Какви кренвирши ядете и по какво ги избирате?

  • 20 154
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Привет,
Въпросът ми е в заглавието - какви кренвирши ядете и как си ги избирате? Единствената разлика, която виждам е ценова, но тя не е гарант за нищо. Какво мислите вие?
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 527
Е, писна ми днес от проучвания.

# 2
  • Мнения: 17
Не ядем кренвирши.

# 3
  • Мнения: 911
От години не ядем кренвирши.

# 4
  • Мнения: 244
Привет,
Въпросът ми е в заглавието - какви кренвирши ядете и как си ги избирате? Единствената разлика, която виждам е ценова, но тя не е гарант за нищо. Какво мислите вие?
Благодаря предварително Simple Smile
Не ядеме и ние кренвирши ОТ ГОДИНИ! Но в краен случай - само на "Тандем" (препоръчани са ми от специалист по въпроса!) и също "Докторские" (м-н Березка)

Потърси за пластмасовите кренвирши видеото в мрежата - беше репортаж на ТВ 7 или 7нюз .. с шеф Петров? Гадост!!! #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
Кремвирши "Народен".

# 6
  • Мнения: 10 874
По вкус ги избирам (както и останалата храна, която ям, не само конкретно кренвиршите). В последно време взимам на Деликатес-Житница. Други, които харесваме вкъщи: Сачи, Народен и Леки.

# 7
  • София
  • Мнения: 655
От известно време вече не консумираме кренвирши, но преди да ги спрем преди 2 години купувах единствено и само на "Тандем" най-вкусни ми бяха...

# 8
  • Мнения: 1 710
На "Лидъл" "Премиум" за около 10лв./кг. Избирам ги по вкус и да не ми седят като разложени в устата. Обичам да са хрупкави. Тези специално ги произвеждат "КФМ".

# 9
  • София
  • Мнения: 16 108
И у нас лидълските са на почит.
Понякога Кен, вкусни са ни  и луканковите им. Пържени са ни много вкусни.
Пробвала съм Тандем, не ми харесаха. Изобщо нищо тандемско не се одобри  в къщи.

# 10
  • Мнения: 139
изглежда не знаете как се произвеждат в наши дни, иначе НИКОГА нямаше да ги консумирате.

# 11
  • Мнения: 4 569
Привет,
Въпросът ми е в заглавието - какви кренвирши ядете и как си ги избирате? Единствената разлика, която виждам е ценова, но тя не е гарант за нищо. Какво мислите вие?
Благодаря предварително Simple Smile
Казвай какво ще ни рекламираш и да приключваме.  Stop

# 12
  • Мнения: 13 588
Рядко купувам, избирам само на ''Тандем''.

# 13
  • Мнения: 924
Не съм яла кренвирши от много години, също и салами. Не вярвам на марки и реклами. Всичко смелено е подозрително!

# 14
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 527
Автора никакъв го няма.  Thinking
Да дойде и каже той какви кренвирши яде.  Laughing

# 15
  • Мнения: 4 569
Той няма да ни каже; а ще ни препоръча (намигащ ематикон).

# 16
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Много рядко ям кренвирши,по принцип ги обичам,но ги избягвам
Преди години съм яла много хубави кренвирши в Прага и в Будапеща.
От българските понякога си купувам на Тандем или Леки,но много рядко/когато съм в България/.  bouquet

# 17
  • хасково
  • Мнения: 378
Избягвам да купувам, но ако се случи купувам на леки.

# 18
  • Мнения: 244
По вкус ги избирам (както и останалата храна, която ям, не само конкретно кренвиршите). В последно време взимам на Деликатес-Житница. Други, които харесваме вкъщи: Сачи, Народен и Леки.

