Розацея - тема 2

  • 117 642
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 101
Joya и аз така мисля за биото... дори гледам за децата да не се вманиачавам, защото после ще идат в училищния стол
Момичета, благодаря ви за всичко, за инфото...и за подкрепата:) ще ги разгледам добавките
Вече във фейсбука ми излизат всякакви рекламки за бактерии и проблеми..
Ето това, дали е малко поне вярно:
http://proviotic.bg/item/5653?utm_source=face_14&utm_medium= … ace14&lang=BG

Аз мисля, че при мен 1. беше адската умора 2.чувството за безсилие (и беззащитност )да се измъкнеш от обкръжение, което не си искал..и не можеш да избягаш 3. Имунен срив-децата, детската градина и безброй болести, които ми лепваха. Кортикостероидното кремче само форсира нещата. Сигурна съм, че освен психически и емоционално вече и нещо физически не е ок, освен кожата-стомах, жлъчка, черен дроб или не знам какво-нищо не откриха фрапиращо. Няма хеликобактер, кръвен тест.. за демодекс не съм правила. Нито гинеколози,нито гастро- нито на щит.жлеза..само мн нисък хемуглобин.. 115-119
И се чудя като се подобрява при хората от разни "метро...зол" антибиотици значи има бактериален проблем. Просто антибиотиците действат само на бактерии. И ако човек взема супер дълго например 5 месеца вътрешно... няма ли да се махне тази розацея и нейните причини. Не мога да си представя 5 м антибиотик, но...
Ако пък е възпаление без връзка с бактерии, защо дават за пиене и мазане антибиотик...
Това наистина е автоимунно заболяване.. сякаш сам себе си атакуваш!
Тези дни се влоших много , студ и слънце в едно... слагах и макиаж.. Зехтинът-домашен свърши, а от купения ми става зле..
Имам пъпчици и червено на петънца..

# 646
  • Мнения: 958
Аз нямам обяснение как антибиотика действа, може би подтиска.
Но е факт пия дълги години антибиотик и в момента в който го спра до 2-4 седмици лицето ми е цялото червено и в пъпки. Но пък и това спря да действа...

# 647
  • Мнения: 746
Моята теория за антибиотиците и тн е следната: розацеята сама по себе си е възможно да е причинена от различни бактерии. Но проблемът, който стои зад тези бактерии, се корени някъде другаде. Например, стресът може да понижи имунитетът, в следствие на което бактериите да се появят/размножат. АБ-то ги елиминира, ти се оправяш, но не си решила проблема и затова те се връщат. Да не говорим, че честата употреба на АБ и други лекарства води до редица странични ефекти, които после едвам можеш да смогнеш да ги отстраниш.

Това, разбира се, е моята лаишка версия:)

# 648
  • Мнения: 4 202
Аз от няколко дни много пламнах. С 2 червени петна съм на едната буза, на другата взеха пъпки да ми избиват. Есента като ми беше раздразнена кожата туширах с приемане на масло от чесън (любимото ми), но в момента нямам налично. Намерих вкъщи една опаковка масло от риган и снощи започнах да го пия, дано има резултат  Praynig

# 649
  • Мнения: 958
red shoe пробвай локални компреси със студена отвара  от лайка или тетра (смрадлика)
Понякога отнема огъня.
За червенина също най-обикновен крем с много цинк тип здраве,бочко, судо - дебел бял  слой колкото пак да спре пламването.
Дано бързо да отмине   Hug

# 650
  • Мнения: 5 086
Да,  компрес със сребърна вода или пликчета зелен чай след запарка също са спешна помощ.

# 651
  • Мнения: 426
Фръц! ходи ли на преглед при д-р Христозов? Обмислям и аз да запиша час при него и евентуално да рискувам с процедура с лазер. Вече трета година събирам смелост, но кожата ми е толкова чувствителна и реагира на почти всичко, че все отлагам. Отделно, че чета мнения за всякакви други дерматологични процедури, но точно за третиране на розацея няма споделено почти нищо.

# 652
  • Мнения: 5 086
На 21ви.  За лазер май вече времето не е подходящо. Може да пробвам някакъв малък участък 6 -7 светвания , колкото да се запозная с усещането и развитието после на еритема. И в сайта си го е написал, че за 1 ви стадий само лазер.
На мен ми е интересна диагностиката на кожата с Visia и мнението му като цяло.
Честно казано, когато съм в супер спокойно състояние на кожата,както в момента,  хич не мисля за лазери, но като съм в кризааа. ...се заканвам, че ще рискувам и да става квото ще.   Laughing

# 653
  • Мнения: 426
Всъщност и аз си мислех да пробвам само на отделни участъци, за да видя реакцията на кожата ми и евентуално догодина да направя вече цяла серия. От информация от чужди форуми виждам, че VBeam Perfecta е най-удачният вариант за третиране на розацея, а в България май само Легеартис работят с него. Не знам дали го имат и в студиото в София, че Стара Загора ми е далече на мен.
Диагностиката с Visia също я гледах, има и разни клипчета в youtube, но не съм сигурна доколко е оправдана цената и. Моите проблеми са видими и без специална апаратура, но какво от това, като няма ефективно лечение.
Дано да останеш доволна от прегледa.  Simple Smile

