Истанбул Летен и Вдъхновяващ [тема 37]

  • 71 956
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 425
Момичета, предстои ни пътуване до Истанбул за няколко дни и попаднах на тази темичка. От Варна сме и се чудя още с какво да пътуваме. Ще пътувам с малкия, който скоро ще стане на 2 г и баща му Simple Smile Май най-удачно ще е самолет, но много солено ще ни излезе, автобус Метро или Нишикли, или пък влак, но не знам къде се прави смяна, няма директен от Варна, ако правилно съм се информирала. Щ е съм ви благодарна на съвети. Усмихнат ден на всички   bouquet

# 466
  • Мнения: 555
Здравейте, планувам пътуване до Истанбул септември месец - ще ми е първото ходене до там, и се чудя с туристическа фирма или сама с приятелят ми, който е посещавал града преди години. Четейки хилядите мнения и коментари в този форум, оспределено все повече се отказвам от агенция. Конкретният ми въпрос е някой ползвал ли е каратата - музеен пропуск и какви са отзивите ви - https://www.muze.gov.tr/tr/purchase?t=5 .

Аз бях уговорила всичко с ТА, влязох 3 пъти в темата тук , порових се и в темите назад и денят преди да превеждам парите ...се отказах от ТА.  smile3521За 3 нощувки с дневен преход с автобус / т.е двата дни са в път и отиват на кино/ с включени закуски и автобус + заявени от нас 3 организирани екскурзии ТА ми излезе по-скъпа с около 600 лева ....срещу 3 нощувки , но път с личен автомобил , т.е дните ми за Истанбул стават 4 или поне 3 и половина  PeaceАбсолютно неоправдано . Колкото и да не ми е ясно ...., тук в темата момичетата са отзивчиви да помагат , споделят много информация и мисля, че не е чак толкова невъзможно човек да се справи сам !  Peace
Такива драстични разлики в цените сам и с ТА ..., че можеш да си платиш още една екскурзия до Истанбул по-нататък ! Peace

# 467
  • Мнения: 3 841
С автобус! Безмислено е със самолет, а за влак не съм чувала. Не забравяй за пълномощно от бащата, че разрешава да изведеш детето в чужбина. От моя опит преди няколко дни, бих предпочела Нишикли пред Метро, макар че уж Метро били добри.

# 468
  • Мнения: 1 007
Пътувала съм и с Нишикли, и с Метро, горещо препоръчвам първите, никога не бих повторила с Метро, никога!

# 469
  • Мнения: 3 841
Пътувала съм и с Нишикли, и с Метро, горещо препоръчвам първите, никога не бих повторила с Метро, никога!

Защо не те прочетох преди две седмици... Sad

# 470
  • Варна
  • Мнения: 4 221
С Стеф, ако можете да отидете с кола, е по-добре. Автобусите от Варна са скъпи и напълно оправдават подобен избор.
Пак зависи там къде ще се настаните и дали има възможност да паркирате, но ако има, ще ти обясним как да се справите с индивидуалното пътуване.
След като бащата е с вас, не е нужно пълномощно от него. Достатъчен е актът за раждане, в който сте вписани като родители.

# 471
  • Мнения: 555
С Стеф, ако можете да отидете с кола, е по-добре. Автобусите от Варна са скъпи и напълно оправдават подобен избор.
Пак зависи там къде ще се настаните и дали има възможност да паркирате, но ако има, ще ти обясним как да се справите с индивидуалното пътуване.
След като бащата е с вас, не е нужно пълномощно от него. Достатъчен е актът за раждане, в който сте вписани като родители.

Намесвам се с въпрос? Сигурно ли е за носенето на Акт за раждане . Не , че е проблем и ще го нося , но при наличие на задграничен паспорт и пътуване с двамата родители ....акт за раждане на кой му трбябва ??? Само питам за информация ?

