Какви кренвирши ядете и по какво ги избирате?

  • 20 229
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 569
Той няма да ни каже; а ще ни препоръча (намигащ ематикон).

# 16
  • София/Испания
  • Мнения: 1 506
Много рядко ям кренвирши,по принцип ги обичам,но ги избягвам
Преди години съм яла много хубави кренвирши в Прага и в Будапеща.
От българските понякога си купувам на Тандем или Леки,но много рядко/когато съм в България/.  bouquet

# 17
  • хасково
  • Мнения: 378
Избягвам да купувам, но ако се случи купувам на леки.

# 18
  • Мнения: 244
По вкус ги избирам (както и останалата храна, която ям, не само конкретно кренвиршите). В последно време взимам на Деликатес-Житница. Други, които харесваме вкъщи: Сачи, Народен и Леки.

Сачи, Народен и Леки са на една и съща фирма. Само овкусяването им ги прави що горе-долу ядни. Но не се лъжи, това са само химикали. В тях не знам въобще има ли месо ... #Crazy
От тази фирма (именуваше се преди доста време с ника "Царят на джунглата" или нещо подобно!) никога не купувам никакви продукти. Само чат-пат бутер-тесто (собственикът е един и същ)  #2gunfire
То всички кренвирши са по рекламата:
Първа седмица реклама: "КРЕНВИРШИТЕ ОТ МЕСО!"
Втора седмица рекламата е актуализирана: "А СЕГА И С ПОВЕЧЕ МЕСО!"

Всички тези производители (да не забравяме и магазините, където се продават!) са повече от алчни за максимална печалба при минимум себестойност, а за народа (потребителите) - пука им! Котките и кучетата не ги ядат - само ги помирисват и отминават. Затова ги пробвайте първо върху животните и после пробвайте и вие.
А хората, за съжаление с ниската си покупателна способност често са принудени да купуват подобни гнусотии, от който и да е било производител.
Та мисля, че отговорих изчерпателно на този господин, проучващ общественото мнение относно кренвиршите.

Последна редакция: сб, 02 май 2015, 12:52 от CVETETO3101

# 19
  • Мнения: 10 874
Защо не приемете, че хората са различни и всеки преценява какво да (не) яде? Rolling Eyes
Отговорих за себе си как си избирам храната. Аз никого не карам да се храни като мен, не ми е приятно и на мен да ми казват как да се храня.
Моята котка яде кренвиршите, които купуваме вкъщи. Whistling
И изобщо не разбирам защо винаги в такива теми се намират хора, които пишат само да обясняват колко било вредно нещо си. Ми те и цигарите са вредни и хората го знаят, но си пушат. Всеки си преценява как да живее.

Едит:
Не ядеме и ние кренвирши ОТ ГОДИНИ! Но в краен случай - само на "Тандем" (препоръчани са ми от специалист по въпроса!)
Затова ги пробвайте първо върху животните и после пробвайте и вие.
"Тандем" не ги харесвам особено и рядко взимам, но заради тези два поста реших да си направя експеримент с котката. Е, тя също не ги искаше.
И сега се чудя следващия път като реша да купя кренвирши, кого да послушам - тебе (респективно - специалиста по въпроса) или котката. newsm78
Сега и аз мога да дам няколко примера за близки мои хора, които се хранят здравословно и въпреки това в момента си имат здравословни проблеми и пият сума хапчета. Ама кому е нужно? Никаква гаранция няма за нищо. Нека всеки си живее живота както намери за добре. А и истината е, че в България и здравословната храна е под въпрос и там също няма гаранции, че не е дори по-вредна от тази, за която се пише постоянно, че е вредна. Confused Аз затова избирам по вкус. И това е правилното за мен. За друг е правилно друго и т.н. Затова сме различни. Peace

Последна редакция: сб, 02 май 2015, 16:01 от Лале в дъжда

# 20
  • София
  • Мнения: 16 196
Имах куче, което охотно хапваше кренвирши на Кен.
И въздуха е отровен, но не може да спрем да дишаме.
За цигарите - знае се, но се продават. Имам познати купуващи само еко, био, фермерски простотии. Ами пушат си и се надяват да живеят 150 год.
 

# 21
  • Мнения: 382
 Кренвирши вземаме, защото досега не съм срещнала дете да не е яло поне веднъж хот-дог. Купувам на КЕН , но от вакуумираната опаковка -по 3 бр./ вкусът им е като на кренвиршите преди 1989 и няма нищо общо с кренвиршите на същата фирма, които се продават на килограм/. Тъй като не понасям вкусът на пушек, винаги преди да ги приготвя беля кафявата коричка под опаковката. 

# 22
  • Мнения: X
Може би повече от 3 години не сме опитвали кренвирши, а много ги обичах. Забелязах, че почти всички познати ги отказаха през последната година и се чудих, как ги произвеждат още и кой ги купува. Колбасите са забравени отдавна.

# 23
  • Мнения: 2 755
Само Стара планина, без значение от кой производител.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Веднъж на високосна година ми се прияжда запечен кренвирш с кашкавал на парти-грила (ММ и детето не консумират). Тогава си взимам Бони по БДС.

# 25
  • Под звездите
  • Мнения: 1 309
Не консумираме малотрайни колбаси.
Работих 3год.в тази свера и такова нещо в дома ми няма да влезне.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Колбаси купувам рядко и само от Лидл. Там продават такива произведени в Германия. Не звучи добре, но нищо българско не смея да купувам.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 057
Лидълските, 80% месо. Едното дете много обича, просто може нищо друго да не яде.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 193
Препоръчаха ми непозната марка за мен-Попов, 100% свинско месо и сол е съдържанието.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 504
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт