Розацея - тема 2

  • 117 491
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 424
Фръц! "звучиш" оптимистично. Моята кожа изглежда е като твоята - без пъпки, но с постоянно зачервяване и капиляри, много тънка, суха и супер реактивна. Затова и се надявам лазерът да свърши работа. Искаше ми се да се ориентирам какво провокира това състояние при мен, за да избегна влошаването, но дотук нямам успех. Аз до края на март съм супер ангажирана и ще отложа прегледа за тогава. Ще споделя в темата, когато има някакво развитие.

# 661
  • Мнения: 5 083
Преглед записват най-рано след месец.
Относно Visia, бяхме говорили с теб,  беше си моя прищявка и доплатиха 25 лв. Когато е преди лазер не се плаща.
И д -р Христозова консултира срещу 55 лв.  Не изключвам да са на еднаква компетентност и двамата Peace
Бяха достатъчно мили да ми предложат няколко демонстративни щраквания /или аз бях много питащ и интересуващ се пациент  Mr. Green/, но нямах късмет да е включен лазера в този ден.  На теб може да ти провърви и да го изпробваш  Peace

Ако не покажеш склонност към лазер терапия има и опция да пробваш с лекарство. . . . но това според лекаря на място. Аз си се интересувах конкретно за лазер.  30 мин се оказват много кратко време, когато искаш да поговорите за опциите Rolling Eyes и е добре да си конструираш и обмислиш въпросите, за да си макс удовлетворена от срещата.

# 662
  • Мнения: 424
Благодаря за съветите, Фръц! Ще звънна следващата седмица за час, не знаех, че е толкова натоварен.
Visia щом влиза в пакет с лазера, най-вероятно ще го пропусна при първоначалния преглед.

Аз също чета ревюта в разни чужди форуми и знам, че ефектът е различен при различните хора. То това важи май за всички варианти на лечение на розацея. При мен медикаменти и кремове по-скоро влошават нещата. Колкото по-малко неща използвам, толкова по-добре. Проблемът е, че с прехвърлянето на 40 години, кожата ми стана още по-капризна и определено има нужда от добра хидратация и нещо против бръчиците около очите. А намирането на продукт, който не ме дразни си е чисто предизвикателство  Tired
Досега сравнително успешно прикривах зачервяванията с ФДТ. Сега обаче имам чувството, че с него подчертавам другите несъвършенства, особено сухотата. Много се надявам лазерът да позаличи поне малко капилярните и венозни мрежи  Praynig

# 663
  • Мнения: 5 083
Ето и нещо ново от Русия  Grinning
 Текстът е на руски, а в клипа по-надолу след 30 мин е видеото http://altherapy.ru/autolimfotsitoterapiya/mezoterapiya/
Така че. . . . надежда има ,  никакво падане на духа и вярата Mr. Green

# 664
  • Мнения: 1
Здравейте,
Пиша, защото преди около 6 месеца най сетне намерих лекарство, което ми подейства добре, и се надявам, че мога да помогна на някого. Искам да отбележа, че едва ли то действа на всички, но дано да помогне на някои от вас. Не знам и дали ефектът му е постоянен, но засега определено ми помага.
Малко за мен: Имам розацея от около 5 години, като състоянието ми се влоши значително през последната година. При което преди 6 месеца вече напълно се бях отчаяла от многобройните съвети, кремове, диети и т.н. За щастие точно когато вече щях да се откажа и просто да се примиря, намерих този гел, който най сетне ми помогна. Видях видимо подробрение в рамките на 2 седмици. Трябва да си призная, че тъй като веднага се успокоих, виждайки резултатите, дори не го нанасям достатъчно редовно и си ям каквото си поискам. И въпреки това има ефект.
Какво съм опитала досега:  Ходила съм на ПОНЕ 10 доктора в България, в общо взето всички големи градове. Около 90% от тези доктори потвърдиха, че е розацея. Някои от тях ми предписаха кортикостероиди, като в началото бях послушала един-двама така, тъй като още бях на 18 години и слушам, ама разбира се това само влоши нещата. Някои пък, въпреки че казаха, че е розацея, ми предписаха кремове за акне (трябвало първо да се третира „акнето“, пък после червенината), което естествено остана без успех, тъй като това НЕ е акне. И ощe всякакви други кремове и лекарства, които нямаха почти никакъв ефект.
Кое е лекарството: Metronidazole (Rozex) gel (Не таблетки. В България в аптеките продават само таблетки и тези таблетки не ги предписват за розацея, а за други бактериални болести. Не знам дали таблетките биха имали ефект. Но не бих ги пила без предписание, тъй като не знам колко силни са и как действат.)
Защо избрах това лекарство: Избрах това лекарство след като отворих официалния сайт на здравната каса в Англия (NHS). В този сайт има официално публикувани от здравната каса описания на различни болести и най-често срещаните препоръчани стъпки за тяхното лечение. Разбира се, те се препоръчват отделно на всеки след преглед, но са си написани нагледно, за да могат хората и сами да се информират и да получават официална ифнормация, вместо да четат безбройни недостоверни съвети. Та в този сайт намерих следния линк, който специално описва как може да се третира розацея:
http://www.nhs.uk/Conditions/Rosacea/Pages/Treatment.aspx
Аз избрах да пробвам първия препоръчан гел (Metronidazole gel) и за щастие той засега ми действа.
От къде купих лекарството: Купих го онлайн (от извън БГ). Лекарството е с предписание, но ми го продадоха след като описах, че имам розацея. Онлайн докторът ми поиска снимка и това беше.  
П.П. Искам да отбележа, че НИТО ЕДИН от всички доктори в БГ дори не ми спомена Metronidazole gel. Може би е, защото доколкото знам този гел не се продава в аптеките в БГ. Или просто не го знаят. Но и в двата случая НЕ Е извинение. Това е първото лекарство, което препоръчват в Англия, и щом аз разбрах за него, значи и дерматолозите в БГ трябва да знаят за него. А пък дали го има в аптеките е още по-малко извинение, защото всички имаме познати и можем да пазаруваме онлайн. Но както и да е… отклоних се.
Успех на всички!

# 665
  • Мнения: 101
Относно този гел-има в България-Метроза и сигурно под други форми... Дават го често бг лекарите -той съдържа този вид антибиотик. Може да се ползва дълго, но в един момент ще спре да действа.. Не знам някой да се е излекувал с това, но облекчава симптомите... временно.. Някой по-опитен ще обясни.

# 666
  • Мнения: 14
Относно този гел-има в България-Метроза и сигурно под други форми... Дават го често бг лекарите -той съдържа този вид антибиотик. Може да се ползва дълго, но в един момент ще спре да действа.. Не знам някой да се е излекувал с това, но облекчава симптомите... временно.. Някой по-опитен ще обясни
Да тук е Метроза гел,който също съдържа Метронидазол.Струва около 14 лв и за две седмици ми скри петната.Малко по-напред съм описала с какво се мажа и какво пия

# 667
  • Мнения: 5 083
Хубаво е всеки да уточнява каква розацея има Peace
Браво на всички с добри резултати. Чудесно е!

# 668
  • Мнения: 958
Хубаво е всеки да уточнява каква розацея има Peace
Браво на всички с добри резултати. Чудесно е!


и от колко време приема медикамента.

Браво за резултатите и от мен, но на мен метронидазол гел действаше в началото после спря, както и всичко останало, макс година две...

Моето репортче за акутана. Кръвните ми резултати са супер, лицето ми е все по-добре.
Кожата ми е супер мека и гладка, вече мога да си позволя да изляза само с крем с фактор без тент.
Само се моля да остане така и след лечението, че не мога да си представя пак да се върна на каквото беше.
Само усните са ми ужасно сухи, последното кеото открих че действа е вазелин но не за усни а на крем. но трябва да се слага непрекъснато 5 мин да остана без мазило и започват да се белят.

# 669
  • Мнения: 5 083
Джоя,  открих си страхотна слънцезащита - Neostrata Sheer Physical Protection SPF 50. С изцяло физични филтри, съвсем дискретно пигментиран флуид, колкото да не стои брашнено бяло на лицето. А финишът му е като на кадифена кожа.  Много съм си доволна от находката Sunglasses Ако марката се продава във вашите аптеки със сигурност ще имат и мостри да пробваш.
Определено съм изкушена да изляза поне веднъж само с флуида Joy

И при теб новините са добри.  Много е зареждащ позитивизма в последните постове  Hug

# 670
  • Мнения: 27
Този Акутан не разбрах какво е? Роакутан капсули ли?

# 671
  • Мнения: 746
Ето и нещо ново от Русия  Grinning
 Текстът е на руски, а в клипа по-надолу след 30 мин е видеото http://altherapy.ru/autolimfotsitoterapiya/mezoterapiya/
Така че. . . . надежда има ,  никакво падане на духа и вярата Mr. Green

Доста интересно.. в БГ прави ли се такова?

# 672
  • Мнения: 5 083
Не откривам информация за този метод освен на руски език и то само в практиката на тази лекарка.

Разглеждала ли си мед изследвания за приложението на озонтерапия. В Бг ми излиза само в Есте Клиник да правят мезотерапия с медицински озон. Та в световната практика и този метод има своите добри резултати.  Бях решена да се пробвам и чакайки да измине лятото и да действам си купих озониран зехтин, да проверя реакция. Оказа се много неподходящ продукт за моята кожа. Дали не беше качествен. . . . избирах го от Добър доставчик да е. ..не знам. Тогава дадох назад в намеренията си. Сега, напоследък пак започвам да мисля в тази посока и предполагам, че реакцията ми от зехтина не показва, че 100% не понасям озон.

Озонтерапия като обширно приложение и съответни начини правят на много места из цялата страна.  Но за целите на розацея най -резултатно, според свет мед проучвания, е мезотерапията в областта на лицето. Такава единствено при Денкова се предлага пакет от 10 по 2-3 седмично е 600 лв. , 1 процедура е 80лв. Аз имам резерви към отношенията и с пациенти и не я харесвам за свой дерматолог. Ако правеха процедурата Валянова или Мирчевска бих се оставила в ръцете им с абсолютно спокойствие.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 10:28 от Фръц!

# 673
  • Мнения: 746
Ох, много ме е страх от всякакви медицински терапии, защото съм сигурна, че моята розацея има вътрешна причина и я боря по всякакви начини. Може би след време, ако не видя резултат, ще се подложа на нещо медицински и козметично..

Иначе тайничко ми се иска да отида на 3-5 процедури и да се приключи всичко, но към момента смятам, че това няма да ми помогне дългосрочно.

# 674
  • Мнения: 958
Джоя,  открих си страхотна слънцезащита - Neostrata Sheer Physical Protection SPF 50. С изцяло физични филтри, съвсем дискретно пигментиран флуид, колкото да не стои брашнено бяло на лицето. А финишът му е като на кадифена кожа.  Много съм си доволна от находката Sunglasses Ако марката се продава във вашите аптеки със сигурност ще имат и мостри да пробваш.
Определено съм изкушена да изляза поне веднъж само с флуида Joy

И при теб новините са добри.  Много е зареждащ позитивизма в последните постове  Hug

На мен ми предписаха някакъв който не съм ползвала досега но е страхотен и не е от най-скъпите. хидратиращ крем с фактор без тент. нещо дерм21 ама ще проверя довечера, много съм доволна, но го нямаше в аптеката свободно, иска се от аптекаря но без рецепта, някаква странна работа.
Ще проверя и Неострата, той тук не е скъп.

Общи условия

Активация на акаунт