Раждане със секцио - 5

  • 77 822
  • 305
  •   1
Отговори
# 90
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Rafleziq, имала ли си такива оплаквания с болки в кръста и краката преди да забременееш? Възможно е да се дължи на това, че вече не си бременна и има рязка измяна на центъра на тежестта на тялото. Може и да има връзка с упойката, ако си била със спинална/епидурална. Да е засегнала нещо.  Thinking
Разрови се в интернет за това как трябва да бъде добрата стойка по принцип.
Препоръчвам ти горещо и боуен терапия. Чак съжалявам, че когато родих първото си дете не бях и чувала за нея. Много тежки моменти щеше да ми спести. Crazy

# 91
  • Мнения: 123
имам схващания на краката от време на време от малка и то не са само изтръпвания а бодежи и все едно с нещо пробиват крака ми през ходилото по цялата дължина, такова е усещането.
Иначе бях с пълна упойка.
Вчера си легнах като по чудо с една грейка и дори заспах. Днес сутрин като нахраних детето , опитах пак с грейката но ефект нямаше и се наложи да спя полуседнала на дивана. Добре, че мъжете не раждат, сигурно щяха да се пречупят още в началото :ДДД

# 92
  • Варна
  • Мнения: 931
Бягай на невролог, докато не си се влошила.

# 93
  • Мнения: 123
Бягай на невролог, докато не си се влошила.

Бях отишла при джипито си , исках направление за невролог, но ме пита дали кърмя и не ми даде такова. Понеже кърмя, сигурно ще ми предпишат някакви лекарства , знам ли.


# 94
  • Мнения: X
Може да е физиотерапия,  не е задължително да са хапчета. Пък и все трябва да има нещо съвсместимо с кърменето.

# 95
  • Мнения: X
Хубава работа, това, че кърмиш каква пречка е да те прегледа специалист?!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 931
Дори и да кърмиш, пак можеш да отидеш. Нека се разбере, какъв е проблема, пък със специалиста ще се разберете за терапията (било то и медикаментозна) и кърмето.

# 97
  • Мнения: X
Не е по темата, но се ядосах.
Скрит текст:
По-миналата година отивам на дежурен УНГ в ИСУЛ по спешност (бяха празници) със силно пищене в ушите след възпаление. Преглежда ме, пише рецепта. Направих грешката да спомена, че кърмя. "Ами тогава не мога да Ви изпиша нищо" - смачква рецептата и - в коша. После проверявах лекарството в нета - напълно съвместимо с кърменето. Само че почти никой лекар не го вълнуват тези неща - или ти казва да спреш да кърмиш, или не иска да те лекува.

# 98
  • Мнения: 123
Може би е превантивна мерка, с цел евентуално да няма някакъв ефект при бебето в последствие. Не искат поемат отговорност. newsm78

# 99
  • Мнения: X
Нали това казвам - не желаят да се информират, не желаят да се занимават и не им дреме.

# 100
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Боуен терапията е напълно съвместима с кърменето, даже се прави по време на бременност както и на съвсем новородени бебета.  Peace
Джи-пито щях да кажа да си "гледа работата", но очевидно не го прави.
Ако държиш толкова да те види невролог отиди на частен прием.

# 101
  • Мнения: 11
За тези, на които им предстои планирано секцио, спокойно! За мен контракциите са много по-болезнени от следоперативните болки. Само дето възстановяването наистина беше дълго и за второто си дете пак бих пробвала вагинално раждане, ако имам възможност.

Да разкажа и за моето преживяване.
Наложи се секцио по спешност след 14 часа редовни контракции, заради тахикардия на плода. Много е гадно да ти поставят катетър, но не е нетърпимо. Всичко стана супер бързо и ме вкараха в операционната с пълна упойка. Обаче след няколко поредни часа крещене от болка (бяхме сами в родилна зала с ММ и можех спокойно да си викам), упойката беше едва ли не добре дошла. След операцията (тя беше в 4 следобед) прекарах нощта в реанимация и още на следващата сутрин ме вдигнаха от леглото, даже ме вкараха под душа (и инструкциите бяха да се къпя няколко пъти на ден!!!), махнаха катетъра и... от кръвните изследвания се оказа, че имам инфекция в коремната кухина. Почнаха едни антибиотици през системата, нон-стоп температура.. Докторите предположиха, че инфекцията се е получила заради преносването (родих 41+0) и зелените води, които при секцио няма как да не е разлеят около разрезите по време на операцията.

И това къпане по 2-3-4 пъти на ден, обливането на разреза с вода и сапун, много ми беше странно как го позволяват, че и инструктират! Имала съм операция и преди и беше голямо пазене да не намокря раната доста дълго време..  Десетина дни след секциото от раната започна да тече прозрачна розова течност, яко се изплаших. Оказа се серома, течността е основно кръвна плазма. Три пъти ходих да ме прегледат, всеки път "то е нормално, само ще се оправи", мазах с локален антибиотик, отне точно един месец да заздравее и сега белегът е много много гаден.

За финал: по възможност не бих си причинила секцио втори път, освен ако не е по медицински причини.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 917
За пръв път чувам рана да се мокри,къде е било раждането?

# 103
  • София
  • Мнения: 11 784
Нямаше ли водоустойчива лепенка? Как така разреза да обливаш?

Аз също минах през спешно секцио и не мога да се съглася че болките от контракции са по-леки от болките от раздвижването. За мен това беше малък ад.

# 104
  • Мнения: X
Аз пък се съгласявам веднага. Кофти е раздвижването, но е контролирана болка, почиваш си. Аз пробвах с първото дете да родя нормално, не знаех къде се намирам от болка. С второто си казах - никакви опити. Да, ама ми изтекоха водите и пак целия ужас наново. Явно си зависи от силата на контракциите, ми е извода Simple Smile.

Мацето, че ние говорим за едно и също или ти не си се изразила правилно.

Общи условия

Активация на акаунт