# 472
  • Мнения: 555
Момичета, предстои ни пътуване до Истанбул за няколко дни и попаднах на тази темичка. От Варна сме и се чудя още с какво да пътуваме. Ще пътувам с малкия, който скоро ще стане на 2 г и баща му Simple Smile Май най-удачно ще е самолет, но много солено ще ни излезе, автобус Метро или Нишикли, или пък влак, но не знам къде се прави смяна, няма директен от Варна, ако правилно съм се информирала. Щ е съм ви благодарна на съвети. Усмихнат ден на всички   bouquet

Не съм пътувала до Истанбул с кола , но до много други места , много често и детето никога не е оставяно при някой друг да го гледа, навсякъде е било с нас от раждането си ! Няма база за сравнение да се пътува с малко дете и с автобус и с малко дете и със собствен превоз....То за големите мисля , че е несравнимо , а за бебоците и дечицата за мен лично е задължително със собствен автомобил / при възможност / разбира се .

С безценното съдействие на liuba84 Peace запазих хотел в който предлагат безплатен паркинг . А момичето ми каза , че ако няма в хотела , винаги може да се намери друг паркинг срещу 20 лева на ден, което си е О.К поне според мен ! Peace

# 473
  • Мнения: 425
Така... поинтересувах се от цените Метро - 55 лв, а за дете- 30 лв, Нишикли - 55-60 лв като за дете няма намаления, ако ползва седалка се плаща, ако не ползва - пътува безплатно. Не си представям как ще го държа  9 часа в мен.... В крайна сметка ако отидем с нашата кола, въпреки, че гори 11/100км, че и повече, ще е най-добре. Имахме някой съображения за колата, но ще видим. Все пак ако изберем автобус ще трябва да не е Метро, като съдя по написаното от Вас... newsm78  bouquet

# 474
  • Варна
  • Мнения: 495
Така... поинтересувах се от цените Метро - 55 лв, а за дете- 30 лв, Нишикли - 55-60 лв като за дете няма намаления, ако ползва седалка се плаща, ако не ползва - пътува безплатно. Не си представям как ще го държа  9 часа в мен.... В крайна сметка ако отидем с нашата кола, въпреки, че гори 11/100км, че и повече, ще е най-добре. Имахме някой съображения за колата, но ще видим. Все пак ако изберем автобус ще трябва да не е Метро, като съдя по написаното от Вас... newsm78  bouquet

Ако ходите с колата да не забравите да си изкарате зелена карта.

# 475
  • Венера
  • Мнения: 858
С Стеф, ако пътувате с кола прочети на първа страница в раздела Транспорт има линк за магистралните карти.

# 476
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Билетите от Варна на Нишикли са 60 лв. еднопосочни и 120 - двупосочни. На Метро Плюс двупосочния е 115.
За колата ви трябва зелена карта, естествено документите на колата и да си вземете стикер за пътуване по магистралата.

# 477
  • Мнения: 5 138
С Стеф, ако можете да отидете с кола, е по-добре. Автобусите от Варна са скъпи и напълно оправдават подобен избор.
Пак зависи там къде ще се настаните и дали има възможност да паркирате, но ако има, ще ти обясним как да се справите с индивидуалното пътуване.
След като бащата е с вас, не е нужно пълномощно от него. Достатъчен е актът за раждане, в който сте вписани като родители.

Намесвам се с въпрос? Сигурно ли е за носенето на Акт за раждане . Не , че е проблем и ще го нося , но при наличие на задграничен паспорт и пътуване с двамата родители ....акт за раждане на кой му трбябва ??? Само питам за информация ?
ако родителите нямат брак или са с различни фамилии задължително копие на акта за раждане

# 478
  • Мнения: 555
ако родителите нямат брак или са с различни фамилии задължително копие на акта за раждане
[/quote]

Г-жа Нервакова, Благодаря ! Научих още нещо извън темата !  Peace  bouquet

# 479
  • Мнения: 5
Някой ползвал ли е карата - музеен пропуск и какви са отзивите ви - https://www.muze.gov.tr/tr/purchase?t=5 От къде може да се закупи и за кои обекти важи.

Общи условия

Активация на акаунт