Колоидна киста в мозъка

  • 4 022
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте,откриха ми колоидна киста в мозъка,лекарят (д-р Емануил Найденов,неврохирург в "Иван Рилски") каза,че е добре да се премахне,но не е спешно.Може ли някой да ми каже нещо повече за операцията,има ли опасност,бързо ли е възстановяването,има ли алтернативен начин за лечение?

# 1
  • Мнения: X
Аз бих потърсила и второ мнение.

# 2
  • u doma
  • Мнения: 170
Не знам какво е колоидна киста , но аз също имам киста в мозъчните стомахчета . Оперираха ме август 2013 в " Иван Рилски " в неврохирургия : д-р Хаджиянев и доц . Бусарски . Бях много , много изплашена и не знаех какво ме очаква , защото при мен ме можеше да се чака . Имах силен световъртеж , гадеше ми се и други неразположения . Аз имам и други операций , нямам злъчка , апандисит , извънматочна бременност , но тази операция беше най - леко преживяна от мен . Самата операция трае около 2 часа , държат те в реанимация докато излезеш от упоика , и на четвъртия ден ме изписаха . Златни ръце имат тези лекари , всичко мина много леко . Не се тревожи .

# 3
  • Мнения: 64
Не знам какво е колоидна киста , но аз също имам киста в мозъчните стомахчета . Оперираха ме август 2013 в " Иван Рилски " в неврохирургия : д-р Хаджиянев и доц . Бусарски . Бях много , много изплашена и не знаех какво ме очаква , защото при мен ме можеше да се чака . Имах силен световъртеж , гадеше ми се и други неразположения . Аз имам и други операций , нямам злъчка , апандисит , извънматочна бременност , но тази операция беше най - леко преживяна от мен . Самата операция трае около 2 часа , държат те в реанимация докато излезеш от упоика , и на четвъртия ден ме изписаха . Златни ръце имат тези лекари , всичко мина много леко . Не се тревожи .
Благодаря ти ужасно много за споделеното мнение.Аз също съм ужасно изплашена,само при мисълта,че е операция на мозъка ми става лошо.Записах си час за 08.05 (този петък),надявам се и аз да имам твоя късмет,пък и съм чувала,че в "Иван Рилски" са най-добрите специалисти.

Катя,операцията ти с ендоскоп ли е била?

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 00:51 от AnMary

# 4
  • u doma
  • Мнения: 170
Да . Имам малък разрез на главата над дясната вежда , около 5-6 см.

# 5
  • Мнения: 64
Благодаря ти   bouquet

# 6
  • u doma
  • Мнения: 170
Какво стана , как мина прегледа ?

# 7
  • Мнения: 64
Какво стана , как мина прегледа ?

Всичко е наред, оперираха ме и докторите казаха, че са успели да премахнат цялата киста.
На третия ден бях на крака и започнах да ходя на работа.Много ме беше страх, а се оказа, че е нямало защо.
Препоръчвам с две ръце болницата "Иван Рилски", ако имате подобен на моя проблем.
Поздрави и благодаря отново за бързите отговори!!   bouquet

# 8
  • u doma
  • Мнения: 170
Супер ! Много се радвам за теб ! Тия доктори са страхотни и , като хора и като специалисти . Поздрави от мен !  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 724
Какво стана , как мина прегледа ?

Всичко е наред, оперираха ме и докторите казаха, че са успели да премахнат цялата киста.
На третия ден бях на крака и започнах да ходя на работа.Много ме беше страх, а се оказа, че е нямало защо.
Препоръчвам с две ръце болницата "Иван Рилски", ако имате подобен на моя проблем.
Поздрави и благодаря отново за бързите отговори!!   bouquet
Би ли споделила кой лекар точно те оперира?

# 10
  • Мнения: 64
Какво стана , как мина прегледа ?

Всичко е наред, оперираха ме и докторите казаха, че са успели да премахнат цялата киста.
На третия ден бях на крака и започнах да ходя на работа.Много ме беше страх, а се оказа, че е нямало защо.
Препоръчвам с две ръце болницата "Иван Рилски", ако имате подобен на моя проблем.
Поздрави и благодаря отново за бързите отговори!!   bouquet
Би ли споделила кой лекар точно те оперира?
Найденов и Минкин

# 11
  • Мнения: 2
Здравейте, на мен също ми отркиха киста в мозъка. Лекарят от Иван Рилски каза, че е пинеална киста и, че се налага операция. След това второто мнение от Света Анна беше, че е колоидна киста и че трябва да се проследява, а не да се оперира веднага. Казват че кистата е голяма около 2 см. Усещам напрежение в главата и ушите, а от скоро имам и проблеми със зрението. Моля за съвет някой, който е минал през това.

# 12
  • Мнения: 2
Какво стана , как мина прегледа ?

Всичко е наред, оперираха ме и докторите казаха, че са успели да премахнат цялата киста.
На третия ден бях на крака и започнах да ходя на работа.Много ме беше страх, а се оказа, че е нямало защо.
Препоръчвам с две ръце болницата "Иван Рилски", ако имате подобен на моя проблем.
Поздрави и благодаря отново за бързите отговори!!   bouquet
Би ли споделила кой лекар точно те оперира?
Найденов и Минкин

Здравейте, на мен също ми отркиха киста в мозъка. Лекарят от Иван Рилски каза, че е пинеална киста и, че се налага операция. След това второто мнение от Света Анна беше, че е колоидна киста и че трябва да се проследява, а не да се оперира веднага. Казват че кистата е голяма около 2 см. Усещам напрежение в главата и ушите, а от скоро имам и проблеми със зрението. Моля за съвет някой, който е минал през това.

# 13
  • Мнения: 227
Какво стана , как мина прегледа ?

Всичко е наред, оперираха ме и докторите казаха, че са успели да премахнат цялата киста.
На третия ден бях на крака и започнах да ходя на работа.Много ме беше страх, а се оказа, че е нямало защо.
Препоръчвам с две ръце болницата "Иван Рилски", ако имате подобен на моя проблем.
Поздрави и благодаря отново за бързите отговори!!   bouquet
Колко време е продължила операцията? И как протича ендоскопската такава?
Откриха ми колоидна при ямр, което правя да следя неврином на ушен нерв. Моята, за премахване на част от неврином, беше в Иван Рилски, но беше консервативна, с близо 6 часа продължителност. След това 2 седмици се възстановявах. Като цяло не беше приятно.
Кистата мисля да я следя да сега, понеже още нямам симптоматика.

Общи условия

Активация на акаунт