Сладкарничка за книги - тема 41

  • 21 862
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 243
 Ули, 4 часа на фона на вашите 5 минути си е много.  Laughing
Аз сега засичам и са минали 4 часа, по-нататък ще пиша пак.  Laughing

# 736
  • Мнения: 10 705
Ох, и аз слънчасах днес  Crazy
То бива жега и обичам да е 32-33 С, но така изведнъж ми дойде в повече  Joy
Разходихме се, хапнахме агънце, както повелява традицията, ходихме даже и на селски панаир, голяма веселба  Laughing

За Цари Мали Град аз поради други причини не успях да се кача. Това, което видях обаче, ме кара да мисля, че обектът е на границата на кича, ако не и една-две крачки във кича  Rolling Eyes Дано да греша и като отида следващия път да съм с друго мнение.
По същия начин се разочаровах от прехвалената Тракийска гробница в Александрово. Ами то там нищо автентично няма на практика! Пак са усвоявани пари /там не европейски, а японски/, пак е осигурен някакъв поминък на населението, но е едно нищо! Да гледам фотоси мога и в Гугъл. А имаше автобуси от Русе и от Варна чак  Shocked Ами ако се бях вдигнала от ма*ната си, за да видя глинени макети и фотоси, щеше да ме е яд!
В Цари Мали град ми се струва същата история ... Дано да греша!

Александра, вашият край е съвършено друга бира!  Heart Eyes
Предполагам си обиколила забележителностите - Татул, Харман Кая, Гъбите, Вкаменената гора и т.н. Ето това са места, които човек си заслужава да посети! А не макети и гипсокартонени "забележителности" , забележителни само с това, че са усвоили някакви пари  Confused
Извинявам се, ако съм крайна ...  Blush

# 737
  • Мнения: 10 910
Миж, аз съм на твоето мнение.
Тази гробница, която споменаваш даже не съм я чувала.
Обаче миналата година ходихме в една до Свиленград, до с. Мезек, която беше страхотна. Нищо не бяха променили с изключение на осветление и холограми на предметите по стените, които бяха взели за изследвания.
И новите, които откриха между Казанлък и Шипка бяха в оригиналния си вид, но аз съм ходила там преди 10 години (леле не трябваше да го смятам...)

Скарамуш, 4- те часа са си като денонощие наистина  Mr. Green

# 738
  • Мнения: 10 705
Тази гробница, която споменаваш даже не съм я чувала.

http://www.alexandrovo.com/bg/
Открита е от Китов. Но когато той е отишъл, тя, разбира се отдавна е била плячкосана. Разгледаш ли сайта, все едно си била там  Laughing
Мезек ми е една от следващите дестинации, както и вила Армира  Hug

# 739
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Лу, аз съм лаик, нямам идея, как и кое е правилно, просто си мислех тогава, че щеше да е добре поне да ставаше ясно, какво точно са намерили и възстановили Simple Smile


Ули, да това си е минус на възстановката определено. И аз съм обикновен лаик, но Цари Мали град си ми е напълно ок като визия. Модернизирана е факт, но на фона на хилядите направо занемарени археологически обекти в България, до които дори няма как да стигнеш понякога, предпочитам такъв изглед.  Laughing

За трайността на Мосю Ли имай предвид, че говорим за цитрус все пак. Аз не съм срещала парфюм от тази група, който да се усеща повече от 4-5 часа. В Парфюмната тема много пъти сме обсъждали колко по-лесно се изпаряват свежите композииции в сравнение с "атомните бомби" - шипри, туберози и т.н
Та в този смисъл Мосю Ли е траен за своя вид.  Laughing

# 740
  • Мнения: 10 910
В Мезек открихме и друга изба, не катаржина Simple Smile пак е мезек, но изписано на кирилица, има ги в каса вино за моя радост. Мерлото и розето им са чудни Simple Smile

# 741
  • София
  • Мнения: 4 900
Юхууу  Hug
Страхотен ден имахме с Тони! Пръснах една внушителна сума пари, но си заслужаваше.
В най-голямата жега ние бяхме у МолУ на хладничко, обядвахме там, гледахме много сладурското филмче "Камбанка и легендата за приказния звяр", купих му после две играчки и две детски книжки, ядохме сладолед, взех му и три!!! чифта сандали  Crazy (но няма да го мисля цяло лято сега  Mr. Green). Бяхме на кафенце на зелена ливадка и се прибрахме.
Взех книжката на моето другарче. В Ориндж ме гледаха странно като извадих списъка и казах да ми извадят всичките книги, за да си избера коя да взема  hahaha
Купих и част от допълненителната изненадка; а другата част я чакам по Джонатан в петък  Laughing
Имам една грешчица в покупките, Нелчето ме поправи с SMS и сега едно друго момиче ще бъде оподарено извън играта.
Ха сега да ви видя, като нищо не казАх  Mr. Green Laughing

Бъбълче, не успяхме, мила  Sad Много окъсняхме и трябваше да се прибираме.
В неделя ще наваксаме  Hug

Нелче, благодаря ти за милите думи  Blush
Моята майка има една приказка: "Искаш ли да знаеш истината, питай децата!"
Тази неподправена детска радост вчера ми беше като дар; летях после през целия ден  Heart Eyes
Благодаря ти и че ми беше жокера "Обади се на приятел"  Mr. Green Hug

Ето го първият писък на радост в темата - на Мери!
Ехааааа, започнаха се емоциите  Party Heart Eyes
Мери, как ще издържиш бре??? Отваряй пакета!

Лоти, ще ти пиша ЛС за срещата. Много ще се радвам да те видя отново  Heart Eyes Hug

Точке, заподозрях те за мое другарче  search

Слив, Тони живо се интересува ще идваш ли на срещата и ще вземеш ли Марти, защото иска да играе с него с новите си карти Ю-Ги-Йо, които му купих днес  Crazy Flutter

Петя сърчице, случаааайно да беше днес в Мол-а на Цариградско  newsm78
Мисля, че те мернах там на последния етаж. Беше с двама мъже и едно дете на маса в Kette, но не съм  сигурна, че беше ти, защото бързахме с детето да влизаме в киното, а бяхме помъкнали страшно много багаж. Ако кажеш сега, че си била ти, ще се изям от яд  doh

Мариеткеееее, пак  красоти, пак майсторство  Crazy !
Страшна си, да знаеш!  Hug

Отивам да подготвям новата тема  Wink Hug

# 742
  • Берковица
  • Мнения: 475
Момичета, днес имам имен ден да се почерпите



 За срам не съм чела всичко, вчера и оня ден ден на работа, днес празнувахме, а сега отивам нощна смяна.

# 743
  • София
  • Мнения: 6 210
Гани, изядох шоколадовите бонбони, сложи други за момичетата  Grinning Hug!
Аз пак излизах за кратка разходка. Взех част от некнижната изненада за моето другарче и много се надявам да се й се зарадва и да я оцени (ще пиша по-нататък защо  Mr. Green).
Книжката му трябва да дойде утре. Надявам се този път да е по Джонатан, а не по граф Дракула  hahaha.

# 744

Общи условия

Активация на акаунт