# 654
  • Мнения: 101
Момичета, знам че тук имаше една две жени,с руски акцент, които твърдяха, че в Дермавита са ги излекували от розацея...
Всъщност аз познавам жена- моя роднина, която твърди,  че и тя е имала розацея..но не като моята-червени петна и дребен обрив, а капиляри по бузите .. Казва, че са я оправили във Военна болница с лазер, преди десет години. Аз се опитах да и обясня, че това само временно тушира външните прояви, но тя твърди, че това я излекувало?! Тази жена е супер доверчива и постоянно търси начин да си намира нови проблеми и нови терапии за тях. Когато някой лекар и обърне внимание, тя с такъв хъс и плам почва да обяснява, че това е най-добрия метод..супер силно вярва като дете... и веднага се излекува от съответното нещо... После в нк момент решава, че друг проблем-отрича всички стари методи и диети и се хвърля в нов примерно корейски метод. И той веднага я изцелява.
Просто исках да знаете какъв човек ми каза за лечението с лазер. Факт е обаче, няма капиляри, нито зачервяване, нито пъпки. Няма следа от никаква форма на това заболяване.. Аз я познавам от 7 г и не съм видяла нейната розацея...
Тя освен това казва, че аз нямам розацея..
Шанси, аз ти разказвах за това май..

# 655
  • Мнения: 5 086
На 95% се реших за лазер  Whistling  Д-р Христозов е човекът Laughing Много готин, уверен и страшно ме обнадежди.
 Демодекс нямам, изследването е част от прегледа. Изписа ми миц. вода, слънцезащита и крем Sensibio AR. От последното тестер не открих, ще пробвам как ще ми е сланцезащитната емулсия Aven...от нея с мъки намерих тестерче поне  Tired Дават накрая списък с храни, провокиращи розацея и т.н., но аз съм супер наясно вече със себе си, та това не ми е в полза. Имаше и други пациенти, които, най-вероятно тепърва се сблъскват с болестта и за тях би било важна.
За лазерите - д-р Христозов ме увери, че не бих могла да се влоша...видях снимка на 1 пациентка преди/след и имаше доста добър резултат. Обсъдихме конкретно за мен комбинация от PDL и NdYag според нуждите ми. Снимките с Visia са включени в цената на протокола и се правят преди всяка процедура с лазер. Имат 3 протокола на работа, според фин. възможности и желания на пациента.
 В Леге Артис имат последен модел най-усъвършенствани лазери - и VBeam е такъв, и NdYag. А самият център е обучителен за работа с лазери. Процедурите се извършват или от д-р Христозов, д-р Христозова. Настройките се определят от д-р Христозов, като в процеса на работа се отчита реакция на кожата и според това могат да бъдат направени корекции през текущата  сесия. И двата лазера ги има едни и същи и в Сф и в Ст. Загора, като няма значение къде ще се прави протокола, може 1 процедура в Сф, другите в Ст. Загора и т.н. както е удобно на пациента.

В сайта има инфо за тези терапевтични протоколи. Цените ви ги предлагат там на място. Все пак си трябва консултация, за да се види за конкретната кожа изобщо каква терапия е нужна.
....друго не се сещам....Лекарят каза, че такива процедури се правят до края на май и изобщо това слънце не е притеснително. Ако са повече от 1 сесии, разстоянието е 20 дни между тях. Еритемът бил само 20 мин след третирането...

crosser, ако наминаваш да ни четеш, препоръчвам ти  Peace

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 17:53 от Фръц!

# 656
  • Мнения: 101
Фръц, а какво ти е състоянието на кожата сега т.е това , което е видял лекаря -имаш ли спукани  видими капиляри или само общо зачервяване, пъпчици?!

# 657
  • Мнения: 5 086
Дифузно зачервяване и капиляри. Кожата ми е много тънка, нормална към суха и пъпки никога не съм имала. Случва се рядко на брадичката 1-2 подкожни, които ако не пипам не се и развиват изобщо, а изчезват за няколко дни.

# 658
  • Мнения: 101
И това, което се очаква от лазера е да премахне капилярите само или ще повлияе и на дифузното зачервяване-какво каза той?

# 659
  • Мнения: 5 086
PDL Vbeam Perfecta е лазер златен стандарт за зачервяването. Такъв лазер имат само Леге Артис за Бг. Техният е последно поколение и в разговора ни разбрах, че тези ужасяващи картини с посттравматични синини и зачервявания са след работа с по-старият VBeam. По принцип, ако пациентът иска само с 1 процедура да има ефект, то и настройките са по-хард, третирането е по-агресивно и съответно се получава синини.

 NdYag е за капилярите. И с PDL също се работят капиляри, това вече зависи от уменията на оператора, въпрос на настройки. Но за дифузен еритем NdYag не помага. В дерматологичния център имат 2 NdYag i PDL.  Разбрах, че между NdYag лазерите, които, както всички виждаме са масово в Бг, има огромна разлика в качеството им и модерните, американски лазери са само 7 в цялата страна. Не сме се отклонявали в обсъждане на колеги къде, кой, как и с какви лазери работи върху пациенти, но тази информация също е важно да споделя...според мен.

Какво, как и колко като лазер, настройки, процедури и комбинации се обсъжда с лекаря и зависи от желанията на пациента за бързина на ефекта, брой на посещения и финансови параметри. Ако имах изискване за по-нисък бюджет, то биха ми предложили само работа с PDL ...моята комбинация се разглежда като 2 обработки с 2 лазера, което прави всичко по-скъпо.
Не ми е обещал да стана Снежанка, което ми харесва, защото съм разглеждала достатъчно ревюта на чужденци и имам някакво понятие за рамките на постиженията. Те /чужденците/ поне дават щедро информация за опита си....за разлика от масовото мълчание в тази тема, а и изобщо в бг нет пространството.

Каза, че има и пациенти, които не се повлияват...това било непредсказуемо.

Общи условия

Активация на акаунт