Розацея - тема 2

  • 117 336
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 958
Да мисля че бях писала за това преди, даже някои хора така си лекуват розацеата.
Аз си го бях поръчала, но при мен явно няма такъв проблем, защото то ми образува киселини и съвсем лаишки реших че моята киселиност е ок и няма нужда от вдигане. Иначе логиката е че при много хора не се произвежда достатъчно киселина за разграждане на храната особено месото и за това е добре да се подпомага с добавки. Този бетаин мирише много неприятно и съвет от мен никога не го взимай без храна, и се храни обилно когато го взимаш, не салата а сериозна мръвка, поне в началото.

# 31
  • Мнения: 2 576
l'etrangere и аз преди много често имах киселини (даже на лекар ходих),но от както спрях глутена и направо като с магическа причица изчезнаха  Mr. Green

Скрит текст:
Момичета да ви се оплача,че май не мога без млечните.Колко пъти вече се опитвах да ги спра  ooooh!
Ям по съвсем мъничко овче мляко и от време на време по мъничко сирене и кашкавал.Прясното мляко съм го спряла.
Някакви идеи как да ги спра  newsm78 ?
Закуската ми е голям проблем ,понеже закусвам кис.мляко,а ако го спра какво да ям...освен за яйца друго не се сещам...
Не ги консумирам в големи количества,но много ми се иска да ги спра напълно  Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 746
За HCI - бях чела, че всеки сам определя дозата си. Препоръчва се да се започне с една таблетка и ако се чувстваш ОК, следващия път да пиеш 2 таблетки и така докато почувстваш киселини. Така предишната доза е твоята. Приемаш установената доза, докато започнеш да чувстваш киселини, тогава започваш да намаляваш. И аз бях попаднала на мнения, че хора така са си излекували розацеята. За други бях чела, че само с Витамин Б са успели. Определено, розацеята явно е проявление на индивидуален проблем.

Аз засега ограничавам глутен и сьомга, защото кръвни изследвания ми показаха, че към тези храни имам непоносимост.

# 33
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Мерси, момичета за информацията за бетаин-хидрохлорида и за съветите Simple Smile
Алекс-Вики, закусвам с готвено и салата - месо с позволени зеленчуци и сурови зеленчуци и плод. На мен любима здравословна закуска ми беше овесени ядки с кисело мляко, мед, стафиди, орехи и боровинки, освен това и разни тестени неща, но сега не ги ям.
Може да пробваш като Джоя - яйца и бекон и др.
Chancy, тестове за алергия към храни ли си си правила?

# 34
  • Мнения: 2 576
Благодаря за идеите  Hug
Ще пробвам,дано този път ми се получи  Embarassed

# 35
  • Мнения: 746
Chancy, тестове за алергия към храни ли си си правила?

не за алергии, а за непоносимост, защото при алергиите се обриваш, задушаваш и т.н., а при непоносимостта може ефектът да е подут корем, несваляеми килограми, кожни проблеми и т.н.

# 36
  • Мнения: 5 080
Chancy, тестове за алергия към храни ли си си правила?
Такъв тест ли -
Тест за хранителна нетолерантност  ?
Скрит текст:
И аз бях решила преди време да го правя, но като прочетох мнения относно точността му в условията и практиката на бг лабораториите, се отказах. Преди години е имало такъв тест на цена 500 лв. и са изпращали кръвните проби в някаква чуждестранна лаборатория. Сега не е така.

Във връзка с лабораториите, един познат ми показваше пълните си кръвни изследвания  от Турция - 4 стр и половина Shocked тези, които му пускаха у нас нас - 1 1/2 стр.

Иначе тестът е наистина мн информативен за диетуващи и такива с хранителни реакции, стига да е истинен (все пак струва 200 лв.)

# 37
  • Мнения: 746
Chancy, тестове за алергия към храни ли си си правила?
Такъв тест ли -
Тест за хранителна нетолерантност  ?
Скрит текст:
И аз бях решила преди време да го правя, но като прочетох мнения относно точността му в условията и практиката на бг лабораториите, се отказах. Преди години е имало такъв тест на цена 500 лв. и са изпращали кръвните проби в някаква чуждестранна лаборатория. Сега не е така.

Във връзка с лабораториите, един познат ми показваше пълните си кръвни изследвания  от Турция - 4 стр и половина Shocked тези, които му пускаха у нас нас - 1 1/2 стр.

