
Аз от 3 години си ходя при д-р Велевски и съм много доволна от него. Работи си със Здравната каса, приема си в частния кабинет с направления, води женска консултация там, обръщал ми е винаги много голямо внимание и е бил много внимателен. Благодарение на него имам две хубави дечица, тъй като ако не беше той... не се знае какво можеше да се случи...
Останали са още свестни хора на този свят!   bouquet

Само където няма кантар, плащаш си  част от изследванията, а иначе да - много е приказлив..., но ако ходиш и при друг доктор успоредно, става, за водене на консултация

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 15:30 от AIR

# 584
  • Мнения: 23
Здравейте на всички,
Някой смятал ли е колко излизат всички изследвания и други разходи (и неудобства), свързани с женската консултация, макар и ако е към здравната каса?
В частните клиники в Пловдив пълен пакет на услугата е около 600 лв.-от първия ден до раждането. Включени са и няколко изследвания, кото не ги правят на "държавното", както и съвсем достатъчно ехофрафски прегледи. Да не споменаваме и отношението, което получаваш и консумативите, които използват.
А точно това отношение на прехваления д-р Мерджанов ме отказа от него, въпреки, че много ми го препоръчваха. Той ме прегледа и набързо каза, че ембрионът бил с неправилна форма и бременността е твърде рискова, че нямам "жълто тяло"и т.н., с две думи - да не се надявам много. Тогава добри познати ме насочиха  към д-р Крумов, с който успях да разговарям само веднъж по телефона, но това "щастие"не ми се усмихна втори път. Така и не успях да си запиша час при него. Всичко това става до третия месец на бременността, през който имах переодично прокървявания и все пак ТРЯБВАШЕ да отида на ЛЕКАР. И така се озовах в ТОРАКС... след което вече пълноценно се наслаждавах на първата си бременност. И тази цена, ако не си заслужава...

Общи условия

Активация на акаунт