Сачи, Народен и Леки са на една и съща фирма. Само овкусяването им ги прави що горе-долу ядни. Но не се лъжи, това са само химикали. В тях не знам въобще има ли месо ... #Crazy
От тази фирма (именуваше се преди доста време с ника "Царят на джунглата" или нещо подобно!) никога не купувам никакви продукти. Само чат-пат бутер-тесто (собственикът е един и същ)  #2gunfire
То всички кренвирши са по рекламата:
Първа седмица реклама: "КРЕНВИРШИТЕ ОТ МЕСО!"
Втора седмица рекламата е актуализирана: "А СЕГА И С ПОВЕЧЕ МЕСО!"

Всички тези производители (да не забравяме и магазините, където се продават!) са повече от алчни за максимална печалба при минимум себестойност, а за народа (потребителите) - пука им! Котките и кучетата не ги ядат - само ги помирисват и отминават. Затова ги пробвайте първо върху животните и после пробвайте и вие.
А хората, за съжаление с ниската си покупателна способност често са принудени да купуват подобни гнусотии, от който и да е било производител.
Та мисля, че отговорих изчерпателно на този господин, проучващ общественото мнение относно кренвиршите.

Последна редакция: сб, 02 май 2015, 12:52 от CVETETO3101

# 19
  • Мнения: 10 874
Защо не приемете, че хората са различни и всеки преценява какво да (не) яде? Rolling Eyes
Отговорих за себе си как си избирам храната. Аз никого не карам да се храни като мен, не ми е приятно и на мен да ми казват как да се храня.
Моята котка яде кренвиршите, които купуваме вкъщи. Whistling
И изобщо не разбирам защо винаги в такива теми се намират хора, които пишат само да обясняват колко било вредно нещо си. Ми те и цигарите са вредни и хората го знаят, но си пушат. Всеки си преценява как да живее.

Едит:
Не ядеме и ние кренвирши ОТ ГОДИНИ! Но в краен случай - само на "Тандем" (препоръчани са ми от специалист по въпроса!)
Затова ги пробвайте първо върху животните и после пробвайте и вие.
"Тандем" не ги харесвам особено и рядко взимам, но заради тези два поста реших да си направя експеримент с котката. Е, тя също не ги искаше.
И сега се чудя следващия път като реша да купя кренвирши, кого да послушам - тебе (респективно - специалиста по въпроса) или котката. newsm78
Сега и аз мога да дам няколко примера за близки мои хора, които се хранят здравословно и въпреки това в момента си имат здравословни проблеми и пият сума хапчета. Ама кому е нужно? Никаква гаранция няма за нищо. Нека всеки си живее живота както намери за добре. А и истината е, че в България и здравословната храна е под въпрос и там също няма гаранции, че не е дори по-вредна от тази, за която се пише постоянно, че е вредна. Confused Аз затова избирам по вкус. И това е правилното за мен. За друг е правилно друго и т.н. Затова сме различни. Peace

Последна редакция: сб, 02 май 2015, 16:01 от Лале в дъжда

# 20
  • София
  • Мнения: 16 108
Имах куче, което охотно хапваше кренвирши на Кен.
И въздуха е отровен, но не може да спрем да дишаме.
За цигарите - знае се, но се продават. Имам познати купуващи само еко, био, фермерски простотии. Ами пушат си и се надяват да живеят 150 год.
 

# 21
  • Мнения: 382
 Кренвирши вземаме, защото досега не съм срещнала дете да не е яло поне веднъж хот-дог. Купувам на КЕН , но от вакуумираната опаковка -по 3 бр./ вкусът им е като на кренвиршите преди 1989 и няма нищо общо с кренвиршите на същата фирма, които се продават на килограм/. Тъй като не понасям вкусът на пушек, винаги преди да ги приготвя беля кафявата коричка под опаковката. 

# 22
  • Мнения: X
Може би повече от 3 години не сме опитвали кренвирши, а много ги обичах. Забелязах, че почти всички познати ги отказаха през последната година и се чудих, как ги произвеждат още и кой ги купува. Колбасите са забравени отдавна.