Иначе тестът е наистина мн информативен за диетуващи и такива с хранителни реакции, стига да е истинен (все пак струва 200 лв.)

http://www.detoxcenter.eu/diagnostiki/imupro-testove-za-hranitel … alergiya-tip-iii/
Аз си направих този. Те го наричат хранителна алергия от забавен тип. Има три вида - имупро 100,200 и 300. Поради финансови причини, аз си направих 100, защото той обхваща основните храни (около 90 мисля бяха) и беше най-евтин от трите, макар и скъп за мен. Пробите се пращат в Германия, там се правят изследванията. Резултатите ми са в около 20 страници сумарно с подробрен анализ. Доволна съм.
Предполагам, че и на други места правят този тест, аз избрах в този център, че ми го бяха похвалили вече.

# 38
  • Мнения: 15
тестовете от алергията положителни ли са?

# 39
  • Мнения: 5 080
Meri, в предходните няколко поста е описана разликата между алергия и непоносимост към дадена храна и т.н.

_______________________________________

Възпалителен фактор на храните -
Най-важното за връзката между храните и имунната система


И една статия като предложение към Chancy   Заместители на глутена


Последна редакция: сб, 16 май 2015, 08:22 от Фръц!

# 40
  • Мнения: 2 576
Момичета да ви се похваля  Flutter
Скрит текст:
Направих си един буркан краставици и един буркан с чушки,моркови,лук и чесън по рецептата за дива ферментация която беше споделила l'etrangere.Идеално се получиха и мноого вкусно.
Вече си хапвам пробиотични зеленчуци  пълни с ензими  newsm44

# 41
  • Мнения: 1 495
Абе момичета чакайте да ви питам- вие имате ли зачервяване на ушите все едно ви горят? Вчера излязохме уж на реазходка, навън не беше толкова топло, но в колата беше адския задух, докато се проветри и ми пламна веднага лицето, та и ушите. Почувствах се все едно горя цялата и имам топла вълна. Мязах на клоун като се погледнах  Sad. Почнах вече и да получавам комплекси от това зачервяване.

# 42
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Момичета да ви се похваля  Flutter
Скрит текст:
Направих си един буркан краставици и един буркан с чушки,моркови,лук и чесън по рецептата за дива ферментация която беше споделила l'etrangere.Идеално се получиха и мноого вкусно.
Вече си хапвам пробиотични зеленчуци  пълни с ензими  newsm44

 Много се радвам за теб, пък аз съм за сочене с пръст, защото се излагам и пия пробиотик от аптеката и нищо не съм сложила в буркан още  Embarassed
Поне имаме потребителка, която е пробвала и потвърдила рецептата като успешна в твое лице  Hug и дано помага!

Елизабет, когато дойде флаша - този прилив на топлина, кръв или не зн. какво е точно и ушите ми се зачервяват, усещам ги, че горят. Просто има ситуации, в които се оприличавам на хамелеон, толкова бързо мога да почервенея. Дишай дълбоко, отваряйте прозорци, носи вода и пийвай, друго не знам какво да те посъветвам. Ако си нервна си купи валериан.

Момичета, аз си карам по протокола, казах ви вече, правя нарушения, но като цяло съм много принципна. И слабея, което не ме радва много, но това е много успешен начин за отслабване, който го вълнува.
Пия си пчелния прашец, пия витамин ц, бирена мая и почнах синбиотик биобаланс.
Евтините храносмилателни ензими в аптеките имат лактоза и др. добавки, така че ще си взема нещо онлайн, с по-пречистен състав.
Като цяло състоянието ми е много по-добре от преди, особено сравнено с март и април, но все още се мажа - първо с фактор 50 и после върху него сс крем 30 фактор, за да изравня. Бих могла да изляза и без него, но не мога да си преодолея комплекса, околоочния контур ми е мн. блед и става грозна граница.

# 43
  • Мнения: 1 495
Елизабет, когато дойде флаша - този прилив на топлина, кръв или не зн. какво е точно и ушите ми се зачервяват, усещам ги, че горят. Просто има ситуации, в които се оприличавам на хамелеон, толкова бързо мога да почервенея. Дишай дълбоко, отваряйте прозорци, носи вода и пийвай, друго не знам какво да те посъветвам. Ако си нервна си купи валериан.
Лошото е, че като говорих наскоро с една козметичка тя ми каза, че това била моята визитна картичка и нямало какво да се направи. Обясни, че моето състояние се е провокирало от бременността и даже ми подметна да съм забременеела отново, можело пък да има подобрение  Simple Smile. Та, според нея всичко е съвкупност от хормони, кожа ( моята е светла), предразположеност генетична. И дядо ми и майка ми(нейния баща) са имали подобно чудо. Сега го имам и аз. Не може да избяга човек от наследствеността.

# 44
  • Мнения: 2 576
Обясни, че моето състояние се е провокирало от бременността и даже ми подметна да съм забременеела отново, можело пък да има подобрение  Simple Smile.

Ха пробвай ако искаш  Wink ,но при мен не се получи...

Общи условия

Активация на акаунт