# 23
  • Мнения: 2 755
Само Стара планина, без значение от кой производител.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Веднъж на високосна година ми се прияжда запечен кренвирш с кашкавал на парти-грила (ММ и детето не консумират). Тогава си взимам Бони по БДС.

# 25
  • Под звездите
  • Мнения: 1 303
Не консумираме малотрайни колбаси.
Работих 3год.в тази свера и такова нещо в дома ми няма да влезне.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Колбаси купувам рядко и само от Лидл. Там продават такива произведени в Германия. Не звучи добре, но нищо българско не смея да купувам.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 674
Лидълските, 80% месо. Едното дете много обича, просто може нищо друго да не яде.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 193
Препоръчаха ми непозната марка за мен-Попов, 100% свинско месо и сол е съдържанието.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 486
Скрит текст:

# 30
  • Мнения: 59
Едно дете попитало майка си:
-Мамо, сладоледа по- полезен ли е от кренвиршите?
-Синко, всичко е по- полезно от кренвиршите.
И въпреки че знам колко са вредно са ми мн вкусни и понякога си купуваме, най-често на Житница
 Но на сина ми не давам да яде, за разлика от една позната, която има син на годините на моя-2 годишен и редовно му прави кренвишова супа с пилешки кренвирши, а за закуска пастет
Разни хора, разни идеали
 

# 31
  • Мнения: 361
Веднъж с ММ решихме да си изберем кренвирши според състава, описан на опаковката. Приядоха ми се с лютеница покрай бременността, а по принцип от години не ям такова нещо. И уж, за да изберем най-читавите, седнахме да ги четем на витрината в "Кауфланд". Да ви кажа, такива съставки има, че Менделеев пасти да яде. И от тях преминахме към сходните варени наденици, като разлика в състава почти нямаше. Съдържаха същите химикали, едно към едно откъм наименования. Оказа се адска нелепост. Не можахме да различим кое какво е, всичко беше термин до термин. А колко бои има? А колко други химии, които сефте чух и видях. Уплаши ни се окото и се отказахме. Излиза, че каквото и да купиш, все е на базата на едни и същи боклуци. Затова и взимаме само от щанда нарязани меса, поне се вижда, че е месо, колкото и да е обработено. Млените истории са котка в чувал.

В този ред на мисли сега ми хрумна за възможността да си ги направим в домашни условия. Ето тук http://kulinar.bg/%D0%92%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1 … _l.a_i.77387.html са дали идея някаква. Мисля да пробвам някоя рецепта, все ще е по-добре от купеното.

# 32
  • Мнения: 1 213
Много отдавна не съм купувала - сигурно 4-5 години/може и повече/.

# 33
  • Мнения: 81
Едно време ,когато наблягах на хляба честичко ядях кренвирши. Но ми правеше впечатление, че не можех да ги ям без хляб. Просто ... и аз не знам. Все едно да ядеш масло без да е намазано на филия - ей тъй ... само масло.Не върви и това си е.
Обаче сега кренвиршите ги ям без хляб , без никакви проблеми. Явно оная месната съставка дето те кара да добавяш хлебец , просто липсва.
Или пък то самият хляб си е в кренвирша - две в едно... Simple Smile

От време на време си купувам кренвирши ,от най-скъпите. Кренвирши за два лева само на котките по улиците давам.

# 34
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Понякога купувам от тези
Скрит текст:
Пише, че са от пилешко, пуешко и бла-бла.. На вкус не са като другите, които се продават по магазините, може би не са пушени, не знам. Има ги в Метро и Кауфланд. Но в Метро са доста по-евтини към 5 - 6 лв.. Абе, гадост, ама му се прияжда на човек eat , кво да се прави. Кренвирши с горчица  eat и... бираа  Heart Eyes  Laughing .
Вижте това, смяла съм се с глас -
Сачи - кренвиршите от л***о  hahaha

# 35
  • Мнения: 5 289
И аз гледам да не купувам често, но като купувам са на Житница или Народен. Ами химия, не химия, нямаме възможност да ядем напълно здравословно. Гледам поне да не прекаляваме. Определено не купувам пилешки и пуешки, отвратителни са ми. И все пак за 5-6 лв. килото на кренвирша, при цена на свинското 4- 5 лв. се надявам поне малко от него да има  newsm78
То зеленчуци да не купуваме, че са с химикали, сокове и газирано да не купуваме, салами да не купуваме, чипсове, пуканки и подобни, бонбони и близалки, сиренето и кашклавала са изкуствени  newsm78 Ами какво да ядем  Confused Не можем да си позволяваме да купуваме само най-скъпото месо и био зеленчуци по 10 лв. килото  Rolling Eyes Нито да правя само фрешове. Така че каквото за всички, това и за нас. Гледам поне да ограничаваме най-най-вредните неща  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 361
Точно поради тези причини от няколко години живея с усещането, че съм вечно на диета. Свиква се, но не е там въпроса. Отвреме-навреме на човек му се прияждат и "нормалните" неща, които вижда по рафтовете. Не става все с четене на етикети, затова сме орязали 2/3 от масовия асортимент. Хубавото в случая е, че дори и някой път да си позволим някоя полутоксична глупост, то поне знаем, че няма да се отрази кой знае колко. Може би това е златната среда, знам ли.

# 37
  • Мнения: 598
Ние кремфирши не ядем. Вкусни са ви защото съдържат Е621.

# 38
  • София
  • Мнения: 38 674
Специално за Е621 съм много внимателна и съм си намерила някои колбаси и пастети без него.

# 39
  • София
  • Мнения: 15 486
http://letidor.ru/article/glutamify_30326/За който му е интересно, може да прочете.

# 40
  • Мнения: 81
Добре де, едно време пак ли са слагали мононатриев глутамат в пастета? Защото скоро се зачетох в етикета и имаше. Изненадах се. Изненадах се, защото мислех, че тази добавка се слага на нещо ,което няма никакъв вкус иначе. А пастета той си има вкус - на черен дроб. Нали все пак това му е основната идея - пастета е черен дроб с добавки. Е той пастета си мирише на дроб - усеща се. За чий чеп му е тоз глутамат.

2152 година . Случаен разговор между сервитьорки.
-Е хубаво де, туй нещо сега вредното ,защо не са се сетили навремето да го разкарат от храните . Заради тях сега ,в оцетника на масата, освен оцет,олио и сол , сме принудени да слагаме и мононатриев глутамат. Да може хората да си ръсят на яденето.
-Ами те са се сетили, ама като го махнали и после никой не щял да им яде продуктите.
-Е що не са ги яли?
-Ми щото свикнали на глутамата.
-Еми що по-рано не са го махнали?

То като се замисли човек - май още със първото му слагане и нещата са били обречени.
Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 38 674
Днес намерих страхотни детски кренвирши в Лидл!
93% месо, сол и май това беше.

# 42
  • София
  • Мнения: 16 108
Да, нов асортимент са в Лидл.
Но дали са само от горните съставки или другите не ги пише....
Сигурно рядко, в умерени количества няма да навредят.
То и въздуха е пълен с отрови, но дишаме.

# 43
  • Мнения: 2 755
А тези, лидълските  кренвирши дали съдържат нитритна сол, може ли да погледнеш? Отдавна търся колбас без нея и до сега не съм срещала. Казват, че разрешената доза от нея е 1000 пъти над безопасната.
 Колкото до цената - от нея не може да съдите за съдържанието. Кренвиршите без растителни добавки обикновено са опаковани и много рядко могат да се намерят в насипно състояние. Което пък не значи, че повечето от опакованите не са боклуци. Трябва да се четат етикетите.

# 44
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Не ядем  кренвирши.😁😁😁

Общи условия

Активация на акаунт